Πανελλήνιες 2011-Εκτιμήσεις Βαθμολογιών...

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι να ακούω μαθητές να λένε "έγραψα τέλεια χωρίς φυσικά να διαβάζω" δικαιολογίες του κώλου θα τις χαρακτήριζα εγώ. Σταματήστε να είστε τόσο υπεράνω γιατί όλοι ξέρουμε ότι χρειάζεται πολύ διάβασμα για να γράψεις 17+.

Anyway συγχήστικα βραδυάτικα. 18.500 η και λίγο παραπάνω για μένα και μάλλον δεν πιάνω νομική θεσσαλονίκης αν δεν πέσει η βάση.
Με 18.500 μορια κ ισως λιγο παραπανω μπαινεις ρε συ (θα πεσουν κ οι βασεις....);)Για ποσα μορια πηγαινες?

εγω γιατι φοβαμει πολυ την εκθεση?
Απλα γιατι εισαι σοβαρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Μακάρι να ξαναπέσουν οι βάσεις τόσο...αλλά το 2008 μπήκαν τα πιο δύσκολα μαθηματικά, και το 1% έγραψε πάνω από 18 πανελληνίως...και το 2009 εκτοξεύτηκαν 200 μόρια πιο πάνω οι Ιατρικές, και έκτοτε προσπαθούν να τις ρίξουν...και το 2010 ήταν απαιτητικά τα θέματα σε αρκετά μαθήματα και η Ιατρική Θεσσ/νίκης έπεσε μόλις 31 μόρια...κοινώς, απλά ελπίζω να περάσω Ιατρικη, και ας είναι και Λάρισα...:(

Αυτή τη φάτσα ( :( ) βγάλτη δίπλα από την Ιατρική της Λάρισας γιατί είναι ένα από τα καλύτερα πανεπιστήμια της Ελλάδας. Ψάξε στο google να δεις, είναι Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο πανεπιστήμιο!! :D:D

Εγώ δεν κάνω προβλέψεις γιατί πολύ απλά δεν ξέρω τι θα κάνω στην έκθεση. Εγώ βγήκα ευχαριστημένος, η έκθεσή μου είχε ροή, οι ιδέες μου ήταν σωστές και τις άλλες τέτοιες χαζομάρες που ζητάνε τις κατάφερα. Στο φροντιστήριο ήμουν στο 18 περίπου στην έκθεση, οπότε θέλω ένα 17,κατι στις πανελλήνιες (ΘΕΛΩ, δεν ξερω τι θα' χω)

Ο στόχος μου είναι Ιατρική ΕΚΠΑ (με λίγη καλή τύχη είμαι μέσα) και μετά όλες οι άλλες Ιατρικές. Και 3η επιλογή μου θα είναι η Λάρισα!!! :clapup:

Σου εύχομαι να την πιάσεις γιατί ξέρω ότι όταν θες μια τόσο δύσκολη-αιώνια σχολή, πρέπει πάνω απ' όλα να το θες πραγματικά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Είμαι πολύ επιφυλακτική για όλα τα μαθήματα παρά τα ενθαρρυντικά σχόλια καθηγητών και παρά τη γενική τάση όλων να "σκίζουν" επειδή "ήταν έυκολα τα θέματα!". Εγώ που είμαι θεωρητική πάντως, δεν βρήκα κάνενός μαθήματος τα θέματα εύκολα. Όλα μου φάνηκαν μέτρια. Και μέτρια υπολογίζω πως έχω πάει. 16-17... Δεν βλέπω ούτε με το κυάλι τις σχολές που ήθελα.Κάνω φιλότιμες προσπάθειες να μην απογοητευτώ γιατί κι άλλες φορές έχει συμβεί το ίδιο εξαιτίας της μετριοπάθειας και της απαισιοδοξίας μου. Ελπίζω να διαψευστώ για ακόμη μια φορά. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αυτή τη φάτσα ( :( ) βγάλτη δίπλα από την Ιατρική της Λάρισας γιατί είναι ένα από τα καλύτερα πανεπιστήμια της Ελλάδας. Ψάξε στο google να δεις, είναι Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο πανεπιστήμιο!! :D:D

