Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

VFD59

Νεοφερμένος

Ο VFD59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
(Για όσους ξαναδινουν πανελλήνιες)
Αισθάνεστε ότι έχετε ξεκουραστεί αυτό το καλοκαίρι; Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω αλλά εκτός από την απογοήτευση που είχα λόγω των αποτελεσμάτων και χωρίς να έχω κάνει ιδιαίτερο διάβασμα ακόμα(εννοώ επανάληψεις για Σεπτέμβρη) αισθάνομαι πολύ περίεργα
Ειμαι γεματος ενεργεια εγω προσωπικα. Δεν απογοητευτικα καθολου απο τα αποτελεσματα. Σημερα ειναι 30, με το που μπει ο Αυγουστος θα αρχησω μονος μου επαναληψεις στα Αρχαια και στα Λατινικα και απο Σεπτεμβριο φροντ/ιδιαιτερο
 

Scarlett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Scarlett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ειμαι γεματος ενεργεια εγω προσωπικα. Εγω δεν απογοητευτικα καθολου απο τα αποτελεσματα. Σημερα ειναι 30, με το που μπει ο Αυγουστος θα αρχησω μονος μου επαναληψεις στα Αρχαια και στα Λατινικα και απο Σεπτεμβριο φροντ/ιδιαιτερο
Καλή αρχή σου ευχομαιι!
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ναι..είναι πολυ πιθανό..



Φαντάζομαι μιλάς για ΓΕΛ, γιατι αντιθέτως στα επαλ ακόμη και από τα στατιστικά φαίνεται μια
καλύτερη εικόνα σε σχέση με πέρυσι.. θα έλεγα οτι τους έβαλαν γκάζια να προσέχουν λίγο
περισσότερο φέτος πως βαθμολογούν, αλλά αν για εσάς οι βαθμολογίες ήταν κακές τότε δεν
έχει κάποια βασιμότητα αυτό που λέω.


Εμένα σε σχέση με πέρυσι με ανέβασαν 5.5 μονάδες με δυνατότητα και για 7 μονάδες (αν κρίνω
πως με βαθμολόγησε ο 1ος βαθμολογητής) το οποίο κατά την γνώμη μου είναι φοβερό! και
νομίζω οτι δεν δείχνει πόσο βελτιώθηκα φέτος σε σχέση με πέρυσι, αλλά πόσο λάθος ήταν
η περσινή βαθμολογία που μου έβαλαν κάτω από την βάση.
Mιλαω για ΓΕΛ ναι...Εγώ περίμενα υψηλότερο βαθμό σε σχέση με αυτόν που έγραψα πέρσυ.Και τελικά ήταν πιο κάτω κατά δύο μονάδες στα είκοσι ο βαθμός μου.Δεν το περίμενα με τίποτα.Στεναχωρεθηκα πολύ γιατί ήξερα ότι τα έδωσα όλα και δυστυχώς το γραπτό μου έπεσε σε λάθος χέρια.Επρεπε να μας πει το υπουργείο πως θέλει να τα γράφουμε...Ζωντανά; Νεανικά; Λογοτεχνικά; Πώς;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπήρχε μετά και θέμα με τις ενδεικτικές
Καλά αυτό εννοείται..Εκείνη την ερώτηση να την πάρουν ως ρητορική;; Έλεος πως τους ήρθε...Μάλλον ούτε να διορθώνουν ούτε να βάζουν σώστες απαντήσεις ξέρουν...
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
το γραπτό μου έπεσε σε λάθος χέρια.

ακριβώς! είναι μια έκφραση που έχει ακουστεί από πολλά στόματα που έδωσαν
περασμένα χρόνια πανελλήνιες.

Γι'αυτο νομίζω και η αξία του να περάσεις κάπου σε μια σχολή ίσως είναι ανεκτίμητη, γιατί δεν
σου χαρίζεται εύκολα αυτό το "εισιτήριο", πρέπει κάπως να το κερδίσεις μέσα από τα εμπόδια.

