Ρατσισμός

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Η οποία προέρχεται από την άρνηση της κοινωνίας και της Πολιτείας να αφομοιώσει τους μετανάστες.
-----------------------------------------
*Κατά κύριο λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Μπα δεν νομίζω.
Η οικονομική ανέχεια φταίει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Σε ασθενή οικονομική κατάσταση βρίσκονται επίσης πολλοί Έλληνες. Δε γίνονται εγκληματίες αυτοί; Δε φταίει ο μετανάστης, αν ο Έλληνας δε τον πληρώνει κανονικό μεροκάματο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Μα αυτό λέω δεν φταίει ο μετανάστης, ο έλληνας εργοδότης φταίει που δίνει μεροκάματα πείνας στους μετανάστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Α. Με συγχωρείς. Γιατί απ' ό,τι θυμάμαι, δεν τηρούσες την πλέον ευνοϊκή στάση απέναντι στους μετανάστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Σε ασθενή οικονομική κατάσταση βρίσκονται επίσης πολλοί Έλληνες. Δε γίνονται εγκληματίες αυτοί; Δε φταίει ο μετανάστης, αν ο Έλληνας δε τον πληρώνει κανονικό μεροκάματο.
Μην γενικολογεις , σε ποιες δουλειες αναφερεσαι.Εγω που δουλευα σε οικοδομη ,οσα λεφτα επαιρνα εγω αλλα τοσο και οι αλλοπαδαποι που δουλευαν εκει , οταν φυσικα καναμε τις ιδιες δουλειες αλλιως το αφεντικο τους εδινε περισσοτερα.
Μπα δεν νομίζω.
Η οικονομική ανέχεια φταίει.
Εγινες και οικονομολογος τωρα, εντελως αυθαιρετο συμπερασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Εγινες και οικονομολογος τωρα, εντελως αυθαιρετο συμπερασμα.]
Είναι απλή λογική.
Ένας άνθρωπος κλέβει επειδή δεν έχει για να ζήσει
Μην γενικολογεις , σε ποιες δουλειες αναφερεσαι.Εγω που δουλευα σε οικοδομη ,οσα λεφτα επαιρνα εγω αλλα τοσο και οι αλλοπαδαποι που δουλευαν εκει , οταν φυσικα καναμε τις ιδιες δουλειες αλλιως το αφεντικο τους εδινε περισσοτερα.
Part time job.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μην γενικολογεις , σε ποιες δουλειες αναφερεσαι.Εγω που δουλευα σε οικοδομη ,οσα λεφτα επαιρνα εγω αλλα τοσο και οι αλλοπαδαποι που δουλευαν εκει , οταν φυσικα καναμε τις ιδιες δουλειες αλλιως το αφεντικο τους εδινε περισσοτερα.

Δεν ξέρω για οικοδομές, ξέρω όμως ότι τους αλλοδαπούς εργάτες που μπορείς να πάρεις στα χωράφια, τους πληρώνουν λιγότερο από ό,τι τους Έλληνες.
-----------------------------------------
*Καλά βρε παιδί μου, δεν έχουμε πόλεμο, συζητάμε:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Έχετε σκεφτεί όσοι είστε κατά των μεταναστών ότι η όποια εγκληματικότητα προκαλούν αποτελεί τρόπο αντίδρασης στο ρατσισμό που τους ασκείται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Είναι απλή λογική.
Ένας άνθρωπος κλέβει επειδή δεν έχει για να ζήσει

