Ποτά για ανηλίκους

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Για το καλοκαιρι θα σου προτεινα μπυρες...τωρα χειμωνα δεν λει να πιεις κρυα ποτα...χτυπα κανα ποτακι πιο χαλαρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Eχω δοκιμασει και Αμστελ και Χαινεκεν και Καιζερ.
Καμια δεν μου αρεσε συσκευασμενη.
Η βαρελισια κατι λεει.
Αλλα και παλι δεν με ενθουσιαζει.
Ειναι απλα γουστα!:)
Οι βαρελισιες εχουν παντα καλυτερη ποιοτητα ,
Τις κλασσικες δοκιμασες και συ :P
Δοκιμασε καμια απο αυτες που εγραψα στην προηγουμενη σελιδα , θα με θυμηθεις :P
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1800833&postcount=68
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οι βαρελισιες εχουν παντα καλυτερη ποιοτητα ,
Τις κλασσικες δοκιμασες και συ :P
Δοκιμασε καμια απο αυτες που εγραψα στην προηγουμενη σελιδα , θα με θυμηθεις :P
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1800833&postcount=68

Eσένα μήπως πρέπει να γίνεις μπυρολόγος;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Eσένα μήπως πρέπει να γίνεις μπυρολόγος;:P
Ξερω γω ? Μακαρι .:P
Δοκιμαστης μπυρας , υπαρχει καλυτερη δουλεια ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
εμενα απο μπυρες μονο η carib μου αρεσε..ολες οι αλλες μου φερνουν αναγουλα...:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrew_org

Νεοφερμένος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
λοιπον ενα χαλαρο και γευστικοτατο ποτακι ειναι το ursus ροδακινο η disarono σχετο η μαζι με γλυκολεμονο και φυλλα μεντας. τωρα απο μπιρες kaiser καταλαβαινεις τι πα να πει μπιρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BilliSsS

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
vodka=το νερο μου, δεν υπαρχει καλυτερο ποτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
vodka=το νερο μου, δεν υπαρχει καλυτερο ποτο..

Ξέρω ένα που θα σου αρέσει πιο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
λοιπον ενα χαλαρο και γευστικοτατο ποτακι ειναι το ursus ροδακινο η disarono σχετο η μαζι με γλυκολεμονο και φυλλα μεντας. τωρα απο μπιρες kaiser καταλαβαινεις τι πα να πει μπιρα

Δοκίμασε το νέο Martini Rosato και το Bacardi Mojito. Αγόρασα 1 μπουκάλι από το καθένα πριν καμιά εβδομάδα και τα δοκίμασα εχτές και προχτές. Πολύ σπέσιαλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrew_org

Νεοφερμένος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μαρτινι δν εχει τυχει να δοκιμασω τωρα το bacardi mojito το ετοιμο στη φιαλη ειναι αηδια για μενα δν συγκρινεται καθολου με το <φτιαχτο> mojito επειδη δουλευα service και barman το καλοκαιρι σε ενα catering το ετοιμο mojito οποιος το δοκιμαζε 1 φορα μετα δν το ξαναδοκιμαζε και ολοι ζηταγανε <φτιαχτο>.τωρα ενταξει ο καθενας εχει τα γουστα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BilliSsS

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω οταν βγαινω gordon's παιρνω.:Dγενικα πινω μπυρα,αλλα εξω θα πιω αν παμε σε ενα συγκεκριμενο στεκι μεταλλαδικο που ειναι βαρυ το κλιμα.:Dγενικα δεν παω σε φλωροκλαμπιστικα στεκια οποτε δεν πινω.ασε που δε γουσταρω τα ποτα στυλ βοτκα,ουισκι,σφηνακι κλπ.δε μ' αρεσουν.

