Πανελλήνιες 2011-Εκτιμήσεις Βαθμολογιών...

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου οι γονείς σου δε θα σε εμποδίσουν να κάνεις αυτό που θέλεις. Αν όμως δεν είσαι κολλημένος με μία σχολή, καλό θα ήταν να σκεφτείς τι θυσίες θα κάνουν για να σε σπουδάσουν 5-6 χρόνια, και να τα ζυγιάσεις με τα θέλω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Φυσικά και είναι ρίσκο αλλά τι άλλο μπορείς να κάνεις;Εντάξει.Έστω ότι δε περνάς επειδή ανεβαίνουν οι βάσεις.Τι κάνεις μετά;

πας σε άλλη σχολή ή ξαναδίνεις. δυστηχώς αυτές είναι οι επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Λιγα ειναι αυτα??????????.Ανετα την βγαζεις με 1000 ευρω , εκτος αν θες να νοικιασεις σπιτι 200 τμ με πισινα και ελικοδρομιο

Δηλαδή δεν έκανε πλάκα;:confused::confused: Σοβαρολογούσε για τα 1000€;:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Δηλαδή δεν έκανε πλάκα;:confused::confused: Σοβαρολογούσε για τα 1000€;:worry::worry:

dunno,ελπιζω να εκανε πλακα γιατι αλλιως υπαρχει προβλημα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
σοβαρα μιλουσα για τα 1000 ευρω... μαλλον δεν επρεπε να βαλω την λεξη 'μονο' μπροστα και εγω πιστευω ειναι αρκετα αλλα αμα δεν μεινεις μονος να δεις τι χρειαζεται δεν μπορεις να πεις ειναι παρα πολλα...γιατι ενα σπιτι στην επαρχια θελει τα επιπλα του θελει να πληρωσεις δυο τρια νοικια προκαταβολη το νοικι θα ειναι περιπου(ιδιως αν το σπιτι ειναι κοντα στη σχολη) στα 300 ευρω και μετα εχεις να πληρωσεις λογαριασμους δεη ευδαπ οτε να πληρωνεις κοινοχρηστα στην πολυκατοικια μονο το πετρελαιο ειναι πανακριβο και πρεπει να εχεις και λευτα για φαγητο...αρα ποσα λευτα μενουν να βγεις εξω η να κανεις κανενα αλλο ψωνιο??? μην νομιζετε τα εξοδα ειναι πολλα...και οι μετακινησεις απο και προς την επαρχια??? καλως η κακως η καλυτερη λυση για να μεινεις επαρχια και να τα βγαζεις με 700 ευρω ειναι η συγκατοικηση ποσο ευκολο ομως ειναι να βαλεις καποιον να συγκατοικησεις μαζι του???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
δεν θα περνεις επιπλα καθε μηνα.......εκτος αυτου μπορεις να το νοικιασεις επιπλωμένο.....μην τρελαθούμε οτι δεν φτανουν 1000 ευρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
δεν θα περνεις επιπλα καθε μηνα.......εκτος αυτου μπορεις να το νοικιασεις επιπλωμένο.....μην τρελαθούμε οτι δεν φτανουν 1000 ευρω!