Εγώ δεν κάνω προβλέψεις γιατί πολύ απλά δεν ξέρω τι θα κάνω στην έκθεση. Εγώ βγήκα ευχαριστημένος, η έκθεσή μου είχε ροή, οι ιδέες μου ήταν σωστές και τις άλλες τέτοιες χαζομάρες που ζητάνε τις κατάφερα. Στο φροντιστήριο ήμουν στο 18 περίπου στην έκθεση, οπότε θέλω ένα 17,κατι στις πανελλήνιες (ΘΕΛΩ, δεν ξερω τι θα' χω)

Ο στόχος μου είναι Ιατρική ΕΚΠΑ (με λίγη καλή τύχη είμαι μέσα) και μετά όλες οι άλλες Ιατρικές. Και 3η επιλογή μου θα είναι η Λάρισα!!! :clapup:

Σου εύχομαι να την πιάσεις γιατί ξέρω ότι όταν θες μια τόσο δύσκολη-αιώνια σχολή, πρέπει πάνω απ' όλα να το θες πραγματικά ;)


Α όχι, παρεξήγησες...αυτό :( δεν ήταν επειδή περνάω στη συγκεκριμένη Ιατρική (που είμαι σίγουρη ότι θα κάνει πολύ καλά μαθήματα αφού δεν παίρνει ούτε 60 άτομα), αλλά επειδή θα φύγω από Θεσσαλονίκη...δεν μου είναι εύκολο, γι αυτό θα διαλέξω τις πιο κοντινές Ιατρικές, δε χάθηκε και ο κόσμος αν περάσω Πολυτεχνείο φαντάζομαι...

Ε τότε μπορεί να είμαστε και συμφοιτητές (αν και εύχομαι να περάσεις πρώτα Ιατρική ΕΚΠΑ). Δεύτερη επιλογή είναι η Θεσσαλονίκη..?:clapup:
Στα άλλα εκτός απο την έκθεση πώς πήγες? Εγώ θεωρώ ότι στην έκθεση το κατώτερό μου θα είναι το 17...αλλά το ότι γράφω στρωτά για πολλούς φιλολόγους μπορεί να είναι μείον, άμα τους "πειράξει"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Ναι, δεύτερη επιλογή η θεσαλλονίκη αν και απ' ό,τι άκουσα το ΑΠΘ πάει για απόσυρση :P

Μαθηματική γενικής μ' έφαγε το γεγονός ότι είμαι ψείρας. Είχα βρει μια μέση τιμή 31/13 και μετά που στέλνουν τη διευκρίνηση το θέμα έγινε "Αν xi οι ΤΙΜΕΣ και ni οι συχνότητές τους, να βρείτε τη μέση τιμή των ΤΙΜΩΝ" Τι κάταλαβα; Έδωσα σαν δεύτερη απάντηση το (χ1+χ2+χ3)/3. Aλλά με αιτιολόγηση τις άφησα και τις δύο. Δε θα μου κόψουνε 1,2,3 μόρια από εκεί γιατί είναι η επιτροπή δεν ξέρει ελληνικά; Σαφώς.

Μαθηματικά Κατεύθυνσης δεν ξέρω αν θα βρούνε πάτημα να μου κόψουν, στις 27 σελίδες γραπτό δε θα τους πειράξει που δεν δικαιολόγησα ότι η συνάρτηση στο Δ4 είναι παραγωγίσιμη και έκανα κατεύθειαν παραγοντική

Βιολογί κατεύθυνσης ok, ξεκινάω με άριστα το 19.4 γιατί είμαι χαζός (Δε λέω που έκανα την πατάτα θα με περάσεις για καθυστερημένο :p)

Φυσική κατεύθυνσης ok, μόνο που έχασα 2 αριθμητικά στο τέλος (10-8=4!!) από βιασύνη.

Χημεία κατεύθυνσης μάλλον 100

ΑΟΘ μάλλον 100.

