Σύνδεση internet στην Πάτρα

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τα στικάκια είναι καλύτερη λύση από το να βάλω ίντερνετ σε κάποια υπηρεσία όπως π.χ. στη forthnet?

Ξεκαθαρα οχι. Καμια σχεση η ποιοτητα της σταθερης συνδεσης με την συνδεση απο στικακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Όχι στικάκια ρε παιδιά! Χάσιμο χρημάτων είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Όχι στικάκια ρε παιδιά! Χάσιμο χρημάτων είναι...
Προσωρινά μέχρι να μπει το internet συμφέρουν; :/:
Δηλαδη πόσο κρατάνε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Προσωρινά μέχρι να μπει το internet συμφέρουν; :/:
Δηλαδη πόσο κρατάνε;

Της Vodafone θελει ετησιο συμβολαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
κάτι τέτοιο θα συνέφερε?

Nope, σε καμια περιπτωση. Κανε μια σταθερη συνδεση να ξενοιασεις. Εγω ζω σε προαστιο της Αθηνας, πυκνοκατοικημενο. Ε επειδη το δωματιο μου δεν ειναι πανω στο δρομο, πολλες φορες δεν επιανε καλο σημα το στικακι, αρα δεν ειχα ιντερνετ. Και επισης ξεχνας βιντεο στο YouTube, κατεβασμα, online ταινιες, σειρες κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Nope, σε καμια περιπτωση. Κανε μια σταθερη συνδεση να ξενοιασεις. Εγω ζω σε προαστιο της Αθηνας, πυκνοκατοικημενο. Ε επειδη το δωματιο μου δεν ειναι πανω στο δρομο, πολλες φορες δεν επιανε καλο σημα το στικακι, αρα δεν ειχα ιντερνετ. Και επισης ξεχνας βιντεο στο YouTube, κατεβασμα, online ταινιες, σειρες κλπ.

Μάλιστα... σύνδεση θα κάνω αλλά ήθελα να εξετάσω κι αυτό το ενδεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Αν έχεις smartphone και ΜΒ για ίντερνετ κάνε απλά tethering μέχρι να γίνει η σύνδεση του ίντερνετ από την εταιρεία. Έτσι θα παίρνεις ίντερνετ από το κινητό και θα το χρησιμοποείς με τον υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Γινεται κι αυτο αλλα θελει προσοχη ειδικα αν το κινητο σας ειναι συνδεση μην σας ερθει κανας παραφουσκωμενος λογαριασμος. Το πιο απλο ειναι να πατε σε καποιον που μενει στην πολυκατοικια και να του πειτε την αληθεια. Ειμαι φοιτητης, περασα τωρα και θα μου το συνδεσουν σε 20 μερες. Μπορεις να με εξυπηρετησεις; Αντε, ευκαιρια να γνωρισετε και τους υπολοιπους ενοικους της πολυκατοικιας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Στην χειρότερη ελέγχεις συνεχώς τα ΜΒ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Μακριά από το φοιτητοστικάκι της Vodafone. Το είχα τη περίοδο 13-14. Σήμα μάπα (αν έπιανα 3G έκανα πάρτι, το πολύ EDGE), χάλια ποιότητα εικόνων και βίντεο (τα δεδομένα περνάνε από συμπιεστή δεδομένων για εξοικονόμηση και καλά MB). Άσε που είσαι δεσμευμένος για 12 μήνες και κάθε τρείς και λίγο κοιτάς τα MB. Στη τελική, μπείτε από το κινητό σας μέχρι να βάλετε σταθερό internet, που για μένα είναι πολλές φορές καλύτερο του mobile broadband της Vodafone.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Και όταν φεύγω, τελικά, από το σπίτι για το πανεπιστήμιο, αποφασίζει ο πατέρας μου να βάλει VDSL.... Υψηλή 35αρά σύνδεση για όλη την οικογένεια (όπως λέει η διαφήμιση), ΕΚΤΟΣ από τον γιο...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Και όταν φεύγω, τελικά, από το σπίτι για το πανεπιστήμιο, αποφασίζει ο πατέρας μου να βάλει VDSL.... Υψηλή 35αρά σύνδεση για όλη την οικογένεια (όπως λέει η διαφήμιση), ΕΚΤΟΣ από τον γιο...:mad:
muahahahaha :devil: και εσένα θα σου δώσει το στικάκι της cosmote.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthraxos

Νεοφερμένος

Ο Anthraxos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδες γνωριζει κανεις καποιο φοιτητικο πακετο ΜΟΝΟ ιντερνετ το πολυ στα 15 ευρω?..Η και ακομα με σταθερη γραμμη γιατι απο οτι γνωριζω το στικακι δεν ειναι 100% αξιοπιστο..αλλα παλι στα 15 ευρω και πολλα λεω....



