Ρατσισμός

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Όχι, όχι, πήγαινε στις προηγούμενες σελίδες σε ένα άρθρο που παρέθεσε η Krou και θα δεις.

Δεν είπε κανείς τίποτα για τη νομοθεσία. Δεν έχει σημασία μόνο η θεωρία, έχει και η πράξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποια είναι η πράξη, ένα έγκλημα δεν διώκεται ως κακούργημα αν δεν είναι κακούργημα βάση σχετικής νομολογίας και δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχει νόμος που καταδικάζει πλημμεληματικά Έλληνες και κακουργηματικά αλλοδαπούς, επίσης αμφιβάλλω αν οποιαδήποτε κλοπή ιδιώτη, όταν δεν μεσολαβεί επίθεση, βιαιοπραγία κλπ. χαρακτηρίζεται ως κακούργημα στη νομολογία. Δεν ενδιαφέρομαι περί του άρθρου, αν έχεις την καλοσύνη, να μου βρεις αυτόν το συγκεκριμένο νόμο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Επειδή πρωτη φορα το ακουω αυτο και μου κανει εντυπωση, εχεις καποιο στοιχειο-πηγη για αυτα που λες ή απλως καπου τα ακουσες; Επειδή εχω περασει κι εγω απο χωριά και ξέρω...Αυτο με την πλατεία πότε και που έγινε; Υπάρχει καποιο δημοσιευμα; Το άλλο με το κακουργημα-πλημέλλημα πραγματικά ισχύει; Ποιος νόμος κάνει ρητή διακριση οτι "για τους Ελληνες πολιτες ειναι πλημελλημα, για τους λοιπούς κακουργημα" κι αν υπάρχει αυτος ο νόμος, πως και δεν εγινε βούκινο και το σημαντικοτερο, πως και δεν κριθηκε αντισυνταγματικος, αφου ειναι αντισυγματικος; Λες νομιζω πολυ σοβαρα πραγματα και οφειλεις να τα αποδειξεις.

https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_2_20/06/2009_319320
https://news.ert.gr/el/23940-protofanes-peristatiko-basanismou-sti-manolada.htm
Εγω το ειδα απ τον καιρο του Τετραδη στο οπισθοφυλλο της κυριακατικης ελευθεροτυπιας της προηγουμενης κυριακης αλλα αυτο δεν μπορω να το βρω.. Αν θες ψαξε το στα αρχεια της εφημεριδας.
-----------------------------------------
Α και οσον αφορα το πλημελλημα-κακουργημα που λες, απ οτι θα δεις κιολας, οι μεταναστες τιμωρηθηκαν για ζωοκλοπη (αλλο που αυτη ποτε δεν αναφερθηκε στην αστυνομια) ενω οι κτηνοτροφοι για βιαιοπραγια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Το θέμα είναι η μονομέρεια στην πληροφόρηση, η οποία έχει ως αποτέλεσμα την προπαγάνδα. Σύμφωνα με το άρθρο που παραθέτεις, οι κτηνοτρόφοι έκαναν αυτο που έκαναν (όχι "οι Ελληναράδες", δεν ήταν πολλοί) και οι περισσότεροι Ελληνες κάτοικοι του χωριού οχι απλά ηταν αντιθετοι, αλλα καλεσαν την Αστυνομια για να σταματησει το περιστατικο. Αυτο γιατι δεν το αναφερεις καν; Γιατι ξεχνας να αναφερεις την πλειονότητα, ενώ γενικευεις τοσο αβασιμα για τη μειονότητα; Για να δημιουργησεις εντυπωσεις ή μηπως για καποιο αλλο λόγο; Το οτι προβαλλονται παντα τα αρνητικα (γιατι αυτα πουλάνε) περισσοτερο απ'τα θετικα, δεν σημαινει οτι τα πρωτα ειναι ο κανονας. Αλλα οι αρκετες ωρες τηλεορασης αυτα προκαλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1517818&postcount=278

