Πανελλήνιες 2011-Εκτιμήσεις Βαθμολογιών...

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
καταρχας αυτο που λες οτι μπαινουν ιατρικη και τα μαθαινουν απ'εξω και δεν μπορουν να εχουν κριτικη σκεψη η να συνδυασουν τις γνωσεις ειναι ακυρο...η βιολογια κατευθυνσης ειναι και ιδιως φετος ηταν περισσοτερο κριτικης σκεψης...η καθαρη παπαγαλια μπορουσε να σου εξασφαλισει το 10 το πολυ το 13 στα 20 ολα τα αλλα ηθελαν κριτικη σκεψη...και πιστεψε με οσοι μπαινουν ιατρικη εχουν και μια σχετικη εξυπναδα μεγαλυτερη απο αυτη που σου δινει η παπαγαλια...απο εκει και περα dr melina και μου αρεσει που ηδη το εχεις βαλει ηδη ετσι το ονομα σου....την εκδρομη σου θα μπορουσες να την ειχες παει...εγω πηγα νορβηγια πεντε μερες (αλλο ταξιδι οχι με το σχολειο) και περασα καλα απλα διαβασα και τελειωσα ολες μου τις υποχρεωσεις μου πριν απο το ταξιδι και πηρα και την φυσικη μαζι μου να κανω τιποτα επιπλεον...θελω να πω οτι ολα συνδυαζονται...απλα το δυσκολο ειναι φετος να δεχτουμε ΟΤΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΔΥΟ ΧΡΟΝΩΝ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΧΑΜΕΝΟΣ... εκει εχουμε προβλημα νιωθουμε οτι δυο χρονια σκοτωνομασταν και τελικα τι καταφεραμε πολυ λιγοτερα απο τις προσδοκιες μας...αλλα δεν πειραζει εσυ θα γινεις Δρ Μελινα και εγω Δρ Πετρος και θα ειμαστε και συναδελφοι... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Εδεσσα

Νεοφερμένος

Ο Νικος Εδεσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οποιος δεν αγαπάει αυτό που κάνει είναι σίγουρο ότι δε θα είναι καλός επιστήμονας !!! Εργατικός..και όλα τα άλλα μπορεί...αλλά καλός δε θα είναι ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Οποιος δεν αγαπάει αυτό που κάνει είναι σίγουρο ότι δε θα είναι καλός επιστήμονας !!! Εργατικός..και όλα τα άλλα μπορεί...αλλά καλός δε θα είναι ποτέ...

καλα, μη παιρνεις και ορκο...

σορυ, αλλα δεν ισχυει αυτο που λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Εδεσσα

Νεοφερμένος

Ο Νικος Εδεσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αποψή σου...Εγώ πιστεύω πως έτσι είναι τα πράγματα...Η τριβή με ένα επάγγελμα π δεν σου αρέσει για πολλά χρόνια σου δημιουργεί πολλά προβλήματα..Είναι πολύ ψυχοφθόρο..Εγώ ήθελα για Ιατρική και δεν περνάω..( 18.100 Κάπου εκέι υπολογίζω) αλλά πολυτεχνείο μάλλον θα περάσω..Θα προτιμήσω όμως να ξαναδώσω γτ ναι μεν το Πολυτεχνείο είναι ωραίο αλλά δεν με συναρπάζει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
dr.petrosod +1, γιατί μου αρέσει να συναναστρέφομαι με μελλοντικούς συναδέλφους !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Αποψή σου...Εγώ πιστεύω πως έτσι είναι τα πράγματα...Η τριβή με ένα επάγγελμα π δεν σου αρέσει για πολλά χρόνια σου δημιουργεί πολλά προβλήματα..Είναι πολύ ψυχοφθόρο..Εγώ ήθελα για Ιατρική και δεν περνάω..( 18.100 Κάπου εκέι υπολογίζω) αλλά πολυτεχνείο μάλλον θα περάσω..Θα προτιμήσω όμως να ξαναδώσω γτ ναι μεν το Πολυτεχνείο είναι ωραίο αλλά δεν με συναρπάζει !

δεν ειναι αποψη μου...ετσι ειναι τα πραγματα...
δεν ειναι απαραιτητο για καποιους αν8ρωπους να ασκουν το επαγγελμα που εχουν ονειρευτει...απλα μπορουν να το κανουν και το κανουν...end of story...
(σημειωτεον, ειναι αψογοι επιστημονες, γνωριζουν αριστα το αντικειμενο και τους εμπιστευεσαι τυφλα)

