Σπυράκια

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
δεν ειχα ποτε ακμη αλλα πρεπει να ειναι πολυ μπερδεμα..ειδικα για τα κοριτσια....παντως ειναι πολυ αηδιαστικο να εχεις ακμη και να βαζεις τοσο πολυ μεικ καπ και πουδρα που το δερμα του προσωπου σου να γινεται αναγλυφο και να διακρινονται ολα τα σπυρακια απο κατω!! ειχα μια γνωστη που εφαρμοζε αυτη την τακτικη και στις 3 ταξεις του λυκειου :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Εγω παντως σε μια φαση (2α λυκειου) ειχα βγαλει πολλα-γεμισει .... στη πρωτη γιατρο που πηγα , μου προτεινε καποια χαπια με τις γνωστες παρενεργειες που παιρνουν οι περισσοτεροι ......Ωστοσο , δεν τα πηρα.
Στη δευτερη που πηγα , λογω και ενος εγκαυματος που επαθα , με εβαλε να κανω καποιες εξετασεις και μου εδωσε συνταγη για συγκεκριμενη ποσοτητα σιδηρου για 1 εξαμηνο......στο τριμηνο ειχαν φυγει ολα και μου'πε να σταματησω...απο τοτε δεν εχω βγαλει τιποτα(ουτε απλα) ενω 1-2 σημαδια που ειχα εξαφανιστηκαν....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
δεν ειχα ποτε ακμη αλλα πρεπει να ειναι πολυ μπερδεμα..ειδικα για τα κοριτσια....παντως ειναι πολυ αηδιαστικο να εχεις ακμη και να βαζεις τοσο πολυ μεικ καπ και πουδρα που το δερμα του προσωπου σου να γινεται αναγλυφο και να διακρινονται ολα τα σπυρακια απο κατω!! ειχα μια γνωστη που εφαρμοζε αυτη την τακτικη και στις 3 ταξεις του λυκειου :sick:
Αυτό είναι ελεεινό. Είναι και αηδιαστικό και δεν κρύβει τα σπυράκια, αντιθέτως τα επιδεικνύει. Μην το κάνετε οι κοπέλες:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θεέ μου έβγαλα ένα σπυράκι στο μάγουλο. ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Θεέ μου έβγαλα ένα σπυράκι στο μάγουλο. ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ. :'(
Μα θεοι του Ολυμπου τι συμφορα!!!
Εγω στη θεση σου δε θα εβγαινα απο το σπιτι μεχρι να εξαφανιστει....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτό θα κάνω μάλλον.
Θέε μου τι τραβάω. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Αυτό θα κάνω μάλλον.
Θέε μου τι τραβάω. :'(
Και πολυ καλα θα κανεις...
Μην σου πω να κουκουλωσεις κ ολους τους καθρεφτες μες το σπιτι!!
Πως θα αντικριζεις ενα ολοκληρο μπιμπικακι στο μαγουλακι!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν είναι μπιμπικάκι, είναι σπυράκι. Και είναι στα πρώτα στάδια ζωής του. :(
Τι αμαρτίες πληρώνω. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Καλο θα ηταν οσα κοριτσια εχουν ακμη η' απλα σπυρακια, να μην τα καλυπτουν με μεικ-απ. Δεν κανει καθολου καλο.
Ο δερματολογος μου, μου εχει προτεινει να αποφευγω το μεικ-απ,τις πουδρες και τα ρουζ γιατι κλεινουν τους πορους και το δερμα δεν αναπνεει. Επιπλεον, μπορει καποιο συστατικο τους να ερεθισει την ακμη η' τα απλα σπυρακια, με αποτελεσμα να αργησει το δερμα να "ηρεμησει".
Εγω βαφομαι σπανια(π.χ αν παω σε κανα γαμο η' καμια σημαντικη εξοδο). Το καθημερινο βαψιμο δεν κανει καλο.
Αν θελετε να βαφτιτε,επιλεξτε καλα καλλυντικα η' συμβουλευτειτε το δερματολογο σας.

Υ.Γ. Μια ακομη συμβουλη,να αφαιρειτε πολυ καλα το μεικ-απ και οταν κυκλοφορειτε την ημερα να βαζετε αντιηλιακη κρεμα! Ειναι πολυ απαραιτητη για τη προστασια του δερματος μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Καλο θα ηταν οσα κοριτσια εχουν ακμη η' απλα σπυρακια, να μην τα καλυπτουν με μεικ-απ. Δεν κανει καθολου καλο.
Ο δερματολογος μου, μου εχει προτεινει να αποφευγω το μεικ-απ,τις πουδρες και τα ρουζ γιατι κλεινουν τους πορους και το δερμα δεν αναπνεει. Επιπλεον, μπορει καποιο συστατικο τους να ερεθισει την ακμη η' τα απλα σπυρακια, με αποτελεσμα να αργησει το δερμα να "ηρεμησει".
Εγω βαφομαι σπανια(π.χ αν παω σε κανα γαμο η' καμια σημαντικη εξοδο). Το καθημερινο βαψιμο δεν κανει καλο.
Αν θελετε να βαφτιτε,επιλεξτε καλα καλλυντικα η' συμβουλευτειτε το δερματολογο σας.

