Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
Χωρίς καθόλου φροντιστήριο είναι πιο δύσκολο, αλλά είναι ένα καλό βοήθημα που, σε συνδιασμό με το σχολικό βιβλίο και σημειώσεις της θεωρίας δουλεύεται σχετικά εύκολα. Keep in mind ότι δεν περιέχει όλη την ύλη ( εκτός και αν το ανανέωσαν φέτος), αλλά μόνο το Β τεύχος.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Μάλλον θα ξεκινήσω με αυτό για αρχή. Του έριξα ένα ξεφύλλισμα σήμερα σε ένα βιβλιοπωλείο και μου φάνηκε αρκετά κουλ. Ευελπιστώ να μην αντιμετωπίσω πάντως φοβερό πρόβλημα ΚΑΙ με τη θεωρία γιατί, όντας εδώ και κάποια χρόνια απόφοιτος, δεν θα έχω το σχολείο για να μου τα διδάξει κάποιος. :redface:
 

rempelos42

Νεοφερμένος

Ο rempelos42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μήπως οι διαχειριστές να δημιουργήσουν κι ένα θέμα με την εξεταστέα ύλη όπως αυτό για το '22;
 

anna05

Νεοφερμένος

Η anna05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γειαα παιδιαα δίνω και εγω πανελληνιες του χρόνου. Προς το παρόν κάνω ένα διάλειμμα από το διάβασμα για να ξεκουραστώ (αλλιώς δεν νομίζω πως θα αντέξω). Γενικά δεν μου αρέσουν οι υπερβολές και το υπερβολικό διάβασμα από τώρα. Το μόνο που με αγχώνει λιγο είναι να βρω το πρόγραμμα μου όταν θα αρχίσουν ξανά τα θερινά σε δυο εβδομάδες και από τότε να μην χαλαρώσω
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Γειαα παιδιαα δίνω και εγω πανελληνιες του χρόνου. Προς το παρόν κάνω ένα διάλειμμα από το διάβασμα για να ξεκουραστώ (αλλιώς δεν νομίζω πως θα αντέξω). Γενικά δεν μου αρέσουν οι υπερβολές και το υπερβολικό διάβασμα από τώρα. Το μόνο που με αγχώνει λιγο είναι να βρω το πρόγραμμα μου όταν θα αρχίσουν ξανά τα θερινά σε δυο εβδομάδες και από τότε να μην χαλαρώσω
Κι εγώ το ίδιο κάνω απλά την τελευταία βδομάδα των διακοπών μου θα πρέπει να διαβάσω κάποια πράγματα. Αν και περιμενα να σκοτωθώ στο διάβασμα εγώ επειδή γενικά αγχώνομαι με αυτά, αλλά φοβάμαι μην κλαταρω μέχρι το τέλος.:hehe:
Ευχομαι να πανε όλα καλά όμως! Καλή σταδιοδρομία και σε εσένα!
Btw τι ομάδα προσανατολισμού είσαι και που σκέφτεσαι να περάσεις;:)
 

