Πώς περνάς την τάξη;

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
θα μου απαντησει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Κοίταξε παραπάνω τὰ μηνύματα. Γιὰ νὰ περάσῃς τὴν τάξη, πρέπει νὰ βγάλῃς 9,5 στὸν Μ.Ο. ὅλων τῶν μαθημάτων συνολικά, ἀνεξαρτήτως τοῦ τί ἔβγαλες σὲ κάθε μάθημα ξεχωριστά. Γιὰ νὰ βγάλῃς κάτω ἀπὸ 9,5 συνολικά, θὰ πρέπει νὰ ἔχῃς Μ.Ο. κάτω ἀπὸ τὴ βάση σὲ πολλὰ μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
εγω ρωταω εαν μεινω στο συγκεκρημενο μαθημα θα μεινω ναι η οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
εγω ρωταω εαν μεινω στο συγκεκρημενο μαθημα θα μεινω ναι η οχι?

Διάβασε προσεκτικὰ τί γράφω στὸ παραπάνω μήνυμα. Δὲν γράφω Σουαχίλι. Ἡ ἐρώτησή σου ἔχει ἤδη ἀπαντηθεῖ.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
μου εξηγεις μια ?γιατι δεν καταλαβα τι ακριβως γραφεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
μου εξηγεις μια ?γιατι δεν καταλαβα τι ακριβως γραφεις

ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣῌΣ ΤΗΝ ΤΑΞΗ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛῌΣ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΑΠΟ 9,5 ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΣΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΕΒΓΑΛΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΑΘΗΜΑ.


Ἐλπίζω τώρα νὰ κατάλαβες.:P



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
εννοεις οτι δεν κινδυνευω να μεινω στο συγκεκριμενο μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coy0te

Νεοφερμένος

Ο Wile E. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Πατρέα, δοκίμασε στα Σουαχίλι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Izabella.N

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 309 μηνύματα.
χαχαχαχαχα πεθαινω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
εννοεις οτι δεν κινδυνευω να μεινω στο συγκεκριμενο μαθημα?
δεν καταλαβες καλα παμε παλι απο την αρχη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
1) Για όποιον δεν το κατάλαβε: Στο Λύκειο δεν μένεις σε μάθημα, αλλά με το γενικό μέσο όρο αν είναι μικρότερος του 9,5.

2) Το προγραμματάκι για τον υπολογισμό βαθμού Β Λυκείου που ανέβασα πριν λίγες μέρες (μήνυμα 117) έχει ένα λάθος: Περιλαμβάνει σαν μάθημα το "Δίκαιο" το οποίο έχει καταργηθεί από τη γενική παιδεία. Συγνώμη, δεν είχα ενημερωθεί. Ευχαριστώ το φίλο που μου το επισήμανε με προσωπικό μήνυμα. Βέβαια, το πρόγραμμα δούλευε μια χαρά αν έμεναν κενοί οι βαθμοί στο μαθημα αυτό, αλλά το σωστό είναι να διορθωθεί.

3) Εδώ:
BL 2013 bIII.xlsx θα βρείτε το διορθωμένο αρχείο υπολογισμού του ΓΜΟ της Β Λυκείου. Καλή διασκέδαση.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • BL 2013 bIII.xlsx
    14.7 KB · Εμφανίσεις: 608

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
εννοεις οτι δεν γινεται να μεινεις σε μαθημα αλλα μονο στη ταξη εαν εχει μεσο ορο μικτροτερο απο 9.5? δεν λειτουργει το προγραμμα επειδη εχω την παλια εκδοση excel 2003 και δεν ειναι δικο μου το μηχανημα εννοω το λαπτοπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
μπορει καποιο μαθημα να δωσει καποιες μοναδες ωστε να περασει καποιοσ ενα μαθημα στο οποιο κυνδυνευει να μεινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
εννοεις οτι δεν γινεται να μεινεις σε μαθημα αλλα μονο στη ταξη εαν εχει μεσο ορο μικτροτερο απο 9.5? δεν λειτουργει το προγραμμα επειδη εχω την παλια εκδοση excel 2003 και δεν ειναι δικο μου το μηχανημα εννοω το λαπτοπ
Πάρε το και σε 2003:
BL 2013 bIII03.xls
(Απ΄όλα έχει το μαγαζί)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • BL 2013 bIII03.xls
    35 KB · Εμφανίσεις: 647

