Τι βαθμούς βγάλατε στις πανελλαδικές;

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Βασικα ο Πετρος ξαναδωσε και περασε ΟΔΕ Ο.Π.Α.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaris

Νεοφερμένος

Η mariaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

Maths4ever

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειά σας !
Είμαι καινούργιο μέλος εδώ! :D
Σας βρήκα μέσω αναζητήσεως στο google !
Τα πήγα τέλεια στις εξετάσεις!
Ειλικρινά πάντως , είχα "πεθάνει" στο διάβασμα !
Αυτά που λένε μερικοί οτι με λίγες ώρες διαβάσματος , έβγαλα υψηλό βαθμό είναι βλακίες !
Χρειάζεται (too much) διάβασμα με οργάνωση και μεθοδικότητα !
Με βοήθησε βέβαια η αγάπη μου για τα μαθηματικά!
Και κυρίως με βοήθησε οτι ο στόχος μου δεν ήταν τα πολλά μόρια και οι κορυφαίες σχολές αλλά να περάσω στη σχολή που αγαπάω πραγματικά !

Λοιπόν , έχουμε και λέμε :

Μαθηματικά Κατ. -> 20
Μαθηματικά Γεν. -> 20
Φυσική Κατ. -> 19,8 (99-99 <ευτυχώς συμφωνούν>)
ΑΕΠΠ -> 19,9 (100-99 <?>)
ΑΟΔΕ -> 20
Έκθεση -> 19,2 (απλά wow , αν και το περίμενα , 97-95)
ΑΟΘ -> 20

-Προφορικά είχα σε όλα 20 !

Σύνολο :

2ο/4ο πεδίο
: 19902
5ο πεδίο
: 19912

Μόνο 1 σχολή δήλωσα στο μηχανογραφικό , είναι -3000 !

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Α.Π.Θ

Τα λέμε στο πανεπιστήμιο παιδιά (μελλοντικοί συμφοιτητές μου) !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Γειά σας !
Είμαι καινούργιο μέλος εδώ! :D
Σας βρήκα μέσω αναζητήσεως στο google !
Τα πήγα τέλεια στις εξετάσεις!
Ειλικρινά πάντως , είχα "πεθάνει" στο διάβασμα !
Αυτά που λένε μερικοί οτι με λίγες ώρες διαβάσματος , έβγαλα υψηλό βαθμό είναι βλακίες !
Χρειάζεται (too much) διάβασμα με οργάνωση και μεθοδικότητα !
Με βοήθησε βέβαια η αγάπη μου για τα μαθηματικά!
Και κυρίως με βοήθησε οτι ο στόχος μου δεν ήταν τα πολλά μόρια και οι κορυφαίες σχολές αλλά να περάσω στη σχολή που αγαπάω πραγματικά !

Λοιπόν , έχουμε και λέμε :

Μαθηματικά Κατ. -> 20
Μαθηματικά Γεν. -> 20
Φυσική Κατ. -> 19,8 (99-99 <ευτυχώς συμφωνούν>)
ΑΕΠΠ -> 19,9 (100-99 <?>)
ΑΟΔΕ -> 20
Έκθεση -> 19,2 (απλά wow , αν και το περίμενα , 97-95)
ΑΟΘ -> 20

-Προφορικά είχα σε όλα 20 !

Σύνολο :

2ο/4ο πεδίο
: 19902
5ο πεδίο
: 19912

Μόνο 1 σχολή δήλωσα στο μηχανογραφικό , είναι -3000 !

