Τι ποτά πίνετε;

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Update λόγω βαρεμάρας. :P

Πίνετε? Μόνοι σας ή με παρέα? Ποια ποτά σας αρέσουν?
Πίνετε με μέτρο ή έχετε συχνά "άσχημα αποτελέσματα"?
1.) Αρκετά συχνά.
2.) Με παρέα. Ποτέ δεν έχω κάτσει να τα μπεκροπίνω μόνη μου. :hmm:
3.) Μπύρες. Κρασί. Σφηνάκια. Stop.- :P
4.) Mε μέτρο, γιατί μεθάω σχετικά εύκολα. Δεν είχα ποτέ "άσχημα αποτελέσματα",μέχρι τώρα τουλάχιστον. xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ δεν πίνω πολύ, πίνω σπάνια βασικά. Η μία παρέα μου δεν πίνει οπότε πίνω με την άλλη.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Πίνετε? Μόνοι σας ή με παρέα? Ποια ποτά σας αρέσουν?
Πίνετε με μέτρο ή έχετε συχνά "άσχημα αποτελέσματα"?

Οχι, δεν πινω. Τα τελευταια τρια χρονια μια φορα μονο ηπια μισο ποτηρι και απο κει και περα μονο κανα δυο τρεις φορες εχει τυχει να δοκιμασω μερικες γουλιες. Απο φετος εχω βαλθει να κοψω και τα ανθρακουχα, ελπιζω να τα καταφερω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
πινω μονη μου, πινω με παρεα, με σκυλια, με εξωγηινους, γενικα με οτι λαχει :P
ο μεγαλυτερος μου ερωτας ειναι η μπυρα (Heineken).:beer:Ακολουθει η ρετσινα, το κρασι, η τεκιλα, ο Jack Daniels, η vodka..:drunk:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
I've got too much blood in my alcohol system!!!
Absinthe δεν πίνει κανείς ρε παιδιά?Μόνος μου είμαι σ'αυτή τη γή? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
I've got too much blood in my alcohol system!!!
Absinthe δεν πίνει κανείς ρε παιδιά?Μόνος μου είμαι σ'αυτή τη γή? :P

ρε έψαξα σε όλη την Κρήτη να βρω Absinthe όταν πήγαμε πενθήμερη και τίποτα !ήθελα τόόόόόσο πολύ να δοκιμάσωωωω..:(
κατά τ' άλλα για να απαντήσω και στο θέμα, πίνω κυρίως με παρέα, πάντα, πολύ και κυρίως μπύρα(McFarland, Bud, Heineken, Duvel, Guinness) ή αλλιώς κρασί, τεκίλα ή Haig.άσχημα αποτελέσματα ποτέ μέχρι τώρα γιατί μεθάω σχετικά δύσκολα και αν μεθύσω απλά χορεύω παραπάνω, λέω βλακείες, χαζογελάω, ζαλίζομαι, αλλά εξακολουθώ να καταλαβαίνω σε γενικές γραμμές τι μου γίνεται.:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
I've got too much blood in my alcohol system!!!
Absinthe δεν πίνει κανείς ρε παιδιά?Μόνος μου είμαι σ'αυτή τη γή? :P
για αψεντι δεν λετε? επισης εφαγα τον κοσμο για να βρω, αλλα συνηθως οπου ρωταω με κοιτανε σαν ηλιθιοι. Με το ιδιο ακριβως βλεμμα οταν ζηταω και μπυρα Lucifer..Εεε τα εχει αυτα τα ασχημα η επαρχια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Πίνουμε πίνουμε.:D
Με παρέα...χμ, μόνη τσου :/: Ίσως καμιά μπύρα αλλά να το χω κάνει 1-2 φορές.
Μπύρα, κρασί,βότκα, breezer (για τα ελαφρυά:redface:)
Με μέτρο νι θα έλεγα...& όχι δεν έχω φτάσει ακόμα σε άσχημη φάση από το ποτό.

Στην υγειά σας.:beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
για αψεντι δεν λετε? επισης εφαγα τον κοσμο για να βρω, αλλα συνηθως οπου ρωταω με κοιτανε σαν ηλιθιοι. Με το ιδιο ακριβως βλεμμα οταν ζηταω και μπυρα Lucifer..Εεε τα εχει αυτα τα ασχημα η επαρχια:(

Αψέντι στην Αθήνα πάντως βρίσκεις,αλλού δεν ξέρω.Αν και τα καλύτερα είναι στην Τσεχία,or at least they say so...μετά,στην Eastern Europe παίζει πολύ (είχα βρει τσέχικο στην Αρμενία).Και υποθέτω και Άμστερνταμ που βρίσκεις τα πάντα,χωρίς να ξέρω όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy_23

Νεοφερμένος

Η amy_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μπα..μόνο αν βγώ έξω με παρεα και παλι οχι και πολύ ούτε τιποτα βαρί -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
δεν μου αρέσει ιδιαίτερα. αν είμαι με παρέα, θα πιω ενα ποτηρακι :P .ελπίζω ακόμη να ανακαλύψω ένα ποτό που να μου αρέσει ιδιαίτερα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Νοιώθω ότι με βλάπτει κάθε φορά που καίγεται το συκώτι μου.