anna05

Νεοφερμένος

Η anna05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο κάνω απλά την τελευταία βδομάδα των διακοπών μου θα πρέπει να διαβάσω κάποια πράγματα. Αν και περιμενα να σκοτωθώ στο διάβασμα εγώ επειδή γενικά αγχώνομαι με αυτά, αλλά φοβάμαι μην κλαταρω μέχρι το τέλος.:hehe:
Ευχομαι να πανε όλα καλά όμως! Καλή σταδιοδρομία και σε εσένα!
Btw τι ομάδα προσανατολισμού είσαι και που σκέφτεσαι να περάσεις;:)
Και εγω την τελευταία εβδομάδα θα διαβάσω λίγο γιατί αλλιώς θα έχω κενα χαχαχαχ
Η αλήθεια είναι πως στην αρχη είχα κάνει ένα αναλυτικό (και κουραστικό) πρόγραμμα αλλά τελικά αποφάσισα να μην το ακολούθησω 😂
Εγω είμαι 2ο πεδίο και θέλω να περάσω ημμυ ή πληροφορικη ή μαθηματικό...what about you?
Εύχομαι και σε εσένα να πάνε όλα καλά και να πετύχεις τον στόχο σου!!!!
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Και εγω την τελευταία εβδομάδα θα διαβάσω λίγο γιατί αλλιώς θα έχω κενα χαχαχαχ
Η αλήθεια είναι πως στην αρχη είχα κάνει ένα αναλυτικό (και κουραστικό) πρόγραμμα αλλά τελικά αποφάσισα να μην το ακολούθησω 😂
Εγω είμαι 2ο πεδίο και θέλω να περάσω ημμυ ή πληροφορικη ή μαθηματικό...what about you?
Εύχομαι και σε εσένα να πάνε όλα καλά και να πετύχεις τον στόχο σου!!!!
Καλά αποφάσισες νομίζω, μας περιμενει δύσκολη χρονιά :hehe:
Κι εγώ 2ο πεδίο είμαι με στόχο το χημικό! Άντε να δούμε:P
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
<rant>Με έχει πιάσει λίγο άγχος για το αν θα προλάβω να βγάλω την ύλη με νορμάλ επαναλήψεις. Βιολογία ξεκινάω από 0 και Χημεία ξεκινάω από -1 γιατί πρέπει να ξεθαψω από τα αζητητα την ύλη της α/β λυκείου. Διάβασμα θα ξεκινήσω κάποια στιγμή μέσα στο Σεπτέμβρη, λόγω υποχρεώσεων. Oof
</rant>
 

Apocalypse

Νεοφερμένος

Ο Apocalypse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπερα τα φροντιστηρια σας μεχρι να ανοιξουν τα σχολεια (μιλαω για γ λυκειου) στα μαθηματικα,φυσικη,χημεια,βιολογια σε πια κεφαλαια εχετε φτασει?
Μαθ: Τελείωσα ολο το 1ο κεφ
Χημεία: 6ο, 7.1, 1ο και 2ο
Φυσική: Κρούσεις και ταλαντώσεις
εκθεση: δεν εχω ιδεα
 

2005

Νεοφερμένος

Η 2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Exω ακούσει πολλά από τα παιδια του 2004. Αλλοι διαβαζαν 15 ωρες την μερα ? Εγω διαβαζω 8.30 και κλαταρω δεν μπορω ουτε δεκα λεπτα παραπανω. Αλλοι μου εχουν πει οτι εχουν τελειωσει χημεια ΟΛΗ και φυσικη κρουσεις,κβαντομηχανικη,κυματα και σχεδον ταλαντωσεις και Βιολογια 1,2,3,4,5,6 ΚΑΙ ΤΑ "ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ" ΑΠΟ Α ΤΕΥΧΟς. Εχετε φτασει πολλοι σε αυτο το επιπεδο?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,481 μηνύματα.
Exω ακούσει πολλά από τα παιδια του 2004. Αλλοι διαβαζαν 15 ωρες την μερα ? Εγω διαβαζω 8.30 και κλαταρω δεν μπορω ουτε δεκα λεπτα παραπανω. Αλλοι μου εχουν πει οτι εχουν τελειωσει χημεια ΟΛΗ και φυσικη κρουσεις,κβαντομηχανικη,κυματα και σχεδον ταλαντωσεις και Βιολογια 1,2,3,4,5,6 ΚΑΙ ΤΑ "ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ" ΑΠΟ Α ΤΕΥΧΟς. Εχετε φτασει πολλοι σε αυτο το επιπεδο?
Πόσες φορές πρέπει να πούμε ότι δεν κοιτάμε τι κάνουν και κυρίως τι λένε οι άλλοι;
Δεν πειράζει μικρή είσαι ακόμα θα μάθεις.
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Exω ακούσει πολλά από τα παιδια του 2004. Αλλοι διαβαζαν 15 ωρες την μερα ? Εγω διαβαζω 8.30 και κλαταρω δεν μπορω ουτε δεκα λεπτα παραπανω. Αλλοι μου εχουν πει οτι εχουν τελειωσει χημεια ΟΛΗ και φυσικη κρουσεις,κβαντομηχανικη,κυματα και σχεδον ταλαντωσεις και Βιολογια 1,2,3,4,5,6 ΚΑΙ ΤΑ "ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ" ΑΠΟ Α ΤΕΥΧΟς. Εχετε φτασει πολλοι σε αυτο το επιπεδο?
Ποιότητα θέλει και κυρίως να αναπτύξεις τρόπο σκέψης. Κοίτα τι μπορείς να κάνεις εσύ και άσε τους άλλους να διαβάζουν 24 ώρες τη μέρα, δεν παίζει ρόλο αυτό
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.
Exω ακούσει πολλά από τα παιδια του 2004. Αλλοι διαβαζαν 15 ωρες την μερα ? Εγω διαβαζω 8.30 και κλαταρω δεν μπορω ουτε δεκα λεπτα παραπανω. Αλλοι μου εχουν πει οτι εχουν τελειωσει χημεια ΟΛΗ και φυσικη κρουσεις,κβαντομηχανικη,κυματα και σχεδον ταλαντωσεις και Βιολογια 1,2,3,4,5,6 ΚΑΙ ΤΑ "ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ" ΑΠΟ Α ΤΕΥΧΟς. Εχετε φτασει πολλοι σε αυτο το επιπεδο?
Ε θα τα έχουν μάθει τέρμα επιφανειακά αν τα τρέχουν τόσο στο φροντιστήριο. Εμείς τρέχαμε και δεν έχουμε βγάλει ούτε τα μισά από αυτά.
 

