Ποτά για ανηλίκους

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Στην Κω παντως απο τα 14-15 που αρχιζουν καποια παιδια και πανε σε κλαμπ παιρνουν αφοβα αλκοολ.Στα νησια γενικα ειναι αλλιως.:)

Οφφ: Οι μυτιες τα σπανε!

όλοι ξέρατε τις μυτιές εκτός από εμένα?! :!:

μπύρες κ πάλι μπύρες!! :inlove:

κ για μικρή ηλικία είναι μια χαρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Όχι, αλλά μου φαίνεται αρκετά περίεργο το γεγονός ότι καταφέρατε να κλείσετε μόνοι σας τραπέζι χωρίς σχολείο/φροντιστήριο...αν κάποιος βέβαια είχε κοννέ τύπου μπάρμαν/πορτιέρης/μαιτρ, πάω πάσο, απλά σε νορμάλ συνθήκες λίγο δύσκολο...Ήξερα ότι η Πύλη ειναι σοβαρό μαγαζί της συμπρωτεύουσας εκτός πια κι αν πήγατε καμιά low day, πχ. Τετάρτη/Πέμπτη...

Σάββατο είχαμε πάει.
Σοβαρό δεν θα το έλεγες οτι έχει όνομα έχει αλλά μπάχαλο είναι. Το πιο σοβαρό μαγαζί που είχα πάει ήταν η Boutique (club) .



Oi μυτίες τί είναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δικοι μου συμμαθητες σε κλαμπς στη μαγευτικη μου νησο, ανοιγουν μπουκαλια κανονικα. Και εκτος των πλαισιων του χορου. Ενα τυπικο Σαββατοβραδο. Απειρες φορες ανοιγουν Τζονιγουοκερ, βοτκες και παει λεγοντας..

(φρανζισκανερ φτγ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Ελεος.Αλλα η κατασταση δεν ειναι καλυτερη σε μας.Εσας νομιζω οτι υπαρχει γενικα μια χαλαροτητα λογω του οτι ειστε κκαι θερετρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δικοι μου συμμαθητες σε κλαμπς στη μαγευτικη μου νησο, ανοιγουν μπουκαλια κανονικα. Και εκτος των πλαισιων του χορου. Ενα τυπικο Σαββατοβραδο. Απειρες φορες ανοιγουν Τζονιγουοκερ, βοτκες και παει λεγοντας..

(φρανζισκανερ φτγ)


Καλά, στη συγκεκριμένη πλευρά του Αιγαίου νόμος είναι αυτό που αποφασίζει ο καθένας, απ'τη μεγάλη εμπειρία μου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nefi:
εγω σε οσα μαγαζια παω αν εισαι κατω τν 18 δεν σου δινουν ποτο που να περιεχει αλκοολ ...
Κρήνη που βγαίνω μερικές φορές εγώ, σε κάποια μαγαζιά δίνουν σε άλλα όχι. Βασικά είναι ανάλογα με τις μέρες. Αλλά ντάξει εγώ δεν επιμένω πολύ, γιατί δεν με ενθουσιάζει το αλκόολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
ον τοπικ

από μπύρες δοκίμασε Bud η Μύθο. heiniken (αν γράφετε έτσι ) δεν είναι καλής ποιότητας έχω ακούσει

Μιά χαρά είναι η Heineken ρε παιδιά. Τουλάχιστον όχι σαν την Amstel.

Εγώ προτιμώ 'έγχρωμες' μπύρες. Murphy's κόκκινη και Guinness μαύρη.
Και όλα με 5% vol...

Και 'μεις πιο μικροί αυτά πίναμε, μπύρα και κανένα gordon's space και bacardi breezer... Δεν είναι και τίποτα τραγικά ποτά που θα σε μεθύσουν (το 1 τουλάχιστον)
Βέβαια και τώρα η μπύρα παραμένει must:D
Bud ? :sick:
Οχι αμερικανικες ρε παιδια . ιλεος .
Μια χαρα ειναι η Heineken ναι . Αμστελ νεροζουμια..
H Guinness βασικα δεν ειναι μαυρη μαυρη ειναι βαθυ κοκκινο .
Υπαρχει και Guinness με 8%:P
Απο μπυρες εγω πινω(οταν μπορω να τις βρω:P) και προτείνω :
Heineken
Erdinger
Paulaner
Franziskaner
Augustiner
Guinness
Budweiser Budvar η τσεχικια οχι την αμερικανια
Mcfarland
Newcastle μια γαματη μαυρη
Carlsberg
Carib
Corona
Stella artois
Kwak (δεν εχω δοκιμασει)
Warsteiner (oυτε αυτην την εχω βρει :(:P)
La Trappe
Fischer
Kaizer
Kαι κατι "σατανικες" :mad2: :P οπως lucifer ειναι καλες..
Αυτα κυριως...ελπιζω να μην ξεχασα καμια που σιγουρα θα ξεχασα :what:
Οι μπυρες ειναι απειρες , μην μενετε στις κλασσικες .
Προσπαθηστε να δοκιμασετε οσες πιο πολλες μπορειτε . ;)
:drink:
-----------------------------------------
Σάββατο είχαμε πάει.
Σοβαρό δεν θα το έλεγες οτι έχει όνομα έχει αλλά μπάχαλο είναι. Το πιο σοβαρό μαγαζί που είχα πάει ήταν η Boutique (club) .