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Α.Π.Θ

Τα λέμε στο πανεπιστήμιο παιδιά (μελλοντικοί συμφοιτητές μου) !
Πραγματικα συγχαρητηρια, σε θαυμαζω!! Μακαρι να ηταν ολοι ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Γειά σας !
Είμαι καινούργιο μέλος εδώ! :D
Σας βρήκα μέσω αναζητήσεως στο google !
Τα πήγα τέλεια στις εξετάσεις!
Ειλικρινά πάντως , είχα "πεθάνει" στο διάβασμα !
Αυτά που λένε μερικοί οτι με λίγες ώρες διαβάσματος , έβγαλα υψηλό βαθμό είναι βλακίες !
Χρειάζεται (too much) διάβασμα με οργάνωση και μεθοδικότητα !
Με βοήθησε βέβαια η αγάπη μου για τα μαθηματικά!
Και κυρίως με βοήθησε οτι ο στόχος μου δεν ήταν τα πολλά μόρια και οι κορυφαίες σχολές αλλά να περάσω στη σχολή που αγαπάω πραγματικά !

Λοιπόν , έχουμε και λέμε :

Μαθηματικά Κατ. -> 20
Μαθηματικά Γεν. -> 20
Φυσική Κατ. -> 19,8 (99-99 <ευτυχώς συμφωνούν>)
ΑΕΠΠ -> 19,9 (100-99 <?>)
ΑΟΔΕ -> 20
Έκθεση -> 19,2 (απλά wow , αν και το περίμενα , 97-95)
ΑΟΘ -> 20

-Προφορικά είχα σε όλα 20 !

Σύνολο :

2ο/4ο πεδίο
: 19902
5ο πεδίο
: 19912

Μόνο 1 σχολή δήλωσα στο μηχανογραφικό , είναι -3000 !

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Α.Π.Θ

Τα λέμε στο πανεπιστήμιο παιδιά (μελλοντικοί συμφοιτητές μου) !


Πραγματικά τρομακτικά τα μόρια σου. Μπράβο παντως που ακολούθησες αυτό που αγαπάς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Γειά σας !
Είμαι καινούργιο μέλος εδώ! :D
Σας βρήκα μέσω αναζητήσεως στο google !
Τα πήγα τέλεια στις εξετάσεις!
Ειλικρινά πάντως , είχα "πεθάνει" στο διάβασμα !
Αυτά που λένε μερικοί οτι με λίγες ώρες διαβάσματος , έβγαλα υψηλό βαθμό είναι βλακίες !
Χρειάζεται (too much) διάβασμα με οργάνωση και μεθοδικότητα !
Με βοήθησε βέβαια η αγάπη μου για τα μαθηματικά!
Και κυρίως με βοήθησε οτι ο στόχος μου δεν ήταν τα πολλά μόρια και οι κορυφαίες σχολές αλλά να περάσω στη σχολή που αγαπάω πραγματικά !

Λοιπόν , έχουμε και λέμε :

Μαθηματικά Κατ. -> 20
Μαθηματικά Γεν. -> 20
Φυσική Κατ. -> 19,8 (99-99 <ευτυχώς συμφωνούν>)
ΑΕΠΠ -> 19,9 (100-99 <?>)
ΑΟΔΕ -> 20
Έκθεση -> 19,2 (απλά wow , αν και το περίμενα , 97-95)
ΑΟΘ -> 20

-Προφορικά είχα σε όλα 20 !

Σύνολο :

2ο/4ο πεδίο
: 19902
5ο πεδίο
: 19912

Μόνο 1 σχολή δήλωσα στο μηχανογραφικό , είναι -3000 !

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Α.Π.Θ

Τα λέμε στο πανεπιστήμιο παιδιά (μελλοντικοί συμφοιτητές μου) !
Παιζει να εισαι 1ος σε ολη την Ελλαδα η ειπα λακαμια?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Και κυρίως με βοήθησε οτι ο στόχος μου δεν ήταν τα πολλά μόρια και οι κορυφαίες σχολές αλλά να περάσω στη σχολή που αγαπάω πραγματικά !