πολυ καλα 8α κανεις κατα τη γνωμη μου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Θεωρω παντως πως ενας υποψηφιος θα πρεπει να σκεφτει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ το επαγγελμα που θα ακολουθησει.... Προσωπικα αν δεν περασω Ιατρικη και περασω Κτηνιατρικη θα το σκεφτω ΠΑΡΡΡΡΡΡΡΑ πολυ να συνεχισω αυτο το επαγγελμα. Διοτι δε θελω να ξυπναω καθε μερα και να ευχομαι να μην πηγαινα στην δουλεια. Κρινεται αναγκαιο,λοιπον, να σημειωθει οτι το επαγγελμα ειναι αυτο που θα καθορισει εμμεσα την πορεια της μετεπειτα ζωης του ανθρωπου.So think of it!!!:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
εγω ακομα δρ σεμινα(σου εδωσα και εγω +1 γιατι μου αρεσει να μου βαζουν +1) και οδοντιατρικη να περασω δεν προκειται να το ακολουθησω θελω ιατρικη...στην χειροτερη επειδη θα το σκεφτω ΠΑΑΡΑΑΑ μα ΠΑΡΑΑΑ πολυ καλα να δωσω πανελληνιες ξανα μπορει να δωσω κατατακτηριες..το ιδιο και απο κτηνιατρικη και απο βιολογιες...αληθεια ποια βιολογια θα δηλωνες πρωτη μοριακη βιολογια που ειναι και στην αλεξανδρουπολη στην αλλη ακρη της ελλαδας για εμενα που ειμαι αθηνα η βιολογια απλη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
μου εδειξε η καθηγητρια βιολογιας σημερα αναλυτικα τη ζητουσανε να εχουν γραψει στο βαθμολογικο κεντρο που ηταν...ο ορισμος της γονιδιωματικης βιβλιοθηκης μου ειπε εχει καψει αρκετους γιατι το γραφαν μεν καπως σωστα αλλα χρησιμοποιουσαν λαθος λεξεις πχ λεγαν ειναι μια αποθηκη...μετα πολλοι καναν λαθος στο οφελος της cDNA βιβλιοθηκης διοτι καναν καποιο λαθος στην φραση 'περιεχει το συνολο των αντιγραφων ολων των mRNA που εκραζονται στον συγκεκριμενο κυτταρικο τυπο που μας ενδιαφερει' και στα 22 με 23 γραπτα ο μεγαλυτερος που ειχε βαλει ηταν 87% ελπιζω να σε βοηθησα... :)


Μια ερώτηση ακόμα: Στη γονιδιωματική βιβλιοθήκη ήθελε ΜΟΝΟ τον ορισμό που υπήρχε στο βιβλίο, ή να φτιάξουμε δικό μας από διάφορα κομμάτια του κεφαλαίου? Όχι ότι θα αλλάξει κάτι στη βαθμολογία, απλά θα ξέρω περίπου πού βρίσκομαι...σ' ευχαριστώ πολύ πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
μου εδειξε η καθηγητρια βιολογιας σημερα αναλυτικα τη ζητουσανε να εχουν γραψει στο βαθμολογικο κεντρο που ηταν...ο ορισμος της γονιδιωματικης βιβλιοθηκης μου ειπε εχει καψει αρκετους γιατι το γραφαν μεν καπως σωστα αλλα χρησιμοποιουσαν λαθος λεξεις πχ λεγαν ειναι μια αποθηκη...μετα πολλοι καναν λαθος στο οφελος της cDNA βιβλιοθηκης διοτι καναν καποιο λαθος στην φραση 'περιεχει το συνολο των αντιγραφων ολων των mRNA που εκραζονται στον συγκεκριμενο κυτταρικο τυπο που μας ενδιαφερει' και στα 22 με 23 γραπτα ο μεγαλυτερος που ειχε βαλει ηταν 87% ελπιζω να σε βοηθησα... :)


Μια ερώτηση ακόμα: Στη γονιδιωματική βιβλιοθήκη ήθελε ΜΟΝΟ τον ορισμό που υπήρχε στο βιβλίο, ή να φτιάξουμε δικό μας από διάφορα κομμάτια του κεφαλαίου? Όχι ότι θα αλλάξει κάτι στη βαθμολογία, απλά θα ξέρω περίπου πού βρίσκομαι...σ' ευχαριστώ πολύ πάντως :)

Ηθελε μονο τον ορισμο που υπηρχε στο βιβλιο και με βαση καποιες αλλαγες που θα εκανες σ'αυτον τον ορισμο,θα εβγαζες και τον ορισμο της cdna βιβλιοθηκης.

Επισης,αυτος που εγραψε αυτο με την αποθηκη,πρεπει να μην ξερει να γραφει στη βιολ κατ :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
κοιτα ο ορισμος της γονιδιωματικης η αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχει ξεκαθαρα στο βιβλιο επομενως η τον ειχες μαθει απο το φροντιστηριο απεξω η τον συνθετες εκεινη την στιγμη...η απαντηση που ειδα λοιπον για τον ορισμο ηταν μολις τρεις σειρες...επρεπε απλα να γραψεις οτι ειναι το συνολο των βακτηριακων κλωνων (δεν το λεω τωρα και ακριβως δεν το θυμαμαι) που περιεχουν το συνολικο DNA του οργανισμου δοτη...εγω προσωπικα εγραψα και αλλα οπως οτι καθε κλωνος πρεπει να εχει ενα μονο ενα ανασυνδυασμενο πλασμιδιο οπως ελεγε στο βιβλιο και κατι αλλα και σιγουρα ηταν η απαντηση μου περισσοτερο απο 3 σειρες...αρα τελικη απαντηση


