Τι ποτά πίνετε;

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
παρανομο πλεον ειναι μονο στην Αμερικη
το καλυτερο και πιο 'αυθεντικο' που εχω βρει ειναι αυτο
Σιγα ρε, αυτο ειναι 65%.Εγω ειχα παρει 70αρι μια φορα σε ενα παρτυ σπιτι μου, και κατεληξα να πινω απο το μπουκαλι σαν να'ταν μπυρα.:PΑλλη φαση η πρασινη νεραϊδουλα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Σιγα ρε, αυτο ειναι 65%.Εγω ειχα παρει 70αρι μια φορα σε ενα παρτυ σπιτι μου, και κατεληξα να πινω απο το μπουκαλι σαν να'ταν μπυρα.:PΑλλη φαση η πρασινη νεραϊδουλα.:D

κοιτα δεν κοιτας το vol. αλλα τη περιεκτικοτητα σε Thujone

Τι είναι το Thujone;

Το Thujone είναι μια κετόνη, ένα ελώδες χημικό στοιχείο με τύπο C10H16O. Βρίσκεται σε διάφορα φυτά όπως η τούγια το σέλινο ο άψινθος και πολλά άλλα. Είναι καταχωρημένο σαν δηλητήριο αλλά όχι σαν ναρκωτικό. Η μοριακή σύνθεση και γεωμετρία του είναι παρόμοια με αυτή του T.H.C. (τη δραστική ουσία της κάνναβης), χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι έχουν και την ίδια επίδραση. Σύμφωνα με κάποιες θεωρίες, σε μεγάλες ποσότητες, μπορεί να είναι νευρωτοξικό, αλλά η ποσότητα του Thujone στο αψέντι σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να χαρακτηριστεί μεγάλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
:nono: Διάβασα αρκετά μηνύματα στο θέμα αλλά όχι όλα. Σιγά ρε παιδιά!!! Οι πιο πολλοί καυχιόσαστε πόσο μάγκες είσαστε που πίνετε πολύ ποτό. Βλέπω και τους συμμαθητές μου που γίνονται κουνουπίδια σε εκδρομές και αλλού. Ειδικά πέρισι στην τριήμερη δεν θα ξεχάσω μια συμμαθήτριά μου που την τρέχανε στο νοσοκομείο από το πολύ ποτό. Δεν μου αρέσει να πίνω ποτά και στην παρέα σταματάω στο ένα ποτήρι. Θέλω να είμαι ο εαυτός μου. Δεν θέλω να πέσω τόσο και να λέω μαλακίες και να κάνω εμετούς. Πέρα από αυτά: το ποτό όπως και το τσιγάρο είναι και πολύ μάλιστα βλαβερό για την υγεία. Και μάλιστα οι κίνδυνοι για την υγεία είναι πολλαπλάσιοι όσο είμαστε κάτω των 18!!! Και οι κίνδυνοι αυτοί συσσωρεύονται στον οργανισμό ακόμα και αν δεν γίνει κανείς αλκοολικός.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
:nono: Διάβασα αρκετά μηνύματα στο θέμα αλλά όχι όλα. Σιγά ρε παιδιά!!! Οι πιο πολλοί καυχιόσαστε πόσο μάγκες είσαστε που πίνετε πολύ ποτό. Βλέπω και τους συμμαθητές μου που γίνονται κουνουπίδια σε εκδρομές και αλλού. Ειδικά πέρισι στην τριήμερη δεν θα ξεχάσω μια συμμαθήτριά μου που την τρέχανε στο νοσοκομείο από το πολύ ποτό. Δεν μου αρέσει να πίνω ποτά και στην παρέα σταματάω στο ένα ποτήρι. Θέλω να είμαι ο εαυτός μου. Δεν θέλω να πέσω τόσο και να λέω μαλακίες και να κάνω εμετούς. Πέρα από αυτά: το ποτό όπως και το τσιγάρο είναι και πολύ μάλιστα βλαβερό για την υγεία. Και μάλιστα οι κίνδυνοι για την υγεία είναι πολλαπλάσιοι όσο είμαστε κάτω των 18!!! Και οι κίνδυνοι αυτοί συσσωρεύονται στον οργανισμό ακόμα και αν δεν γίνει κανείς αλκοολικός.

