Τι ποτά πίνετε;

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το καλοκαιρι το βραδυ που βγηκαν οι βασεις χτυπησα πολυ ασχημα και ημουν 1 μηνα στο κρεβατι.Ενιωσα αφανταστο πονο.Δεν ειχα πιει ομως ιχνος αλκοολ.Παρολαυτα αυτο το ατυχημα μου με εκανε να ειμαι πιο προσεχτικος.Δεν μπορω να το εξηγησω αλλα νιωθω και γω αυτο το απιστευτο συναισθημα της αδρεναλινης να μου θωλωνει το μυαλο.
Η μονη διαφορα με τον οραθακ ειναι οτι το μετανιωσα,αλλα θα το'κανα παλι(πολυ νιβο μου ακουγεται αυτο.:P)
Ξερω οτι ειναι λαθος, αλλα αυτες οι στιγμες ειναι για τις οποιες ζουμε.
Οσο μεγαλωνω ομως την ελεγχω ολο και περισσοτερο αυτη την αδυναμια μου.

Νομίζω ότι αυτη την αδυναμία σου μπορείς να την καλύψεις με λίγο τσακ υπευθυνότητας και χωρίς να καταπιέζεις "αυτές τις στιγμές για τις οποίες ζεις". Φτάνει να ξέρεις απο πριν που θα πατήσεις το φρένο, τι θα κάνει το αμάξι σου και σε τι δρόμο οδηγάς στα 100 επόμενα μέτρα, δε νομίζω ότι είναι κάτι τόσο δύσκολο αυτό που σου προτείνω, απ΄τη στιγμή που θ'αποφασίσεις να κάνεις την τρέλα μέχρι τη στιγμή που θα πατήσεις το φρενάκι σου μπορείς να περάσεις καλά, το τέλος της πλάκας όμως δεν μπορείς να το αφήνεις στην τύχη του, ειδικά όταν στην άλλη γωνία μπορεί κάποιος άλλος να χρησιμοποιεί τον ίδιο δρόμο για να επιβιώσει και να μην έχει καμία όρεξη να δεχτει τις συνέπειες της δικής σου μαλακίας, φιλικά πάντα. Αν θέλεις να νιώσεις την αδρεναλίνη ν'ανεβαίνει, πήγαινε βρες να κάνεις κάτι το οποίο στη χειρότερη περίπτωση θα βλάψει μόνο εσένα, πήγαινε να πέσεις από ένα αεροπλάνο με αλεξίπτωτο, πίστεψέ με, θα την ακούσεις πολύ περισσότερο απ'οτι αν τρέξεις με 100 στο μπρίκι το παπάκι. Ο δημόσιος δρόμος δεν είναι παιχνίδι, ειδικά όταν κάποιος, λόγω τεχνητής (αλκοόλ) ή φυσικής (ανωριμότητα) ανικανότητας δεν είναι σε θέση να ελέγξει το που θα το τελειώσει. Φυσικά βέβαια αν κάποιος δε μπορεί να τα σκεφτεί όλα αυτά θα χρειαστεί να σκοτώσει τον πρώτο του πεζό ή συνοδηγό για να καταλάβει ότι η Θηβών δεν είναι το χωράφι στο χωριό του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Νομίζω ότι αυτη την αδυναμία σου μπορείς να την καλύψεις με λίγο τσακ υπευθυνότητας και χωρίς να καταπιέζεις "αυτές τις στιγμές για τις οποίες ζεις". Φτάνει να ξέρεις απο πριν που θα πατήσεις το φρένο, τι θα κάνει το αμάξι σου και σε τι δρόμο οδηγάς στα 100 επόμενα μέτρα, δε νομίζω ότι είναι κάτι τόσο δύσκολο αυτό που σου προτείνω, απ΄τη στιγμή που θ'αποφασίσεις να κάνεις την τρέλα μέχρι τη στιγμή που θα πατήσεις το φρενάκι σου μπορείς να περάσεις καλά, το τέλος της πλάκας όμως δεν μπορείς να το αφήνεις στην τύχη του, ειδικά όταν στην άλλη γωνία μπορεί κάποιος άλλος να χρησιμοποιεί τον ίδιο δρόμο για να επιβιώσει και να μην έχει καμία όρεξη να δεχτει τις συνέπειες της δικής σου μαλακίας, φιλικά πάντα. Αν θέλεις να νιώσεις την αδρεναλίνη ν'ανεβαίνει, πήγαινε βρες να κάνεις κάτι το οποίο στη χειρότερη περίπτωση θα βλάψει μόνο εσένα, πήγαινε να πέσεις από ένα αεροπλάνο με αλεξίπτωτο, πίστεψέ με, θα την ακούσεις πολύ περισσότερο απ'οτι αν τρέξεις με 100 στο μπρίκι το παπάκι. Ο δημόσιος δρόμος δεν είναι παιχνίδι, ειδικά όταν κάποιος, λόγω τεχνητής (αλκοόλ) ή φυσικής (ανωριμότητα) ανικανότητας δεν είναι σε θέση να ελέγξει το που θα το τελειώσει. Φυσικά βέβαια αν κάποιος δε μπορεί να τα σκεφτεί όλα αυτά θα χρειαστεί να σκοτώσει τον πρώτο του πεζό ή συνοδηγό για να καταλάβει ότι η Θηβών δεν είναι το χωράφι στο χωριό του...