και μάλλον συγκαταλέγεται στα κατορθώματα της ζωής του καθενός.

καλή επιτυχία σε όσους δίνετε για 2η φορά! και για εμένα 2η φορά ήταν.. ή μάλλον
3η! βάζοντας και τη αρχική κάποτε... που ήταν για την εμπειρία.

θεωρώ αν το θέλετε πραγματικά και το βάλετε πείσμα θα το καταφέρετε, θα βρείτε
το τρόπο να είστε αυτοί που θα ξεχωρίσουν από το σύνολο.
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Εχει μαλλιάσει η γλώσσα μου καθώς και μερικών ακόμα να λέμε ότι στις Πανελλαδικές παίζει ρόλο και ο παράγοντας τύχη. Το γνωρίζουμε πριν καν δηλώσουμε συμμετοχή και δεν είναι κάτι που περνάει από το χέρι μας. Αυτό το λέω γιατί έχω κλάψει πικρά για τις φορές που στάθηκα άτυχη και δε θέλω να βλέπω και άλλους να κάνουν το ίδιο λάθος.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Κατά πάσα πιθανότητα εγώ :russian_roulette:
Δεν πέρασες εκεί που ηθελες;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κοίτα... η σχολή που πέρασα, αν εξαιρέσουμε την απόσταση και ενδεχομένως το πόσο "φιλόξενο" ή
οχι, θα είναι το μέρος, μάλλον είναι αρκετά καλή επιλογή για εμένα.

εντούτοις.. επειδή έχω σοβαρά παράπονα απο την βαθμολόγηση 2 μαθημάτων των πανελληνίων,
νομίζω είμαι αρκετά παλαβός να πάω να ξαναδώσω και του χρόνου! οχι τόσο για να περάσω
κάπου αλλού, όσο για να βελτιώσω την βαθμολογία μου! μμμ...άντε πες ίσως να ήθελα Ιωάννινα
ή Λάρισα ή Κρήτη, για να μην νιώθω σαν την καλαμιά στο κάμπο σε ένα έρημο μέρος όπως εκεί
που πέρασα. :P


Δεν μπορώ να δεχτώ πως ένα δεδομένο 16αρι έγινε 14αρι στα δίκτυα (βάσει απαντήσεων
φροντιστηρίων και βάσει του βιβλίου που έλυσα τα θέματα ξανά με το που γύρισα σπίτι).

Ούτε μπορώ να δεχτώ το 12αρακι στα Νεα Ελληνικά επειδή ο δεύτερος βαθμολογητής γείωσε το γραπτό
μου και ήρθε ενας τρίτος να το αποτελειώσει με αναβαθμολόγηση!!
(που σαφώς είναι καλύτερα σε
σχέση με πέρυσι που μου είχαν βάλει κάτω απο την βάση).

Σε ποια σχολή και σε ποια πόλη περνας;;;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Εντάξει για το πόσο απέχει κάποιος να το δει αν θέλει, εντάξει, αλλά να μην τα βάψει και μαύρα αν κάτι δε βγαίνει και κλαίει. Δεν είναι απόλυτα ενδεικτικά.
Ασπιρίνη μου now that we are talking διαγωνίσματα, έχω γράψει 3 μέχρι τώρα. Με το που γυρίσω θα γράφω κάθε Κυριακή. Θα πω σε όλους τους καθηγητές να είναι όσο αυστηροί γίνεται μαζί μου διότι μερικοί έχουν την φήμη ότι «χαρίζουν», μάλλον για να φανεί ότι έχει καλή επίδοση το τμήμα τους/είναι καλοί στην δουλειά τους. Δεν τα μετράω σε καμία περίπτωση ούτε τα θεωρώ ενδεικτικά για τις Πανελλήνιες. Ξέρω άτομα που ήταν άριστα στο φροντιστήριο έγραφαν πάντα 90-100άρια και στις Πανελλήνιες έγραψαν πολύ πιο χαμηλά.

