Τι ποτά πίνετε;

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Να προτινω κατι;
Γιατι δεν ανοιγετε ενα θεμα για τον orathac; Να λετε ο,τι θελετε, να απανταει αυτος;Βαρεθηκα να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Below reasoning question.
Άμα όλοι για κάθε πράγμα που κάναμε σκεφτόμασταν έτσι φαντάσου τι θα γινόταν, σκέψου το κάτσε λίγο μην απαντήσεις με την μια.

Άμα θες τέτοια ζωή κάνε το, ζήσε έτσι, εγώ δεν μπορώ να ζήσω έτσι να μετράω τα πάντα, να σκέφτομαι κάθε πράξη στο πως θα ζω την ζωή μου πέρα από τις υποχρεώσεις μου.

Δηλαδή το να βγαίνεις μεθυσμένος στους δρόμους, χωρίς στην ουσία να ξέρεις να οδηγείς (επειδή ξέρεις ισορροπία δεν πάει να πει ότι είσαι έτοιμος να κυκλοφορήσεις οπουδήποτε) το θεωρείς ως μια συνηθισμένη και κοινή ενέργεια, που δεν απαιτεί καθόλου σκέψη και σύνεση προκειμένου να την εκτελέσεις;

Δηλαδή είσαι της λογικής "ενεργούμε μη σκεπτόμενοι" εις βάρος του ίδιου μας του εαυτού αλλά και όλων των γύρω μας ;

Πραγματικά αν δεν κάνεις πλάκα για όλα αυτά και δεν μετανιώνεις για αυτό που έκανες είσαι χαμένος από χέρι...

Α και by the way απάντησα με τη μία γιατί πρέπει να ξυπνήσω πρωί αύριο, να οδηγήσω ως το σχολείο (με το δίπλωμα παραμάσχαλα), και δεν μου ταιριάζει η οδήγηση με κλειστά τα μάτια. Χαιρετώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τσαντίστηκες? Στο έχουν πει πολλές φορές? Μήπως υπάρχει λόγος? Δεν το λέω παντού, αλλά όταν με ρωτάνε πράγματα που εσένα ρωτάνε 5χρόνοι τους λες περίπου τα ίδια.


Όχι δεν τσαντίστηκα.Μην ανησυχείς,δεν τσαντίζομαι εύκολα.Δεν μου το χουν πει πολλές φορές.Εσύ το λες πολλές φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Όχι δεν τσαντίστηκα.Μην ανησυχείς,δεν τσαντίζομαι εύκολα.Δεν μου το χουν πει πολλές φορές.Εσύ το λες πολλές φορές.

ischool.gr
-----------------------------------------
Δηλαδή το να βγαίνεις μεθυσμένος στους δρόμους, χωρίς στην ουσία να ξέρεις να οδηγείς (επειδή ξέρεις ισορροπία δεν πάει να πει ότι είσαι έτοιμος να κυκλοφορήσεις οπουδήποτε) το θεωρείς ως μια συνηθισμένη και κοινή ενέργεια, που δεν απαιτεί καθόλου σκέψη και σύνεση προκειμένου να την εκτελέσεις;

Δηλαδή είσαι της λογικής "ενεργούμε μη σκεπτόμενοι" εις βάρος του ίδιου μας του εαυτού αλλά και όλων των γύρω μας ;

Πραγματικά αν δεν κάνεις πλάκα για όλα αυτά και δεν μετανιώνεις για αυτό που έκανες είσαι χαμένος από χέρι...

Α και by the way απάντησα με τη μία γιατί πρέπει να ξυπνήσω πρωί αύριο, να οδηγήσω ως το σχολείο (με το δίπλωμα παραμάσχαλα), και δεν μου ταιριάζει η οδήγηση με κλειστά τα μάτια. Χαιρετώ...
Νόμιζα πως η δεύτερη πρόταση ήταν σαφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
SoZi,χάρηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
knock knock
Who's there?
Humour!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου έχει συστηθεί εδώ και χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Να προτινω κατι;
Γιατι δεν ανοιγετε ενα θεμα για τον orathac; Να λετε ο,τι θελετε, να απανταει αυτος;Βαρεθηκα να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια
up up up
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μου έχει συστηθεί εδώ και χρόνια.

Η ευγένεια απαιτεί να μάθεις το όνομα του.
Τεσπα βαρέθηκα να κάνω up highs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Below reasoning question.
Άμα όλοι για κάθε πράγμα που κάναμε σκεφτόμασταν έτσι φαντάσου τι θα γινόταν, σκέψου το κάτσε λίγο μην απαντήσεις με την μια.

Άμα θες τέτοια ζωή κάνε το, ζήσε έτσι, εγώ δεν μπορώ να ζήσω έτσι να μετράω τα πάντα, να σκέφτομαι κάθε πράξη στο πως θα ζω την ζωή μου πέρα από τις υποχρεώσεις μου.
-----------------------------------------


Υπάρχει μια τρύπα στην θεωρία που είπες εσύ για μένα. Άμα το μόνο που θέλω είναι ο εαυτός μου να περνάει καλά, τότε πως θα άφηνα τον εαυτό μου να πεθάνει, πως θα άφηνα τον εαυτό μου να σαπίσει στην φυλακή, για αυτό σου λέω δεν είναι απλά τα πράγματα ή είσαι αυτό ή είσαι εκείνο αργότερα θα δείτε και χρώματα στην ζωή (καμία αναφορά προς το lsd) σας πέρα από μαύρο και άσπρο.