Υ.Γ. Μια ακομη συμβουλη,να αφαιρειτε πολυ καλα το μεικ-απ και οταν κυκλοφορειτε την ημερα να βαζετε αντιηλιακη κρεμα! Ειναι πολυ απαραιτητη για τη προστασια του δερματος μας!
Iσχυουν οσα λες...Επιπλεον αν καποια φορα θελουν να χρησιμοποιησουν makeup καλο θα ηταν να παρουν ενα που να ΜΗΝ εχει αρωματικα κ αλλα τετοια γιατι δεν κανουν καλο σε προσωπο με ακμη..Επισης να ειναι oil free...Oπως της clinique η σειρα antiblemish!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Βάζετε make up για να καλύψετε την ακμή;:lol: Πιο πολύ φαίνονται τα σπυράκια μετά και γενικά, είναι ένα πολύ αηδιαστικό αποτέλεσμα. Δεν αρέσει σε εμάς τα αγοράκια:angel::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αντί για μεικαπ πάρτε ΒΒ κρέμα καλύτερα. Το μεικαπ καμιά φορά δημιουργεί και το ίδιο σπυριά, ειδικά κάτι τσίπικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Αντί για μεικαπ πάρτε ΒΒ κρέμα καλύτερα. Το μεικαπ καμιά φορά δημιουργεί και το ίδιο σπυριά, ειδικά κάτι τσίπικα.

Η ΒΒ μοιάζει καλή αλλά εμένα κάνει την επιδερμίδα μου να φαίνεται πιο λιπαρή. Το έχει παρατηρήσει καμία άλλη ή ήταν ιδέα μου;


Έχει δοκιμάσει κανείς τα προιόντα της AKNICARE; Περνούσα απο ένα φαρμακείο σήμερα κι είδα μια γιγαντοαφίσα να διαφημίζει ενα cleanser της aknicare που υποσχόταν καθαρή επιδερμίδα χωρίς μαυρα στίγματα και λιπαρότητα.
Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Μην πάνε χαμένα τα 10 ευρά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Έχω ακούσει κάτι για τα πολλά οφέλη της Aloe Vera. Ξέρω πως αν σε τσιμπήσει κουνούπι και βάλεις λίγο επάνω σε μισή ώρα το τσίμπημα εξαφανίζεται.. Άραγε λειτουργεί το ίδιο και για την ακμή??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ από τα 11 μου είχα ακμή. Πλέον έχουν εξασθενίσει από μόνα τους και υπάρχουν ελάχιστα μόνο στα "μήλα" των μάγουλων.

Όλα αυτά με κάνουν να πιστεύω ότι έχω μεγαλώσει εξαιρετικά νωρίς:| Δηλαδή, με κάνουν να πιστεύω ότι αναπτύσσομαι με πολύ γοργούς ρυθμούς.
Έφυγαν τα που***κα:redface:

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι έχετε σπυράκια να μην παίρνετε τα σαπούνια που διαφημίζουν και περιέχουν κόκκους.
Αυτά τα 3 σε 1 που κάνουν και απολέπιση.
Ξύνουν το δέρμα και χειροτερεύουν την κατάσταση.
Εγώ απέκτησα από το πουθενά ξηροδερμία (έχω γενικά το χειμώνα αλλά με μια ενυδατική είμαι οκ) και μετά συνειδητοποίησα ότι έφταιγε το σαπούνι με τους σκατόκοκκους. :D
Το πέταξα και ησύχασα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara9999

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Όσοι έχετε σπυράκια να μην παίρνετε τα σαπούνια που διαφημίζουν και περιέχουν κόκκους.
Αυτά τα 3 σε 1 που κάνουν και απολέπιση.
Ξύνουν το δέρμα και χειροτερεύουν την κατάσταση.
Εγώ απέκτησα από το πουθενά ξηροδερμία (έχω γενικά το χειμώνα αλλά με μια ενυδατική είμαι οκ) και μετά συνειδητοποίησα ότι έφταιγε το σαπούνι με τους σκατόκοκκους. :D
Το πέταξα και ησύχασα :D


Αλήθεια?!?!:eek: Και εγώ τα χρησιμοποιω συχνα, ειδικά οταν έχω σπυράκια!!!:hmm::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε βοήθησαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
οσοι εχετε σπυρακια που δεν φευγουν με τιτποτα ή ειναι παρα πολλα σας συστηνω ανεπιφυλαχτα(επερνα στην α λυκειου) να παρετε χαπια για την ακμη σε 6-8 μηνες δεν θα εχετε τιποτα!καθαριζει εντελως το δερμα(100%)...απλα περεπι να κανετε εξετασεις αιματος μια φορα το μηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara9999

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Σε βοήθησαν?

Εντάξει ολο και κάπως με βοήθησαν αλλα δεν με ενωχλησαν και κάπου...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top