με 1000 ευρω ζουνε οικογενειες ρε παιδια...για ηρεμειστε! εκτος αν οι γονεις βγαζουν κανενα 10,000 το μηνα αλλιως οι "κοινοι θνητοι" δυσκολευομαστε με 500 ευρω να σας σπουδασουμε.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Και μπόρεις να βρεις σπίτι φθηνό και που δεν θα χρειάζεται συγκατοίκηση. Νομίζω με ενα 700(για όλα τα έξοδα) τον μήνα θα είσαι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Πώωωωωω έχω τρομάξει τώρα :(. Αν μένεις σε εστία και τρως στη λέσχη πόσα € χρειάζεσαι για επιπλέον έξοδα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
σοβαρα μιλουσα για τα 1000 ευρω...
Τα 1000 ευρά είναι υπερ-αρκετά για έναν φοιτητή που σπουδάζει μακρυά από το σπίτι του. Ξέρω και φοιτητές που οι γονείς τους στέλνουν λιγότερα (800 ή και 600). Δεν ξέρω τι παλάτια, αυτοκίνητα και μεγάλη ζωή μπορεί να ονειρεύεται κάποιος φοιτητής που θεωρεί λίγα τα 1000 ευρώπουλα. (Να πώ έλεος?). Βέβαια, αν οι γονείς είναι πολύ πλούσιοι και μπορούν να στέλνουν και 5000 ευράκια το μήνα, πρόβλημα τους. Να στερούνται όμως κάποιοι γονείς που δεν τα έχουνε, γιατί στον κανακάρη τους τα 1000 φαίνονται λίγα, εδώ έχουμε γαϊδουριά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
με 1000 ευρω ζουνε οικογενειες ρε παιδια...για ηρεμειστε! εκτος αν οι γονεις βγαζουν κανενα 10,000 το μηνα αλλιως οι "κοινοι θνητοι" δυσκολευομαστε με 500 ευρω να σας σπουδασουμε.
:/:
σωστα! νομιζω οτι με 600-700 ευρω μπορει να ζησει ανετα καποιος!
παντως μια κ το φερε η κουβεντα θα θελα να ακουσω κανενα φοιτητη ποσα περνει το μηνα!

ακυρο δεν θελω γιατι θα ειναι off topic :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spakon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ευκαρπία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Νέος στην Παρέα! Εγώ πιστεύω πως στη χειρότερη περίπτωση (αν έχω πάρει τον ελάχιστο βαθμό που υπολόγιζα Και στα 6 μαθήματα :Έκθεση 15,5 Μαθηματικά 19,8 Φυσική 19 Χημεία 18.6 Βιολογία 19.4 Βιολογία γεν.19.9) βγάζω 19.044 μόρια,300 κάτω από την περσινή βάση του ιατρικού ΣΣΑΣ (πρώτη επιλογή μου), οπότε θα πρέπει να ελπίζω σε μεγάλη πτώση. Στην καλύτερη περίπτωση (έκθεση είμαι μετριοπαθής, μπορεί Να πάρω και περισσότερο) (Έκθεση 17.5 Μαθηματικά 20 Φυσική 19.2 Χημεία 19 Βιολογία 19.7 Βιολογία γεν.20) βγάζω 19.467 μόρια, οπότε το χω άνετα. Οπότε πες από 19000 μέχρι 19500 μόρια. (Έκανα κάτι λαθάκια σε Φυσική και Χημεία)
Οι καθηγητές μου στο φροντιστήριο είναι σίγουροι, γιατί πιστεύουν και σε μεγάλη πτώση της βάσης και ότι έχω βγάλει πάνω από 19.200 μόρια (το 19.000 το έβγαλα εγώ με εκτιμήσεις δικές μου για πράγματα που οι καθηγητές πιστεύουν ότι δε θα χάσω μόρια, αλλά εγώ ναι).(μάλλον το λένε για να με εμψυχώσουνε) Εγώ πάντως κρατώ πολλές επιφυλάξεις, δεν είμαι βέβαιος
Για αυτό περιμένω με αγωνία την ανάρτηση των βαθμολογιών, γιατί αν δω Ότι Έχω βγάλει από 19.250 και πάνω θεωρώ πως θα μαι μέσα σίγουρα:).
Και όπως και να το κάνουμε, ήταν πράγματι τα δυσκολότερα θέματα όλων των ετών, καμιά 200άρα πρέπει να πέσει η βάση. Εδώ πέρσι έπεσε 100 μόρια, τώρα δε θα πεσει;
Πάντως και μια Ιατρική Θεσσαλονίκης ή σε άλλη πόλη δε με χαλάει. Δόξα το Θεό, αν και αγχώδης τύπος, κράτησα την ψυχραιμία μου και μπόρεσα να γράψω. Προς Θεού δεν έχω κανένα παράπονο για βλακειούλες που έκανα σε μαθήματα όπως η Φυσική και η Χημεία, όταν έχει συμβεί γενική πανωλεθρία και πάτωσαν κορυφαίοι συμμαθητές, φίλοι και γνωστοί μου:(.