*Σημειωση:Αν παρω την περιβοητη μεταγγραφη φετος (μενω Αθηνα αλλα περασα Λαμια) το συμβολαιο που θα κανω με την εταιρεια για την παροχη ιντερνετ μπορει να "σπασει"? η θα το πληρωνω μεχρι να ληξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τετοιο πακετο που θελεις πρεπει να εχει η cyta και η voda εχει με σταθερο στα 17€. Αν δεσμευτεις για ενα χρονο τοτε για να σπασει το συμβολαιο θα εχει ''προστιμο'' αναλογο του παγιου που θα πληρωνεις. Οποτε αν νομιζεις οτι θα παρεις μεταγραφη μην κανεις συμβολαιο

ΥΓ. Δεν ξερω αν εχει cyta στη Λαμια, τσεκαρε το στο site τους. Βαλε ενα τυχαιο νουμερο της πολης και θα σου πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Παιδες γνωριζει κανεις καποιο φοιτητικο πακετο ΜΟΝΟ ιντερνετ το πολυ στα 15 ευρω?..Η και ακομα με σταθερη γραμμη γιατι απο οτι γνωριζω το στικακι δεν ειναι 100% αξιοπιστο..αλλα παλι στα 15 ευρω και πολλα λεω....



*Σημειωση:Αν παρω την περιβοητη μεταγγραφη φετος (μενω Αθηνα αλλα περασα Λαμια) το συμβολαιο που θα κανω με την εταιρεια για την παροχη ιντερνετ μπορει να "σπασει"? η θα το πληρωνω μεχρι να ληξει?
αν σπασεισ το συμβολαιο 8α πληρωσεισ μια ρητρα π αναγραφει πανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthraxos

Νεοφερμένος

Ο Anthraxos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις.Εσεις ποιες εταιρειες βρησκετε πιο αξιπιστες σε θεμα στικακι με γρηγορο ιντερνετ και χαμηλη τιμη οσο γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Σχετικά με το στικάκι της βόνταφον...
Αν θες να σπάσεις το συμβόλαιο μετά από πόσους μήνες μπορείς να το κάνεις και ποιο θα είναι το κόστος;

Εγώ θέλω να βάλω φόρτνετ οπότε θα ήθελα να μου πείτε αν εκεί έχει συμβόλαιο αν γνωρίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Σχετικά με το στικάκι της βόνταφον...
Αν θες να σπάσεις το συμβόλαιο μετά από πόσους μήνες μπορείς να το κάνεις και ποιο θα είναι το κόστος;

Εγώ θέλω να βάλω φόρτνετ οπότε θα ήθελα να μου πείτε αν εκεί έχει συμβόλαιο αν γνωρίζεται.

Θα πληρώσεις αρχικά τέλη αποσύνδεσης 10 ευρώ+τον λογαριασμό του τελευταίου μήνα (4,74 €)+την υποχρέωση επιστροφής (επιδότηση) του USB-Stick που είναι ως εξής:
Μήνες Παραμονής-Υποχρέωση Επιστροφής
0-6 μήνες: 100% (22,90 €)
7 μήνες: 83% (19,00 €)
8 μήνες: 66% (15,11 €)
9 μήνες: 49% (11,22 €)
10 μήνες: 32% (7,33 €)
11 μήνες: 16% (3,66 €)
12 μήνες: 0% (0 €)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Γίνεται να ακυρώσω αίτηση για internet ενώ υπέγραψα;
Έκανα τη βλακεια κ έκανα αίτηση στη hol ενώ ειμαι στον οτε κ μετά είδα ότι πρέπει να πληρώσω τα υπολοιπομενα πάγια. Γίνεται να πάρω τηλέφωνο να την ακυρώσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top