[Παλιό Σύστημα] Βιολογία ή Μαθηματικά;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Aφου ενδιαφερεσαι για 3ο πεδιο βιολογια! κ εγω βιολογια πηρα κ εγραψα 19 (αν κ μπορουσα περισσοτερο.) ειναι πολυ ευκολη κ πολυ ενδιαφερουσα!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
μαθηματικά να πάρεις που δεν χρειάζεται να αποστηθίσεις




συμφωνώ!!!!!
μαθηματικά...όχι άλλη παπαγαλία!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airbornegr

Νεοφερμένος

Ο Vaggelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
φίλε , επειδή είχα κάνει την ίδια ακριβώς ερώτηση πριν 1 χρόνο περίπου...και αν και ήμουν θεωριτική και είχα μερικά κενά στα μαθηματικά , αποφάσισα να πάρω...και τώρα σου προτείνω ανεπιφύλακτα να το διαλέξεις και εσύ , γιατί θα έλεγα πως χρειάζεται το 1/20 του διαβάσματος που θα κάνεις για την βιολογία , επίσης είναι πανεύκολο ειδικά το 2ο κεφάλαιο-στατιστική , και μπορείς να γράψεις σίγουρα πάνω απο 18 αν προσπαθήσεις...Εμένα προσωπικά μου φάνηκε το πιο εύκολο μάθημα απο τα 7 που έδωσα...maths και πάλι maths , μην ακούς τα κόριτσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
φίλε , επειδή είχα κάνει την ίδια ακριβώς ερώτηση πριν 1 χρόνο περίπου...και αν και ήμουν θεωριτική και είχα μερικά κενά στα μαθηματικά , αποφάσισα να πάρω...και τώρα σου προτείνω ανεπιφύλακτα να το διαλέξεις και εσύ , γιατί θα έλεγα πως χρειάζεται το 1/20 του διαβάσματος που θα κάνεις για την βιολογία , επίσης είναι πανεύκολο ειδικά το 2ο κεφάλαιο-στατιστική , και μπορείς να γράψεις σίγουρα πάνω απο 18 αν προσπαθήσεις...Εμένα προσωπικά μου φάνηκε το πιο εύκολο μάθημα απο τα 7 που έδωσα...maths και πάλι maths , μην ακούς τα κόριτσια...

+φωνω απολυτα με τον συντοπιτη :D:no1::no1::no1::no1:!!!!!!!!!! (αν και ημουν θετικη:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vmenios

Νεοφερμένος

Ο Μενέλαος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι σχέση έχει η βιολογία με το τρίτο πεδίο. Εντάξει είναι σχετικό αλλα στο κάτω κάτω αν θες να μάθεισ τι λέει κάτσε ενα δυο βράδυα και διαβαστο! ( για γενικες γνώσεις).Όσο για την επιλογή μαθηματικά και πάλι μαθηματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspotter

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Και καλά αν δεν είσαι Θετική που ανοίγει έτσι κιαλλιώς το 3ο μπορείς να πάρεις βιολογία να το ανοίξεις από τις υπόλοιπες κατευθύνσεις!

Εγώ θα σου συνηστούσα να πάρεις όποιο από τα δύο μπορείς να μάθεις καλύτερα!
Αν είσαι καλός στην αποστήθηση πάρε Βιολογία, αλλιώς αν βαριέσαι αποστήθησε πάρε μαθηματικά!
Προσωπικά θα πάρω φυσική Γενικής :D!!!

Υ.Γ. Για να είσαι θετική φαντάζομαι τ απας καλύτερα στα Μαθηματικά παρά Βιολογία! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black princess

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Τα μαθηματικά γενικής είναι πολύ εύκολα και αφού είσαι και θετική δεν νομίζω πως θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elina thb

Νεοφερμένος

Η elina thb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια ειμαι τεχνολογικη και θελω να περασω Πολυτεχνειο και συγκεκριμενα αρχιτεκτονικη.
Τί μάθημα να πάρω ως επιλογής? Προτεινετε ΒΙΟΛΟΓΙΑ ή ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν αντέχεις την αποστήθιση καλύτερα να πάρεςι βιολογία γιατί είναι πιο σίγουρο μάθημα.Πάντως τα μαθηματικά είναι γελοία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elina thb