Δε θέλω όμως να λέω βαθμολογίες για να μην το γκαντεμιάσω!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ναι, δεύτερη επιλογή η θεσαλλονίκη αν και απ' ό,τι άκουσα το ΑΠΘ πάει για απόσυρση :P

Μαθηματική γενικής μ' έφαγε το γεγονός ότι είμαι ψείρας. Είχα βρει μια μέση τιμή 31/13 και μετά που στέλνουν τη διευκρίνηση το θέμα έγινε "Αν xi οι ΤΙΜΕΣ και ni οι συχνότητές τους, να βρείτε τη μέση τιμή των ΤΙΜΩΝ" Τι κάταλαβα; Έδωσα σαν δεύτερη απάντηση το (χ1+χ2+χ3)/3. Aλλά με αιτιολόγηση τις άφησα και τις δύο. Δε θα μου κόψουνε 1,2,3 μόρια από εκεί γιατί είναι η επιτροπή δεν ξέρει ελληνικά; Σαφώς.

Μαθηματικά Κατεύθυνσης δεν ξέρω αν θα βρούνε πάτημα να μου κόψουν, στις 27 σελίδες γραπτό δε θα τους πειράξει που δεν δικαιολόγησα ότι η συνάρτηση στο Δ4 είναι παραγωγίσιμη και έκανα κατεύθειαν παραγοντική

Βιολογί κατεύθυνσης ok, ξεκινάω με άριστα το 19.4 γιατί είμαι χαζός (Δε λέω που έκανα την πατάτα θα με περάσεις για καθυστερημένο :p)

Φυσική κατεύθυνσης ok, μόνο που έχασα 2 αριθμητικά στο τέλος (10-8=4!!) από βιασύνη.

Χημεία κατεύθυνσης μάλλον 100

ΑΟΘ μάλλον 100.

Δε θέλω όμως να λέω βαθμολογίες για να μην το γκαντεμιάσω!!:P:P

Ε καλά το ΑΠΘ το έχει ξαναπεί ότι θα κλείσει, αλλά δε πρόκειται να το κάνει στο άμεσο μέλλον...έχει ακόμα πόρους...
α εσύ είσαι πολύ καλά...Θεσ/νίκη πιάνεις σίγουρα!! Καλή επιτυχία, μακάρι να πετύχεις!!

Υ.Γ. Μη τα λες αυτά αποτομα για τη φυσική και τη χημεια...φυσικά δεν έπιασα το Β2 γτ δεν πρόλαβα, και χημεία το 100 έφυγε μεσα από τα χέρια μου για 2-3 κωλομόρια...

ααααααααα και θέλω να μάθω πού έκανες την πατάτα!! Από ενδιαφέρον μόνο :)
Στείλε μήνυμα αν δε θες να δουν και οι άλλοι την πατατα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Γ2. Turner. Παίρνω 4 περιπτώσεις

1) 1η μειωτικη διαίρεση στον μπαμπά
2) 2η μειωτική διαίρεση στον μπαμπά
3) 1η μειωτική δίαρεση στον μπαμπά
4) 2η μειωτική διαίρεση στον μπαμπά

Όχι, δεν έκανα copy-paste :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχα πεθαίνω!! Κλάιν μωρέ τώρα...απ' το άγχος σου το έκανες...όλα τα άλλα εντάξει? Θεωρία κλπ? Εγώ δεν είμαι σίγουρη στους 2 ορισμούς βιβλιοθηκών αν τα έγραψα όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Διαβάζω τόση ώρα τα σχόλια μερικών παιδιών που έχουν ως στόχο υψηλόβαθμες σχολές, οπως κι εγω( ΣΑΣΣ ΙΑΤΡΙΚΟ) και απορω ειλικρινα. Αφού κάποιοι έχουν γράψει τόσο καλά γιατί φοβούνται????? Τι να πω κι εγώ που ημουν η πρωτη των πρωτων κι ολοι οι καθηγητες μου βαζαν στοιχηματα οτι δε θα γραψω κατω απο 19.500!!Και τελικα με νικησε το αχγος, διοτι επαθα γερη κριση πανικου στα μαθηματικα!!! Με πηγαν στο νοσοκομειο διοτι ειχα ελλειψη γλυκοζης και σπασμους στο στομαχι!!! Αν ειναι δυνατον βρε παιδια παραλιγο να εχανα τη ζωη μου για το αγχος της αποτυχιασ!!! Please don't be afraid!!!:) Τωρα το πιο πιθανο ειναι να εχω περασει Ιατρικη Αλεξανδρουπολης εξαιτιας της υπερκοπωσης μου!!! Δε υποτιμω τη σχολη, απεναντιας θα χαρω πολυ εαν περασω απλα <<τζαμπα>> ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
μου εδειξε η καθηγητρια βιολογιας σημερα αναλυτικα τη ζητουσανε να εχουν γραψει στο βαθμολογικο κεντρο που ηταν...ο ορισμος της γονιδιωματικης βιβλιοθηκης μου ειπε εχει καψει αρκετους γιατι το γραφαν μεν καπως σωστα αλλα χρησιμοποιουσαν λαθος λεξεις πχ λεγαν ειναι μια αποθηκη...μετα πολλοι καναν λαθος στο οφελος της cDNA βιβλιοθηκης διοτι καναν καποιο λαθος στην φραση 'περιεχει το συνολο των αντιγραφων ολων των mRNA που εκραζονται στον συγκεκριμενο κυτταρικο τυπο που μας ενδιαφερει' και στα 22 με 23 γραπτα ο μεγαλυτερος που ειχε βαλει ηταν 87% ελπιζω να σε βοηθησα... :)

