Πανελλήνιες 2011-Εκτιμήσεις Βαθμολογιών...

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά κανένα δεν είδα να πανηγυρίζει... ακόμα και τους άριστους αν ρώταγες πώς έγραψαν έλεγαν γύρω στο 14 και πολύ..

Πάντως το ηθικό κατάφεραν να μας το ρίξουν των περισσότερων.
Στο δικο μας σχολειο ,τα περισσοτερα παιδια βγηκαν εξω χαρουμενα οτι το θεμα ηταν πανευκαλο κ οτι εγραψαν τελεια. Κ κατι ακομα. Εκ πειρας οιμονοι που δεν πανηγυριζουν σχεδον ποτε κ μαλιστα στην Εκθεση ειναι οι αριστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki93

Νεοφερμένος

Η tzenaki93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παιδιά πραγματικά εκπλήσσομαι...κανείς δε διάβαζε και βγάλατε όλοι γύρω στα 17.500 μόρια???Και εγώ δηλαδή που διάβαζα αρκετά κ υπολογίζω το ανώτερο 17.400 να αισθανθώ κορόιδο?Ας μην λέμε βλακείες...πώς γίνεται κάποιος που δεν διάβαζε όλο τον χρόνο να έγραψε καλά με τόσο απαιτητικά θέματα?Δηλαδή με τα θέματα του 2009 και του 2010 τι θα γράφατε 19.500?Απλά σκέφτομαι ότι από τη δικιά μου γενιά στο λύκειο που πάω(που πήγαινα μάλλον:P) η πλειοψηφία ήταν πολύ καλοί μαθητές και από όλους ακούω ότι έγραψαν χάλια!Δεν το γράφω όλο αυτό επιδή "ζηλεύω" 'η οτιδήποτε άλλο...απλά με πειράζει παρα πολυ να ακουω ότι χωρίς διάβασμα γράψατε 17 και 17,5...τι φοβάστε να πείτε ότι διαβάζατε μην σας περάσουν για φλώρους ας πούμε?Αν όλοι έγραψαν τόσο τότε πώς μπορούμε να μιλάμε για πτώση των βάσεων???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Το θέμα αγαπητοί μου δεν είναι η πόλη στην οποία θα περάσετε αλλά ΝΑ περάσετε.
Κατανοητό;:)

