Τι ποτά πίνετε;

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ναι,ωραία,alcohol & cigarettes are bad for our health.But without 'em,life stinks,so bite me. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Οι γιατροί λένε ότι ένα ποτηράκι καλό κόκκινο κρασί κάνει καλό στην καρδιά...
κι εσυ ακους τους γιατρους?:P οι γιατροι επισης λενε να κοψουμε το καπνισμα αλλα μολις φυγεις απο το ιατρειο αναβουν τσιγαρο οι ιδιοι.
Ναι,ωραία,alcohol & cigarettes are bad for our health.But without 'em,life stinks,so bite me. :P
:thumbup:
δικαιωμα του καθενος ειναι να διαλεγει να μεινει μακρια απο το τσιγαρο και απο το ποτο. Δικαιωμα ομως ειναι να ζεις την ζωη σου οπως θελεις ακομη και αν επιλεγεις να καψεις τα πνευμονια σου και να λιωσεις το συκωτι σου. Αφηστε τον καθενα στην ησυχια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Capitano

Νεοφερμένος

Ο El Capitano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Είμαι ανήλικος κι έτσι δεν πίνω ντουμάνια ακόμα. Αλλά ούτε και στο μέλλον πιστεύω να το κάνω γιατί έχω αυτέλεγχο. Μια φορά την εβδομάδα θα πιω μια μπυρίτσα ή καμιά βότκα αλλά μέχρι εκεί. Και εξάλλου έρευνες έχουν δείξει πως το λίγο αλκοόλ κάνει καλό και στις αρθρώσεις... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
^
Xμμ. Κι εγώ θα πιώ μπυρίτσα και βότκα αλλά τρελαίνομαι για Martini. xD

Martini Rosato,Martini Dry,Martini Bianco. :inlove:

Και Bloody Mary. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Πίνω
Μόνοι σας ή με παρέα?
Και τα 2
Ποια ποτά σας αρέσουν?
Κρασι,ουζο,σαμπουκα βυσσινο,bacardi μπανανα,βοτκα λεμονι-red bull-ursus, κ.α
Πίνετε με μέτρο ή έχετε συχνά "άσχημα αποτελέσματα"?
Πίνω όσο θέλω,αν θέλω να μεθύσω θα μεθύσω


https://www.youtube.com/watch?v=AgFT0cj7xe0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIA1995

Νεοφερμένος

Η LYDIA1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
πινω καθε σαββατο απο 1-2 μπυρεσ..αν ειμαι στα κεφια μου μποει να πανε 3-4 και κατι σφηνακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πινω μονο μαργαριτα-φραουλα!
+ επειδη δεν το βρισκω ευκολα σε μαγαζια πινω + χυμο αναμεικτο :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Strawberry_Margarita_Mix.jpg
    Strawberry_Margarita_Mix.jpg
    197.8 KB · Εμφανίσεις: 160

zouzouna1993

Νεοφερμένος

Η zouzouna1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πολυ σπανια κ πινω ελαχιστα.Μονη μου δεν εχω πιει ποτε,μονο με παρεα σε καποια παρτι κι ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εγώ παλιά έπινα...το έκοψα για 5 μήνες(εντελώς ουτε κρασί)..και δυστηχός σαν φοιτητές το ξαναρχίσαμε....και η βλακία...3 βδομάδες στην κομοτηνή..3 φορές με πήγαν σπίτι...απλα ΕΛΕΟΣ>>.../...αλλα πάλι αποφάσισα να το περιορίσω...μεχρι 2 ποτάκια....αλλα κανείς δεν με πιστεύει...χαχαχαχα...Πάντος δεν αξίζει να γίνεσαι χάλια για οτιδήποτε σε απασχολεί!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έχω διακόψει κάθε σχέση με το αλκόολ από το καλοκαίρι. Δηλαδή ποιο καλοκαίρι, και τότε ήρεμα ήταν, από την 4ήμερη βασικά.

