Τι ποτά πίνετε;

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
(εκτός από αλκοόλ, γίνεται να πιεις και γαρα, αυτό ήταν το ποιντ των συναδέλφων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.


Για σταθείτε ρε παιδιά μην τρελαθουμε!!!!

εμπειριες ζωης...

Μπορείς να το ρισκάρεις μεθυσμένος να οδηγήσεις απλά είναι μερικά lvls δυσκολότερο. Εμείς πάντως συχνά ανεβαίνουμε σε μηχανάκια ενώ ήμαστε κουρούμπελο και μόνο μια φορά πέσαμε, στο φανάρι δλδ λόγο έλλειψη ισορροπίας.
Μια φορα ειχα μεθυσει και πηρα το μηχανακι για να παω σπιτι,και δεν θυμαμαι πώς, αλλα κατεληξα σε ενα χωραφι να κανω 4x4 με το typhoon …Γενικα ομως ποτε δεν εχω πεσει με το μηχανακι μεθυσμενος…

Είπαμε μεθυσμένοι ήμαστε, όχι ηλίθιοι, δεν τρέχουμε κιόλας….Κοίτα δεν έχουμε γυρίσει πολλές φορές πίσω τύφλα, συνήθως έχουμε κάνα ρο και μας συνεφέρει.
Συνηθως μια χαρα οδηγαω εκτος απο καποιες εξαιρεσεις.Απλως αμα εχω πιει στανταρ τραγουδαω δυνατα.
Δηλαδή αυτά είναι μαγκιά???!!!!
Αν θέλει κάποιος να σκοτωθεί δικαίωμα του. Όταν όμως οδηγείς μεθυσμένος είσαι σκέτος εγκληματίας γιατί θα σκοτώσεις και άλλους!!!!



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να το ρισκάρεις όταν καταργήσεις την ασφάλισή σου κι όταν αποφασισεις να οδηγήσεις στον ιδιωτικό σου δρόμο, γιατί κατα τ'αλλα να ρισκάρεις με τα λεφτά του ταμείου σου (που θα σε πληρώνει οταν ανοιξεις το κεφάλι σου) ή με το αμάξι και τη ζωή του αλλουνού είναι έγκλημα. Δεν είναι και τίποτα δύσκολο...κι εμείς οδηγοί είμαστε αλλά το 0,5 το σεβόμαστε, προσωπικα δεν πίνω ποτέ παραπάνω απ'το σημείο που καταλαβαίνω ότι αρχίζουν τα κουδούνια, διαφορετικά αφήνω το αμαξάκι σπίτι και παίρνω ταξί, στην έσχατη ανάγκη, τουλάχιστον, φροντίζω να έχω ξεμεθύσει με ένα καφέ, μια κρέπα, νερό και δυο σφαλιάρες μέχρι την ώρα που θα χρειαστεί να φύγω. Αναρωτιέμαι πόσοι θα πρέπει να σκοτωθούν ακόμη για να σταματήσετε να λέτε αυτές τις μαλακίες, μάλλον όταν θα έρθει και η δική σας ώρα, ε; Και μετά η μάνα σας θα λέει ότι έφταιγε η λακούβα, στην οποία, βέβαια, όταν κάποιος οδηγάει υπεύθυνα, δεν πέφτει σχεδόν ποτέ. Το να πηγαίνεις με 100 σε δρόμο που δεν ξέρεις καλά (εντός πόλεως) το θεωρώ τόσο ανεύθυνο όσο και το να οδηγάς εν γνώσει σου μεθυσμένος. Το να πηγαίνεις πάνω απ΄το όριο όταν ξέρεις το αμάξι σου και το δρόμο δεν το θεωρώ τόσο τραγικό, το να οδηγάς σε φάση "πάμε κι ό,τι γίνει" πιωμένος δεν το διαπραγματεύομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.


Για σταθείτε ρε παιδιά μην τρελαθουμε!!!!








Δηλαδή αυτά είναι μαγκιά???!!!!
Αν θέλει κάποιος να σκοτωθεί δικαίωμα του. Όταν όμως οδηγείς μεθυσμένος είσαι σκέτος εγκληματίας γιατί θα σκοτώσεις και άλλους!!!!



Ναι για μαγκιά το κάνουμε το βρήκες, όρεξη να έχουμε δλδ.