Μακριά, το πολύ καμια μπύρα, μου αρέσει να ψάχνομαι, μέχρι στιγμής η καλύτερη ξανθιά είναι η craft και η ρεθυμνιακή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
πινω μονη μου, πινω με παρεα, με σκυλια, με εξωγηινους, γενικα με οτι λαχει :P
ο μεγαλυτερος μου ερωτας ειναι η μπυρα (Heineken).:beer:Ακολουθει η ρετσινα, το κρασι, η τεκιλα, ο Jack Daniels, η vodka..:drunk:

same here girl! η πρασινη ειναι το κατι αλλο!προτεινω Haig Cola(ουισκι με κοκα κολα κ παγακια) το οποιο ειναι ενα καλο,για οσους θελουν ενα ποτακι το βραδυ...επισης παντα να δοκιμαζεται ποτα τα οποια περιεχουν κοκα κολα η τονικ,χυμο κτλ..αλλιως πχ ενα σκετο Jack daniels ειναι αρκετα βαρυ! μετα υπαρχουν και τα υπεροχα cocktails που ειναι σαφως πιο καλοκαιρινα και απο αυτα προτεινω cosmopolitan (βοτκα,χυμο λαιμ και κρανμπερυ απ οσο θυμαμαι) την Caipirinha (λαιμ,ζαχαρη,παγο θρυμματισμενο και το ποτο caipirinha) το κλασικο Mojito (ρουμι,ζαχαρι,φυλλο μεντας,φετες λαιμ)..αυτα!
ειναι ωραιο να πινεις με παρεα και μονος (να πανε κατω τα φαρμακια) αλλα παντα με μετρο!:whistle:
:beer::drunk:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
οποτε λαχει κ οχι βαρια ποτα.........
συνηθως μαλιμπου καριδα
αλλα κ μπριζερ αρκετα συχνα θα ελεγα αλλα το μπροζερ
ειναι πολυ ελαφρυ σαν φρουτοχυμος
πινω γτιιι μαρεσειιι <3
μονη..πινω οποτε γουσταρω θελουν δν θελουν οι αλλοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
μπα..μόνο αν βγώ έξω με παρεα και παλι οχι και πολύ ούτε τιποτα βαρί -.-

Η ειρωνία είναι ότι το avatar σου δείχνει Αψέντι :P:P:P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
πινω μονη μου, πινω με παρεα, με σκυλια, με εξωγηινους, γενικα με οτι λαχει :P
ο μεγαλυτερος μου ερωτας ειναι η μπυρα (Heineken).:beer:Ακολουθει η ρετσινα, το κρασι, η τεκιλα, ο Jack Daniels, η vodka..:drunk:

Και εμένα πάνω κάτω αυτά μαρέσουν αν και πίνω σπάνια και ελάχιστη ποσότητα συνήθως απλώς δοκιμάζω. :) Πάντως από ουισκι ψηφίζω Jack Daniels (σκέτο ή με cola) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis dog

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
δεν πινω παρα πολυ αλλα υπαρχουν παρτ στα οποια θα πιω...αλλλα μεχρι να φτιαξω ενα καλο κεφαλι που λενε...οχι λιωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy_23

Νεοφερμένος

Η amy_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/member.php?u=53065Μr.Crowley

το ξέρω ειδα που λεγατε για το αψεντι και εψαξα στο internet να δω τι ακριβωσ είναι και είδα την πράσινη νεράιδα και την λατρεψα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
ξεχασα να πω και το Campari! Μου αρεσει παρα πολυ, ειδικα με πορτοκαλαδα αλλα δεν θα το εβαζα ως ενα απο τα αγαπημενα μου ποτα. Αυτο το πινω οπως τον χυμο και το νερο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
μου αρεσει το ποτο οταν ειναι με παρέα.τρεις φορες εχω γινει ντιρλα απο το μεθυσι.Περισι του αγιου βαλεντινου,την πρωτοχρονια και το καλοκαιρι 2 φορες.....τα αγαπημενα μου ειναι:malibu anana,vodka me portokali h lemoni,sambuca kai mpura.Βεβαια και καποια δυνατα σφηνακια η κοκταιηλ.....αλλα ολα με μετρο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top