Oi μυτίες τί είναι??
To να πινεις το ποτο απο την μυτη , σε χτυπαει πιο πολυ :P
Εγω για μυτιες ή και μυτες ηξερα στην κοκαινη , τωρα απο ποτε χρησιμοποιουμε την λεξη και στα ποτα δεν ξερω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
To να πινεις το ποτο απο την μυτη , σε χτυπαει πιο πολυ :P
Εγω για μυτιες ή και μυτες ηξερα στην κοκαινη , τωρα απο ποτε χρησιμοποιουμε την λεξη και στα ποτα δεν ξερω .
Σνήφα λέγετε για την κόκα ή φρίμπα.
Συνήθως με τεκίλα, αλλά και εσύ που είσαι μπυρόβιος και έτσι μπορείς να κάνεις μυτιά με μπύρα να τα δεις όλα.
Στην Κω παντως απο τα 14-15 που αρχιζουν καποια παιδια και πανε σε κλαμπ παιρνουν αφοβα αλκοολ.Στα νησια γενικα ειναι αλλιως.:)

Οφφ: Οι μυτιες τα σπανε!

Καλές οι μυτιές αλλά το τεκίλα suicide ή το texas car crash πρέπει να σε στέλνουν στο διάολο και να τον χαιρετάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Καλά, στη συγκεκριμένη πλευρά του Αιγαίου νόμος είναι αυτό που αποφασίζει ο καθένας, απ'τη μεγάλη εμπειρία μου. :D

Χαχαχα ακριβως :P
Στα περισσοτερα μερη λεει ρε παιδι μου απ'εξω οτι απαγορευεται η καταναλωση απο κατω των 18, αλλα αν ο αλλος δει το 16χρονο με εκατο ευρω πανω του, ποιος τον χεζει το νομο. Και σκατα on the rocks με κοκα απο πανω να θελει θα του τα δωσει.

Bud ? :sick:
Οχι αμερικανικες ρε παιδια . ιλεος .
Μια χαρα ειναι η Heineken ναι . Αμστελ νεροζουμια..
H Guinness βασικα δεν ειναι μαυρη μαυρη ειναι βαθυ κοκκινο .
Υπαρχει και Guinness με 8%:P
Απο μπυρες εγω πινω(οταν μπορω να τις βρω:P) και προτείνω :
Heineken
Erdinger
Paulaner
Franziskaner

Augustiner
Guinness
Budweiser Budvar η τσεχικια οχι την αμερικανια
Mcfarland
Newcastle μια γαματη μαυρη
Carlsberg
Carib
Corona
Stella artois
Kwak (δεν εχω δοκιμασει)
Warsteiner (oυτε αυτην την εχω βρει :(:P)
La Trappe
Fischer
Kaizer

Kαι κατι "σατανικες" :mad2: :P οπως lucifer ειναι καλες..
Αυτα κυριως...ελπιζω να μην ξεχασα καμια που σιγουρα θα ξεχασα :what:
Οι μπυρες ειναι απειρες , μην μενετε στις κλασσικες .
Προσπαθηστε να δοκιμασετε οσες πιο πολλες μπορειτε . ;)
:drink:

Να τος ο παιχτης! Γκινες δεν μαρεσει, παραειναι πικρη για τα γουστα μου.
Αλλα τα bold ειναι τεραστιες αγαπες, ειδικα η franziskaner(που ειναι και WEISS), ειναι ανετα η αγαπημενη μου μπυρα.
Επισης Χαηνηκεν>Αμστελ. Εξαπανεκαθεν. Σουβλακομπυρα η μια, κριθαροζουμο με γευση μεταλλου η αλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Χαχαχα ακριβως :P
Στα περισσοτερα μερη λεει ρε παιδι μου απ'εξω οτι απαγορευεται η καταναλωση απο κατω των 18, αλλα αν ο αλλος δει το 16χρονο με εκατο ευρω πανω του, ποιος τον χεζει το νομο. Και σκατα on the rocks με κοκα απο πανω να θελει θα του τα δωσει.