Και γενικά σε όσους βλέπουν ότι είναι πιο κάτω από τη σχολή που θέλουν cheer up! Προαναγγέλονται επικές πτώσεις!! Οι τελευταία Ιατρική στην Αλεξανδρούπολη λέγεται ότι θα παίξει στα 18.500!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εγω εγραψε χειροτερα των προσδοκιων μου κ οχι μονο. Ολοι πιστευαν οτι ....τελος παντων. Δεν πιστευω οτι στις "ακριβες" σχολες που λεω εγω (δηλ. στις σχολες των 19.000+) θα πεσουν πολυ οι βασεις. Μακαρι να πεσουν,αλλα....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πάντως πέρσι η Ιατρική Θεσ/νίκης έπεσε 30 μόρια, και των άλλων πόλεων δεν ξεπέρασε τα 100 μόρια η πτώση. Μάλλον τα 200 μόρια είναι ευσεβείς πόθοι, αν και θα με βόλευε γιατί τότε μάλλον περνάω και θεσσαλονίκη. Άκουσα ότι οι Ιατρικές στις άλλες πόλεις εκτός από Θεσσ/νίκη και Αθήνα θα πέσουν βέβαια, επειδή οι γονείς δε μπορούν να συντηρούν τα παιδιά τους σε άλλη πόλη για τόσα χρόνια, ενώ αντίθετα οδοντιατρικη και Φαρμακευτική θα ανέβουν πολύ.

Γειά σας παιδιά! Νέος στην Παρέα! Εγώ πιστεύω πως στη χειρότερη περίπτωση (αν έχω πάρει τον ελάχιστο βαθμό που υπολόγιζα Και στα 6 μαθήματα :Έκθεση 15,5 Μαθηματικά 19,8 Φυσική 19 Χημεία 18.6 Βιολογία 19.4 Βιολογία γεν.19.9) βγάζω 19.044 μόρια,300 κάτω από την περσινή βάση του ιατρικού ΣΣΑΣ (πρώτη επιλογή μου), οπότε θα πρέπει να ελπίζω σε μεγάλη πτώση. Στην καλύτερη περίπτωση (έκθεση είμαι μετριοπαθής, μπορεί Να πάρω και περισσότερο) (Έκθεση 17.5 Μαθηματικά 20 Φυσική 19.2 Χημεία 19 Βιολογία 19.7 Βιολογία γεν.20) βγάζω 19.467 μόρια, οπότε το χω άνετα. Οπότε πες από 19000 μέχρι 19500 μόρια. (Έκανα κάτι λαθάκια σε Φυσική και Χημεία)
Οι καθηγητές μου στο φροντιστήριο είναι σίγουροι, γιατί πιστεύουν και σε μεγάλη πτώση της βάσης και ότι έχω βγάλει πάνω από 19.200 μόρια (το 19.000 το έβγαλα εγώ με εκτιμήσεις δικές μου για πράγματα που οι καθηγητές πιστεύουν ότι δε θα χάσω μόρια, αλλά εγώ ναι).(μάλλον το λένε για να με εμψυχώσουνε) Εγώ πάντως κρατώ πολλές επιφυλάξεις, δεν είμαι βέβαιος
Για αυτό περιμένω με αγωνία την ανάρτηση των βαθμολογιών, γιατί αν δω Ότι Έχω βγάλει από 19.250 και πάνω θεωρώ πως θα μαι μέσα σίγουρα:).
Και όπως και να το κάνουμε, ήταν πράγματι τα δυσκολότερα θέματα όλων των ετών, καμιά 200άρα πρέπει να πέσει η βάση. Εδώ πέρσι έπεσε 100 μόρια, τώρα δε θα πεσει;
Πάντως και μια Ιατρική Θεσσαλονίκης ή σε άλλη πόλη δε με χαλάει. Δόξα το Θεό, αν και αγχώδης τύπος, κράτησα την ψυχραιμία μου και μπόρεσα να γράψω. Προς Θεού δεν έχω κανένα παράπονο για βλακειούλες που έκανα σε μαθήματα όπως η Φυσική και η Χημεία, όταν έχει συμβεί γενική πανωλεθρία και πάτωσαν κορυφαίοι συμμαθητές, φίλοι και γνωστοί μου:(.

Και γενικά σε όσους βλέπουν ότι είναι πιο κάτω από τη σχολή που θέλουν cheer up! Προαναγγέλονται επικές πτώσεις!! Οι τελευταία Ιατρική στην Αλεξανδρούπολη λέγεται ότι θα παίξει στα 18.500!