Δεν είναι αδικαιολόγητη διάκριση αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Το θέμα είναι η μονομέρεια στην πληροφόρηση, η οποία έχει ως αποτέλεσμα την προπαγάνδα. Σύμφωνα με το άρθρο που παραθέτεις, οι κτηνοτρόφοι έκαναν αυτο που έκαναν (όχι "οι Ελληναράδες", δεν ήταν πολλοί) και οι περισσότεροι Ελληνες κάτοικοι του χωριού οχι απλά ηταν αντιθετοι, αλλα καλεσαν την Αστυνομια για να σταματησει το περιστατικο. Αυτο γιατι δεν το αναφερεις καν; Γιατι ξεχνας να αναφερεις την πλειονότητα, ενώ γενικευεις τοσο αβασιμα για τη μειονότητα; Για να δημιουργησεις εντυπωσεις ή μηπως για καποιο αλλο λόγο; Το οτι προβαλλονται παντα τα αρνητικα (γιατι αυτα πουλάνε) περισσοτερο απ'τα θετικα, δεν σημαινει οτι τα πρωτα ειναι ο κανονας. Αλλα οι αρκετες ωρες τηλεορασης αυτα προκαλουν.

Απλα αναφερω μια ρατσιστικη πραξη που κατα τη γνωμη μου γυριζει την Ελλαδα πολλα χρονια πισω, δεν ισχυριστηκα ποτε οτι ΟΛΟΙ οι Ελληνες συμπεριφερθηκαν ετσι, αν δεις το αρχικο μου μνμ χρησιμοποιω τη λεξη ΚΑΠΟΙΟΙ και οχι ΟΛΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ!! Δεν εχω σκοπο να κατηγορησω τους κατοικους της Μανωλαδας σε καμια περιπτωση. Και το περιστατικο δεν προβληθηκε καθολου απο την τηλεοραση. Κατηγορεις εμενα οτι γενικευω αλλα εσυ εισαι εντελει αυτος που γενικευει. Το οτι οι περισσοτεροι βλεπουν τηλεοραση δε σημαινει οτι ολοι βλεπουν τηλεοραση, ποτε δε γενικευσα για τη μειονοτητα και ο ορος 'αβασιμα' ειναι απλα... αβασιμος.
Δεν μπορεις να με κατηγορεις οτι λεγοντας οτι προσπαθω να δημιουργησω εντυπωσεις βασιζομενος σε οτι νομιζεις οτι ειπα (ή θα ηθελες να εχω πει).
Νομιζω οτι αντιδρας υπερβολικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1517818&postcount=278

Δεν είναι αδικαιολόγητη διάκριση αυτό;


Απλά ο Έλληνες διαθέτει τις άκρες για να φάει μικρότερη ποινή, αυτό ειναι πρόβλημα της δικαιοσύνης, όχι ομως και της νομολογίας, συνεπως αυτη η βλακεια που ισχυριστηκες περι διακρισης "πλημελλημα-κακουργημα" δεν υπάρχει καν. Δε νομιμοποιει κανενας καμια διακριση, απλα αυτο που θετεις, το θετεις εντελώς λανθασμενα.
FataMorg, μπορεις να νομιζεις οτι θελεις για τις αντιδρασεις μου, αλλα κι εσυ και αλλοι υπερβολικα αντιδρατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Απλά ο Έλληνες διαθέτει τις άκρες για να φάει μικρότερη ποινή, αυτό ειναι πρόβλημα της δικαιοσύνης, όχι ομως και της νομολογίας, συνεπως αυτη η βλακεια που ισχυριστηκες περι διακρισης "πλημελλημα-κακουργημα" δεν υπάρχει καν. Δε νομιμοποιει κανενας καμια διακριση, απλα αυτο που θετεις, το θετεις εντελώς λανθασμενα.
FataMorg, μπορεις να νομιζεις οτι θελεις για τις αντιδρασεις μου, αλλα κι εσυ και αλλοι υπερβολικα αντιδρατε.

