Ποιό μαθήμα είναι πιο εύκολο τα Αρχαία ή τα Μαθηματικά;

Ποιο ειναι το πιο ευκολο μαθημα για σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 142)
  • Αρχαία Γυμνασίου

    Ψήφοι: 46 32.4%
  • Αρχες Γεωμετρίας και Άλγεβρας Α Γυμνασίου, Άλγεβρα και Γεωμετρία Β,Γ Γυμνασίου

    Ψήφοι: 68 47.9%
  • Κανένα

    Ψήφοι: 16 11.3%
  • Και τα 2

    Ψήφοι: 12 8.5%

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
εγω αν και διαλεξα κανενα προτιμω τα αρχαια γιατι μου αρεσουν περισστερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Φυσικα τα μαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Βασικά και τα 2 εύκολα είναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
η φυσική:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Και τα δύο εύκολα είναι αρκεί να υπάρχουν οι σωστές βάσεις και το ενδιαφέρον γι' αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Πολλές φορές αναρωτιέμαι γιατί έχουμε ιδέες οι οποίες κατά, κάποιον τρόπο, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα (όλοι μας εννοώ, δε μιλάω συγκεκριμένα).

Αν πάρεις 50 παιδιά απ' όλο τον κόσμο και τα βάλεις να γράψουν ένα τεστ μαθηματικών, δε θα γράψουν όλοι άριστα. Έτσι δεν είναι; Κάποια παιδιά, στη διάρκεια της σχολικής τους πορείας, αναπτύσσουν άλλες ικανότητες και όχι την καθαρότητα του μυαλού που χρειάζονται τα μαθηματικά. Δεν είπα ότι κάποιος δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στα μαθηματικά, είπα ότι τα μαθηματικά, σαν μάθημα, δεν ταιριάζουν σε όλους.

Αν ήταν έτσι, γιατί να μη γινόμασταν όλοι σαν τον Picasso ή σαν τον Μπετόβεν;

Δεν είμαστε robot, δεν μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα. Κάπου είμαστε δυνατοί, κάπου αδύναμοι


Συμφωνώ απολύτως...!!!! αλλά γενικά τα μαθηματικά είναι πιο ''διασκεδαστικά'' (λέμε τώρα) από τα αρχαία...!!!! τα μαθηματικά έτσι κι αλλιως θα σου χρειαστούν πολύ περισσότερο αργότερα στην κοινωνία...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
Βασικά και τα 2 εύκολα είναι!!!

:mpam:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
εγω προτιμω και τα δυο και μην λετε τι συγκριω και τι κανω απλα πειτε τι σας αρσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Φυσικά τα Μαθηματικά.1)Αρχαία έχω 18 :Dενω Μαθηματικά 11:sick:. 2) Δεν σε κουράζουνν καθόλου σε μία ωρα έχεις μάθει και μετάφραση,:no1:Μαθηματικά έχω κάνει και ένα 6ωρο να τα μάθω.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Φυσικά τα Μαθηματικά.1)Αρχαία έχω 18 :Dενω Μαθηματικά 11:sick:. 2) Δεν σε κουράζουνν καθόλου σε μία ωρα έχεις μάθει και μετάφραση,:no1:Μαθηματικά έχω κάνει και ένα 6ωρο να τα μάθω.:(
Ποιο ειναι πιο ευκολο ρωταει το παιδι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ποιο ειναι πιο ευκολο ρωταει το παιδι....
Απάντησα Αρχαία.Δεν το κατάλαβες με τόσα πλεονεκτήματα στα Αρχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Φυσικά τα Μαθηματικά.1)Αρχαία έχω 18 :Dενω Μαθηματικά 11:sick:. 2) Δεν σε κουράζουνν καθόλου σε μία ωρα έχεις μάθει και μετάφραση,:no1:Μαθηματικά έχω κάνει και ένα 6ωρο να τα μάθω.:(
Η ερωτηση ειναι: Ποιό μαθήμα είναι πιο εύκολο τα Αρχαία ή τα Μαθηματικά;
και εσυ απαντας: Φυσικά τα Μαθηματικά

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εννούσα τα Μαθηματικά σαν ποιο δύσκολο.Είναι δυνατο να πώ τα Αρχαία που έχω 18 ότι είναι ποιο δύσκολο.Και τα Μαθηματικά με 11 εύκολο.:ee::stop::emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εννούσα τα Μαθηματικά σαν ποιο δύσκολο.Είναι δυνατο να πώ τα Αρχαία που έχω 18 ότι είναι ποιο δύσκολο.Και τα Μαθηματικά με 11 εύκολο.:ee::stop::emm:
Πωωω ρε κοριτσακι μου τι εχεις μεσα στο κεφαλι σου?Ακριβως για αυτο σε διορθωσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Πωωω ρε κοριτσακι μου τι εχεις μεσα στο κεφαλι σου?Ακριβως για αυτο σε διορθωσα...
Μπετό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.

:lol::lol::lol:

Και για να μην είμαι off-topic εμένα και τα 2 εύκολα μου φαίνονται, αρκεί όμως να διαβάζεις συστηματικά!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
:lol::lol::lol:

Και για να μην είμαι off-topic εμένα και τα 2 εύκολα μου φαίνονται, αρκεί όμως να διαβάζεις συστηματικά!:no1:
Μπράβο που και τα δύο σου φαίνονται εύκολα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μπράβο που και τα δύο σου φαίνονται εύκολα:)

Απλά να διευκρινήσω ότι όταν λέω εύκολα δεν εννοώ και παιχνιδάκι απλά με το σωστό διάβασμα όλα ξεκαθαρίζονται και έτσι γίνονται ευκολότερα στην καταννόηση!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Απλά να διευκρινήσω ότι όταν λέω εύκολα δεν εννοώ και παιχνιδάκι απλά με το σωστό διάβασμα όλα ξεκαθαρίζονται και έτσι γίνονται ευκολότερα στην καταννόηση!!:)
:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geoprelo

Νεοφερμένος

Ο geoprelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
για μένα τα μαθηματικά είναι εξεραιτικά εύκολα...
ούτε καν που διαβάζω στο σπίτι, απλά προσέχω στο μάθημα και τα μαθαίνω όλα εκεί...
Κ έχω και 20 στον έλεγχο στα μαθηματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top