Εσύ είσαι πολύ καλά ρε!! Καλύτερα να δηλώσεις και καμιά Λάρισα Ιατρική για να είσαι σίγουρος!! Εκεί περνάς στάνταρ!!:clapup: Καλή επιτυχία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Εγώ υπολογίζω γύρω στο 17+ Έκθεση, 19.6 Βιολογία Κ., 19.6 Μαθηματικά Γενικής, γύρω στο 18 Μαθηματικά Κατεύθυνσης και Φυσική Κατεύθυνσης, 19.8 Χημεία Κατεύθυνσης. Βγαίνουν γύρω στα 19150 μόρια, και ευελπιστώντας πως στην Έκθεση θα έχω λίγο παραπάνω (γιατί όπως και να 'χει δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς τον βαθμό μου) είμαι εντός Ιατρικών.

Το μόνο που φοβάμαι είναι για κάτι περιπτώσεις που ακούω, όπου άτομο περίμενε ξέρω 'γω 19 και του ήρθε ένα ξεγυρισμένο 15 :/
Ελπίζω να μην γίνει καμία τέτοια στραβή :P

Μέχρι να βγούνε τα αποτελέσματα δεν μπορώ να ηρεμήσω πάντως :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Nice name lolz!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μ' αρέσει πάντως που στις πρώτες 7-8 σελίδες πόσταραν άτομα που δεν ήταν καθόλου ευχαριστημένα και τώρα έχουμε μαζευτεί καμιά 5-6 άτομα για ΣΣΑΣ και κανονικές Ιατρικές και μιλάμε. Οι υπόλοιποι πρέπει να μας έχουν μισήσει λίγο που με τέτοια βαθμολογία "γκρινιάζουμε" και κάνουμε εκτιμήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μ' αρέσει πάντως που στις πρώτες 7-8 σελίδες πόσταραν άτομα που δεν ήταν καθόλου ευχαριστημένα και τώρα έχουμε μαζευτεί καμιά 5-6 άτομα για ΣΣΑΣ και κανονικές Ιατρικές και μιλάμε. Οι υπόλοιποι πρέπει να μας έχουν μισήσει λίγο που με τέτοια βαθμολογία "γκρινιάζουμε" και κάνουμε εκτιμήσεις...

Όχι,δεν ισχύει αυτό!
Απλώς οκ,φέτος οι αποδόσεις είναι εξαιρετικά χαμηλές :P Και είναι φανερό!!!
Βέβαια,θα το δούμε και στο ischool!
Παλιά,είχαμε πάρα πολλά παιδιά πάνω απο 19000 μόρια!
Φέτος,πιστεύω,θα είναι μετρημένα στα δάχτυλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Κι εγώ πιστεύω ότι φέτος θα είναι πολύ χαμηλότερα τα ποσοστά των αριστούχων. Όπως και να 'χει όμως, μέχρι να βγούνε τα αποτελέσματα δεν ξέρουμε.
Αλλά η αναμονή είναι βασανιστική :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pikapa