Νεοφερμένος

Η elina thb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Και εγώ αυτό σκεφτόμουν να παρω βιολογια γιατι ετσι μπορώ να γραψω 20 αλλα μου είπαν κατι παιδιά οτι μπορεί να χασω μορια απο εκει αν δν διαλέξω μαθηματικά. Μαλλον αυτό δν ισχύει όμως.
Και η βιολογία πρεπει να ειναι σχετικα εύκολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Προτεινετε ΒΙΟΛΟΓΙΑ ή ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ??
Ανάμεσα στα 2 προτιμώ τα μαθηματικά. Ωραία η βιολογία αλλά πιο εύκολα γράφεις καλά στα μαθηματικά. Αν και θα σκεφτώ σοβαρά να πάρω ΦΥΣΙΚΗ και γιατί μου αρέσει πολύ σα μάθημα και γιατί στα στατιστικα βλέπω όσους την παίρνουν γράφουν πολύ καλα και γιατί μια ματιά που έχω ρίξει στο βιβλίο έιδα πολύ ενδιαφέροντα όπως κουόρκ, πυρηνική ενέργεια κλπ. Θα δούμε...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Όχι βιολογία. Είναι ένα επιπλέον προφορικό και θα σε κουράσει πολύ. Στην τεχνολογική έχετε και το ΑΟΔΕ, για το οποίο έχω ακούσε ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο στην αποστήθιση. Γιατί να επιβαρυνθείς περισσότερο?
Τα μαθηματικά γενικής είναι γελοία, απίστευτα εύκολα, στο δεύτερο κεφάλαιο, δε χρειάζεται καν να έχεις προηγούμενες γνωσεις, και επιπλέον, το πρώτο κεφάλαιο, σχετίζεται με τα μαθηματικά της κατεύθυνσης σε πιο απλουστευμένη μορφή βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
κ η βιολογια δεν ειναι και 'ΤΟ' δυσκολο μαθημα.....
καποια σημεια μονο θελουν ιδιαιτερη προσοχη.
κατα τ'αλλα ειναι ευκολη κ ενδιαφερουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Όχι βιολογία. Είναι ένα επιπλέον προφορικό και θα σε κουράσει πολύ. Στην τεχνολογική έχετε και το ΑΟΔΕ, για το οποίο έχω ακούσε ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο στην αποστήθιση. Γιατί να επιβαρυνθείς περισσότερο?
Τα μαθηματικά γενικής είναι γελοία, απίστευτα εύκολα, στο δεύτερο κεφάλαιο, δε χρειάζεται καν να έχεις προηγούμενες γνωσεις, και επιπλέον, το πρώτο κεφάλαιο, σχετίζεται με τα μαθηματικά της κατεύθυνσης σε πιο απλουστευμένη μορφή βέβαια.
Σωστό κι αυτό.Όμως:Στη βιολογία αν διαβάσεις θα γράψεις.Τα μαθηματικά είναι μαθηματικά.Όσο εύκολα και να είναι,παίρνεις ρίσκο να χάσεις μόρια με το παραμικρό λάθος.Ειδικά αν ενδιαφέρεσαι για υψηλόβαθμες,όπως η topic-starter,τότε είναι κρίμα να το ρισκάρεις.
Εγώ δίνω βιολογία και δεν επιβαρύνομαι καθόλου,τη μαθαίνω σε 20 λεπτά στο σχολείο τη μέρα που έχω μάθημα.:PΑντίθετα βλέπω παιδιά με μαθηματικά γενικής να κάθονται να λύνουν άπειρες ασκήσεις όπως στην κατεύθυνση και να γράφουν συνεχώς διαγωνίσματα.Αφού διαβάζουν που διαβάζουν,κρίμα δεν είναι να μην έχουν σίγουρο βαθμό.Άλλωστε στη βιολογία παίρνεις και κάποιες χρήσιμες γνώσεις.
Αν δεν αντέχεις την παπαγαλία,τότε νομίζω πως η επιλογή είναι μονόδρομος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό.Όμως:Στη βιολογία αν διαβάσεις θα γράψεις.Τα μαθηματικά είναι μαθηματικά.Όσο εύκολα και να είναι,παίρνεις ρίσκο να χάσεις μόρια με το παραμικρό λάθος.Ειδικά αν ενδιαφέρεσαι για υψηλόβαθμες,όπως η topic-starter,τότε είναι κρίμα να το ρισκάρεις.
Εγώ δίνω βιολογία και δεν επιβαρύνομαι καθόλου,τη μαθαίνω σε 20 λεπτά στο σχολείο τη μέρα που έχω μάθημα.:PΑντίθετα βλέπω παιδιά με μαθηματικά γενικής να κάθονται να λύνουν άπειρες ασκήσεις όπως στην κατεύθυνση και να γράφουν συνεχώς διαγωνίσματα.Αφού διαβάζουν που διαβάζουν,κρίμα δεν είναι να μην έχουν σίγουρο βαθμό.Άλλωστε στη βιολογία παίρνεις και κάποιες χρήσιμες γνώσεις.
Αν δεν αντέχεις την παπαγαλία,τότε νομίζω πως η επιλογή είναι μονόδρομος.