Οι αλλοδαποι κατηγορηθηκαν για κακουργημα (ζωοκλοπη) και οι Ελληνες για πλημελλημα (βιαιοπραγια). Αυτο ειναι γεγονος, το εχω αποδειξει με τα link και δεν μπορεις να το λες βλακεια.
Μην μπερδευεις αυτο που λεω με αυτα που ειπε η Κρου...
Καλα, το "και εσυ και οι αλλοι υπερβολικα αντιδρατε" δεν το σχολιαζω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Απλά ο Έλληνες διαθέτει τις άκρες για να φάει μικρότερη ποινή, αυτό ειναι πρόβλημα της δικαιοσύνης, όχι ομως και της νομολογίας, συνεπως αυτη η βλακεια που ισχυριστηκες περι διακρισης "πλημελλημα-κακουργημα" δεν υπάρχει καν. Δε νομιμοποιει κανενας καμια διακριση, απλα αυτο που θετεις, το θετεις εντελώς λανθασμενα.
FataMorg, μπορεις να νομιζεις οτι θελεις για τις αντιδρασεις μου, αλλα κι εσυ και αλλοι υπερβολικα αντιδρατε.

Κατ' αρχήν, ηρέμησε, δεν έχουμε μάχη εδώ, συζητάμε.
Βασικά, κοίτα τι λέει η Wikipedia:
https://el.wikipedia.org/wiki/Πλημμέλημα
https://el.wikipedia.org/wiki/Κακούργημα

Το πλημμέλημα είναι μέχρι πέντε χρόνια, το κακούργημα τουλάχιστον πέντε χρόνια. Οπότε αν πάει από πέντε χρόνια και πάνω η ποινή, είναι κακούργημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ο ρατσισμός είναι πηγή της δικής μας ανασφάλειας και της ανάγκης για υπεροχή. Θεωρώ ότι είναι αδύνατον να ξεπεραστεί από κάποια άτομα, παρόλο που είναι τελείως απαράδεκτος...
Τι πάει να πει ανωτερότητα ανάμεσα σε λαούς, ή φύλα ή θρησκείες? Πρέπει (αν και δύσκολο) να καταπατηθούν οι προκαταλήψεις που πολλές φορές ενθαρρύνονται και από τις ίδιες τις θρησκείες. Παρόλο που πιστεύω και θεωρώ ότι οι θρησκείες γενικότερα και ο χριστιανισμός είναι πολύ σημαντικές, έχω ακούσει απόψεις από θεολόγους, που θεωρώ απαράδεκτες... Όπως ότι οι ομοφυλόφυλοι ή οι ιερόδουλες δεν έχουν θέση στη Βασιλεία του Θεού αν δε μετανοήσουν και κάτι τέτοια...

Και όσον αφορά το άρθρο σχετικά με τις προκαταλήψεις στη δικαιοσύνη, θεωρώ απόλυτως φυσικές άλλά απαράδεκτες τέτοιες ενέργειες. Βασικά, επικρατεί η αντίληψη ότι οι αλλοδαποί ευθύνονται για την ανεργία κλπ (που δεν ισχύει), άρα και για την εγκληματικότητα, γεγονός που τονίζεται μέσα από τις ποινές και τις κυρώσεις που επιβάλλονται από το σύστημα δικαιοσύνης...

Τι να πει κανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jewish Boy

Νεοφερμένος

Ο Ανθρωπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
ενα πολυ καλο κειμενο που ειχε δημοσιεύετει στην Ελευθεροτυπια



Το στίγμα

Γεννήθηκα Εβραίος. Κανείς δεν με ρώτησε γι' αυτό. Με παρηγορεί όμως το γεγονός ότι ούτε εσένα ρώτησαν, φίλε μου χριστιανέ, ούτε και εσένα, φίλε μου μουσουλμάνε.

Εγώ όμως, ενώ βρισκόμουν ακόμα στην κοιλιά της μάνας μου, θα γεννιόμουνα με ένα στίγμα. Οτι είμαι δολοφόνος. Γιατί λένε ότι πριν από 2.000 χρόνια σκότωσα έναν Θεό. Να ποια είναι η μεγάλη διαφορά μεταξύ μας. Και νομίζω εσύ, χριστιανέ, και εσύ, μουσουλμάνε, να την καταλαβαίνεις.

Εγώ λοιπόν έτσι ξεκίνησα τη ζωή μου. Με τις πρώτες μου ανάσες ήμουν κιόλας δολοφόνος. Αντε τώρα με αυτήν την ταμπέλα κολλημένη στη μούρη σου να επιβιώσεις...