Να τος ο παιχτης! Γκινες δεν μαρεσει, παραειναι πικρη για τα γουστα μου.
Αλλα τα bold ειναι τεραστιες αγαπες, ειδικα η franziskaner(που ειναι και WEISS), ειναι ανετα η αγαπημενη μου μπυρα.
Επισης Χαηνηκεν>Αμστελ. Εξαπανεκαθεν. Σουβλακομπυρα η μια, κριθαροζουμο με γευση μεταλλου η αλλη.
Αμα σαρεσει τοσο πολυ η Franziskaner σου προτείνω να δοκιμασεις Αugustiner ;)
Ποια Guinness δεν σαρεσει ? ολες ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εεεε μια καφεμαυρη ειχα πιει. Πολυ πικρη :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ε..? Από πότε δε δίνουν ποτά σε ανήλικους και δε το έχω πάρει χαμπάρι..?? Από τα 14 θυμάμαι μια χαρά ποτό παίρνω... Και μπουζούκια, και κλαμπ, και μπαράκια και ό,τι θες.. Και θεσσ πήγαμε πέρισυ Κιάμο, όλα μια χαρά.. Πρώτο τραπεζάκι είχαμε :P

Και όχι ρε πράσινη.. Πιείτε καμιά μπύρα να νιώσετε.. :P Bud, Amstel, Βεργίνα(από 'δω πάνω είναι αυτή), Duvel... Όχι πράσινη σολ και καρίμπ xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
βασικα πιστευω οτι δεν υπαρχουν ποτα ανηλικων και ενηλικων...οτι θελει ο κα9ενας πινει...
απλα υπαρχουν ελαφρια ποτα με λιγο αλκοολ και βαρια ποτα με πολυ αλκοολ...
οτι θελεις παιρνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
βασικα πιστευω οτι δεν υπαρχουν ποτα ανηλικων και ενηλικων...οτι θελει ο κα9ενας πινει...
απλα υπαρχουν ελαφρια ποτα με λιγο αλκοολ και βαρια ποτα με πολυ αλκοολ...
οτι θελεις παιρνεις

Δεν παίρνεις ακριβώς ό,τι θέλεις...Ξαναλέω ότι μόνο στα κωλάδικα δε ζητάνε ταυτότητα, σε σοβαρά μαγαζιά όχι απλώς δεν σου σερβίρουν αν είσαι ανήλικος, αλλά πιθανόν να τρως και πόρτα. Βεβαια το αν θα πάρεις βαρύ ή ελαφρύ έχει να κανει με τον οργανισμό και τις συνήθειες. Εγώ πχ. γενικα το αντέχω. Αν και μην ξεχνατε οτι και κατι ελαφρύ να πάρεις, αν ειναι μπόμπα, σε κάνει κομμάτια. Το έχω πάθει με 3 ποτήρια vodka και ούτε καν σκέτη...Που υπό άλλες συνθήκες απλά θα ειχα φτιάξει κεφάλι με τέτοια ποσότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Cardhu ή μαρτίνι με σόδα το καλοκαίρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Τι μαρτινι ρε?
Αδερφι εισαι ?:P
Νταξει Cardhu ουισκια οκ .
Αλλα εχουμε ξεφυγει λιγο απο το τοπικ και το εχουμε κανει τι ποτα πινετε ή με φενεται :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Όχι ρε μαρτίνι=ποιότητα το καλοκαίρι. Αμα πιείς σκοτς με 45 βαθμούς θα την ακούσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω παλι θα του ξαναπω πως αν θελει κατι ελαφρυ Gordon's ή μπυρα οπως ειπατε.

Αν και οι μπυρες εμένα με αναγουλιάζουν...:P
-----------------------------------------
Επισης θα σου ελεγα να αποφευγεις την αναμειξη ποτων.
Εγω μια φορα ειχα πια Vodka με χυμο μπανανας και λεμονι και καπακι σφηνακια και μου ρθε ο ουρανος κατακέφαλα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Eγω παλι θα του ξαναπω πως αν θελει κατι ελαφρυ Gordon's ή μπυρα οπως ειπατε.

Αν και οι μπυρες εμένα με αναγουλιάζουν...:P
Eξαρτατε τι πινεις , αμα ηπιες αμστελ λογικο ειναι .:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eχω δοκιμασει και Αμστελ και Χαινεκεν και Καιζερ.
Καμια δεν μου αρεσε συσκευασμενη.
Η βαρελισια κατι λεει.
Αλλα και παλι δεν με ενθουσιαζει.
Ειναι απλα γουστα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top