λαικ λαικ λαικ λαικ λαικ λαικ λαικ !!!!!!!!!!!!:no1: :no1:
δυστυχως επανερχομαστε εδω για αλλη μια φορα στον βασικοτερο παραγοντα που μπορει να επιρεασει θετικα ή αρνητικα φαινομενα σαν τα παραπανω.....την παιδεια...υποψιν,παιδεια παιρνεις απο την οικογενεια και το σχολειο μεσω της βασικης πνευματικης απο στολης του....ας μην μπερδευεστε με την εκπεδευση που αποκτατε με την φυσικη και την στορια..........αυτα δεν ειναι μαγιες...βλαχομαγκιες λεγονται.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Νομίζω ότι αυτη την αδυναμία σου μπορείς να την καλύψεις με λίγο τσακ υπευθυνότητας και χωρίς να καταπιέζεις "αυτές τις στιγμές για τις οποίες ζεις". Φτάνει να ξέρεις απο πριν που θα πατήσεις το φρένο, τι θα κάνει το αμάξι σου και σε τι δρόμο οδηγάς στα 100 επόμενα μέτρα, δε νομίζω ότι είναι κάτι τόσο δύσκολο αυτό που σου προτείνω, απ΄τη στιγμή που θ'αποφασίσεις να κάνεις την τρέλα μέχρι τη στιγμή που θα πατήσεις το φρενάκι σου μπορείς να περάσεις καλά, το τέλος της πλάκας όμως δεν μπορείς να το αφήνεις στην τύχη του, ειδικά όταν στην άλλη γωνία μπορεί κάποιος άλλος να χρησιμοποιεί τον ίδιο δρόμο για να επιβιώσει και να μην έχει καμία όρεξη να δεχτει τις συνέπειες της δικής σου μαλακίας, φιλικά πάντα. Αν θέλεις να νιώσεις την αδρεναλίνη ν'ανεβαίνει, πήγαινε βρες να κάνεις κάτι το οποίο στη χειρότερη περίπτωση θα βλάψει μόνο εσένα, πήγαινε να πέσεις από ένα αεροπλάνο με αλεξίπτωτο, πίστεψέ με, θα την ακούσεις πολύ περισσότερο απ'οτι αν τρέξεις με 100 στο μπρίκι το παπάκι. Ο δημόσιος δρόμος δεν είναι παιχνίδι, ειδικά όταν κάποιος, λόγω τεχνητής (αλκοόλ) ή φυσικής (ανωριμότητα) ανικανότητας δεν είναι σε θέση να ελέγξει το που θα το τελειώσει. Φυσικά βέβαια αν κάποιος δε μπορεί να τα σκεφτεί όλα αυτά θα χρειαστεί να σκοτώσει τον πρώτο του πεζό ή συνοδηγό για να καταλάβει ότι η Θηβών δεν είναι το χωράφι στο χωριό του...


