Ποτά για ανηλίκους

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Όντως στην πραγματικότητα δεν είναι θέμα ηλικίας... Είναι θέμα εμπειρίας στο ποτό και για ξεκίνημα είναι καλύτερα τα ποτά με χαμηλή περιεκτικότητα... Αλλά ανάλογα τον άνθρωπο παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Εχεις κανει tequilla suicide;;;;;!
Το texas car crash δεν ξερω τι ειναι...:P

Έχω την εντύπωση ότι είναι το ίδιο πράγμα.
tequilla suicide ναι, δεν είναι τίποτα, λίγο το μάτι τσούζει αλλά κατά τα άλλα είναι gg. Μόνο για σπίτι βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Εμείς θυμάμαι πίναμε ursus (rotter)-cola.Καλό ελαφρύ ποτό.:)
Ursus-cola? Αηδιαστικό δεν πρέπει να ήταν λίγο αυτό; (Φράουλα-Κόκακόλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Οτιδήποτε έχει μέσα κόκα κόλα (εκτός τον ναργιλέ προφανώς) είναι αηδιαστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stel.nax

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
αν θελεις κατι ελαφρυ μπορεις να παρεις smirnoff ice (σαν λεμονιτα ειναι περιπου με αλκοολ 5%), smirnoff north (με sprite), gordon's space (κι αυτο σαν λεμονιτα ειναι με αλκοολ 5%)..ή ενα malibu με ανανα (αυτο επινα εγω πιο παλια)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
malibu με ανανα
Μπλιαχ.

Καταρχήν από πότε είναι ελαφρύ ποτό το ρούμι?
Καλά, αυτό μπορεί να 'ναι ρούμι με καρύδα και 1002 άλλες χαζομάρες, αλλά πάλι, 21% αλκόολ έχει xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
αν θελεις κατι ελαφρυ μπορεις να παρεις smirnoff ice (σαν λεμονιτα ειναι περιπου με αλκοολ 5%), smirnoff north (με sprite), gordon's space (κι αυτο σαν λεμονιτα ειναι με αλκοολ 5%)..ή ενα malibu με ανανα (αυτο επινα εγω πιο παλια)!

Δεν ειναι ούτε ελαφρυ, ούτε για ανηλίκους το malibu και η north, τι σχεση εχει με τα άλλα τα αναψυκτικά που προτείνεις;:D
Εκτος του ότι η north εχει μεσα απο μονη της ενα συγκεκριμένο ειδος berries και ο συνδυασμος που εκανες με τη sprite με αναγουλιάζει.:P Σκετη και με αρκετό πάγο πίνεται η north...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δώστε λίγο αψέντι στα παιδιά ρε αλήτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δώστε λίγο αψέντι στα παιδιά ρε αλήτες.
χαχαχαχαχ
Να ένα ελαφρύ ποτό xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Δεν ξέρω παιδιά τι λέτε, πάντως μη συνδυάσετε μαυροδάφνη με μπύρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν ειναι ούτε ελαφρυ, ούτε για ανηλίκους το malibu και η north, τι σχεση εχει με τα άλλα τα αναψυκτικά που προτείνεις;:D
Εκτος του ότι η north εχει μεσα απο μονη της ενα συγκεκριμένο ειδος berries και ο συνδυασμος που εκανες με τη sprite με αναγουλιάζει.:P Σκετη και με αρκετό πάγο πίνεται η north...

H north ρε ειναι σαν σιροπι ντεπον. Πολυ γλυκο ποτο για μενα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Πάντως, μη γκρινιάζετε. Στην Αμερική αλκοόλ,είσοδος σε κλαμπ και τέτοια επιτρέπεται μόνο μετά τα 21 (βέβαια στραβά μάτια γίνονται παντού). Τουλάχιστον σ' αυτά που έχουν την ευθύνη του ό,τι σερβίρουν οι σερβιτόροι και δεν έχεις φέρει εσύ ποτό απ' το σπίτι. Εγώ κρασί θα έπινα αν ήταν ελαστικά τα πράγματα. Σε άλλη περίπτωση αναψυκτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πάντως, μη γκρινιάζετε. Στην Αμερική αλκοόλ,είσοδος σε κλαμπ και τέτοια επιτρέπεται μόνο μετά τα 21 (βέβαια στραβά μάτια γίνονται παντού). Τουλάχιστον σ' αυτά που έχουν την ευθύνη του ό,τι σερβίρουν οι σερβιτόροι και δεν έχεις φέρει εσύ ποτό απ' το σπίτι. Εγώ κρασί θα έπινα αν ήταν ελαστικά τα πράγματα. Σε άλλη περίπτωση αναψυκτικό.
Εχεις ακουστα τα fake id που κυκλοφορουν στην αμερικη πιο ευκολα και απο καραμελες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν το πολυέπιασα. Τα ποτά με χαμηλή περιεκτικότητα σε αλκοόλ θεωρούνται "για ανηλίκους"? Όλα τα ποτά είναι για ατομα άνω των 17 νομίζω. Έχει κάποια σχέση η περιεκτικότητα?

