Τα πάντα για την Β' Λυκείου!

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
eχαριστω παρα πλυυ παντωσ για την βοηθεια!ενταξει ναι δεν μετρανε οι βαθμοι απλωσ ενταξει επειδη 2α κ 3η λυκειου ειναι σημαντικεσ χρονιεσ!το proficiency mπορω ν τ παρω και στο απνεπιστημιοα αλλα γιατι θελω να περασω αγγλικη φιλολογια απλωσ ν εχω τσ γνωσεισ!Κ πλ ευχαριστωω:):):):):):):):)

Τίποτα,να 'σαι καλά.Καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Μαθηματικά κατεύθυνσης β' λυκείου ποιο βοήθημα πήρατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τον γαμωμπαρλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Δεν ξερω ρε γμτ είμαι αναμεσα σε αυτον και Στεργιου-Νακη.Και θα παω τωρα.Λες να παρω μπαρλα που ειχα και περυσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω δεν γκαυλωσα και τοσο με τον μπαρλα παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Πήρα τον Παπαδάκη τελικά.Τον κοίταξα και τον Μπάρλα αλλά κατέληξα στον πρώτο!
Ελπίζω να μου βγει καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Sure! Ο παπαδάκης είναι καλύτερος από τον μπάρλα, έχει πολλές ασκήσεις, αρχικά εύκολες και μετά δυσκολεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Θα δείξει.Με μια γρήγορη ματιά που έριξα και στα δύο στο βιβλιοπωλείο είχε πολύ καλύτερα τη θεωρία ο Παπαδάκης.Ο Μπάρλας πολύ σύντομος ρε παιδί μου.Τη θέλω γενικά πιο αναλυτικά τη θεωρία.Όσο για τις ασκήσεις οκ μου φάνηκαν.Δεν μπόρεσα και πολύ να ξεχωρίσω τις δύσκολες από τις εύκολες,γιατί μόλις τα ξεκίνησα τα διανύσματα οπότε όλες λίγο πολύ μπερδεμένες μου φαίνονταν. :P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Μια ερώτηση: Συνήθως πόσα τμήματα θεωρητικής σχηματίζονται π.χ. από μια τάξη με 3 τμήματα? Ενδεικτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,
είμαι β' λυκείου και επειδή δεν θέλω να κάνω φροντιστήρια και μαθήματα θέλω να αρχίσω να εντάσσω την ύλη της ΄γ στο προσωπικό μου διάβασμα.
Είμαι θετική κατεύθυνση και έχω πολύ καλές βάσεις χωρίς κενά από τις προηγούμενες χρονιές. Θέλω να μου πείτε από που θα με συνέφερε να αρχίσω την ύλη των μαθηματικών, μιγαδικούς ή συναρτήσεις, ώστε να μπορέσω να κάνω κάτι.
πείτε μου τι κάνετε σε φροντιστήρια ή ιδιαίτερα ή αν έχετε άλλες πληροφορίες.

:) ευχαριστώω! :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Μια ερώτηση: Συνήθως πόσα τμήματα θεωρητικής σχηματίζονται π.χ. από μια τάξη με 3 τμήματα? Ενδεικτικά.

εξαρτάται σίγουρα από το πόσα παιδιά έχει η τάξη πόσοι καθηγητές είναι διαθέσιμοι κλπ.
εμάς που είμαστε 60 παιδιά στην β λυκειου μας εχουν χωρίσει σε 2 θεωριτικές 2 θετικές και 1 τεχνολογικη αλλα εχει να κάνει και με το πόσα παιδια δηλωνουν στην κάθε κατεύθυνση.
ευχομαι να σε βοηθησα...! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
εξαρτάται σίγουρα από το πόσα παιδιά έχει η τάξη πόσοι καθηγητές είναι διαθέσιμοι κλπ.
εμάς που είμαστε 60 παιδιά στην β λυκειου μας εχουν χωρίσει σε 2 θεωριτικές 2 θετικές και 1 τεχνολογικη αλλα εχει να κάνει και με το πόσα παιδια δηλωνουν στην κάθε κατεύθυνση.
ευχομαι να σε βοηθησα...! ;)

Αχααα, κατάλαβα πανω κάτω την αναλογία. Ευχαριστώ πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαντα.μγ96

