Ποιό μαθήμα είναι πιο εύκολο τα Αρχαία ή τα Μαθηματικά;

Ποιο ειναι το πιο ευκολο μαθημα για σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 142)
  • Αρχαία Γυμνασίου

    Ψήφοι: 46 32.4%
  • Αρχες Γεωμετρίας και Άλγεβρας Α Γυμνασίου, Άλγεβρα και Γεωμετρία Β,Γ Γυμνασίου

    Ψήφοι: 68 47.9%
  • Κανένα

    Ψήφοι: 16 11.3%
  • Και τα 2

    Ψήφοι: 12 8.5%

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
για μένα τα μαθηματικά είναι εξεραιτικά εύκολα...
ούτε καν που διαβάζω στο σπίτι, απλά προσέχω στο μάθημα και τα μαθαίνω όλα εκεί...
Κ έχω και 20 στον έλεγχο στα μαθηματικά...


Ναι πρέπει να προσέχεις για να τα καταλάβεις αλλά τόσο πολύ (προσέχεις) που δεν διαβάζεις στο σπίτι; Μπράβο πάντως!!!!:bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν πρέπει να λέγεται "Αρχές Άλγεβρας - Γεωμετρίας" στην Α' Γυμνασίου, αφού στην Α' Λυκείου ξεκινάμε ολοκληρωτικά από το 0.

Δε θυμάμαι πχ. έννοιες αποδείξεων ή αξιωμάτων τύπου "από δυο σημεία διέρχεται μοναδική ευθεία", "Αν δύο γωνίες ενός οποιουδήποτε τριγώνου είναι ίσες, τότε και οι δυο προσκείμενες πλευρές είναι ίσες" κλπ.

Κάτι με ιδιότητες παραλλήλων θυμάμαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Θέλω να δω τι θα κάνω φέτος. Μέχρι τώρα ήξερα όλα όσα κάναμε μια χρονιά πιο πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Φυσικα τα μαθηματικα
Ειναι πιο ευκολα κατα την γνωμη μου γιατι ειναι κατι που το χρησιμοποιουμε καθημερινα ασυναισθητα ενω τα αρχαια ουτε μας χρησιμευουν ουτε τα χρησιμοποιω για να τα συνηθισω

Ελπιζω να σας καλυψε η επειχηρηματολογια μου...Παντως μερικοι οντως εχουν εφεση στα μαθηματικα ή στα αρχαια αντιστοιχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maty

Νεοφερμένος

Η matoOLa=] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Μενεμένης (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
όλα είναι ωραία και εύκολα ^^ αρκεί να διαβάζεις :crazy: μερικές φορές όμως τα βαριέμαι!!!!!!
:hehe:(δεν πέζει κανείς να μην το έχει κάνει)
παιδιά πάντως να ξέρετε δεν πηγαίνω ακόμη 1η Γυμνασίου :angel: Τον Σεπτέμβρη :p =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
όλα είναι ωραία και εύκολα ^^ αρκεί να διαβάζεις :crazy: μερικές φορές όμως τα βαριέμαι!!!!!!
:hehe:(δεν πέζει κανείς να μην το έχει κάνει)
παιδιά πάντως να ξέρετε δεν πηγαίνω ακόμη 1η Γυμνασίου :angel: Τον Σεπτέμβρη :p =]

Καλό θα είναι να έχεις διδαχτεί Αρχαία και Μαθηματικά προτού πεις τη γνώμη σου, τέτοιες γενικεύσεις είναι μάλλον περιττές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Καλό θα είναι να έχεις διδαχτεί Αρχαία και Μαθηματικά προτού πεις τη γνώμη σου, τέτοιες γενικεύσεις είναι μάλλον περιττές.
:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
και τα δυο ευκολα ειναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
και τα δυο ευκολα ειναι....

Ψιτ κοπελια για να προσεχουμε λιγο τι λεμε :mad2:

Μαθηματικα ftw:jumpy:



(Προσωπικη αποψη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Και τα δυο είναι εύκολα, αλλά πιο πολύ τα Αρχαία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Τα αρχαία!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τα Αρχαία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
School math.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Καταρχας το ενα δεν εχει καμια, μα καμια σχεση με το αλλο.:Ρ
Μαθηματικα παντως δαγκωτο.
With no second thought.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.

Καταρχας το ενα δεν εχει καμια, μα καμια σχεση με το αλλο.:Ρ
Μαθηματικα παντως δαγκωτο.
With no second thought.

Eτσι να γινομαστε πολλοι.Στο τελος θα τους τσακισουμε μεχρι να αρχισουν να γουσταρουν τα μαθηματικα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
ποιο κατα την γνωμη σας ειναι ευκολοτερο ανεξαρτητως οτι ανηκουν σε διαφορετικο κλαδο μeλετης.επισης ζηταω να :

1)αιτιολογειτε την απαντηση σας
2)να χρησιμοποιήσετε την επιχειρηματολογια σας
3)να μην χρησιμοποιείτε δικαιολογιες οτι ειμαι θετικος και θεωριτικος.


ελπιζω να υπαρχει πολυφωνια και διχονοια των γνωμεων και να μην γυρισει η ζυγαρια μονο προς μια πλευρα


Υποστηριζετε την γμωμη σας!!!


το αναφερω ηδη λουκρητια(δεν σε αναφερω ειρηνη γιατι το εχω καταλαβει οτι ΔΕΝ με πας με χιλια). αν θελετε ανοιγω και χημεια φυσικη ???
-----------------------------------------
Eτσι να γινομαστε πολλοι.Στο τελος θα τους τσακισουμε μεχρι να αρχισουν να γουσταρουν τα μαθηματικα:lol:
νομιζεις!!! ετσι ρε γιατι μου την εσπασες εβγαλα την ψηφο απο και τα δυο και εβαλα αρχαια
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Secragr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Για μένα μαθηματικά στάνταρ.
Αν και διαφέρει από άτομο σε άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
το αναφερω ηδη λουκρητια(δεν σε αναφερω ειρηνη γιατι το εχω καταλαβει οτι ΔΕΝ με πας με χιλια). αν θελετε ανοιγω και χημεια φυσικη ???
-----------------------------------------

νομιζεις!!! ετσι ρε γιατι μου την εσπασες εβγαλα την ψηφο απο και τα δυο και εβαλα αρχαια
:D

Kαι μου εκανες την μουρη κρεας:P

ΥΓ:Εγω δεν ειχα ψηφισει παλι καλα που μου το θυμησες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Για μένα τα μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top