το θέμα είναι να έχουμε και την οικονομική δυνατότητα να παμε όμως... !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Παιδιά πραγματικά εκπλήσσομαι...κανείς δε διάβαζε και βγάλατε όλοι γύρω στα 17.500 μόρια???Και εγώ δηλαδή που διάβαζα αρκετά κ υπολογίζω το ανώτερο 17.400 να αισθανθώ κορόιδο?Ας μην λέμε βλακείες...πώς γίνεται κάποιος που δεν διάβαζε όλο τον χρόνο να έγραψε καλά με τόσο απαιτητικά θέματα?Δηλαδή με τα θέματα του 2009 και του 2010 τι θα γράφατε 19.500?Απλά σκέφτομαι ότι από τη δικιά μου γενιά στο λύκειο που πάω(που πήγαινα μάλλον:P) η πλειοψηφία ήταν πολύ καλοί μαθητές και από όλους ακούω ότι έγραψαν χάλια!Δεν το γράφω όλο αυτό επιδή "ζηλεύω" 'η οτιδήποτε άλλο...απλά με πειράζει παρα πολυ να ακουω ότι χωρίς διάβασμα γράψατε 17 και 17,5...τι φοβάστε να πείτε ότι διαβάζατε μην σας περάσουν για φλώρους ας πούμε?Αν όλοι έγραψαν τόσο τότε πώς μπορούμε να μιλάμε για πτώση των βάσεων???
ποιος ειπε οτι εγραψε χωρις διαβασμα????? οποιος το λεει ειναι μεγαλος ψευτης αυτο δεν υπαρχει...μπορει να εννοουν οτι δεν διαβασαν οσο ηθελαν να διαβασουν...αναμφισβητητα εδω στο αι σκουλ ειμαστε καλοι μαθητες..αρα αυτος που λεει οτι δεν διαβαζε πολυ προφανως ελεγε οτι κοιμοταν 8 ωρες καθε μερα και δεν κοιμοταν 6 για να διαβαζει και 2 ωρες παραπανω...συγκριτικα με αλλες χρονιες εγω ειδα μεχρι τον δεκεμβρη να εχω κανει τοση δουλεια πχ στην φυσικη που δεν ειχα κανει σε αυτο το μαθημα ολα τα πρηγουμενα χρονια μαζι!!! το ιδιο και σε αλλα μαθηματα..η γ λυκειου ειναι γενικα παραξενη ταξη οτι και να κανεις νιωθεις οτι εχεις κανει λιγα και πας και γραφεις στις εξετασεις σε αλλα καλα σε αλλα χαλια...περιμενε να βγουν οι βαθμολογιες και τοτε θα φανει η αληθεια του καθενος... μην τρομαζεις με τι λενε εδω μεσα βγαλαν 18-20 το 15% στα μαθηματικα αυτο δεν ειναι δυνατο το ποσοστο να το πεις για ολη την ελλαδα...απλα εδω μαζευεται η ελιτ των μαθητων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
κοντος ψαλμος αλληλουια αυτη την εβδομαδα θα ξερουμε τι γραψαμε και με την βουλα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
εχω βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου οτι εγραψα γυρω στο 14.5 βαρια 15...βεβαια και αυτο που (πραγματικα) θελω ειναι γυρω στα 12600 μορια οποτε πλεον ουτε αγχωνομαι ουτε λυπαμαι για τις χαζομαρες που εκανα στις εξετασεις!;):redface::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina05

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η despoina05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
δυσκολη η αναμονη.ακουσα για ελαστικη βαθμολογηση στα μαθηματικα.ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
δυσκολη η αναμονη.ακουσα για ελαστικη βαθμολογηση στα μαθηματικα.ισχυει?
δεν νομιζω....ο μαθηματικος του σχολειου μου εκοβε μεχρι και απο λαθος διατυπωση στην αποδειξη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
το θέμα είναι να έχουμε και την οικονομική δυνατότητα να παμε όμως... !!!

Με καλή θέληση όλα γίνονται.Αρκεί να σαι συνειδητοποιημένος ότι πας για σπουδές και όχι για διακοπές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina05

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η despoina05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
δεν νομιζω....ο μαθηματικος του σχολειου μου εκοβε μεχρι και απο λαθος διατυπωση στην αποδειξη!!!
ωχ ωχ ωχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
δεν νομιζω....ο μαθηματικος του σχολειου μου εκοβε μεχρι και απο λαθος διατυπωση στην αποδειξη!!!

εντάξει, αυτό ήταν υπερβολή...αν είναι σωστή η απόδειξη έχει σημασία ο τρόπος που την έγραψες? Δεν είναι ούτε βιολογία ούτε ιστορία ούτε ΑΟΔΕ τα μαθηματικά, να κρέμονται απο τη λέξη οι βαθμολογητές...dislike
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Με καλή θέληση όλα γίνονται.Αρκεί να σαι συνειδητοποιημένος ότι πας για σπουδές και όχι για διακοπές.

τι εννοείς, να βρεις δουλειά;
ξέρεις τι σημαίνει δουλειά και σχολή μαζί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Με καλή θέληση όλα γίνονται.Αρκεί να σαι συνειδητοποιημένος ότι πας για σπουδές και όχι για διακοπές.