Νεοφερμένος

Η βαντα.μγ96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας :) Ειμαι καινουρια στο σαιτ και ακομα δεν εχω μαθει να το χειριζομαι καλα! Αποφασισα να γινω μελος γιατι διαβασα πολλες συζητησεις για τις πανελλαδικες κ.λπ. Μιας και πλεον ειμαι 2α λυκειου χρειαζομαι καποιες συμβουλες.. ειδικα απο φοτητες οι οποιοι το εζησαν και ξερουν πως ειναι. Ειμαι σαν ατομο πολυ αγχωδης και εδω και ενα μηνα που εχουμε ξεκινησει στα φροντ εχω αυπνοιες και δε μπορω να σταματησω να σκεφτομαι το θεμα των Πανελλαδικων! Θα παρω θετικη κατευθυνση γιατι εχω ως πρωτο στοχο τη φαρμακευτικη αλλα ειμαι πολυ αγχωδης και πολυ φοβαμαι οτι αυτο θα με παει πισω! Επισης, απο το γυμνασιο ειχα συνηθισει χωρις να πολυδιαβαζω να παιρνω αριστους βαθμους και τωρα μου κακοφαινεται γιατι ειναι λες και πλησιασε πολυ αποτομα το μελλον και δεν προλαβαινω! Ευχαριστω για το χρονο σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλησπερα :) θα ηθελα να μαθω και γω καποια πραγματα..συγκεκριμενα με τις κατευθυνσεις.Παω Β λυκειου και ειμαι θετικη κατευθυνση...και θελω να περασω στην ιατρικη σχολη!Οπουδηποτε! Αλλα δεν ξερω ποσο δυσκολο ειναι να γραψεις πανελληνιες πανω απο 18 χιλιαδες μορια...την Α λυκειου την τελειωσα με 18,1 αν μετραει καθολου αυτο..απλα θελω βοηθεια γιατι νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω και με εχει παρει απο κατω...εφτασα σε σημειο να σκεφτομαι να αλλαξω κατευθυνση και να παω θεωρητικη γιατι ειμαι καλη και στα θεωρητικα..! Θα ηθελα πολυ την γνωμη σας!Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Titakii

Νεοφερμένος

Η Titakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιαα θελω βοηθειαααα...στα κειμενα νεοελληνικης λογοτεχνιας στη σελιδα 71 στο τελος του κειμενου εχει κατι στοιχους...

''Αυτή ήτον η Ακριβούλα
η εγγόνα της γρια-Λούκαινας.
Φύκια'ναι τα στεφάνια της,
κοχύλια τα προικιά της...
κι η γριά ακόμη μοιρολογά
τα γεννοβόλια της τα παλιά.
Σαν να'χαν ποτέ τελειωμό
τα πάθια κι οι καημοί του κόσμου.''

Κ μας ειπαν να κανουμε σχολιασμο των στοιχων...ποιος θα με βοηθησειι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
μα καλα ολοι το ιδιο κειμενο κανουμε οταν μπενουμε στο βιβλιο γιατι και εμεις αυτο καναμε. Σκεφτομαι να γραφτω προγραμματισμο το φεβρουαριο τι λετε να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phewey

Νεοφερμένος

Ο Phewey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,
είμαι β' λυκείου και επειδή δεν θέλω να κάνω φροντιστήρια και μαθήματα θέλω να αρχίσω να εντάσσω την ύλη της ΄γ στο προσωπικό μου διάβασμα.
Είμαι θετική κατεύθυνση και έχω πολύ καλές βάσεις χωρίς κενά από τις προηγούμενες χρονιές. Θέλω να μου πείτε από που θα με συνέφερε να αρχίσω την ύλη των μαθηματικών, μιγαδικούς ή συναρτήσεις, ώστε να μπορέσω να κάνω κάτι.
πείτε μου τι κάνετε σε φροντιστήρια ή ιδιαίτερα ή αν έχετε άλλες πληροφορίες.