Αυτο που ειπες τα λεει ολα..!Απλα σε θαυμαζω, μπραβο..!:no1:
Αυτα να τα βλεπουν μερικοι μερικοι που κυνηγανε μονο τα μορια που εχει η σχολη και οχι πραγματικα τη σχολη..
Και παλι μπραβο αλλα και συγχαρητηρια για τα τρομακτικα μορια οπως αναφερανε και τα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παιζει να εισαι 1ος σε ολη την Ελλαδα η ειπα λακαμια?:P
Μπα, ειναι μια κοπελα απο το Βολο που εβγαλε 19960, αλλα λογικα θα ειναι ο δευτερος!! Και παλι μπραβο σου, γιατι το αξιζες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos123>>>>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panos123>>>>> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
εκθ 18,2
μαθ γεν 20
μαθ κατ 19,9
βιολ κατ 18,5
φυσ κατ 19,8
χημ κατ 20
19526 μορια στο τριτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
εκθ 18,2
μαθ γεν 20
μαθ κατ 19,9
βιολ κατ 18,5
φυσ κατ 19,8
χημ κατ 20
19526 μορια στο τριτο
Και να φανταστω πως θα γινεις γιατρος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos123>>>>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panos123>>>>> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ετσι λεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maths4ever

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Απ'οτι μου είπαν , είμαι 3ος σε όλη την Ελλάδα !
Αλλά ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΛΑ!
Όπως είπα και προηγουμένως , το μόνο που με ένοιαζε ήταν να περάσω στη σχολή που θέλω και όχι να βγώ 1ος-2ος.... !
Δεν έχει ΚΑΜΙΑ ουσία!
Είναι απλά 5 νουμεράκια :D
Δεν είναι διαγωνισμός - και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να υπάρχει ανταγωνιστικό αίσθημα , οπου αξίζεις θα περάσεις !
Είναι η επιβράβευση των κόπων μας όλης της χρονιάς και γενικότερα!
Έβγαλα 19902-12 , ε και? Θα μου προσφέρει κάτι στη μετέπειτα ζωή μου ?? ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ
Απλώς , μου ανοίγει το πέρασμα για την σχολή που πάντα ήθελα και γενικότερα ισχύει για όλους ! Δεν είναι το μόνο πράγμα , αφού πρέπει έπειτα να "τελιώσεις" τη σχολή σου και μετά να μπείς στη πραγματική ζωη ! Όπου , τα πράγματα δέν είναι τόσο ρόδινα , είσαι απλά ένα σπουργιτάκι που έχεις "πάνω" σου ολόκληρα θηρία , που θέλουν ακόμα και να σε κατασπαράξουν! Εκεί θα φανούν όλα ! Στον πραγματικό αγώνα !
Και παιδιά εσείς που δεν περάσατε στη σχολή που θέλατε , να ΞΑΝΑΔΩΣΕΤΕ .
Μην κρατάτε τον εαυτό σας "κλεισμένο" σε μια ιδέα !
Και εσείς που θα δώσετε το 2010 , δώστε τα όλα ! Με ΘΕΛΗΣΗ - μεθοδικότητα - οργάνωση και ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ , θα επιτύχετε κάθε στόχο , όσο και ακατόρθωτο και αν σας φαίνεται ! Μή διαστάζετε , όλα μια ιδέα είναι !

*Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια ! Να είσαστε καλά και εύχομαι να περάσετε στις σχολές που θέλετε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ !

*Απ'οτι βλέπω πολλοί γιατροί μαζεύτηκαν εδώ ! (χιχι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Απ'οτι μου είπαν , είμαι 3ος σε όλη την Ελλάδα !
Αλλά ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΛΑ!
Όπως είπα και προηγουμένως , το μόνο που με ένοιαζε ήταν να περάσω στη σχολή που θέλω και όχι να βγώ 1ος-2ος.... !
Δεν έχει ΚΑΜΙΑ ουσία!
Είναι απλά 5 νουμεράκια :D
Δεν είναι διαγωνισμός - και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να υπάρχει ανταγωνιστικό αίσθημα , οπου αξίζεις θα περάσεις !
Είναι η επιβράβευση των κόπων μας όλης της χρονιάς και γενικότερα!
Έβγαλα 19902-12 , ε και? Θα μου προσφέρει κάτι στη μετέπειτα ζωή μου ?? ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ
Απλώς , μου ανοίγει το πέρασμα για την σχολή που πάντα ήθελα και γενικότερα ισχύει για όλους ! Δεν είναι το μόνο πράγμα , αφού πρέπει έπειτα να "τελιώσεις" τη σχολή σου και μετά να μπείς στη πραγματική ζωη ! Όπου , τα πράγματα δέν είναι τόσο ρόδινα , είσαι απλά ένα σπουργιτάκι που έχεις "πάνω" σου ολόκληρα θηρία , που θέλουν ακόμα και να σε κατασπαράξουν! Εκεί θα φανούν όλα ! Στον πραγματικό αγώνα !
Και παιδιά εσείς που δεν περάσατε στη σχολή που θέλατε , να ΞΑΝΑΔΩΣΕΤΕ .
Μην κρατάτε τον εαυτό σας "κλεισμένο" σε μια ιδέα !
Και εσείς που θα δώσετε το 2010 , δώστε τα όλα ! Με ΘΕΛΗΣΗ - μεθοδικότητα - οργάνωση και ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ , θα επιτύχετε κάθε στόχο , όσο και ακατόρθωτο και αν σας φαίνεται ! Μή διαστάζετε , όλα μια ιδέα είναι !

*Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια ! Να είσαστε καλά και εύχομαι να περάσετε στις σχολές που θέλετε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ !

*Απ'οτι βλέπω πολλοί γιατροί μαζεύτηκαν εδώ ! (χιχι)
Καταρχάς συγχαρητήρια για τα μόρια που έβγαλες και δεύτερον συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις παραπάνω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Γειά σας !
Είμαι καινούργιο μέλος εδώ! :D
Σας βρήκα μέσω αναζητήσεως στο google !
Τα πήγα τέλεια στις εξετάσεις!
Ειλικρινά πάντως , είχα "πεθάνει" στο διάβασμα !
Αυτά που λένε μερικοί οτι με λίγες ώρες διαβάσματος , έβγαλα υψηλό βαθμό είναι βλακίες !
Χρειάζεται (too much) διάβασμα με οργάνωση και μεθοδικότητα !
Με βοήθησε βέβαια η αγάπη μου για τα μαθηματικά!
Και κυρίως με βοήθησε οτι ο στόχος μου δεν ήταν τα πολλά μόρια και οι κορυφαίες σχολές αλλά να περάσω στη σχολή που αγαπάω πραγματικά !

Λοιπόν , έχουμε και λέμε :

Μαθηματικά Κατ. -> 20
Μαθηματικά Γεν. -> 20
Φυσική Κατ. -> 19,8 (99-99 <ευτυχώς συμφωνούν>)
ΑΕΠΠ -> 19,9 (100-99 <?>)
ΑΟΔΕ -> 20
Έκθεση -> 19,2 (απλά wow , αν και το περίμενα , 97-95)
ΑΟΘ -> 20

-Προφορικά είχα σε όλα 20 !

Σύνολο :

2ο/4ο πεδίο
: 19902
5ο πεδίο
: 19912

Μόνο 1 σχολή δήλωσα στο μηχανογραφικό , είναι -3000 !

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Α.Π.Θ

Τα λέμε στο πανεπιστήμιο παιδιά (μελλοντικοί συμφοιτητές μου) !


Συγχαρητηρια φιλε μου, αλλά μην υπερβάλλεις με τοσο δογματικό τρόπο γιατί σφάλλεις. Για τα 25 μορια που μου ρίχνεις μπορω να πω ότι ειχα μεγάλη απόσταση απ'το "πεθανα στο διάβασμα". Και όχι, δεν ειναι βλακείες οταν κάποιος μιλάει ειλικρινά. Αυτα που ισχύουν για σένα δεν ειναι υποχρεωτικό να ισχύουν για όλους. ;)
Δεν ειναι το θέμα το "too much", οπως εντελώς λανθασμένα λες, αλλά η οργάνωση, η μεθοδικοτητα και κυριως η ποιοτητα του διαβάσματος.