αμα αυτα που εχεις γραψει ειναι σωστα θα στα πιασουνε αν εχεις γραψει και τιποτα παραπανω δεν σου κοβουν απλα το βαζουν σε παρενθεση...εκτος αν σε αυτα τα παραπανω εχεις γραψει κατι λαθος καραμπινατο που επιδεχεται κοψιμο μοριων... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
κοιτα ο ορισμος της γονιδιωματικης η αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχει ξεκαθαρα στο βιβλιο επομενως η τον ειχες μαθει απο το φροντιστηριο απεξω η τον συνθετες εκεινη την στιγμη...η απαντηση που ειδα λοιπον για τον ορισμο ηταν μολις τρεις σειρες...επρεπε απλα να γραψεις οτι ειναι το συνολο των βακτηριακων κλωνων (δεν το λεω τωρα και ακριβως δεν το θυμαμαι) που περιεχουν το συνολικο DNA του οργανισμου δοτη...εγω προσωπικα εγραψα και αλλα οπως οτι καθε κλωνος πρεπει να εχει ενα μονο ενα ανασυνδυασμενο πλασμιδιο οπως ελεγε στο βιβλιο και κατι αλλα και σιγουρα ηταν η απαντηση μου περισσοτερο απο 3 σειρες...αρα τελικη απαντηση
αμα αυτα που εχεις γραψει ειναι σωστα θα στα πιασουνε αν εχεις γραψει και τιποτα παραπανω δεν σου κοβουν απλα το βαζουν σε παρενθεση...εκτος αν σε αυτα τα παραπανω εχεις γραψει κατι λαθος καραμπινατο που επιδεχεται κοψιμο μοριων... :P


α δηλαδή ήθελε μόνο από ένα κομμάτι του κεφαλαίου, εκείνο το κούτσικο...εντάξει αυτό έγραψα, οπότε και να θέλουν να μου κοψουν αντε να κόψουν ένα μόριο...σ' ευχαριστώ πολύ dr. Petros!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THIGG707

Νεοφερμένος

Ο THIGG707 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ρε μαγκες,με 18800 λετε να πιασω καμια Ιατρικη????
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
εδινες φετος γιατι λεει οτι εισαι β λυκειου...προσωπικα ειμαι σιγουρος οτι πιανεις...θα πεσουν οι βασεις αρκετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THIGG707

Νεοφερμένος

Ο THIGG707 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ναι ειμαι Γ' λυκειου φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
θελω να πω εδωσες πανελληνιες η φετος πας γ λυκειου....προφανως εδωσες αλλιως πως να υπολογισεις τα μορια πιστευω πως περνας παντως μην εχεις αγχος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BioLogiC

Νεοφερμένος

Η BioLogiC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά στη Βιολ κατ οι βαθμοί ήταν οι χαμηλότεροι της τελευταίας πενταετίας...Στο δικό μου βαθμολογικό κέντρο όπου διορθώθηκαν 500 γραπτά κατεύθυνσης δεν υπήρχε ούτε ένα εκατοστάρι, ενώ ελάχιστα τα γραπτά που έγραψαν πάνω από 95!
Το πρόβλημα με τις βιβλιοθήκες ήταν ότι ελάχιστοι έγραψαν σωστά την cDNA βιβλιοθήκη, όπου έπρεπε πάλι να γράψουν '' το σύνολο των βακτηριακών κλώνων που περιέχει....''.
Επίσης συνέβη πανωλεθρία στο τελευταίο ερώτημα με την αναστροφή, όπου αρκετοί τελικά μπόρεσαν και βρήκαν την αλληλουχία μετά από αναστροφή, αλλά λίγοι αιτιολόγησαν την απάντησή τους πλήρως, όπου απαιτούνταν περιγραφή του φωσφοδιεστερικού δεσμού (4 μον. από τις 10)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
θελω να πω εδωσες πανελληνιες η φετος πας γ λυκειου....προφανως εδωσες αλλιως πως να υπολογισεις τα μορια πιστευω πως περνας παντως μην εχεις αγχος...


Εντάξει ας είμαστε λίγο ρεαλιστές...ούτε το 2007-2008 που έπεσαν πολύ οι βάσεις δεν κατέβηκε Ιατρική τόσο πολύ...του Ηρακλείου και της Αλεξανδρουπολης ήταν νομίζω λίγο πάνω από 18800...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το θέμα αγαπητοί μου δεν είναι η πόλη στην οποία θα περάσετε αλλά ΝΑ περάσετε.
Κατανοητό;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Παντα οι αδαεις βγαινουν απ την Εκθεση κ πανηγυριζουν.
Εγώ προσωπικά κανένα δεν είδα να πανηγυρίζει... ακόμα και τους άριστους αν ρώταγες πώς έγραψαν έλεγαν γύρω στο 14 και πολύ..

Πάντως το ηθικό κατάφεραν να μας το ρίξουν των περισσότερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top