Νεοφερμένος

Ο pikapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Νέος στην Παρέα! Εγώ πιστεύω πως στη χειρότερη περίπτωση (αν έχω πάρει τον ελάχιστο βαθμό που υπολόγιζα Και στα 6 μαθήματα :Έκθεση 15,5 Μαθηματικά 19,8 Φυσική 19 Χημεία 18.6 Βιολογία 19.4 Βιολογία γεν.19.9) βγάζω 19.044 μόρια,300 κάτω από την περσινή βάση του ιατρικού ΣΣΑΣ (πρώτη επιλογή μου), οπότε θα πρέπει να ελπίζω σε μεγάλη πτώση. Στην καλύτερη περίπτωση (έκθεση είμαι μετριοπαθής, μπορεί Να πάρω και περισσότερο) (Έκθεση 17.5 Μαθηματικά 20 Φυσική 19.2 Χημεία 19 Βιολογία 19.7 Βιολογία γεν.20) βγάζω 19.467 μόρια, οπότε το χω άνετα. Οπότε πες από 19000 μέχρι 19500 μόρια. (Έκανα κάτι λαθάκια σε Φυσική και Χημεία)
Οι καθηγητές μου στο φροντιστήριο είναι σίγουροι, γιατί πιστεύουν και σε μεγάλη πτώση της βάσης και ότι έχω βγάλει πάνω από 19.200 μόρια (το 19.000 το έβγαλα εγώ με εκτιμήσεις δικές μου για πράγματα που οι καθηγητές πιστεύουν ότι δε θα χάσω μόρια, αλλά εγώ ναι).(μάλλον το λένε για να με εμψυχώσουνε) Εγώ πάντως κρατώ πολλές επιφυλάξεις, δεν είμαι βέβαιος
Για αυτό περιμένω με αγωνία την ανάρτηση των βαθμολογιών, γιατί αν δω Ότι Έχω βγάλει από 19.250 και πάνω θεωρώ πως θα μαι μέσα σίγουρα:).
Και όπως και να το κάνουμε, ήταν πράγματι τα δυσκολότερα θέματα όλων των ετών, καμιά 200άρα πρέπει να πέσει η βάση. Εδώ πέρσι έπεσε 100 μόρια, τώρα δε θα πεσει;
Πάντως και μια Ιατρική Θεσσαλονίκης ή σε άλλη πόλη δε με χαλάει. Δόξα το Θεό, αν και αγχώδης τύπος, κράτησα την ψυχραιμία μου και μπόρεσα να γράψω. Προς Θεού δεν έχω κανένα παράπονο για βλακειούλες που έκανα σε μαθήματα όπως η Φυσική και η Χημεία, όταν έχει συμβεί γενική πανωλεθρία και πάτωσαν κορυφαίοι συμμαθητές, φίλοι και γνωστοί μου:(.

Και γενικά σε όσους βλέπουν ότι είναι πιο κάτω από τη σχολή που θέλουν cheer up! Προαναγγέλονται επικές πτώσεις!! Οι τελευταία Ιατρική στην Αλεξανδρούπολη λέγεται ότι θα παίξει στα 18.500!

Θα συμφωνήσω με το post σου.
Απο τώρα μπορείς να διακρίνεις μια πτώση των βάσεων της τάξης των (τουλάχιστον) 150 μορίων σε όλες τις Ιατρικές. Κι αυτό διότι σε προηγούμενες χρονιές, όπως το 2009 ή το 2010, η εισαγωγή σε κάποια Ιατρική σχολή καθοριζόταν σε πολυ μεγάλο βαθμό απο την έκθεση και όχι τοσο απο το μαθήματα κατεύθυνσης ή επιλογής. Φέτος βλέπεις παιδία που στοχεύουν ψηλά και εχουν γράψει 18άρια σε φυσική κ., μαθ. κ. κλπ.
Εγώ προσωπικά στοχεύω Ιατρική και εχω γράψει στην Βιολ. Παιδείας το μεγαλύτερο 18.6 - που σε προηγούμενα θέματα (2008, 2009,2010) δεν είχα πέσει ΠΟΤΕ κατω απο 19.8. Μπορώ να πώ οτι τα φετινά θέματα ήταν αιφνιδιαστικά δύσκολα και το "σκέψου απλά" που σου κοπανάνε συνέχεια σε φροντιστήριο και σχολέιο σου έπαιρνε το 20άρι μέσα απο τα χέρια.
Συγκεκριμένα, ως πρώτη επιλογή εχω Ιατρική Αθήνας και , εκτός απροόπτου, στη χειρότερη βγάζω 19045 με
19.8 Μαθ. Κατ.
19.6 Φυσ. Κατ.
19.8 Χημ. Κατ
19.4 Βιολ. Κατ
15 Έκθεση
και 18 Βιολ. Παιδείας

ενώ στην καλύτερη (οκ, είμαι λιγάκι ονειροπόλος) 19441 με
20 Μαθ. Κατ.
19.9 Φυσ. Κατ.
20 Χημ. Κατ
19.6 Βιολ. Κατ
17 Έκθεση
και 18.6 Βιολ. Παιδείας

για να είμαι ρεαλιστής με κόβω κάπου στα 19200 +- 50 μόρια
Πάντως κατ' εμέ η Αθήνα δεν θα πέσει κάτω απο τα 19300 μόρια... γι'αυτο και με βλέπω να ξενιτεύομαι σε πόλεις μακρινές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top