Αδύνατον από την αρχή να πιάσεις δουλειά για να μπορείς να συντηρείς πλήρως τον εαυτό σου για 5-6 χρόνια...θα πρέπει να σε βοηθάνε οι γονείς αρκετά, και μάλλον θα έχουν και άλλα παιδιά να μεγαλώσουν και περιμένουν να τους δώσουν τις ίδιες ευκαιρίες με σένα...(δεν είναι προσωπικό, αναφέρομαι στον εκαστοτε μελλοντικό φοιτητή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
το θέμα είναι να έχουμε και την οικονομική δυνατότητα να παμε όμως... !!!

τι εννοείς, να βρεις δουλειά;
ξέρεις τι σημαίνει δουλειά και σχολή μαζί;


Δε σκεφτόμουν κανονική δουλειά αλλά μία part-time ενασχόληση όπως πχ σε μια καφετέρια.Επίσης σε μερικά πανεπιστήμια υπάρχουν καλές εστίες ενώ ακόμα υπάρχει και η λέσχη και όλα αυτά.Στη Θεσσαλονίκη το ΑΠΘ έχει υπερσύγχρονο γυμναστήριο.Πολύ λίγοι φοιτητές πληρώνουν συνδρομή σε άλλα γυμναστήρια.:)


Τόσοι και τόσοι άνθρωποι φύγαν από χωρία και επαρχία και τα καταφέραν.Εμείς γιατί όχι;Δεν αξίζει η προσπάθεια;:)

Αδύνατον από την αρχή να πιάσεις δουλειά για να μπορείς να συντηρείς πλήρως τον εαυτό σου για 5-6 χρόνια...θα πρέπει να σε βοηθάνε οι γονείς αρκετά, και μάλλον θα έχουν και άλλα παιδιά να μεγαλώσουν και περιμένουν να τους δώσουν τις ίδιες ευκαιρίες με σένα...(δεν είναι προσωπικό, αναφέρομαι στον εκαστοτε μελλοντικό φοιτητή)

Απάντησα πιο πάνω:P Και δε μιλάω για πλήρη αυτοσυντήρηση.Έτσι και αλλιώς έξοδα υπάρχουν ακόμα και με το να σαι φοιτητής στην ίδια πόλη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Άλλο να είσαι στην πολη σου και αλλο να είσαι σε άλλη πόλη...βάλε μόνο τα νοίκια και το φαγητό/διασκέδαση να δεις τι λογαριασμός μηνιαία βγαίνει, να μη μιλήσω για μετακίνηση...αν μπορείς να καλύψεις με δουλεια παρτ-τάιμ ένα μεγάλο μέρος από αυτά, σε παραδέχομαι, και σένα, και όποιον το κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
@Εcon
πάλι είναι μεγάλο το ρίσκο...
είναι διαφορετικό να δουλεύεις για να έχεις το χαρτζιλίκι σου και διαφορετικό για να μπορείς να βγάζεις το μήνα. Όπως και επίσης και το θέμα της εστίας, δεν σου εγγυάται κανείς ότι θα σε δεχτούν.
Βέβαια εντάξει, αν το βάλεις σκοπό τα πάντα πετυχαίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Απάντησα πιο πάνω:P Και δε μιλάω για πλήρη αυτοσυντήρηση.Έτσι και αλλιώς έξοδα υπάρχουν ακόμα και με το να σαι φοιτητής στην ίδια πόλη;)