Μπορώ να καταλάβω πότε αξίζω έναν βαθμό και πότε όχι ανάλογα την προετοιμασία που έχω κάνει. Αλλά θα μου πεις, is it really worth it? Πραγματικά δεν ξέρεις σε ποιον καθηγητή θα πέσει το γραπτό σου, τι λογική θα έχει, κ.ο.κ. Απλά έτσι όπως υπάρχουν άτομα που το καλύτερο γραπτό τους είναι αυτό των πανελληνίων έτσι υπάρχουν και αυτοί που είναι το χειρότερο τους. Μια φίλη έγραφε πάρα πολύ καλά, σκιζόταν καθημερινά, βιολογικό ήθελε, λέγαμε όλοι αυτή και η ιατρική περνάει και έγραψε 13 στο τέλος. Δεν θεωρώ ότι το άξιζε. Δεν θεωρώ ότι ήταν αδιάβαστη. Πραγματικά πιστεύω ότι έτυχε, ίσως να ήταν αγχωμένη, αλλά πόσο; Όλοι είναι αγχωμένοι.

Μετά έρχεται η έκθεση την οποία προσωπικά τρέμω γιατί την έχουν οι περισσότεροι ψιλογραμμένη… Η οποία άνετα -και ας εχεις γράψει σε όλα άριστα- σε κρατάει εκτός σχολής.

Πάντως, παλαιότερα κατοχύρωνες μαθήματα. Θεωρώ ότι θα έπρεπε να ισχύει ακόμη αυτό. Κατοχύρωνες μέχρι 3 νομίζω (αλλά έδινες αρκετά), ας πούμε έγραφες 19 Φυσική,18.5 χημεία, (βιολογία δεν πρέπει να την έδιναν αλλά ας την βάλω) Βιολογία 19 και έκθεση 15; Κατοχύρωνες τα 3 πρώτα και ξανά έδινες έκθεση. Αυτό το θεωρώ δίκαιο προσωπικά, και θα έσωζε πολλούς ανθρώπους. Αλλά αν γινόταν θα είχαμε ασύλληπτα πολλούς εισακτέους. Δεν ξέρω. Εγώ πάντως αναφέρομαι σε άτομα που όντως διάβασαν, προσπάθησαν, μόχθησαν και δεν πήραν αυτό που άξιζαν. Κανέναν άλλον που ίσως να δίνει για την εμπειρία, ίσως ίσως ίσως. Το τονίζω αυτό.
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
κοίτα, όταν μιλάμε για θετικά μαθήματα το πιάνεις, το διορθώνεις μόνος σου και είσαι όσο πιο αυστηρός γίνεται. Εγώ αυτό έκανα και κοιτούσα αν μου χάριζαν κ οι καθηγητές
 

Tirotrelas

Νεοφερμένος

Ο Tirotrelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ασπιρίνη μου now that we are talking διαγωνίσματα, έχω γράψει 3 μέχρι τώρα. Με το που γυρίσω θα γράφω κάθε Κυριακή. Θα πω σε όλους τους καθηγητές να είναι όσο αυστηροί γίνεται μαζί μου διότι μερικοί έχουν την φήμη ότι «χαρίζουν», μάλλον για να φανεί ότι έχει καλή επίδοση το τμήμα τους/είναι καλοί στην δουλειά τους. Δεν τα μετράω σε καμία περίπτωση ούτε τα θεωρώ ενδεικτικά για τις Πανελλήνιες. Ξέρω άτομα που ήταν άριστα στο φροντιστήριο έγραφαν πάντα 90-100άρια και στις Πανελλήνιες έγραψαν πολύ πιο χαμηλά.