Δεν είμαι και πολύ της παπαγαλίας εγώ γενικά.:P
Στη βιολογία κατεύθυνσης, κάποια κεφαλαια με δυσκολεύουν, γιατί υπάρχουν λέξεις που τις αντικαθιστώ με συνώνυμες, και παρόλο που βγαίνει νόημα, δεν πρέπει να το κάνω.:( Στη γενικής δε νομίζω να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.
Ναι, λύνω ασκήσεις, αλλά όχι όπως στα μαθηματικά κατεύθυνσης. Απλώς,προσπαθώ να εξασφαλίσω ένα φαινομενικά σίγουρο εικοσαράκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό.Όμως:Στη βιολογία αν διαβάσεις θα γράψεις.Τα μαθηματικά είναι μαθηματικά.Όσο εύκολα και να είναι,παίρνεις ρίσκο να χάσεις μόρια με το παραμικρό λάθος.Ειδικά αν ενδιαφέρεσαι για υψηλόβαθμες,όπως η topic-starter,τότε είναι κρίμα να το ρισκάρεις.
Εγώ δίνω βιολογία και δεν επιβαρύνομαι καθόλου,τη μαθαίνω σε 20 λεπτά στο σχολείο τη μέρα που έχω μάθημα.:PΑντίθετα βλέπω παιδιά με μαθηματικά γενικής να κάθονται να λύνουν άπειρες ασκήσεις όπως στην κατεύθυνση και να γράφουν συνεχώς διαγωνίσματα.Αφού διαβάζουν που διαβάζουν,κρίμα δεν είναι να μην έχουν σίγουρο βαθμό.Άλλωστε στη βιολογία παίρνεις και κάποιες χρήσιμες γνώσεις.
Αν δεν αντέχεις την παπαγαλία,τότε νομίζω πως η επιλογή είναι μονόδρομος.

Αυτο ακριβως.
Αν εχεις ενα θεματακι με την αποστηθιση, παρε μαθηματικα. Αν οχι, με τα 1000 βιολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!..evaki..!!!

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μιας που είσαι τεχνολογική, γνώμη μου να πάρεις τα μαθηματικά.. Η βιολογία εύκολη αλλά πού χρόνος για αποστήθιση.. Εγώ είχα πάρει Μαθηματικά και με λίγο διάβασμα το πέτυχα το κατοστάρι! :) Η απόφαση δική σου..! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dita von teese

Νεοφερμένος

Η dita von teese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εγω σου προτεινω να παρεις μαθηματικα αν εισαι καλος γιατι ειναι σχετικα ευκολα αλλα αν πιστευεις πως δεν θα τα καταφερεις οσο καλα θες παρε βιολογια ειναι παρα πολυ ευκολη η γενικης παιδειας απλα θελει λιγο διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyros

Νεοφερμένος

Ο kyros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια ειμαι τεχνολογικη και θελω να περασω Πολυτεχνειο και συγκεκριμενα αρχιτεκτονικη.
Τί μάθημα να πάρω ως επιλογής? Προτεινετε ΒΙΟΛΟΓΙΑ ή ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ??
100% μαθηματικα .ειμαι τριτη λυκειου και ειχα παρει βιολογια και μεχρι τα χριστουγενα εγραφα και στο σχολειο και στο φροντηστηριο βιολογια το πολυ 95. τα χριστουγεννα καθησα δυο μερεσ ολοκληρεσ και εβγαλα ολη την υλη τον μαθηματικων (στατιστικη-πιθανοτητεσ) μονοσ μου (δεν ειχα ακουσει τιποτα απο το σχολειο) και ενα δυωρο μαθημα. στο διαγωνισμα του φροντηστηριου εγραψα 100. τελοσ. ασε που στο τελοσ οταν ολοι θα διαβαζουν βιολογια εσυ θα εχεισ ξεπεταξει τα μαθηματικα γενικησ και θα διαβαζεισ κατευθηνση!!!(σου μιλα ανθρωποσ που λατρευει τη βιολογια και θελει να γινει βιολογοσ..αλλα η βιολογια γενηκησ δεν αξιζει)
-----------------------------------------
Σωστό κι αυτό.Όμως:Στη βιολογία αν διαβάσεις θα γράψεις.Τα μαθηματικά είναι μαθηματικά.Όσο εύκολα και να είναι,παίρνεις ρίσκο να χάσεις μόρια με το παραμικρό λάθος.Ειδικά αν ενδιαφέρεσαι για υψηλόβαθμες,όπως η topic-starter,τότε είναι κρίμα να το ρισκάρεις.
Εγώ δίνω βιολογία και δεν επιβαρύνομαι καθόλου,τη μαθαίνω σε 20 λεπτά στο σχολείο τη μέρα που έχω μάθημα.:PΑντίθετα βλέπω παιδιά με μαθηματικά γενικής να κάθονται να λύνουν άπειρες ασκήσεις όπως στην κατεύθυνση και να γράφουν συνεχώς διαγωνίσματα.Αφού διαβάζουν που διαβάζουν,κρίμα δεν είναι να μην έχουν σίγουρο βαθμό.Άλλωστε στη βιολογία παίρνεις και κάποιες χρήσιμες γνώσεις.
Αν δεν αντέχεις την παπαγαλία,τότε νομίζω πως η επιλογή είναι μονόδρομος.
αν η κοπελα ομωσ παει για οτιδηποτε αλλο απο ιατρικη και βιολογια η βιολογια γενικησ ειναι αχρηστη..ενω η στατιστικη ειναι σηματικο κομματι τησ ερευνασ σε οποιαδηποτε επιστημη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ναι, ειδικα η στατιστικη που μαθαινουμε ειναι πολυ δυσκολο να βγει μετα το λυκειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top