Ισως αυτή να ήταν και η αιτία που επί 2.000 χρόνια με έχουν σκοτώσει 2.000 φορές.

Και να ήταν μόνον αυτή η κατηγορία του Θεοκτόνου; Για να βάλουν και λίγη σάλτσα στο μαγείρεμα του κορμιού μου, με είπανε και μάγο, με είπανε και προδότη, και - χάριν συντομίας -είπαν ότι φταίω εγώ για όλα τα κακά που γίνονται σε αυτήν τη γη. Γι' αυτό, όπου και αν πήγα, με έδιωξαν , γι' αυτό με ταπείνωσαν, γι' αυτό με κρέμασαν, γι' αυτό με έκαψαν. Κάθε φορά που έχτιζα κάτι μου το γκρέμιζαν. Κάθε φορά που έκανα οικογένεια, μου τη σκότωναν. Η ζωή μου έμελλε να έχει μια προδιαγεγραμμένη πορεία πριν ακόμα γεννηθώ. Ο Θεοκτόνος Εβραίος. Ελπίζω, φίλε μου χριστιανέ, και εσύ φίλε μου μουσουλμάνε, να αντελήφθης πόσο διαφορετικά μεγαλώσαμε. Εγώ με όλες τις ρετσινιές, ενώ εσύ...

Απ' ό,τι όμως απεδείχθη, είμαι φαίνεται σκληρό τομάρι και δεν πεθαίνω, αλλά για να είμαι ειλικρινής, ούτε έχω τέτοιο σκοπό, και αυτό ήδη έπρεπε να το είχες καταλάβει.

Απλώς θέλω να σου θυμίσω πως κάποτε ο Εβραίος είχε πατρίδα. Την Ιουδαία. Με πρωτεύουσα την Ιερουσαλήμ. Ναι, ναι, εκεί που γεννήθηκε και ο Θεός σου, που κατά σύμπτωση ήταν Εβραίος, και από Εβραία μάνα, άσχετα αν εσύ σήμερα λέγεσαι χριστιανός. Εκεί γεννήθηκε και ο Ισμαήλ, γιος του Αβραάμ, κατά σύμπτωση και αυτός Εβραίος, άσχετα αν σήμερα λέγεσαι μουσουλμάνος. Βέβαια από τότε πέρασαν χιλιάδες χρόνια και φαίνεται πως πολλά από αυτά τα ξέχασες. Ελα όμως που εγώ τα θυμάμαι.

Οι συσχετισμοί όμως από τότε άλλαξαν. Εσείς γίνατε πολλοί, ενώ εμείς μείναμε «κολλημένοι» και λίγοι. Σε αυτό συνέτεινε ασφαλώς το ότι με σκότωναν συνεχώς και αδιαλείπτως επί 2.000 χρόνια. Και μια μικρή λεπτομέρεια. Την τελευταία φορά με σκότωσαν 6.000.000 φορές, και μάλιστα με εκσυγχρονισμένο τρόπο. Σε θαλάμους αερίων και σε φούρνους.