Part time job.
Τι part time , οταν δουλευεις τις ιδιες ωρες και κανεις την ιδια εργασια λογικο ειναι να πληρωνεσαι το ιδιο , με την καπιταλιστικη λογικη.Οι αλλοδαποι που ηταν εκει απο καιρο εκαναν αλλες εργασιες , οποτε και το εισοδημα τους ηταν διαφορετικο.
Η οικονομικη ανεχεια η προσωπικη και οχι η κρατικη μπορει πραγματι να ωθησει καποιον σε εγκληματικες πραξεις ομως , εφοσον ομως η δομη της κρατικης οικονομιας απορροφάει τους μεταναστες δεν θα πρεπε να υπαρχει προβλημα , η δομη του καπιταλιστικου οικονομικου συστηματος ομως επιρρεαζει την απορροφητικοτητα.
Ποσοι ομως απο τους οικονομικους μεταναστες εχουν αξιοπρεπείς συνθήκες διαβίωσης , ποσοι ειναι εγκληματιες.Αυτες οι στατιστικες ερευνες περι αυξησης εγκληματικοτητας δεν ειναι αξιοπιστες , διοτι περιλαμβανονται τοσοι λογοι , μια σουμαδα οικονομικης εξελιξης , δημοσιων ταμειων κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Που το ξερεται ρε , ο παπους μου εχει χωραφια και δεν παιζει τπτ τετοιο , αμα δεν γουσταρουν να φυγουν να πανε αλλου , δεν θα μου ληψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κι εμένα ο πατέρας μου (έχει χωράφια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Βαλε κατω τα πραγματα και σκεψου , πολυ απλα .
Μεταναστες:
Tι προσφερουν ?
Αυξηση της εγκληματικοτητας .
Μειονεται η Ελληνικοτητα της Ελλαδας
Αφηνουν πολλους Ελληνες ανεργους .
Τι καλο κανουν ? Που συμβαλουν ?
Γιατι να ειναι στην Ελλαδα αφου δεν εχουν τπτ να προσφερουν .
Θα μου πεις ανθρωποι ειναι και αυτοι εχουν δικαιωματα δεν χρειαζεται να προσφερουν κατι για να ερθουν .
Αλλα εφοσον μονο προβληματα προκαλουν κλινεις τα συνορα και υσηχαζεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Η οικονομικη ανεχεια η προσωπικη και οχι η κρατικη μπορει πραγματι να ωθησει καποιον σε εγκληματικες πραξεις ομως , εφοσον ομως η δομη της κρατικης οικονομιας απορροφάει τους μεταναστες δεν θα πρεπε να υπαρχει προβλημα , η δομη του καπιταλιστικου οικονομικου συστηματος ομως επιρρεαζει την απορροφητικοτητα
Το πρόβλημα βασικά νομίζω είναι στην εκμετάλλευση που υφίστανται οι μετανάστες από τους εργοδότες δηλαδή ότι παίρνουν πολύ χαμηλά μεροκάματα.
Άμεση συνέπεια αυτού είναι και η εγκληματικότητα.
Εντάξει φταίει και ο ρατσισμός αλλά πιο πολύ ευθύνονται οι όροι διαβίωσης των μεταναστών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Στο τί προσφέρουν έχουν δοθεί πολλές απαντήσεις σε προηγούμενα ποστ.

Για την αύξηση της εγκληματικότητας επίσης έχει γίνει ανάλυση σε προηγούμενα ποστ.

Ξαναρωτάω, τί σημαίνει "Ελληνικότητα" της Ελλάδας;

Δεν ξέρω πολλούς Έλληνες που έχουν βλέψεις στην οικοδομή και στα χωράφια, αντί για το Δημόσιο και την ξάπλα.