Μπορώ να καταλάβω πότε αξίζω έναν βαθμό και πότε όχι ανάλογα την προετοιμασία που έχω κάνει. Αλλά θα μου πεις, is it really worth it? Πραγματικά δεν ξέρεις σε ποιον καθηγητή θα πέσει το γραπτό σου, τι λογική θα έχει, κ.ο.κ. Απλά έτσι όπως υπάρχουν άτομα που το καλύτερο γραπτό τους είναι αυτό των πανελληνίων έτσι υπάρχουν και αυτοί που είναι το χειρότερο τους. Μια φίλη έγραφε πάρα πολύ καλά, σκιζόταν καθημερινά, βιολογικό ήθελε, λέγαμε όλοι αυτή και η ιατρική περνάει και έγραψε 13 στο τέλος. Δεν θεωρώ ότι το άξιζε. Δεν θεωρώ ότι ήταν αδιάβαστη. Πραγματικά πιστεύω ότι έτυχε, ίσως να ήταν αγχωμένη, αλλά πόσο; Όλοι είναι αγχωμένοι.

Μετά έρχεται η έκθεση την οποία προσωπικά τρέμω γιατί την έχουν οι περισσότεροι ψιλογραμμένη… Η οποία άνετα -και ας εχεις γράψει σε όλα άριστα- σε κρατάει εκτός σχολής.

Πάντως, παλαιότερα κατοχύρωνες μαθήματα. Θεωρώ ότι θα έπρεπε να ισχύει ακόμη αυτό. Κατοχύρωνες μέχρι 3 νομίζω (αλλά έδινες αρκετά), ας πούμε έγραφες 19 Φυσική,18.5 χημεία, (βιολογία δεν πρέπει να την έδιναν αλλά ας την βάλω) Βιολογία 19 και έκθεση 15; Κατοχύρωνες τα 3 πρώτα και ξανά έδινες έκθεση. Αυτό το θεωρώ δίκαιο προσωπικά, και θα έσωζε πολλούς ανθρώπους. Αλλά αν γινόταν θα είχαμε ασύλληπτα πολλούς εισακτέους. Δεν ξέρω. Εγώ πάντως αναφέρομαι σε άτομα που όντως διάβασαν, προσπάθησαν, μόχθησαν και δεν πήραν αυτό που άξιζαν. Κανέναν άλλον που ίσως να δίνει για την εμπειρία, ίσως ίσως ίσως. Το τονίζω αυτό.
Από την εμπειρία μου της δεύτερης χρονιάς πανελληνίων αυτό που κατάλαβα είναι ότι εκτός από την κατανόηση αυτών που διαβάζεις παίζει πολύ μεγάλο ρόλο ίσως καί το μεγαλύτερο η συγκέντρωση σου κατά τη διάρκεια των πανελληνίων. Οπότε εγώ σου προτείνω σε κάθε διαγώνισμα που θα γράφεις από εδώ και πέρα να το αντιμετωπίσεις σαν να είσαι στις πανελλήνιες δηλαδή δεν θα αφήνεις τίποτα στην κατανόηση του καθηγητή θα θεωρείς ότι κάθε φορά θα το διορθώσει