Διαβάζω τόση ώρα τα σχόλια μερικών παιδιών που έχουν ως στόχο υψηλόβαθμες σχολές, οπως κι εγω( ΣΑΣΣ ΙΑΤΡΙΚΟ) και απορω ειλικρινα. Αφού κάποιοι έχουν γράψει τόσο καλά γιατί φοβούνται????? Τι να πω κι εγώ που ημουν η πρωτη των πρωτων κι ολοι οι καθηγητες μου βαζαν στοιχηματα οτι δε θα γραψω κατω απο 19.500!!Και τελικα με νικησε το αχγος, διοτι επαθα γερη κριση πανικου στα μαθηματικα!!! Με πηγαν στο νοσοκομειο διοτι ειχα ελλειψη γλυκοζης και σπασμους στο στομαχι!!! Αν ειναι δυνατον βρε παιδια παραλιγο να εχανα τη ζωη μου για το αγχος της αποτυχιασ!!! Please don't be afraid!!!:) Τωρα το πιο πιθανο ειναι να εχω περασει Ιατρικη Αλεξανδρουπολης εξαιτιας της υπερκοπωσης μου!!! Δε υποτιμω τη σχολη, απεναντιας θα χαρω πολυ εαν περασω απλα <<τζαμπα>> ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ!!!!!
και εγω ημουν σημαιοφορος στο σχολειο μου μεσο ορο 19.5 και πηγα και εγραψα μαθηματικα 15...δεν εισαι η μονη που εχει αγχος...εγω δεν ξερω καν αν περναω σε καποια ιατρικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Δεν ειναι ομως σπαστικο για μαθητες σαν εμας να αγχωνομαστε???? Και πηγαινουν καποιο αλλοι με το μισο διαβασμα απο εμας και γραφουν τελεια και με ψυχραιμια!!!! Δεν το μπορω αλλο αυτο που γινεται, δηλαδη να κρινεται το μελλον μας απο εκεινο το πανηλιθιο τριωρο!!!!Ουτε εκδρομη δεν ηθελα να παω επειδη ηθελα να διαβασω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Δεν ειναι ομως σπαστικο για μαθητες σαν εμας να αγχωνομαστε???? Και πηγαινουν καποιο αλλοι με το μισο διαβασμα απο εμας και γραφουν τελεια και με ψυχραιμια!!!! Δεν το μπορω αλλο αυτο που γινεται, δηλαδη να κρινεται το μελλον μας απο εκεινο το πανηλιθιο τριωρο!!!!Ουτε εκδρομη δεν ηθελα να παω επειδη ηθελα να διαβασω!!!!