Πάνε οι ένδοξες μέρες με τα ξενύχτια με το shadow και τα κρασιά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Nothing

Νεοφερμένος

Η - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι, πίνω. Αρκετά θα έλεγα. Αλλά δύσκολα μεθάω.
Βέβαια σαν παιδί κι εγώ, i had my moments.
Ακόμα θυμάμαι μια φορά που είχα πιει ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ που επί μία εβδομάδα ακόμα και φωτογραφίες με ποτά να έβλεπα μου ερχόταν να ξεράσω. :|
Με παρέα συνήθως πίνω, έχω πιει και μόνη μου.
Τα τοπ είναι: βότκα, βότκα λεμόνι, τεκίλα, havana, jack coca cola, μαυροδάφνη, μπύρα, cosmo, sex on the bitch. κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
απο ποτάκια εγω πίνω: Τζιν σπράιτ,chivas cola kai drambuie.Καλά όμως ότι μπουκάλι έχει πάρει η παρέα μου το πίνω αλλα αυτά είναι τα αγαπημένα μου,,,..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Δεν πίνω καθόλου,να αρχίσω να ανησυχώ:worry:???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Δεν πίνω καθόλου,να αρχίσω να ανησυχώ:worry:???????

γιατί να ανησυχείς; :worry:
δηλαδή όποιος δεν πίνει δεν είναι in;;;;;


έλεος με τα κόμπλεξ που υπάρχουν..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
γιατί να ανησυχείς; :worry:
δηλαδή όποιος δεν πίνει δεν είναι in;;;;;
έλεος με τα κόμπλεξ που υπάρχουν..:/:
Δεν καταλαβαίνω γιατί οι πιο πολλοί θεωρούν σπουδαία μαγκιά το αλκοόλ και καμαρώνουν και συναγωνίζονται ποιος πίνει περισσότερο. Έλεος δηλαδή!!! Τους αρέσει δηλαδή η εικόνα ενός μεθυσμένου να κάνει εμετό? Και κάποιος πρέπει να τους μιλήσει για τις συνέπειες του αλκοόλ στην υγεία...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ok nPb δεν θα αγχωθώ κιόλας επειδή δε μου αρέσει το αλκοόλ.Η ερώτηση μου ήταν καθαρά ειρωνική;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
κάπου διάβασα ότι το αλκοόλ σε μεγάλη ποσότητα κάνει χειρότερη ζημιά από:

- το τσιγάρο
- τα ναρκωτικά
- το πλαστικό φαγητό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Σπανια πινω.Κι αν πιω αυτο θαναι λιγο μπυρα το καλοκαιρι ή λιγο κρασι σε γιορτες το χειμωνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
κάπου διάβασα ότι το αλκοόλ σε μεγάλη ποσότητα κάνει χειρότερη ζημιά από:
- το τσιγάρο
- τα ναρκωτικά
- το πλαστικό φαγητό

Πριν από λίγες μέρες ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα μιας μελέτης από τους Nutt, King και Phillips του Imperial College του Λονδίνου για λογαριασμό της Ανεξάρτητης Επιστημονικής Επιτροπής για τα Ναρκωτικά που μετρά την ζημιά που κάνουν τα ναρκωτικά και το αλκοόλ, όχι μόνο στο ίδιο το άτομο αλλά και στην κοινωνία γενικότερα.
Για όποιον ενδιαφέρεται, μπορεί να δει εδώ ένα σχετικό άρθρο στο medscape και εδώ το abstract του επιστημονικού άρθρου στο pubmed.
To top 3 ήταν: Αλκοόλ (72) Ηρωίνη (55) Crack (54) [τα νούμερα στην παρένθεση είναι το overall harm score].

Edit: είδα ότι το link για το medscape σε βγάζει σε σελίδα που χρειάζεται να κάνεις login. Αν το ψάξετε από μηχανή αναζήτησης όμως δεν χρειάζεται να κάνετε login (π.χ. εδώ το 1ο αποτέλεσμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Tο αλκόολ είναι πιο βλαβερό παρόλα αυτά το τσιγάρο είναι το πιο ύπουλο.
Στον αλκοολισμό παρουσιάζονται πρόωρα συμπτώματα και σημεία τα οποία προειδοποιουν τον πότη ότι δεν πάει καλά και του δίνεται η δυνατότητα να αλλάξει. Το τσιγάρο είναι ύπουλο αργούν να παρουσιαστούν τα πρώτα συμπρώματα και όταν εμφανιστούν έχει γίνει μεγάλη ζημιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top