Εγώ όμως, φίλε μου, είμαι πεισματάρης και δεν πεθαίνω. Ετσι για να σκάσουν από το κακό τους αυτοί που με θέλουν νεκρό. Τότε είναι που είπα: «Θα ξαναπάρω πίσω αυτό που μου έκλεψαν», δηλαδή την πατρίδα μου. Τι κι αν πέρασαν περισσότερα από 2.000 χρόνια. Εγώ επιβίωσα και ήμουν πάντα «κολλημένος» με την Ιερουσαλήμ. Και ξέρεις, φίλε μου ορθόδοξε χριστιανέ, και εσύ, φίλε μου μουσουλμάνε, από πού πήρα το παράδειγμα; Από τους Ελληνες. Και αυτοί ήταν 400 χρόνια υπό την κατοχή των Τούρκων. Και όμως πολέμησαν και ξαναπήραν πίσω αυτό που τους ανήκει. Γιατί αυτοί και όχι εγώ; Η Ορθοδοξία απέκτησε πατρίδα. Οι μουσουλμάνοι έχουν πολλές πατρίδες. Γιατί να μην έχει πατρίδα και ο εβραϊσμός; Ομως και αυτή τη μικρή γωνία της γης δεν θέλουν να υπάρχει. Θέλουν να την εξαφανίσουν. Και δεν το κρύβουν. Το λένε και το προσπαθούν. Τέσσερις πόλεμοι. Το 1948, το 1956, το 1967, το 1973, και ένας ακήρυχτος πόλεμος που κρατάει 60 χρόνια. Θυμήσου τι έλεγε ο Νάσερ. Θυμήσου τι έλεγε ο Ασαντ. Θυμήσου τι έλεγε ο Αραφάτ. Θυμήσου τι έλεγε η PLO. Τώρα που μιλάμε, δες τι λέει ο Αχμαντινετζάντ. Δες τι λέει η Χεσμπολάχ. Δεν τι λέει η Τζιχάντ. Δες τι λένε οι Μάρτυρες του Αχτσά. Δεν τι λέει η Χαμάς. Δες τι λένε ο Μπιν Λάντεν και οι λοιπές συντροφιές: «Αυτό το κράτος δεν το αναγνωρίζουμε και πρέπει να εξαφανιστεί».

Και τώρα που κάθομαι, σκέφτομαι, φίλε μου. 2.000 χρόνια με λυπόσουνα. Εγώ από αυτόν τον οίκτο σου τι κατάλαβα; Πάντα ήμουνα διωγμένος και καταπιεσμένος. Πάντα ήμουν περιπλανώμενος Ιουδαίος, βορά στους διάφορους Χίτλερ. Ποτέ δεν αντιστάθηκα. Ημουν σαν ένα πρόβατο για σφαγή. Αλλά και γι' αυτό με κατηγόρησες. Οτι είμαι μέσα σε όλα τα άλλα και δειλός. Οτι καθόμουνα σαν κότα. Επειδή λοιπόν δεν θέλω να με ξαναπείς δειλό και κότα αποφάσισα να αντισταθώ. Πολέμησα και έφτιαξα το κράτος μου εκεί όπου προϋπήρχε. Πρασίνισα την έρημο, έφταξα κτίρια, έφτιαξα εργοστάσια, έφτιαξα πανεπιστήμια, έφτιαξα νοσοκομεία, και αυτή η μικρή γωνία της Γης άνθησε και προόδευσε. Εδωσα στέγη στον πιο καταπιεσμένο λαό της Γης. Και όποιος Εβραίος ήθελε, αποκτούσε μια καινούργια πατρίδα. Απέκτησα φωνή. Εγινα άνθρωπος σαν εσένα (αν μου το επιτρέπεις).

Οταν δεν πολεμούσα με έλεγες δειλό και κότα. Τώρα που πολεμάω με λες δολοφόνο.

Τελικά έχω μπερδευτεί. Τι πρέπει να κάνω, φίλε, για να σου είμαι αρεστός; Οσες κατηγορίες υπάρχουν ή ακόμα και όσες κατασκευαστούν, ως Εβραίος, τις έχω ακούσει. Και μία ακόμα δεν πειράζει. Εχω καταλήξει πια. Αρκετά με λυπήθηκες μέχρι τώρα. Φτάνει πια. Δεν θέλω να με λυπάσαι ούτε και να με φοβάσαι. Θέλω απλώς να με υπολογίζεις. Τότε, όταν ξαναγεννηθούμε, θα έχουμε ίσες ευκαιρίες στη ζωή. Δίχως στίγματα, και αυτό γιατί απέκτησε και ο Εβραίος πατρίδα. Γι' αυτό την αγαπάω και την υποστηρίζω.