το μυστικό για να πετύχεις στις πανελλήνιες είναι να πας χαλαρός, χωρίς άγχος..όχι ότι αυτό είναι εύκολο φυσικά, αλλά άμα κάποιος το καταφέρει μπορεί να πετύχει ψηλές βαθμολογίες. γι'αυτό όπως είπες και εσύ, άλλοι με μισό διάβασμα πηγαίνουν με ψυχραιμία και γράφουν καλά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ούτε εγώ είμαι ευχαριστημένος... Πήγαινα για Πολυτεχνείο Θεσσαλονίκης, αλλά δεν παίζει να πέσει 1000 μόρια έτσι ;;;; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Δεν ειναι ομως σπαστικο για μαθητες σαν εμας να αγχωνομαστε???? Και πηγαινουν καποιο αλλοι με το μισο διαβασμα απο εμας και γραφουν τελεια και με ψυχραιμια!!!! Δεν το μπορω αλλο αυτο που γινεται, δηλαδη να κρινεται το μελλον μας απο εκεινο το πανηλιθιο τριωρο!!!!Ουτε εκδρομη δεν ηθελα να παω επειδη ηθελα να διαβασω!!!!
Το θεωρείς άδικο δηλαδή?
Όταν θα πρέπει ν'ανοίξεις στα δύο έναν άνθρωπο-ο οποίος σου'χει εμπιστευθεί τη ζωή του-νομίζεις πως η ψυχραιμία,ο επαγγελματισμός και τα ατσάλινα νεύρα είναι για τους "ηλίθιους"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Σε καμια περιπτωση δεν εννοω κατι τετοιο!!! Δεν ειναι ο χαρακτηρας μου τετοιος ωστε να χαρακτηριζω καποιον <<ηλιθιο>>, εσυ το αντιληφθηκες ετσι. Εξαλλου στην Ιατρικη δεν μπαινουν οι <<τυχαιοι>>...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Εξαλλου στην Ιατρικη δεν μπαινουν οι <<τυχαιοι>>...........

καμιά φορά μπαίνουν και αυτοί που μόλις δουν αίμα, λιποθυμάνε και τα παρατάνε (ουκ ολίγες περιπτώσεις)
και πολλά άτομα που ξέρουν απ'έξω όλα τα επιστημονικά-ιατρικά βιβλία αλλά σε συζητήσεις διευρυμένου χαρακτήρα, δεν έχουν ιδέα ή δεν μπορούν να σταυρώσουν μια πρόταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
καμιά φορά μπαίνουν και αυτοί που μόλις δουν αίμα, λιποθυμάνε και τα παρατάνε (ουκ ολίγες περιπτώσεις)
και πολλά φυτά που ξέρουν απ'έξω όλα τα επιστημονικά-ιατρικά βιβλία αλλά σε συζητήσεις διευρυμένου χαρακτήρα, δεν έχουν ιδέα ή δεν μπορούν να σταυρώσουν μια πρόταση.
Αυτό το έχω ακούσει κι εγώ δυστυχώς -αν και καλύτερο θα ήταν να το επιβεβαιώσει κάποιος που σπουδάζει Ιατρική.

Αυτό είναι κρίμα πάντως, διότι "τρώνε" θέσεις ατόμων που πραγματικά αγαπούν την Επιστήμη και λόγω μίας ατυχίας δεν μπόρεσαν να πιάσουν τα απαραίτητα μόρια. Την ίδια άποψη έχω και γι' αυτούς που μπαίνουν στη σχολή επειδή είναι μουράτη.
Χωρίς φυσικά να υποτιμώ τον κόπο που πιθανότατα θα έκανε οποιοσδήποτε από τους παραπάνω προκειμένου να εισαχθεί στη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
βρε παιδια μιλαμε για Ιατρικη!!! Αν φοβασαι το αιμα τοτε τι γινεσαι γιατρος????:hmm:Δε αντιλεγω με την αποψη σου οτι υπαρχουν και καποιο που φοβουνται αλλα οι περιπτωσεις αυτες αποτελουν ΕΞΑΙΡΕΣΗ στον κανονα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Την ίδια άποψη έχω και γι' αυτούς που μπαίνουν στη σχολή επειδή είναι μουράτη.

και ποιος σου ειπε οτι αυτοι που μπανουν στη σχολη επειδη ειναι μουρατη ή για το αρκετα υψηλο εισοδημα δε 8α γινουν καλοι επιστημονες??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top