PS: Ο πρώτος στην Ελλάδα ειχε περίπου 15-20 μόρια κάτω απ'την κορυφη των 20 χιλιαδων μορίων. Αλλα στο Μαθηματικο ΑΠΘ πιθανότατα θα είσαι πρώτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smallv17

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αλλα στο Μαθηματικο ΑΠΘ πιθανότατα θα είσαι πρώτος.

Τι καλα θα παρεις και λαπ-τοπ χα χα!!

Παντως βγαζω κι εγω το καπελο στα παιδια που παρ'ολα τα μορια που βγαζουν επιμενουν στο να δηλωνουν τισ σχολες που τους ικανοποιουν πραγματικα και τους ευχαριστουν.

Μου εκανε εντυπωση φετος ποσα παιδια που ηξερα μιλουσαν απαξιωτικα για ορισμενες σχολες λεγοντας πως δεν ειναι του στυλ τους και επειδη εβγαλαν πολλα περισσοτερα απο οτι περιμεναν τις δηλωσαν τελικα. Και δε μιλαω για λογους οικονομικους (πχ μη φυγουν επαρχια κλπ) αλλα καθαρα για τον τιτλο της σχολης.

Μακαρι ολοι μας να μπουμε στις σχολες που ονειρευομαστε τι να πω,στο κατω κατω οσο πιο πολυ μας αρεσει μια σχολη τοσο πιο πολυ ψαχνομαστε, τοσο πιο πολυ το κυνηγαμε και γινομαστε καλυτεροι σ' αυτο μερα με τη μερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maths4ever

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Συγχαρητηρια φιλε μου, αλλά μην υπερβάλλεις με τοσο δογματικό τρόπο γιατί σφάλλεις. Για τα 25 μορια που μου ρίχνεις μπορω να πω ότι ειχα μεγάλη απόσταση απ'το "πεθανα στο διάβασμα". Και όχι, δεν ειναι βλακείες οταν κάποιος μιλάει ειλικρινά. Αυτα που ισχύουν για σένα δεν ειναι υποχρεωτικό να ισχύουν για όλους. ;)
Δεν ειναι το θέμα το "too much", οπως εντελώς λανθασμένα λες, αλλά η οργάνωση, η μεθοδικοτητα και κυριως η ποιοτητα του διαβάσματος.

PS: Ο πρώτος στην Ελλάδα ειχε περίπου 15-20 μόρια κάτω απ'την κορυφη των 20 χιλιαδων μορίων. Αλλα στο Μαθηματικο ΑΠΘ πιθανότατα θα είσαι πρώτος.

Καταρχάς , εξέφρασα την προσωπική μου άποψη και εμπειρία απο το "όλο θέμα" !
Δεν επέβαλα σε κανέναν τίποτα !
Νομίζω έχω κάθε δικαίωμα να εκφράζω την άποψη μου , αρκεί να μην προσβάλλω κανέναν!
Θές να μας πείς οτι δέν έκανες θυσίες ?
Θές να μας πείς οτι μερικές φορές δε ξενύχταγες στο διάβασμα ?
Γιατί τα 19900 δεν σου έρχονται έτοιμα στο χέρι ...
Κατα δεύτερον , ποιός είσαι εσύ να κρίνεις οτι η άποψη μου είναι λανθασμένη με τόσο "κρύο-απόλυτο" τρόπο !? (και μου λές οτι εκφράζομαι δογματικά ενώ σε εσένα ισχύει πιο πολύ αυτό!)
Αν είδες όλο το ποστ μου είπα οτι χρειάζεται μεθοδικότητα , οργάνωση και διάβασμα ουσιαστικό!