Δεν ξέρω αν πραγματικά έχεις νιώσει ποτέ τις συνέπειες αυτών που κάνεις, ο άλλος λέει ήταν ένα μήνα στο νοσοκομείο από μαλακία, εσύ να φανταστώ είσαι ακόμη τυχερός; Αν δω τα πράγματα απ'αυτη τη θεώρηση κι αν κάτσω να διαβάσω όσα λες μου δίνεις την εντύπωση ανεύθυνου παρλαπίπα...Δε μετράς, δήθεν, την επίδραση της μαλακίας σου στους άλλους αλλά μετράς τα 3 χιλιάρικα που θα κοστίσει μια καλή σούπα στο αμάξι, στην πραγματικότητα είσαι πολύ πιο πραγματιστής και μίζερος απ'οσο θέλεις να δείχνεις και λυπάμαι που φτάνω σ'αυτό το συμπέρασμα. Έχω πρόβλημα με το άρρωστο στυλάκι σου, όχι με σένα προσωπικά, στη θέση σου θα προειδοποιούσα τη μάνα μου, πριν γίνω χαλκομανία, να μην τολμήσει να ζητήσει τα ρέστα απ'τον άτυχο που θα σε κάνει δεκαεφτά κομμάτια κάποιο βράδυ κι επειδή φαίνεται ότι μιλάς χωρίς καμία αξιόλογη εμπειρία, φιλικά και ειλικρινά σου εύχομαι να φας τα μούτρα σου όσο το δυνατόν γρηγορότερα μπας και καταλάβεις ότι ορισμένα πράγματα δεν είναι τόσο απλά όσο τα φαντάζεσαι...Στο οδόστρωμα, σε μια κολώνα ή σε μια μάντρα, προς Θεού όχι στο αμάξι ενός ανθρώπου που ούτε σε ξέρει, ούτε και θα ήθελε να σε μάθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω πάντως τι ακριβώς κερδίζεις ψυχολογικά απ'το να προσπαθείς με τόση τέχνη να δημιουργήσεις μια επιτηδευμένη εικόνα κι ένα μύθο γύρω απ'το όνομά σου σε άτομα που δεν σε γνωρίζουν προσωπικά και για τα οποία εξ'ορισμού δεν σημαίνεις τίποτα...Χαλάρωσε, γράφεις σε web forum...χωρίς υπογραφή και χωρίς γνωριμίες. Είσαι λάθος εντελώς και ούτε καν το συζητάω αυτό μαζί σου, από κει και πέρα μην προσπαθείς να το παίξεις ιστορία, ειλικρινά σου μιλάω είσαι το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί αυτή τη στιγμή ως προσωπικότητα και νομίζω ότι παρόμοια γνώμη έχουνε κι οι άλλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Πάντα με παρέα. Τρελένομαι για τεκίλα, Αβάνα, κρασί και αγαπημένα μου είναι το ουίσκι(Jack Daniels), North.

Μόνο μια φορά έγινα πίτα...Φέτος την πρωτοχρονιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
με παρεα κυρίως......με αρεσει το Gordon's Space, Breezer lemon, τζιν λεμονι και απο ουισκι Johnie walker, ε και καμια μπυρα αμα τυχει .......δεν εχω μεθυσει ποτε γιατι δεν με πιανει το ποτο βασικα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δεν το εχω δοκιμασει ακομα...Να ανησυχω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Δεν το εχω δοκιμασει ακομα...Να ανησυχω?

Ναι. Επειδή δεν ακολουθείς την μάζα...:D :lol: :lol:



(αστειεύομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Τα...χικ...τσούξαμε...χικ...πάλι.....:beer: :crazy:


- Πειραγμένο Παιδί ( :panwkatw: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Μόνο μια φορά έγινα πίτα...Φέτος την πρωτοχρονιά :P


Και εγω...:P Και αυτο γιατι είχα ανακατεψει κρασι (πολυ κρασι), βοτκα (αρκετη) και σαμπανια!! (και ολα αυτα σε αδειο στομαχι..... )
Με παρεα ειναι να πινεις.. μονη δεν λεει...
Λατρευω το κρασι και την βοτκα..
Και παντα πρεπει να πινουμε με μετρο.. ειδικα αν ειναι καποιος οδηγος.... Γενικοτερα όμως αντεχω το ποτο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
μονο με παρεα πινω και με μετρο(το καλοκαιρι μονο ειχα ζαλιστει μια φορα)... τα αγαπημενα μου ποτα ειναι η βοτκα, νορθ, μπακαρντι, τζιν, ουρσους, σαμπουκα, τεκιλα κ.α. που δεν θυμαμαι τωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisnats16

Νεοφερμένος

Ο chrisnats16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εγώ 'εχω πιεί μερικές φορές, πάντα με μέτρο. Δεν ενθουσιάστηκα πάντως απο αυτά που δοκίμασα... Ίσως είναι και θέμα ηλικίας. Μόνο μια φορά είχα ξεφύγει λίγο (και ηταν λόγω παρέας) αλλά δε νομίζω να ξαναγίνει... Έτσι κι αλλιώς δεν είμαι πολύ του ποτού..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top