κατ εμε , δουλεια και σπουδες (σοβαρες) δεν πανε μαζι. Πολλες σχολες εχουν εργαστηρια μεχρι τις 7-8 το βραδυ, πως θα τα παρακολουθεις εχοντας να δουλεψεις.Και ποσος ελευθερος χορνος θα σου μεινει στο τελος αν εχεις και δουλεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
κοιταξτε...δηλαδη αμα εγω μπω ιατρικη αλεξανδρουπολης δεν θα παω επειδη οι γονεις μου μπορουν να μου δινουν μονο 1000 ευρω τον μηνα??? και ετσι θα αναγκαστω να πιασω και δουλεια?? δεν νομιζω τακη(οπως λεει και στην διαφημηση) μια δουλεια να σου δινει εστω 400-500 ευρω τον μηνα μπορεις παραλληλα με σπουδες να την κανεις...ενταξει δεν θα βγαινεις καθε βραδυ η δεν θα εισαι μετα την σχολη ολη μερα στο ξυσιμο αλλα δεν ειναι δα και αδυνατο να δουλευεις πεντε μερες την εβδομαδα για τεσσερις πεντε ωρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
@Εcon
πάλι είναι μεγάλο το ρίσκο...
είναι διαφορετικό να δουλεύεις για να έχεις το χαρτζιλίκι σου και διαφορετικό για να μπορείς να βγάζεις το μήνα. Όπως και επίσης και το θέμα της εστίας, δεν σου εγγυάται κανείς ότι θα σε δεχτούν.
Βέβαια εντάξει, αν το βάλεις σκοπό τα πάντα πετυχαίνεις.
Φυσικά και είναι ρίσκο αλλά τι άλλο μπορείς να κάνεις;Εντάξει.Έστω ότι δε περνάς επειδή ανεβαίνουν οι βάσεις.Τι κάνεις μετά;

Άλλο να είσαι στην πολη σου και αλλο να είσαι σε άλλη πόλη...βάλε μόνο τα νοίκια και το φαγητό/διασκέδαση να δεις τι λογαριασμός μηνιαία βγαίνει, να μη μιλήσω για μετακίνηση...αν μπορείς να καλύψεις με δουλεια παρτ-τάιμ ένα μεγάλο μέρος από αυτά, σε παραδέχομαι, και σένα, και όποιον το κάνει...
Όταν είσαι στην πόλη σου βρίσκεις πάτημα τα "μηδενικά" έξοδα και κάνεις άλλα πράγματα.
κατ εμε , δουλεια και σπουδες (σοβαρες) δεν πανε μαζι. Πολλες σχολες εχουν εργαστηρια μεχρι τις 7-8 το βραδυ, πως θα τα παρακολουθεις εχοντας να δουλεψεις.Και ποσος ελευθερος χορνος θα σου μεινει στο τελος αν εχεις και δουλεια?

Πως το εννοείς το σοβαρές;Όλες θέλουν παίδεμα.Και όπως ξανάπα αλλά μάλλον δε βλέπετε μιλάω για part-time δουλειά έτσι ώστε να μην επιβαρύνεις τους γονείς σου με τσιγάρα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
κοιταξτε...δηλαδη αμα εγω μπω ιατρικη αλεξανδρουπολης δεν θα παω επειδη οι γονεις μου μπορουν να μου δινουν μονο 1000 ευρω τον μηνα??? και ετσι θα αναγκαστω να πιασω και δουλεια?? δεν νομιζω τακη(οπως λεει και στην διαφημηση) μια δουλεια να σου δινει εστω 400-500 ευρω τον μηνα μπορεις παραλληλα με σπουδες να την κανεις...ενταξει δεν θα βγαινεις καθε βραδυ η δεν θα εισαι μετα την σχολη ολη μερα στο ξυσιμο αλλα δεν ειναι δα και αδυνατο να δουλευεις πεντε μερες την εβδομαδα για τεσσερις πεντε ωρες...

Λιγα ειναι αυτα??????????.Ανετα την βγαζεις με 1000 ευρω , εκτος αν θες να νοικιασεις σπιτι 200 τμ με πισινα και ελικοδρομιο

Πως το εννοείς το σοβαρές;Όλες θέλουν παίδεμα.Και όπως ξανάπα αλλά μάλλον δε βλέπετε μιλάω για part-time δουλειά έτσι ώστε να μην επιβαρύνεις τους γονείς σου με τσιγάρα κτλ.

να μην εισαι τουριστας.
dont be so sure about that(κοκκινο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top