2005

Νεοφερμένος

Η 2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Η ουσια- ο στοχος ειναι να βγει τουλαχιστον ολη η υλη μεχρι τον Δεκεμβριο?
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Η ουσια- ο στοχος ειναι να βγει τουλαχιστον ολη η υλη μεχρι τον Δεκεμβριο?
Εγώ νομίζω την είχα βγάλει τέλη Μαρτίου- αρχές Απριλίου. Θα έλεγα πως μέχρι Δεκέμβριο είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,481 μηνύματα.
Η ουσια- ο στοχος ειναι να βγει τουλαχιστον ολη η υλη μεχρι τον Δεκεμβριο?
Οχι. Να φανταστείς τον Δεκέμβριο δεν είχα τελειώσει ούτε εγώ που είχα και μικρότερη ύλη (πανελ 2019).
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.
Αλλοι διαβαζαν 15 ωρες την μερα
Είμαι σίγουρη. 15 ώρες διαβάζουν διαβάζουν ή τις 7 διαβάζουν και τις υπόλοιπες χαζεύουν και απλά τις μετράνε επειδή κάθονται πάνω από το γραφείο; Το κάνω και εγώ αυτό γι’αυτό σου λέω, και πολλοί άλλοι. Είναι αδύνατον να μείνεις συγκεντρωμένος τόσες ώρες όσα διαλείμματα και να κάνεις. Οπότε ακόμη και αν ισχύει, σίγουρα δεν βγάζουν πολύ όγκο διαβάσματος καθώς είναι πιο slow μετά από ένα σημείο.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Η ουσια- ο στοχος ειναι να βγει τουλαχιστον ολη η υλη μεχρι τον Δεκεμβριο?
Να φανταστείς, μια συμμαθήτριά μου στο σχολείο μετά το Πάσχα δεν είχε τελειώσει το τελευταίο κεφάλαιο της φυσικής (στερεό) στο φροντιστήριό της, ενώ στο σχολείο το είχαμε τελειώσει ακριβώς πριν ξεκινήσει το Πάσχα. Αυτό, φυσικά, δεν την εμπόδισε στο να περάσει στην πρώτη της επιλογή. Οπότε, αν διαβάζεις ποιοτικά τη στιγμή που παραδίδονται και κάνεις καλές επαναλήψεις (ακόμα κι αν είναι «λίγες»), δε θα έχεις κάποιο θέμα.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.
Ουφ αγχώθηκα και εγώ τώρα, δεν θα ξανά μπω σε αυτό το θέμα :laugh:
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top