Υποκλίνομαι στην ωριμότητα σου!:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:

Το ελεγχόμενο ποτό πάντως δεν θεωρείται κι από τις μεγαλύτερους κινδύνους γι;α την υγεία... Και δε νομίζω ότι αν περάσεις από τα 17 στα 18 ο οποιοσδήποτε κίνδυνος μειώνεται. Υποτίθεται, ότι είναι λόγω ωριμότητας κι η ηλικία είναι ενδεικτική. Άποψη μου, πίνεις ως εκεί που σου επιτρέπουν τα όρια σου max και τηρείς το μέτρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Άποψη μου, πίνεις ως εκεί που σου επιτρέπουν τα όρια σου max και τηρείς το μέτρο.

Ναι, αν το όριό σου είναι πάνω από το επικίνδυνο σημείο, δεν σημαίνει ότι πρέπει και να το κάνεις, γιατί αν οδηγάς μετά πχ, εκεί δεν κάνουν κουμάντο οι αντοχές.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Ναι, αν το όριό σου είναι πάνω από το επικίνδυνο σημείο, δεν σημαίνει ότι πρέπει και να το κάνεις, γιατί αν οδηγάς μετά πχ, εκεί δεν κάνουν κουμάντο οι αντοχές.. :)
Εβίβα ρε!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Eβίβα μάγκες!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Zed ο νηφάλιος :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Ναι, αν το όριό σου είναι πάνω από το επικίνδυνο σημείο, δεν σημαίνει ότι πρέπει και να το κάνεις, γιατί αν οδηγάς μετά πχ, εκεί δεν κάνουν κουμάντο οι αντοχές.. :)

Εκτός και αν οδηγάνε άλλοι για σένα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Και δεν νυστάζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Ναι, αν το όριό σου είναι πάνω από το επικίνδυνο σημείο, δεν σημαίνει ότι πρέπει και να το κάνεις, γιατί αν οδηγάς μετά πχ, εκεί δεν κάνουν κουμάντο οι αντοχές.. :)

εμπειριες ζωης... :D
(επομενο σαββατο ψηνεσται να παμε amigos?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Εχασα κάτι;:P
Το ότι το πράσινο σκουλήκι όταν σηκωθήκαμε να φύγουμε από τις ρετσίνες τσούγκριζε μόνος του.. :P:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
:( Ε μετά στάνιαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Οπ οπ δεν μας τα ειπες αυτα ζεντ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Και δεν νυστάζουν...

(εδώ μιλάει η εμπειρία ε? ;) )

όλα καλά μ αυτό το θέμα ? (και εγώ παραμονή πρωτοχρονιάς μπήκα στο κλάμπ, σήμερα βγήκα :P ) (έγινε σαν καινούριο :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
όλα καλά μ αυτό το θέμα ? (και εγώ παραμονή πρωτοχρονιάς μπήκα στο κλάμπ, σήμερα βγήκα :P ) (έγινε σαν καινούριο :) )
Δηλαδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

Παραμονή πρωτοχρονιάς, κουρασμένος και πιωμένος, δίνω το αυτοκίνητο στην κοπέλα μου (νηφάλια γαρ και ξεκούραστη):

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
(εδώ μιλάει η εμπειρία ε? ;) )

όλα καλά μ αυτό το θέμα ? (και εγώ παραμονή πρωτοχρονιάς μπήκα στο κλάμπ, σήμερα βγήκα :P ) (έγινε σαν καινούριο :) )

Ναι, σε 5 μέρες ήταν σαν καινούργιο κι εμένα. Ευτυχώς να λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Παραμονή πρωτοχρονιάς, κουρασμένος και πιωμένος, δίνω το αυτοκίνητο στην κοπέλα μου (νηφάλια γαρ και ξεκούραστη):


που το εφαγε το φτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top