Τώρα ξέρεις. Και αν σε ρωτήσει κάποιος εξήγησέ του γιατί σκλήρυνα. Παρ' όλα αυτά πίστεψέ με. Κλαίω κι εγώ μαζί με εσένα. Ομως όχι για έναν, αλλά για δύο λαούς.

https://archive.enet.gr/online/online_text/c=111,id=88538700
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Πω πω, ο ρεαλισμός και η πραγματικότητα του ρατσισμού σε όλο του το μεγαλείο.
Έτσι είναι... Αυτοί οι άνθρωποι υπέστησαν φρικτά μαρτύρια στο Άουσβιτς, στο Μπέλζεκ και αλλού. Και ακόμα υποφέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Δανιηλ..έχεις ακούσει οτι υπάρχει ναζιστής εβραίος??Εγω το άκουσα και δεν το πίστευα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Πω πω, ο ρεαλισμός και η πραγματικότητα του ρατσισμού σε όλο του το μεγαλείο.
Έτσι είναι... Αυτοί οι άνθρωποι υπέστησαν φρικτά μαρτύρια στο Άουσβιτς, στο Μπέλζεκ και αλλού. Και ακόμα υποφέρουν.

Aκριβώς. Πόσα βασανιστήρια..με μια γρήγορη ματιά έστω και απο wikipedia μπορεί άνετα κανείς να καταλάβει τι είχαν περάσει αυτοί οι άνθρωποι στο Auschwitz λ.χ
Ο τρόπος που τους σκότωναν έτσι απλά...τόσο εύκολα...

Το άρθρο συγκλονιστικό..ένα γερό χτύπημα στην πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δανιηλ..έχεις ακούσει οτι υπάρχει ναζιστής εβραίος??Εγω το άκουσα και δεν το πίστευα!!!
Πλακα κανεις ετσι;; :P:P
Παντως, μ αρεσει που στα σχολεια μας λενε να μην ειμαστε ρατσιστες γιατι δεν ειναι καλο και να μην εχουμε στερεοτυπα και προκαταληψεις στο ενα κεφαλαιο, και στο αλλο μας διδασκουν τις αρετες του Νεοελληνα εν γενει, οτι ειναι εξυπνος, φιλοξενος, γενναιος και πονηρος!!! Δεν ξερω αν πρεπει να γελασω ή να κλαψω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jewish Boy

Νεοφερμένος

Ο Ανθρωπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Δανιηλ..έχεις ακούσει οτι υπάρχει ναζιστής εβραίος??Εγω το άκουσα και δεν το πίστευα!!!
ναζισμος=εθνικισμος=σιωνισμος=ρατσισμος
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%B9%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82

τα λογια περιτα γιαυτον τον ηλιθιο
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=aSIMhFENs1A[/ame]




[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ahHIOMwEL_o&feature=related[/ame]
φοβερος ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ναζισμος=εθνικισμος=σιωνισμος=ρατσισμος
Τι βλεπω θεε μου , μην εξισωνεις διαφορετικα πραγματα.
Ο ναζισμος ειναι πολιτικη ιδεολογια και ενθικη.
Ο ενθικισμος μονο ενθικη οπως και ο σιωνισμος.
O ναζισμος ειναι υποκατηγορια του ρατσισμου , ο ενθικισμος και ο σιωνισμος οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jewish Boy

Νεοφερμένος

Ο Ανθρωπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
ουσιαστικα ρε φιλε ομως οι ναζιστες ειναι ρατσιστες οπως και οι Σιωνιστες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ουσιαστικα ρε φιλε ομως η ιδεολογια του ναζισμου ειναι ρατσισμος οπως και του Σιωνισμου
κανεις λαθος , ο σιωνισμος ειναι απλα εθνικιστικο κινημα , δημιουργηθηκε σαν αντιδραση προς τον αντισημιτισμο και αφορα την δημιουργια του κρατους του Ισραηλ, ο ναζισμος ειναι πολιτικη ολοκληρωτικη (φασιστικη) ιδεολογια για την παγκοσμια κυριαρχια της ανωτερης λευκης φυλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jewish Boy

Νεοφερμένος

Ο Ανθρωπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
κανεις λαθος , ο σιωνισμος ειναι απλα εθνικιστικο κινημα , δημιουργηθηκε σαν αντιδραση προς τον αντισημιτισμο και αφορα την δημιουργια του κρατους του Ισραηλ, ο ναζισμος ειναι πολιτικη ολοκληρωτικη (φασιστικη) ιδεολογια για την παγκοσμια κυριαρχια της ανωτερης λευκης φυλης.

εκανα edit
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top