Έχει αλλάξει πρακτικά...Δεν ξέρω αν έχει περάσει νόμος, στα μαγαζιά που προσέχουν δεν σερβίρουν σε κανέναν κάτω από 18 ούτε μπύρα, νομικά νομίζω παραμένει 17 αλλά ή κάνω λάθος εγώ ή τα μαγαζιά έχουν κάνει παρανόηση.
Αν και γενικά συχνάζω σε αρκετά είδη μαγαζιών, ομολογουμένως έχω αναγκαστεί να δείξω δίπλωμα οδήγησης σε πολλούς σερβιτόρους. Σε τροχονόμο, πάλι, ούτε μία φορά. :lol:

Προφανώς αν θεωρούνταν για ανηλίκους θα έγραφαν στην ετικέτα "Κατάλληλο για ανηλίκους άνω των 14, 16 ετών". Απλά από την στιγμή που έχουν χαμηλή περιεκτικότητα σε αλκόολ βαράνε πολύ λιγότερο. Και αφού θέλει να πιεί το παιδί, που δεν είναι άνω των 17 πιο πιθανό είναι να του σερβίρουν κανένα Smirnoff Ice ή Gordon Space που είναι σαν sprite παρά τεκίλα.

Ε δεν έχει σχέση με την τεκίλα το smirnoff ice...:P Για αναψυκτικό, πάντως, σπίτι μου πίνω breezer λεμόνι, έξω, πάντως, δεν παραγγέλνω αναψυκτικό. :D
-----------------------------------------
Πάντως, μη γκρινιάζετε. Στην Αμερική αλκοόλ,είσοδος σε κλαμπ και τέτοια επιτρέπεται μόνο μετά τα 21 (βέβαια στραβά μάτια γίνονται παντού). Τουλάχιστον σ' αυτά που έχουν την ευθύνη του ό,τι σερβίρουν οι σερβιτόροι και δεν έχεις φέρει εσύ ποτό απ' το σπίτι. Εγώ κρασί θα έπινα αν ήταν ελαστικά τα πράγματα. Σε άλλη περίπτωση αναψυκτικό.

Εχεις ακουστα τα fake id που κυκλοφορουν στην αμερικη πιο ευκολα και απο καραμελες :P

Βασικά έχω μια συντηρητική φίλη στη συντηρητική Φλόριντα που είναι 17 χρονών κι έχει δυο-τρεις fake ID's, φαντάσου τι κάνουν οι χαίστες δηλαδή. :D
Κοίτα, ποτό γενικά μπορείς να αγοράσεις με fake ID, ακόμη και μικρότερος να είσαι, στην είσοδο σε club (που επιτρέπεται πιο νωρίς απ'τα 21) είναι λίγο πιο σφιχτά τα πράγματα. Αν και η διασκέδαση στην Αμερική δεν έχει καμία σχέση με αυτά που ξέρουμε στην Ευρώπη, είναι αρκετά πιο βαρετή χώρα, εκτός κι αν είσαι στις 3-4 μεγάλες πόλεις που μπορείς να διασκεδάσεις με κάτι μη αμερικάνικο.
Όπως έχω πει και στη φίλη μου, πάντως, δεν καταλαβαίνω τι λογική υπάρχει σε μία χώρα να μη σ'αφήνουν να πιεις μέχρι τα 21 κι απ'την άλλη να μπορεί ένα δεκαπεντάχρονο να οδηγάει (έστω και με semi-license) ένα αυτόματο Jeep Compass των 3,5 χιλιάδων κυβικών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Αν αναλογιστείς το ότι πρόκειται για μια ψευδοπουριτανή χώρα,όλα εξηγούνται.Εμένα πάντως δε μου χρειάστηκε καν ψεύτικη ταυτότητα.Δεν τηρούσαν και πολλοί το νόμο και,αν και λίγο διστακτικά,μου σέρβιραν.
Στην Ν.Υόρκη πάντως πριν τα 21 δε μπαίνεις σε κλαμπ-μπαρ,για τις άλλες πολιτείες δε ξέρω.
Όσο για την οδήγηση επιτρέπεται με συνοδεία ενηλίκου που έχει εδώ και 3 χρόνια δίπλωμα και σε κάθε περίπτωση πριν τις 11 το βράδυ.
Ψήφος,όπως κι εδώ,από τα 18.
Γενικά θεωρούν ότι ως κράτος έχουν την υποχρέωση να προστατεύσουν την "ακεραιότητα" των πολιτών τους απαγορεύοντας το αλκοόλ,υπό την έννοια ότι μπορεί να προκαλέσει ατυχήματα.Κατ'εμέ βέβαια η ψήφος μεγαλύτερη σημασία έχει από το αν θα πιεί αλκοόλ ένας έφηβος κι αυτήν τη δίνουν από πιο πριν...Γενικά η εντύπωση που αποκόμισα είναι ότι υπάρχει πολλή υποκρισία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
H north ρε ειναι σαν σιροπι ντεπον. Πολυ γλυκο ποτο για μενα. :P
Aκριβώς ίδια γεύση έχουνε.Απορώ και εγώ πως την πίνουνε.Δηλαδή έλεος.Καποιοι ανοίγουν και μπουκάλια από αυτό για σφηνάκια(είναι έλεος για μένα να ανοίξεις 20%vol μπουκάλι).Τελειώνει αμέσως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τους αρεσουν τα σφηνακια που μοιαζουν με ντεπον; :!:
Μπλιαξ. Προτιμω να πιω Τζονη που το μισω. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν ξέρω παιδιά τι λέτε, πάντως μη συνδυάσετε μαυροδάφνη με μπύρα....

Naah. Already done.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τους αρεσουν τα σφηνακια που μοιαζουν με ντεπον; :!:
Μπλιαξ. Προτιμω να πιω Τζονη που το μισω. :p

Για ένα βράδυ να χαλαρώσεις καλό είναι...αλλά κι εγώ έξω δεν το πίνω. Κατα τ'αλλα σφηνάκι, πάμε κίτρινη τεκίλα χαλαρά.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
οι συμαθητες μου πινουνε σμιρνοφ!
καλα το καλοκαιρι τα επινα το ενα μετα το αλλο
εγω πινω μπυρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top