:no1::no1: και επίσης να προσθέσω και το bungee jumping.....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
απτο στομα μου το πηρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Τι λέτε μωρέ, σε λίγο θα μου πείτε να πάω και στα αλλού, όταν ξέρεις ότι είσαι ασφαλείς δεν μπορείς να τρομάξεις όσο όταν δεν είσαι. Αλλά δεν είναι μόνο αυτά τα αίτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
τι λες....τα χεις κάνει δηλαδή και δε τρόμαξες??
-----------------------------------------
και επίσης δε ξέρεις ότι είσαι 100% ασφαλής..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Νομίζω ότι αυτη την αδυναμία σου μπορείς να την καλύψεις με λίγο τσακ υπευθυνότητας και χωρίς να καταπιέζεις "αυτές τις στιγμές για τις οποίες ζεις". Φτάνει να ξέρεις απο πριν που θα πατήσεις το φρένο, τι θα κάνει το αμάξι σου και σε τι δρόμο οδηγάς στα 100 επόμενα μέτρα, δε νομίζω ότι είναι κάτι τόσο δύσκολο αυτό που σου προτείνω, απ΄τη στιγμή που θ'αποφασίσεις να κάνεις την τρέλα μέχρι τη στιγμή που θα πατήσεις το φρενάκι σου μπορείς να περάσεις καλά, το τέλος της πλάκας όμως δεν μπορείς να το αφήνεις στην τύχη του, ειδικά όταν στην άλλη γωνία μπορεί κάποιος άλλος να χρησιμοποιεί τον ίδιο δρόμο για να επιβιώσει και να μην έχει καμία όρεξη να δεχτει τις συνέπειες της δικής σου μαλακίας, φιλικά πάντα. Αν θέλεις να νιώσεις την αδρεναλίνη ν'ανεβαίνει, πήγαινε βρες να κάνεις κάτι το οποίο στη χειρότερη περίπτωση θα βλάψει μόνο εσένα, πήγαινε να πέσεις από ένα αεροπλάνο με αλεξίπτωτο, πίστεψέ με, θα την ακούσεις πολύ περισσότερο απ'οτι αν τρέξεις με 100 στο μπρίκι το παπάκι. Ο δημόσιος δρόμος δεν είναι παιχνίδι, ειδικά όταν κάποιος, λόγω τεχνητής (αλκοόλ) ή φυσικής (ανωριμότητα) ανικανότητας δεν είναι σε θέση να ελέγξει το που θα το τελειώσει. Φυσικά βέβαια αν κάποιος δε μπορεί να τα σκεφτεί όλα αυτά θα χρειαστεί να σκοτώσει τον πρώτο του πεζό ή συνοδηγό για να καταλάβει ότι η Θηβών δεν είναι το χωράφι στο χωριό του...
μια σημειωση μονο.Δεν εχω πιασει αυτοκινητο στα χερια μου.Με μηχανακι/μηχανη ο,τι αναφερω.Εχει διαφορα,γιατι με αυτοκινητο εισαι πολυ πιο επικινδυνος για τον αλλον.Βεβαια δεν δικαιολογω τις πραξεις μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τι λέτε μωρέ, σε λίγο θα μου πείτε να πάω και στα αλλού, όταν ξέρεις ότι είσαι ασφαλείς δεν μπορείς να τρομάξεις όσο όταν δεν είσαι. Αλλά δεν είναι μόνο αυτά τα αίτια.

Ειδικα αν πεσεις απο αεροπλανο με αλεξιπτωτο χωρις να σου εχουν δωσει το παραμικρο κλου, εισαι μεσα στην ασφαλεια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
τι λες....τα χεις κάνει δηλαδή και δε τρόμαξες??
-----------------------------------------
και επίσης δε ξέρεις ότι είσαι 100% ασφαλής..

Ειδικα αν πεσεις απο αεροπλανο με αλεξιπτωτο χωρις να σου εχουν δωσει το παραμικρο κλου, εισαι μεσα στην ασφαλεια. :P

Ναι Ντόρα είναι τόσο επικίνδυνο που μπορεί ο οποιοσδήποτε να το κάνει όποτε θέλει αρκεί να έχει λεφτά όσο είναι η διαφορά μεταξύ μιας λογικής σκέψης και μιας δικιά σου σκέψη.