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
ανεβαζουν αλλα μαθηματα το μεσο ορο σε ενα μαθημα που κινδυνευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Για να μεινεις στο λυκειο πρεπει να εχεις Μ.Ο κατω απο 9,5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Γενικά είναι δύσκολο να μείνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinosg

Νεοφερμένος

Ο konstadinosg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας θέλω αν κάνω μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί έβγαλα τον μέσο ορο τον 2 τετραμήνων στα μαθήματα γενικής παιδείας και βγάζω μέσο ορο 14 πρέπει να βγάλω στο κάθε μάθημα 28.5 η πρέπει να βγάλω έναν μέσο ορο του οποίου θα προστεθεί με το 14 και μετά θα γίνει διαίρεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhsb

Νεοφερμένος

Ο giannhsb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γιὰ νὰ μὴν ἐφησυχάζουν πάντως πολλοὶ μαθητές, νὰ πῶ ὅτι μὲ βάση διάφορα σενάρια ποὺ ἔκανα στὸ ἀρχεῖο ποὺ ἔφτιαξε ὁ Dias, εἶδα ὅτι μὲ κακοὺς βαθμοὺς σὲ μερικὰ μαθήματα καὶ μερικοὺς ἄσους στὶς ἐξετάσεις, δὲν εἶναι ἀπίθανο κάποιος νὰ κοπῇ. Βέβαια, τὸ θέμα εἶναι περισσότερο μὲ ποιά λογικὴ πῆγε ἑνιαῖο λύκειο κάποιος μαθητὴς ὁ ὁποῖος βρίσκεται σὲ αὐτὸ τὸ ἐπίπεδο, παρὰ τὸ ἂν θὰ περάσῃ ἢ θὰ μείνῃ στὴν τάξη. Ἄλλωστε ἂς μὴν ξεχνοῦμε ὅτι τὸ Λύκειο δὲν εἶναι ὑποχρεωτικὴ ἐκπαίδευση καὶ ὑπάρχουν καὶ ἄλλες διέξοδοι.

Μία ἀκόμη ἐρώτηση· ἂν κάποιος τελικὰ μείνῃ λόγω βαθμολογίας, δίνει τὰ μαθήματα στὰ ὁποῖα ἔχει κάτω ἀπὸ 9,5 πάλι ἢ ἐπαναλαμβάνει ὁλόκληρη τὴν τάξη;