κάποιος τυχαίος . Και απόλυτη συγκέντρωση στις εκφωνήσεις είναι πολύ κρίμα να χάσεις μόρια από λάθος διάβασμα της εκφώνησης ή από απροσεξίες, στόχος σου θα είναι να τα ελαχιστοποιήσεις αυτά και τα γραπτά σου να είναι όσο πιο πλήρη γίνεται . Εγώ τα εφάρμοσα αυτά τη δεύτερη χρονιά γιατι στην πρώτη δεν τα έδωσα πολύ σημασία και κατάλαβα την αξία τους . Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και στο ελάχιστο να πετύχεις τον στόχο σου 😊
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Αλλη μια εδω του 04,που ενω βιολογια δεν ειχε πεσει ποτε κατω απο την βαση ξαταφερε να γραψει το θεμα γ ολο ολοσωστο και μετα να το διαγραψει και να γραψει τις λαθος απαντησεις,παιρνοντας ενα 9,9 αντι για ενα σιγουρο 13 αρι. Βλεπω πως οι περισσοτεροι συμμαθητες μου ειτε περασαν στις σχολες που ηθελαν ασχετος αν ηταν υψηλες η οχι και οι αλλοι μισοι δεν πηγαν απλα χαλια,δεν πιασαν καν την εβε και ειμαι σε μια πολυ παραξενη φαση τωρα. Στην αρχη,με το που εγραψα χημεια αγχωθηκα,τρελαθηκα λεω δεν πηγα οπως περιμενα και ας ηταν ασκησεις που ειχα λυσει μπορει και πανω απο 100 παρομοιες και λεω τελος δεν ξαναδινω δεν ξερω τι θα κανω. Ο χρονος ομως ειναι ο καλυτερος γιατρος,το πηρα αποφαση και αφου ειναι ηδη φρεσκα στο μεφαλι μου παμε αλλη μια με την διπλασια προσπαθεια απο οτι φετος. Καλη τυχη σε οσους δινουν και σε οσους ξαναδινουν ειτε επειδη δεν πετυχαν ειτε επειδη δεν τους αρεσε η σχολη που πετυχαν. Ειμαι και απο αυτους που θα βαλουν μοναχα τις σχολες που πραγματικα ενδιαφερεται και οχι μερικες σαν μαξιλαρακι. Αντε παιδια αλλη μια χρονια ειναι,θα περασει πολυ γρηγορα. Προσωπικα,δεν μπορω να διανοηθω ποτε πηγα και γραφτηκα στην δευτερα λυκειου και ποτε ξαναψαχνομαι να δωσω..τρελο
Καλη δυναμη!
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν άλλαξε η ύλη στη χημεία σε σχέση με την περσινή; Μην πάρω κάποιο βοήθημα και μου βγει άχρηστο.
 