Ναι miv πάλι είναι εις βάρος σας, το καταλάβαμε ήμαστε οι κακοί της υπόθεσης, αλλά what the hell δεν μετανιώνω τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ειναι προφανες οτι το να οδηγεις μεθυσμενος ειναι επικυνδυνο για τους αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε τότε σταμάτα να χεις αυτο το στυλάκι και σοβαρέψου, νομίζω μπορείς, δεν χρειάζεται ν'αποδεικνύεις πάντα κάτι στους άλλους, αντικειμενικά σε θεωρώ αρκετά σκεπτόμενο άτομο για να κάνεις σαν τον τελευταίο ανθυποκάγκουρα και σ'αυτό το θέμα και σε άλλα, εκτός κι αν απλά κάνεις trolling, αν ειναι πες το για να ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Σοβαρα τωρα δεν μπορεις να διακρινεις ενα ιχνος(!) trolling στα λεγομενα του;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πολύ ίχνος αλλά συνηθίζω να μιλάω ευθέως και περιμένω παρόμοια στάση. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ε τότε σταμάτα να χεις αυτο το στυλάκι και σοβαρέψου, νομίζω μπορείς, δεν χρειάζεται ν'αποδεικνύεις πάντα κάτι στους άλλους, αντικειμενικά σε θεωρώ αρκετά σκεπτόμενο άτομο για να κάνεις σαν τον τελευταίο ανθυποκάγκουρα και σ'αυτό το θέμα και σε άλλα, εκτός κι αν απλά κάνεις trolling, αν ειναι πες το για να ξέρω.

Κοιτά, το να ζεις μικρές έντονες εμπειρίες όπως αυτές, είναι ότι καλύτερο μου συμβαίνει στην ζωή μου, θα αντάλλαζα τα πάντα για να ζω μόνο έτσι, που σε κλάσμα δευτερολέπτου η καρδία σου μπορεί να χτυπάει 5 φορές πιο γρήγορα από το κανονικό σου, δεν περιμένω να με καταλάβεις, άμα δεν σαρέσει να ζεις όπως εγώ. Σπάνια το κάνουμε, μην σε παραπλανούν τα λεγόμενα μου, δυστυχώς υπάρχει και η σκέψη ότι "κάτσε ρε μαλάκα μην σκοτωθούμε" και καταλήγουμε να τρέχουμε με 20 την ώρα ή να κάνουμε κάνα γάρο για να συνέλθουμε, αλλά αυτές τις λίγες φορές, που το ξεπεράσαμε, ζήσαμε την εμπειρία αυτή, κάθε φορά που σκέφτομαι το τι είχαμε κάνει, νιώθω ωραία και όταν το ζούσα ένιωσα πολύ ζωντανός, η αδρεναλίνη ο φόβος, όλα αυτά όσο τα σκέφτομαι νιώθω ευχαριστημένος που τα έκανα και θα τα ξαναέκανα άνετα και πιθανόν θα γίνουν.
Εσύ μπορεί να μην θες να ζεις έτσι, εγώ θέλω να ζω έτσι μερικές στιγμές της ζωής μου, είναι εις βάρος και άλλον αλλά αυτό είναι που το κάνει τόσο ξεχωριστό.
Το μόνο επιχείρημα για αυτήν την συμπεριφορά είναι ότι εκστασιάζομαι όταν το κάνω αυτό και όσο το έχω κάνει, έχω άλλη μια ιστορία να λέω στον εαυτό μου και να νιώθω περήφανος γιαυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Κοιτά, το να ζεις μικρές έντονες εμπειρίες όπως αυτές, είναι ότι καλύτερο μου συμβαίνει στην ζωή μου, θα αντάλλαζα τα πάντα για να ζω μόνο έτσι, που σε κλάσμα δευτερολέπτου η καρδία σου μπορεί να χτυπάει 5 φορές πιο γρήγορα από το κανονικό σου, δεν περιμένω να με καταλάβεις, άμα δεν σαρέσει να ζεις όπως εγώ. Σπάνια το κάνουμε, μην σε παραπλανούν τα λεγόμενα μου, δυστυχώς υπάρχει και η σκέψη ότι "κάτσε ρε μαλάκα μην σκοτωθούμε" και καταλήγουμε να τρέχουμε με 20 την ώρα ή να κάνουμε κάνα γάρο για να συνέλθουμε, αλλά αυτές τις λίγες φορές, που το ξεπεράσαμε, ζήσαμε την εμπειρία αυτή, κάθε φορά που σκέφτομαι το τι είχαμε κάνει, νιώθω ωραία και όταν το ζούσα ένιωσα πολύ ζωντανός, η αδρεναλίνη ο φόβος, όλα αυτά όσο τα σκέφτομαι νιώθω ευχαριστημένος που τα έκανα και θα τα ξαναέκανα άνετα και πιθανόν θα γίνουν.
Εσύ μπορεί να μην θες να ζεις έτσι, εγώ θέλω να ζω έτσι μερικές στιγμές της ζωής μου, είναι εις βάρος και άλλον αλλά αυτό είναι που το κάνει τόσο ξεχωριστό.
Το μόνο επιχείρημα για αυτήν την συμπεριφορά είναι ότι εκστασιάζομαι όταν το κάνω αυτό και όσο το έχω κάνει, έχω άλλη μια ιστορία να λέω στον εαυτό μου και να νιώθω περήφανος γιαυτό.
Συμφωνω, δυστυχως.Θα επρεπε να σας νοιαζει μην σκοτωσετε κανεναν αλλο.Κανεις δεν σου ειπε απο εδω να μη ζεις επικινδυνα διοτι πολυ απλα κανεις δεν νοιαζεται για το τι θα παθεις εσυ προσωπικα αφου αυτον τον τροπο ζωης διαλεξες.Το θεμα ειναι το τι μπορουν να παθουν αθωοι ανθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Βαριέμαι να σου εξηγήσω αυτό που έγραψα για ΔΕΥΤΕΡΗ φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ναι διαβασα αυτο που λες οτι το να θετεις τη ζωη των αλλων σε κινδυνο κανει τις εμπειριες σου πιο "απολαυστικες".Εγω απλα σου ειπα οτι ειναι καλο να βαζεις που και που λιγο νερο στο κρασι σου, κατι που κανουν ολα τα μελη μιας κοινωνιας.Αν θες το εφαρμοζεις αν δεν θες οχι, δεν ειμαστε οι γονεις σου.Απλα στη δευτερη περιπτωση ελπιζουμε να μη σε πετυχουμε στο δρομο μεθυσμενο.:D(και κανεις αλλος εδω που τα λεμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μην ανησυχείς εγώ ακόμα δεν οδηγώ κανονικά, άλλος παίρνει όλες της ευθύνες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
δεν θελω να επιτεθω σε κανεναν αλλα δεν μπορω να διαβαζω περι μαγκιας το να οδηγεις μεθυσμενος με 100 με το μηχανακι επειδη την βρισκεις και δε βαριεσαι,μπορει να κινδυνευω να σκοτωσω τοσο τον εαυτο μου οσο και καποιον στον δρομο αλλα δε γαμεις,στα @@,εγω να περναω καλα...........
σκεψου ,αν οχι εσενα ή τους δικους σου που αν ,χτυπα ξυλο,γινει κατι ασχημο θα βγαινουν και θα κραζουν το κρατος για τους δρομους ή οτιδηποτε(θα μου πεις τωρα "εχω φροντισει να σκεφτω τα δικα μου ατομα κλπκλπ...τα λεγαμε στο θεμα με τα τσιγαρα... :) ) τα ατομα αλλα και τις οικογενειες αυτων που θα παρεις στον λαιμο σου........