θα σου απαντησω αν και ειναι σπανια η περιπτωση μου αδερφε, βρισκομαι σε αυτο το επιπεδο σε (2-3 μαθηματα εχω μ.ο τετραμηνου 10-11)
ο λογος; δεν διαβαζω καθολου, οχι οτι χαιρομαι για αυτο και οτι το θεωρω σωστο, το αντιθετο καθε μερα που δεν διαβαζα ενιωθα τυψεις και ανγχωνομουν για το ποτε θα διαβασω, αλλα ειναι κατι που ποτε μου δεν πιεστηκα να κανω οταν ημουν μικρος(οχι οτι δεν ειναι και ευθυνη δικη μου) απλα αυτο, σε συνδυασμό με την δυσαρεσκεια μου για το διαβασμα δεν μπορεσα τελικα ΟΥΤΕ ΜΙΑ μερα (δυστηχος). Αν εκατσα να διαβασω 10 λεπτα τα 8 ηταν χαζεματος, αν εκατσα 1 ωρα; τα 50 ηταν χαζεματος, αν εκατσα 5 ωρες; οι 4 ηταν χαζεματος (καλυτερα να τις ειχα κανει κατι πιο γονιμο για το μυαλο μου ή για το σωμα μου)
Μα καλα και δεν εχω στοχο τοτε; εχω σχολη 13-14κ μοριων (ειναι οικονομικα γιατι εχω ετοιμη δουλεια) στο 5πτο πεδιο που και 8-10 να γραψω φυσικη και μαθηματικα παιρναω αν διαβασω αοδε και ανεφ(που αυτο το μαθημα ειναι το μονο που γουσταρω)
Μα καλα και αφου εχω ετοιμη δουλεια γιατι παιδευομαι; γιατι εβγαλα χρονια και ακομα ειμαι σε ιδιωτικο και θα ηταν κριμα για αλλα 2 χρονια να μην καταφερω να περασω πουθενα, εξαλλου στην τριτη λυκειου πιστευω κατι θα με πιασει και θα διαβασω και θα γραψω τον βαθμο που θελω
το θεμα ειναι γιατι να μεινω στην ιδια ταξη; αφου τα θεματα που γραφαμε ηταν μπαλουκια στυλ προσομοιωσης των παννεληνιων εξετασεων και με βαση αυτα βαθμολογηθηκα. Αφου δεν αλλαξα απο την α λυκειου και εκει δεν διαβαζα αλλα σε νορμαλ θεματα εγραφα χαλαρα 11-16
για αυτο φιλε μου λοιπον αν υπολογισεις στο 5το πεδιο με 10 μαθηματικα, 9 φυσικη και 18-20 (μαθηματικα γενικης,ανεφ,αοδε) εκθεση 12-13 γραφω χαλαρα ενα 15,5-16κ μορια
εγω πιστευω οτι αμα το λιωσω στα μαθηματα που δεν υπηρχαν τις αλλες χρονιες ε που θα μου παει ενα 13-14 θα το γραψω και θα περασω
ειναι πολυ αδικια λοιπον φιλε μου να σε αφηνουν οπως λες και εσυ σε μια ταξη που δεν ειναι υποχρεωτικη και ποσο μαλλον και στο ενιαιο λυκειο



Θα κανω λοιπον μια ερωτηση και παρακαλω πολυ, γιατι οι εξετασεις ήδη εχουν ξεκινησει και ειμαι υπερβολικα ανγχωμενος, να εχω μια γρηγορη ανταποκριση σας εκληπαρω γιατι τα θεματα που θα μας βαλουν στις εξετασεις πολυ πιθανον να ειναι πολυ μπαλουκια ωστε να κανουν τους καλους μαθητες να ξεκαβαλησουν το καλαμι

εχω:
Μαθημα: |Α τετραμηνο | + | Β τετραμηνο| = M.O τετραμήνων
Αλγεβρα: 9 + 12 = 10,5
Φυσικη ΓΠ : 11 + 11 = 11
Φυσικη ΚΑΤ : 10 + 10 = 10
Μαθηματικα : 11 + 11 = 11

Μ.ο τετραμηνων 13,1 και 14,1 (13,6 μ.ο τετραμηνων)
εχω διαβασει σχεδων 10 σελιδες του θεματος και αλλων θεματων αλλα θελω μια απαντηση που να απευθυνεται σε εμενα παρακαλω πολυ να ξεαγχωθω

αν γινεται θελω και εγω μια απαντηση με μεγαλα γραμματα :)
αν καταλαβα σωστα (ο μ.ο των δυο μ.ο των τετραμηνων + μ.ο τον εξετασεων) / 2 πρεπει να ειναι >= του 9.5 σωστα? δηλαδη με μ.ο (των δυο τετραμηνων)13,6 και 5,4 να γραψω στις εξετασεις παιρναω σωστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

konstadinosg

Νεοφερμένος

Ο konstadinosg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας θέλω αν κάνω μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί έβγαλα τον μέσο ορο τον 2 τετραμήνων στα μαθήματα γενικής παιδείας και βγάζω μέσο ορο 14 πρέπει να βγάλω στο κάθε μάθημα 28.5 η πρέπει να βγάλω έναν μέσο ορο του οποίου θα προστεθεί με το 14 και μετά θα γίνει διαίρεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top