Από εδώ και πέρα είναι πλέον μαθηματικά, όλοι σας την ζωή αυτά διαβάζετε είμαι σίγουρος πως μπορείτε να μετρήσετε τα % των διαφόρων περιστάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Από εδώ και πέρα είναι πλέον μαθηματικά, όλοι σας την ζωή αυτά διαβάζετε είμαι σίγουρος πως μπορείτε να μετρήσετε τα % των διαφόρων περιστάσεων.
Θελει παρα πολλα στατιστικα στοιχεια,γνωσεις μηχανικης,φυσικης και πολλων αλλων για να μπορεις να προσεγγισεις σε ενα ικανοποιητικο ποσοστο το % που λες με ενα σχετικα μικρο σφαλμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Δεν πίνω ποτέ και για κανένα λόγο και πιστεύω ότι δεν θα πίνω ούτε όταν μεγαλώσω!!!!!!!!!! Το αλκοόλ χωρίς όρια σε κάνει υποχείριο του οποιοδήποτε!!!!!!! Εκτός αυτού όταν μετά πρέπει να οδηγήσεις είναι σαν να θες να αυτοκτονήσεις !!!!!!! Το καλύτερο θα είναι αν συμβεί κάτι να υποστείς τις συνέπειες μόνο εσύ και να μην πάρεις στο λαιμό σου οποιονδήποτε άλλον!!!!!!Στο κάτω κάτω δεν είναι αδικία να πληρώσει κάποιος άλλος με τη ζωή του τα δικά σου τα σπασμένα???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν πίνω ποτέ και για κανένα λόγο και πιστεύω ότι δεν θα πίνω ούτε όταν μεγαλώσω!!!!!!!!!! Το αλκοόλ χωρίς όρια σε κάνει υποχείριο του οποιοδήποτε!!!!!!! Εκτός αυτού όταν μετά πρέπει να οδηγήσεις είναι σαν να θες να αυτοκτονήσεις !!!!!!! Το καλύτερο θα είναι αν συμβεί κάτι να υποστείς τις συνέπειες μόνο εσύ και να μην πάρεις στο λαιμό σου οποιονδήποτε άλλον!!!!!!Στο κάτω κάτω δεν είναι αδικία να πληρώσει κάποιος άλλος με τη ζωή του τα δικά σου τα σπασμένα???????

Πολύ απόλυτη είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Δεν πίνω ποτέ και για κανένα λόγο και πιστεύω ότι δεν θα πίνω ούτε όταν μεγαλώσω!!!!!!!!!! Το αλκοόλ χωρίς όρια σε κάνει υποχείριο του οποιοδήποτε!!!!!!! Εκτός αυτού όταν μετά πρέπει να οδηγήσεις είναι σαν να θες να αυτοκτονήσεις !!!!!!! Το καλύτερο θα είναι αν συμβεί κάτι να υποστείς τις συνέπειες μόνο εσύ και να μην πάρεις στο λαιμό σου οποιονδήποτε άλλον!!!!!!Στο κάτω κάτω δεν είναι αδικία να πληρώσει κάποιος άλλος με τη ζωή του τα δικά σου τα σπασμένα???????


14 ετων εισαι ακομα....περιμενε και θα δεις...το "ποτε δεν θα κανω το ταδε" ειναι αστοχο τουλαχιστον σαυτη τη στιμη της ζωης σου....μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μη πεις λενε.....και οι φυλακισμενοι ετσι ελεγαν,δεν θα σκοτωσω ποτε ανθρωπο....και λιωνουν πισω απτα σιδερα....:D

το θεμα ειναι το μετρο,οχι η αποχη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasorf

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ τώρα στις γιορτές, έβγαινα κάθε μέρα έξω. Πίναμε μια μπύρα και φεύγαμε, καθόμασταν λίγο στο μαγαζί και φεύγαμε....

Μικρός όταν ήμουν, ο παππούς μου κάθε Τετάρτη όπου ετρωγα με τον παππού και την γιαγιά , μου έδινε να πίω τσίπουρο, όχι πολύ, 2 γουλιές ήταν.... Βασικά εγώ του το ζητούσα και με άφηνε :P

Δεν μέθυσα ποτέ μου, αν και μπορώ να θεωρηθώ και λίγο πότης , πάντοτε έλεγχα τον εαυτό μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι λέτε μωρέ, σε λίγο θα μου πείτε να πάω και στα αλλού, όταν ξέρεις ότι είσαι ασφαλείς δεν μπορείς να τρομάξεις όσο όταν δεν είσαι. Αλλά δεν είναι μόνο αυτά τα αίτια.

Ε τράβα στο χωριό σου τότε να το τρέξεις σε κάνα λόφο, εκεί είναι πιο επικίνδυνα. Όχι στο δρόμο που παίρνω για να πάω στη δουλειά μου όμως, δεν είσαι μόνος σου στην πόλη κι όλα στ'αρχίδια σου.

μια σημειωση μονο.Δεν εχω πιασει αυτοκινητο στα χερια μου.Με μηχανακι/μηχανη ο,τι αναφερω.Εχει διαφορα,γιατι με αυτοκινητο εισαι πολυ πιο επικινδυνος για τον αλλον.Βεβαια δεν δικαιολογω τις πραξεις μου.:P