VFD59

Νεοφερμένος

Ο VFD59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Εχει μαλλιάσει η γλώσσα μου καθώς και μερικών ακόμα να λέμε ότι στις Πανελλαδικές παίζει ρόλο και ο παράγοντας τύχη. Το γνωρίζουμε πριν καν δηλώσουμε συμμετοχή και δεν είναι κάτι που περνάει από το χέρι μας. Αυτό το λέω γιατί έχω κλάψει πικρά για τις φορές που στάθηκα άτυχη και δε θέλω να βλέπω και άλλους να κάνουν το ίδιο λάθος.
Σίγουρα Πακ, αλλά και πάλι, πολλαπλασιάζεις τις πιθανότητες σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

. Βλεπω πως οι περισσοτεροι συμμαθητες μου ειτε περασαν στις σχολες που ηθελαν ασχετος αν ηταν υψηλες η οχι και οι αλλοι μισοι δεν πηγαν απλα χαλια,δεν πιασαν καν την εβε και ειμαι σε μια πολυ παραξενη φαση τωρα.
Γενικά έτσι γίνετε στις Πανελλαδικές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξέρει κανείς αν άλλαξε η ύλη στη χημεία σε σχέση με την περσινή; Μην πάρω κάποιο βοήθημα και μου βγει άχρηστο.
Στην Θεωρητική πάντως η ύλη είναι ίδια
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν άλλαξε η ύλη στη χημεία σε σχέση με την περσινή; Μην πάρω κάποιο βοήθημα και μου βγει άχρηστο.
Οχι δεν έχει αλλάξει. Στην κατεύθυνσή σου έχει αλλάξει μόνο η ύλη της φυσικής. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Για να ρωτήσω κάτι. Χημεία και Βιολογία, όλα αυτά τα κάνετε ΜΟΝΟ γ λυκείου; Χημεία ειδικά, η ύλη του 2023 είναι όσα είχαμε εμείς τότε στη Β και Γ λυκείου στην κατεύθυνση λολ
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Για να ρωτήσω κάτι. Χημεία και Βιολογία, όλα αυτά τα κάνετε ΜΟΝΟ γ λυκείου; Χημεία ειδικά, η ύλη του 2023 είναι όσα είχαμε εμείς τότε στη Β και Γ λυκείου στην κατεύθυνση λολ
Αν θυμαμαι καλα απο το σχολειο και αυτα που μας ελεγαν , ναι . Η υλη της χημειας γ λυκ αυτα τα χρονια ειναι ουσιαστικα η χημεια κατευθυνσης β και γ λυκ παλια(ξεργω πριν αλλαξει το συστημα εντελως και η χημεια γινει μαθημα γενικης στην β λυκ). Μπορει να μας ελεγαν και μαλακιουλες αλλα ετσι θυμαμαι
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Αν θυμαμαι καλα απο το σχολειο και αυτα που μας ελεγαν , ναι . Η υλη της χημειας γ λυκ αυτα τα χρονια ειναι ουσιαστικα η χημεια κατευθυνσης β και γ λυκ παλια(ξεργω πριν αλλαξει το συστημα εντελως και η χημεια γινει μαθημα γενικης στην β λυκ). Μπορει να μας ελεγαν και μαλακιουλες αλλα ετσι θυμαμαι
Και όλα αυτά τα κάνατε σε μια χρονιά δηλαδή, μάλιστα. Απ'όσο είδα πάντως, αυτό έχει γίνει και στη φυσική και βιολογία. Όχι στον ίδιο βαθμό βέβαια, αλλά ναι, βλέπω μια μεγάλη συγκέντρωση της ύλης σε σχέση με το παλιό σύστημα. Βέβαια εμείς τότε είχαμε και 6 μαθήματα, ίσως γι'αυτό αυξήθηκε ύλη.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Και όλα αυτά τα κάνατε σε μια χρονιά δηλαδή, μάλιστα. Απ'όσο είδα πάντως, αυτό έχει γίνει και στη φυσική και βιολογία. Όχι στον ίδιο βαθμό βέβαια, αλλά ναι, βλέπω μια μεγάλη συγκέντρωση της ύλης σε σχέση με το παλιό σύστημα. Βέβαια εμείς τότε είχαμε και 6 μαθήματα, ίσως γι'αυτό αυξήθηκε ύλη.
ε παιζει για αυτο, βεβαια η προετοιμασια πλεον ξεκιναει πολυ νωριτερα για την γ λυκ ωστε να βγει η υλη. δηλαδη μερικοι ξεκινανε απριλιο της β λυκ , μαιο , συνεχιζουν με θερινα και παλι σεπτεμβρη εως το τελος. ://
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
ε παιζει για αυτο, βεβαια η προετοιμασια πλεον ξεκιναει πολυ νωριτερα για την γ λυκ ωστε να βγει η υλη. δηλαδη μερικοι ξεκινανε απριλιο της β λυκ , μαιο , συνεχιζουν με θερινα και παλι σεπτεμβρη εως το τελος. ://
Σίγουρα, για τα παιδιά που είναι στα 17-18 θα φαντάζει βουνό όλο αυτό, το καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ τότε έτσι ένιωθα. Ευτυχώς, έχοντας τελειώσει ήδη ένα πανεπιστήμιο πάνω στο ICT, είμαι συνηθισμένος σε ακόμη χειρότερες καταστάσεις χαχα. Μόνο λίγο να το βρω και μετά ολ ιζ γκουντ.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Να ρωτήσω λίγο, παρατήρησα ότι φέτος τα μαθηματικά και η βιολογία εξετάζονταν την ίδια μέρα. Παλιά τα παιδιά μπορούσαν να πάρουν και τα 2 μαθήματα, να φανταστώ ότι πλέον δεν ισχύει αυτό;

Επίσης, έχετε να προτείνετε κάποιο βοήθημα για βιολογία;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top