:) ευχαριστώω! :):)
Πως θα κάνεις μιγαδικούς αν δεν ξέρεις τι είναι το διάνυσμα... Μόνη σου προετοιμασία είναι αδύνατο να κάνεις, ακόμα και Βιολογία Κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Καλησπερα :) θα ηθελα να μαθω και γω καποια πραγματα..συγκεκριμενα με τις κατευθυνσεις.Παω Β λυκειου και ειμαι θετικη κατευθυνση...και θελω να περασω στην ιατρικη σχολη!Οπουδηποτε! Αλλα δεν ξερω ποσο δυσκολο ειναι να γραψεις πανελληνιες πανω απο 18 χιλιαδες μορια...την Α λυκειου την τελειωσα με 18,1 αν μετραει καθολου αυτο..απλα θελω βοηθεια γιατι νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω και με εχει παρει απο κατω...εφτασα σε σημειο να σκεφτομαι να αλλαξω κατευθυνση και να παω θεωρητικη γιατι ειμαι καλη και στα θεωρητικα..! Θα ηθελα πολυ την γνωμη σας!Ευχαριστω :)
Με συστηματικό διάβασμα και να έχεις όρεξη και θα πετύχεις το στόχο σου.:)

Γεια σας :) Ειμαι καινουρια στο σαιτ και ακομα δεν εχω μαθει να το χειριζομαι καλα! Αποφασισα να γινω μελος γιατι διαβασα πολλες συζητησεις για τις πανελλαδικες κ.λπ. Μιας και πλεον ειμαι 2α λυκειου χρειαζομαι καποιες συμβουλες.. ειδικα απο φοτητες οι οποιοι το εζησαν και ξερουν πως ειναι. Ειμαι σαν ατομο πολυ αγχωδης και εδω και ενα μηνα που εχουμε ξεκινησει στα φροντ εχω αυπνοιες και δε μπορω να σταματησω να σκεφτομαι το θεμα των Πανελλαδικων! Θα παρω θετικη κατευθυνση γιατι εχω ως πρωτο στοχο τη φαρμακευτικη αλλα ειμαι πολυ αγχωδης και πολυ φοβαμαι οτι αυτο θα με παει πισω! Επισης, απο το γυμνασιο ειχα συνηθισει χωρις να πολυδιαβαζω να παιρνω αριστους βαθμους και τωρα μου κακοφαινεται γιατι ειναι λες και πλησιασε πολυ αποτομα το μελλον και δεν προλαβαινω! Ευχαριστω για το χρονο σας :)
Πρώτα απ΄όλα,πρέπει να δίωξεις το αγχος διοτί το άγχος είναι κακός σύμβουλος (αν θες διάβασε αυτό:https://www.schoolofthefuture.gr/sz/?p=442).Επίσης ειναί λογίκο να αυξηθεί ο χρόνος που αφιερώνεις στο διάβασμα αφου περνάς σε μεγαλύτερο μαθησιακό επίπεδο.Μην ξεχνάς οι πανελλήνιες ειναι απλές εξετάσεις αν έχεις προετοιμαστεί σωστά θα πετύχεις το στόχο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

IasonasM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο IasonasM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
γεια σας, θα ήθελα λίγη βοήθεια όσον αφορά την ύλη στα θετικά μαθήματα.
επειδή στο σχολείο μου φυσική καθηγητή ακόμα δεν έχουμε και για τα δύο (μας έκανε γενικής αρχικά και τώρα θα μας κάνει λίγο κατεύθυνση) και άρχισαν οι καταλήψεις :/: , πήρα κάποια βοηθήματα για να βγάλω την ύλη σπίτι.
μήπως έχει κανείς κάποιο link ή κάτι παρόμοιο σαν αυτό που (υποθέτω πως :hmm: ) έχουν οι καθηγητές με την ύλη που πρέπει να βγει , με ποιά σειρά , πόσο χρόνο στο καθένα κλπ , γιατί στην φυσική και στην χημεία η ύλη είναι αρκετά μεγάλη (τα μαθ. κατ. και φυσ. κατ. τα κάνω στο φροντιστήριο) και δεν ξέρω από που να αρχίσω και πόσο να ασχοληθώ με το καθένα. αν υπάρχει και ένα αντίστοιχο για την γ λυκείου ώστε να ξέρω ποιά κεφάλαια θα τα χρειαστώ για του χρόνου θα βοηθούσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy_pizza

Νεοφερμένος

Η Souki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μια απ' τα ιδια και εγω... Αν και δεν ειμαι σιγουρη για την ιατρικη... Σκεφτομαι για τεχνολογικη του χρονου.. Θα δειξει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top