Σαφώς και ισχύει η σημείωση, γι'αυτό και οδηγάω αποκλειστικά αμάξι, μόνο που όταν πέσεις εσύ με το παπί πάνω μου και σκοτωθείς, ακόμη και καμία ευθύνη να μην έχω, με πάει αυτεπάγγελτα στο πλημμελειοδικείο η Τροχαία και τρώω χαλαρά από 7 μήνες μέχρι 2 χρόνια, τα οποία πρέπει να εξαργυρώσω αν δεν θέλω να τα εκτίσω μόνο και μόνο επειδή εσύ αποφάσισες να έρθεις να σκοτωθείς πάνω μου. Καλό είναι να ξέρουμε και τι ισχύει λίγο τυπικά πριν πιάσουμε ένα τιμόνι και βγούμε τσάρκα, πάντως το δικαίωμα που διεκδικεί ο...φευγάτος φίλος μας ο orathac (ο οποίος δεν έχει καν δίπλωμα οδήγησης) να με πάρει στο λαιμό του επειδή έτσι γουστάρει, δεν καταλαβαίνω από που ακριβώς το διεκδικεί...Προσωπικά δε μ'ενοχλεί να σκοτωθεί κάποιος επειδή δε φόραγε κράνος, επειδή πήγαινε με 90 στο παπάκι, επειδή οδήγησε αφού είχε πιει τον άμπακο, φτάνει να μη με τρέχει εμένα, τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Ε τράβα στο χωριό σου τότε να το τρέξεις σε κάνα λόφο, εκεί είναι πιο επικίνδυνα. Όχι στο δρόμο που παίρνω για να πάω στη δουλειά μου όμως, δεν είσαι μόνος σου στην πόλη κι όλα στ'αρχίδια σου.



Σαφώς και ισχύει η σημείωση, γι'αυτό και οδηγάω αποκλειστικά αμάξι, μόνο που όταν πέσεις εσύ με το παπί πάνω μου και σκοτωθείς, ακόμη και καμία ευθύνη να μην έχω, με πάει αυτεπάγγελτα στο πλημμελειοδικείο η Τροχαία και τρώω χαλαρά από 7 μήνες μέχρι 2 χρόνια, τα οποία πρέπει να εξαργυρώσω αν δεν θέλω να τα εκτίσω μόνο και μόνο επειδή εσύ αποφάσισες να έρθεις να σκοτωθείς πάνω μου. Καλό είναι να ξέρουμε και τι ισχύει λίγο τυπικά πριν πιάσουμε ένα τιμόνι και βγούμε τσάρκα, πάντως το δικαίωμα που διεκδικεί ο...φευγάτος φίλος μας ο orathac (ο οποίος δεν έχει καν δίπλωμα οδήγησης) να με πάρει στο λαιμό του επειδή έτσι γουστάρει, δεν καταλαβαίνω από που ακριβώς το διεκδικεί...Προσωπικά δε μ'ενοχλεί να σκοτωθεί κάποιος επειδή δε φόραγε κράνος, επειδή πήγαινε με 90 στο παπάκι, επειδή οδήγησε αφού είχε πιει τον άμπακο, φτάνει να μη με τρέχει εμένα, τίποτα άλλο.


:no1::no1::no1:.

Μαζι σου.......
Οπως ειπες....φευγατος.....γενικα αποτι εχω καταλαβει εχει μια ταση προς το "εγω και οι δικοι μου να ναι καλα,αποκει και περα θα κανω με την ευθυνη μου οτι γουσταρω και πολυ απλα σταρχιδια μου γραφω τους αλλους και τους νομους/κανονες".......και το αστειο ειναι οτι σε καποια θεματα προσπαθει να μας βγαλει λαθος σκεπτομενους οταν του λεμε το αδικο που εχει.....τι να πω....αν σαυτη την ηλικια υπαρχουν τετοια μυαλα τοτε ειμαστε ειλικρινα για λυπηση...εθνικως.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agent007

Νεοφερμένος

Ο agent007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
βασικά οι περισσότεροι θάνατοι συνήθως απο τροχαια συνδέονται και με χρήση ναρκωτικών ουσιών .. π.χ. Χασις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Α όχι δεν θα φορτωθω εγώ το σταρχιδισμό του αλλουνού...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
βασικά οι περισσότεροι θάνατοι συνήθως απο τροχαια συνδέονται και με χρήση ναρκωτικών ουσιών .. π.χ. Χασις

δες τα στατιστικα θανατων που ωφειλονται σε τροχαια ατυχηματα,πο το Υπουργειο Μεταφορων και ελα πες μου σε τι οφειλονται τα περισσοτερα ατυχηματα και θανατοι στον δρομο.....
-----------------------------------------
Α όχι δεν θα φορτωθω εγώ το σταρχιδισμό του αλλουνού...;)


για ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ευθανασια ειναι........τονιζω το κοινωνικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top