[southern comfort ουισκι ανακατεμενο με κοκα-κολα,ο,τι πιο γαματο εχω πιει]
-----------------------------------------
το mojito απορω πως το πινετε,δε μου αρεσε οταν ηπια το καλοκαιρι.νομιζω και καϊπιρινια πανω-κατω την ιδια γευση εχουν.
επισης η Κορωνα ειναι πολυ καλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
το cosmopolitan και η pina colada τα σπανε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosp

Νεοφερμένος

Ο manosp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι είναι ανάλογα το μαγαζί έχω πάει σε αρκετά μαγαζιά και παρόλο που δεν έχω φάει πόρτα σε κανένα σε μερικά από αυτά δε μου δώσαν αλκοολ!για να απαντήσω όμως και στην αρχική ερώτηση σηνύθως μπύρα και μερικές φορές και κανένα σφηνάκι!!:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
καλα δυσκολα παιδια λυκειου να φανε πορτα.οσο ακι να το κανεις,πρεπει να μικροδειχνεις πολυ για να μην μπεις.εδω βεβαια δεν εχει πορτιερηδες,αλλα στην αθηνα πχ που ειχα βγει ανετα μπηκα(thank you 1.77 :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosp

Νεοφερμένος

Ο manosp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μαρτινι δν εχει τυχει να δοκιμασω τωρα το bacardi mojito το ετοιμο στη φιαλη ειναι αηδια για μενα δν συγκρινεται καθολου με το <φτιαχτο> mojito επειδη δουλευα service και barman το καλοκαιρι σε ενα catering το ετοιμο mojito οποιος το δοκιμαζε 1 φορα μετα δν το ξαναδοκιμαζε και ολοι ζηταγανε <φτιαχτο>.τωρα ενταξει ο καθενας εχει τα γουστα του
ναι και εγω ηπια μια φορα ετοιμο και ηταν σκατα αλλα δεν εχω πιει φτιαχτο εχει μεγαλη διαφορα?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Καλές οι μυτιές αλλά το τεκίλα suicide ή το texas car crash πρέπει να σε στέλνουν στο διάολο και να τον χαιρετάς.
Εχεις κανει tequilla suicide;;;;;!
Το texas car crash δεν ξερω τι ειναι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Βασικά ό,τι και σου πούμε το θεματάκι είανι καθαρά δικό σου, μιας και το τι ποτό πίνεις είναι καθαρά το τί γούστα έχεις! Μπορεί να σου πούμε να πιεις Bacardi Breezer π.χ. κι εσύ να αηδιάσεις και μόνο που το βλέπεις! Γενικά ξεκίνα σιγά σιγά να δοκιμάζεις διαφορετικά πράγματα μέχρι να καταλήξει σε τί σου αρέσει... Το Smirnoff North είναι εξαιρετικά ελαφρύ ποτό(τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα) κι έχει κι ωραία γεύση! H γενική συμβουλή πάντως είανι ξεκίνα από ποτά με χαμηλή περιεκτικότητα σε αλκοόλ τύπου Smirnoff Ice, Gordon Space, μπύρα κλπ ή ακόμα κοκτέιλ που περιέχουν φρούτα και κατά κύριο λόγο είναι ελαφριά και όσο μεγαλώνεις προχωράς(αν θέλεις πάντα)! Πάντως μη φοβάσαι να ρωτήσεις την παρέα σου τί πίνει από φόβο μη σε κακοχαρακτηρίσουν, άλλωστε κι αυτοί δε γεννήθηκαν και ξεκίνησαν με μπύρα στο μπιμπερό τους, από κάπου έμαθαν! Και πρόσεξε μη παρασυρθείς σε κάτι που δε μπορεί να χειριστεί ο οργανισμός σου μόνο και μόνο επειδή το πίνουν οι άλλοι! Καλά πρώτα βήματα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Δεν το πολυέπιασα. Τα ποτά με χαμηλή περιεκτικότητα σε αλκοόλ θεωρούνται "για ανηλίκους"? Όλα τα ποτά είναι για ατομα άνω των 17 νομίζω. Έχει κάποια σχέση η περιεκτικότητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Προφανώς αν θεωρούνταν για ανηλίκους θα έγραφαν στην ετικέτα "Κατάλληλο για ανηλίκους άνω των 14, 16 ετών". Απλά από την στιγμή που έχουν χαμηλή περιεκτικότητα σε αλκόολ βαράνε πολύ λιγότερο. Και αφού θέλει να πιεί το παιδί, που δεν είναι άνω των 17 πιο πιθανό είναι να του σερβίρουν κανένα Smirnoff Ice ή Gordon Space που είναι σαν sprite παρά τεκίλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top