Και θές να μας πείς επίσης οτι με 1-2 ώρες διάβασμα γράφεις 19500+ !?
Μην τρελαθώ τώρα τελείως !
Και ξαναλέω , οτι εξέφρασα την προσωπική μου άποψη και όποιος θέλει την λαμβάνει υπόψην του !

*Μα δεν με ενδιαφέρει αν θα μπώ στη σχολή 1ος , 2ος ,3ος ! Δεν με ενθουσιάζουν αυτά , ο στόχος επιτεύχθη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaris

Νεοφερμένος

Η mariaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καταρχάς , εξέφρασα την προσωπική μου άποψη και εμπειρία απο το "όλο θέμα" !
Δεν επέβαλα σε κανέναν τίποτα !
Νομίζω έχω κάθε δικαίωμα να εκφράζω την άποψη μου , αρκεί να μην προσβάλλω κανέναν!
Θές να μας πείς οτι δέν έκανες θυσίες ?
Θές να μας πείς οτι μερικές φορές δε ξενύχταγες στο διάβασμα ?
Γιατί τα 19900 δεν σου έρχονται έτοιμα στο χέρι ...
Κατα δεύτερον , ποιός είσαι εσύ να κρίνεις οτι η άποψη μου είναι λανθασμένη με τόσο "κρύο-απόλυτο" τρόπο !?
Αν είδες όλο το ποστ μου είπα οτι χρειάζεται μεθοδικότητα , οργάνωση και διάβασμα ουσιαστικό!
Και θές να μας πείς επίσης οτι με 1-2 ώρες διάβασμα γράφεις 19500+ !?
Μην τρελαθώ τώρα τελείως !
Και ξαναλέω , οτι εξέφρασα την προσωπική μου άποψη και όποιος θέλει την λαμβάνει υπόψην του !




συγνωμη που επεμβαινω στην <<Διαμαχη>> σας...απλα θελω να σου πω πως εισαι λιγο φορτισμενος και μιλας αποτομα και τελικα δεν νομιζω πως θα παρεις αυτο που θες το να σεβαστουν την αποψη σου κ να την ακουσουν.επιπλεον μην ξεχνας πως υπαρχουν ατομα που απο θεμα παραδοσης και γρηγορης κατανοησης χρειαζονται ελαχιστο χρονο για να διαβασουν... εγω δεν μπορω να συγκρινω τον βαθμο μου με τον δικο σου γτ εβγαλα 18.000 (ωστοσο θελω να σου πω οτι απλα διαβαζα...). θα σου δωσω ομως ενα αλλο απτο παραδειγμα.ο ξαδερφος μου περυσι εδινα πανελλαδικες,ηταν θεωρητικη επειδη τυγχανει να μενουμε πανω κατω ξερω πολυ καλα το διαβασμα του και αυτο ηταν 4-5 ωρες το βραδυ(και αυτο οχι παντα...)και ομως καταφερε και εβγαλε 19.100 και τωρα ειναι στην νομικη...θελω να σ εξηγησω μαυτο πως ακομη και αν για σενα εγινε με τοσο κοπο κ δουλεια για αλλους μπορει ΟΝΤΟΣ να ειναι κατι που απλα πραγματοποιηθηκε....βεβαια απτην αλλη αν με ρωτησεις θαυμαζω εσενα και σου αξιζουν πολλα συγχαρητηρια γτ κοπιασες πραγματικα και καταφερες να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα με αληθινη προσπαθεια. ΟΜΩΣ αυτο που εκανες εσυ δεν σημαινει πως παντα ειναι ο ΚΑΝΟΝΑΣ.υπαρχουν διαφορες αναμεσα μας και δεν γινεται ολα να ειναι ιδια....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maths4ever