το θεμα ειναι ενα και πρεπει να το παραδεχτουμε.....ΟΔΗΓΗΣΗ ΥΠΟ ΕΠΗΡΡΙΑ ΑΛΚΟΟΛ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΜΑΓΚΙΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ (ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ) ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΑΙ.........ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ τετοια αποψη εκφραζεται εδω μεσα ειναι προσωπικη και δεν εκπροσωπει το συνολο............

ο β' ενικος δεν αναφερετε σε καποιον ειδικα φιλε μου,γενικα το λεω....προς αποφυγη παρεξηγησεων..... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ άρχισα να πίνω στην Τρίτη Γυμνασίου.. Το αγαπημένο μου ποτό είναι η βότκα.. σκέτη... Πάντα ήξερα πότε έπρεπε να σταματήσω και δεν είχα καμία άσχημη κατάληξη...
Τώρα όμως κατάλαβα πόσο ανεύθυνη ήμουν.. έχω σταματήσει να πίνω αλκοόλ εδώ και τρεις μήνες (δεν έπινα κάθε μέρα εννοείται ούτε ήμουν αλκοολική μην το παρεξηγήσετε!) και μπορώ να πω οτι είναι πιο ωραία έτσι...

Αφήστε που το αλκοόλ έχει και πολλέέέές θερμίδες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Η εθανόλη δεν παχαίνει πολύ, ανάλογα τι και πως πίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Το καλοκαιρι το βραδυ που βγηκαν οι βασεις χτυπησα πολυ ασχημα και ημουν 1 μηνα στο κρεβατι.Ενιωσα αφανταστο πονο.Δεν ειχα πιει ομως ιχνος αλκοολ.Παρολαυτα αυτο το ατυχημα μου με εκανε να ειμαι πιο προσεχτικος.Δεν μπορω να το εξηγησω αλλα νιωθω και γω αυτο το απιστευτο συναισθημα της αδρεναλινης να μου θωλωνει το μυαλο.
Η μονη διαφορα με τον οραθακ ειναι οτι το μετανιωσα,αλλα θα το'κανα παλι(πολυ νιβο μου ακουγεται αυτο.:P)
Ξερω οτι ειναι λαθος, αλλα αυτες οι στιγμες ειναι για τις οποιες ζουμε.
Οσο μεγαλωνω ομως την ελεγχω ολο και περισσοτερο αυτη την αδυναμια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top