Να υποθέσω πως πρέπει να κλείσουμε τα σύνορα και προς τα άλλα κράτη-μέλη της Ε.Ε.; Να κηρύξουμε εμπάργκο σε όλους; Θα πεθάνουμε από την πείνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Μειονεται η Ελληνικοτητα της Ελλαδας
Κοίτα βασικά εδώ θα συμφωνήσω με τον Crook.
H Ελλάδα εχεί ισχυρό πολιτισμό και δεν θα διαβρωθεί ο πολιτισμός της από τους μετανάστες.
Πιο πολύ πρέπει να προσέχουμε τη διάβρωση του ελληνικού πολιτισμού από το πολιτισμό των USA παρά από τους μετανάστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Βαλε κατω τα πραγματα και σκεψου , πολυ απλα .
Μεταναστες:
Tι προσφερουν ?
Αυξηση της εγκληματικοτητας .
Μειονεται η Ελληνικοτητα της Ελλαδας
Αφηνουν πολλους Ελληνες ανεργους .
Τι καλο κανουν ? Που συμβαλουν ?
Γιατι να ειναι στην Ελλαδα αφου δεν εχουν τπτ να προσφερουν .
Θα μου πεις ανθρωποι ειναι και αυτοι εχουν δικαιωματα δεν χρειαζεται να προσφερουν κατι για να ερθουν .
Αλλα εφοσον μονο προβληματα προκαλουν κλινεις τα συνορα και υσηχαζεις .
Ξέρεις κάτι ούτε εγώ θεωρώ πως προσφέρω τίποτα προς το παρόν.Εσύ τι προσφέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Στο τί προσφέρουν έχουν δοθεί πολλές απαντήσεις σε προηγούμενα ποστ.

Για την αύξηση της εγκληματικότητας επίσης έχει γίνει ανάλυση σε προηγούμενα ποστ.

Ξαναρωτάω, τί σημαίνει "Ελληνικότητα" της Ελλάδας;

Δεν ξέρω πολλούς Έλληνες που έχουν βλέψεις στην οικοδομή και στα χωράφια, αντί για το Δημόσιο και την ξάπλα.

Να υποθέσω πως πρέπει να κλείσουμε τα σύνορα και προς τα άλλα κράτη-μέλη της Ε.Ε.; Να κυρήξουμε εμπάργκο σε όλους; Θα πεθάνουμε από την πείνα.
Για δειξε με παραθεση . Δεν μιλησα για εμπαρκο ...
Αμα ειναι σε ενα κρατος με 10 εκατομμυρια 1 μυριο μεταναστες αριθμος που θα αυξηθει κατα πολυ τα επομενα χρονια τι γινεται :hmm:
-----------------------------------------
Κοίτα βασικά εδώ θα συμφωνήσω με τον Crook.
H Ελλάδα εχεί ισχυρό πολιτισμό και δεν θα διαβρωθεί ο πολιτισμός της από τους μετανάστες.
Πιο πολύ πρέπει να προσέχουμε τη διάβρωση του ελληνικού πολιτισμού από το πολιτισμό των USA παρά από τους μετανάστες.
Ναι σωστα και απο οτι βλεπω εχει επηρεασει την γενια μου κατα πολυ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ποιες δουλειες μας παιρνουν;
Εγκληματικοτητα θα υπηρχε και χωρις τους μεταναστες, εφ'οσον υπαρχουν και φτωχοι Ελληνες. Φυσικα δεν ειναι μονο οι φτωχοι που κανουν εγκληματα. Οι κλεφτες με τις γραβατες δε σε ενοχλουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Για δειξε με παραθεση . Δεν μιλησα για εμπαρκο ...
Αμα ειναι σε ενα κρατος με 10 εκατομμυρια 1 μυριο μεταναστες αριθμος που θα αυξηθει κατα πολυ τα επομενα χρονια τι γινεται

Oι μετανάστες δεν πρέπει να αντιμετωπίζονται ως μόνιμοι ξένοι, αλλά ως υποψήφιοι Έλληνες.
Επειδή το να το γράψω θα μου πάρει λιγότερη ώρα από το να κάτσω να το ψάξω, σου γράφω τα εξής: εργατικό δυναμικό, χτίσιμο των κτιρίων μας (κακά τα ψέματα, οι μισοί οικοδόμοι αλλοδαποί είναι), τόνωση των ηλικιακά μικρότερων πληθυσμιακών ομάδων (είμεθα χώρα γερόντων), εξοικείωση με διαφορετικούς πολιτισμούς και άνοιγμα του μυαλού.

Κοίτα βασικά εδώ θα συμφωνήσω με τον Crook.

Μπα; Παράξενο:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top