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
συγνωμη που επεμβαινω στην <<Διαμαχη>> σας...απλα θελω να σου πω πως εισαι λιγο φορτισμενος και μιλας αποτομα και τελικα δεν νομιζω πως θα παρεις αυτο που θες το να σεβαστουν την αποψη σου κ να την ακουσουν.επιπλεον μην ξεχνας πως υπαρχουν ατομα που απο θεμα παραδοσης και γρηγορης κατανοησης χρειαζονται ελαχιστο χρονο για να διαβασουν... εγω δεν μπορω να συγκρινω τον βαθμο μου με τον δικο σου γτ εβγαλα 18.000 (ωστοσο θελω να σου πω οτι απλα διαβαζα...). θα σου δωσω ομως ενα αλλο απτο παραδειγμα.ο ξαδερφος μου περυσι εδινα πανελλαδικες,ηταν θεωρητικη επειδη τυγχανει να μενουμε πανω κατω ξερω πολυ καλα το διαβασμα του και αυτο ηταν 4-5 ωρες το βραδυ(και αυτο οχι παντα...)και ομως καταφερε και εβγαλε 19.100 και τωρα ειναι στην νομικη...θελω να σ εξηγησω μαυτο πως ακομη και αν για σενα εγινε με τοσο κοπο κ δουλεια για αλλους μπορει ΟΝΤΟΣ να ειναι κατι που απλα πραγματοποιηθηκε....βεβαια απτην αλλη αν με ρωτησεις θαυμαζω εσενα και σου αξιζουν πολλα συγχαρητηρια γτ κοπιασες πραγματικα και καταφερες να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα με αληθινη προσπαθεια. ΟΜΩΣ αυτο που εκανες εσυ δεν σημαινει πως παντα ειναι ο ΚΑΝΟΝΑΣ.υπαρχουν διαφορες αναμεσα μας και δεν γινεται ολα να ειναι ιδια....:)

Δεν υπάρχει καμία διαμάχη!
Μα δέν είπα οτι είναι κανόνας και δεν επέβαλα σε κανέναν την άποψή μου!
Εγώ απλά μοιράστηκα μαζί με εσάς την εμπειρία μου και τα πράγματα που είδα μέσα απο τα μάτια μου!Τίποτα παραπάνω!
Ευχαριστώ αλλα ειλικρινά δεν ηταν να βγεί "έξω" οτι ΜΟΝΟ αν "λιωνεις" στο διάβασμα θα βγάλεις 19000+ !
Αλλά ότι όσα μόρια και να βγάλεις να μην κοιτάζεις τίτλους-βασεις αλλά να σπουδάσεις αυτό που αγαπάς πραγματικά!
Και οτι όλα είναι μιά ιδέα - όλα μπορούν να γίνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καμία διαμάχη!
Μα δέν είπα οτι είναι κανόνας και δεν επέβαλα σε κανέναν την άποψή μου!
Εγώ απλά μοιράστηκα μαζί με εσάς την εμπειρία μου και τα πράγματα που είδα μέσα απο τα μάτια μου!Τίποτα παραπάνω!
Ευχαριστώ αλλα ειλικρινά δεν ηταν να βγεί "έξω" οτι ΜΟΝΟ αν "λιωνεις" στο διάβασμα θα βγάλεις 19000+ !
Αλλά ότι όσα μόρια και να βγάλεις να μην κοιτάζεις τίτλους-βασεις αλλά να σπουδάσεις αυτό που αγαπάς πραγματικά!
Και οτι όλα είναι μιά ιδέα - όλα μπορούν να γίνουν!

Εγώ σαν λάτρης των μαθηματικών και λίγο μεγαλύτερος μόνο μια συμβουλή θα σου δώσω. Αν διαβάζεις στη σχολή, όπως διάβαζες στο σχολείο (είναι πιο δύσκολο απ'ότι ακούγεται), ετοιμάσου για μεγάλα πράγματα. Να διαβάζεις λοιπόν, και οπωσδήποτε να πας στο εξωτερικό στη συνέχεια, γιατί στην Ελλάδα δεν έχουμε σωστές υποδομές για μαθηματικούς. Αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos123>>>>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panos123>>>>> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
maths4ever τι να πω...συγχαρητηρια:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top