Ονομασία των Σκοπίων

Τι πιστεύετε για το θέμα της ονομασίας των Σκοπίων;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 186)

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
πεστα vaggo...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγω προσωπικα φιλαρακι, ουτε φανατισμενος ειμαι ουτε τιποτα. Ειμαι και "αριστερος" στα περισσοτερα θεματα και ασπαζομαι την πλειονοτητα των αποψεων τους (αν και μικρος ακομα για να εχω μια ξεκαθαρη πολιτικη αποψη.....)
Αλλα οταν θιγονται τα εθνικα συμφεροντα της χωρας μου και ειδικοτερα της περιοχης που ζω ( και οχι, οι παππουδες μου δεν ειναι προσφυγες), ε, εκει τρελαινομαι..... Απλα δεν γουσταρω να λεγονται αυτοι Μακεδονια, δεν εχουν καμμια μα καμμια σχεση με την ελλαδα και γενικως τα βαλκανια, καμμια ομως...............
Δηλαδη για κατσε λιγο, επειδη δεν γουσταρω να εχουν βλεψεις επεκτατικης πολιτικης για την χωρα μου, ποσο μαλλον τον τοπο μου, θεωρουμαι εθνικιστης και φασιστας??? Πλακα με κανεις?
Και πες ενταξει, στα @@@ σου για την Μακεδονια, δεν εισαι απο 'κει, το να δειχνουν την σημαια της Ελλαδας με τον καγκελωτο σταυρο του φασισμου σου αρεσει? Που οι προγονοι μας πολεμησαν και σκοτωθηκαν για να διωξουν το μισητο αυτο συμβολο και οτι αντιπροσωπευει ( ναι, αυτοι ηταν οντως πραγματικοι προγονοι μας, γιατι λεγεται εδω μεσα οτι δεν ειμαστε καν Ελληνες)

Στην τελικη να στησουμε και κ@#ο και να τους πουμε οριστε: γ@$#%ε μας.....

2 πράγματα:

1) Με το οι παππούδες μου δεν ήταν πρόσφυγες, μου θύμισες τη παλιά καλή φράση:
Οι παππούδες μας πρόσφυγες, οι γονείς μας μετανάστες... εμείς φασιστές.
2) Ο "καγκελωτός σταυρός του φασισμού", είναι κανούριος τρόπος να προσδιορίζεις τη σβάστιγκα;
(ξέχασα ένα τρίτο)
3) Ναι, πράγματι, μου την έσπασε πολύ αυτή η προσέγγιση της σημαίας, μιας και τα επιχειρήματά τους ήταν ένα απλό ΤΙΠΟΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexander 94

Νεοφερμένος

Ο alexander 94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
το θεμα εχει πια καταντησει αηδια.απο τη μια πλευρα υπαρχουν 100 φανατισμενοι κι απο την αλλη παρα πολυ λιγοι λογικοι.δε καταφερνουμε τιποτα ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Εγω προσωπικα φιλαρακι, ουτε φανατισμενος ειμαι ουτε τιποτα. Ειμαι και "αριστερος" στα περισσοτερα θεματα και ασπαζομαι την πλειονοτητα των αποψεων τους (αν και μικρος ακομα για να εχω μια ξεκαθαρη πολιτικη αποψη.....)

Το ότι δεν φανατίζεσαι είναι ένα θετικό γεγονός. Ο φανατισμός γενικότερα δεν είναι καλός, σε οποιοδήποτε θέμα και από οποιοδήποτε χώρο κι αν εκδηλώνεται.

Αλλα οταν θιγονται τα εθνικα συμφεροντα της χωρας μου και ειδικοτερα της περιοχης που ζω ( και οχι, οι παππουδες μου δεν ειναι προσφυγες), ε, εκει τρελαινομαι..... Απλα δεν γουσταρω να λεγονται αυτοι Μακεδονια, δεν εχουν καμμια μα καμμια σχεση με την ελλαδα και γενικως τα βαλκανια, καμμια ομως...............

Δεκτό, με τα βαλκάνια όμως πώς δεν έχουν σχέση;

Δηλαδη για κατσε λιγο, επειδη δεν γουσταρω να εχουν βλεψεις επεκτατικης πολιτικης για την χωρα μου, ποσο μαλλον τον τοπο μου, θεωρουμαι εθνικιστης και φασιστας??? Πλακα με κανεις?

Ποια επεκτατική πολιτική, σιγά μην κάνουνε και πόλεμο. Τα Βαλκάνια είναι μια περιοχή που πάντα μυρίζει μπαρούτι. Όλα αυτά είναι βλακείες και πολιτικά συμφέρονται. Θα ονομαστούν "Μακεδονία" (παρεπιπτόντως όλοι οι άλλοι Μακεδονία λένε τα Σκόπια) και θα γίνει κάτι. Μου θυμίζει το πρόβλημα με τους Τούρκους στο Αγαίο, κάθε τόσο μια παραβίαση και να η αφορμή για αγορά όπλων. Τρόμος και πάλι τρόμος.

Δεν αποκάλεσα κανέναν φασίστα.

Και πες ενταξει, στα @@@ σου για την Μακεδονια, δεν εισαι απο 'κει, το να δειχνουν την σημαια της Ελλαδας με τον καγκελωτο σταυρο του φασισμου σου αρεσει? Που οι προγονοι μας πολεμησαν και σκοτωθηκαν για να διωξουν το μισητο αυτο συμβολο και οτι αντιπροσωπευει ( ναι, αυτοι ηταν οντως πραγματικοι προγονοι μας, γιατι λεγεται εδω μεσα οτι δεν ειμαστε καν Ελληνες)

Στην τελικη να στησουμε και κ@#ο και να τους πουμε οριστε: γ@$#%ε μας.....

Μα φανατισμός υπάρχει και στις 2 χώρες. Ότι κάνουν εκεί το κάνουν κι εδώ. Ας μη κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλο μας, κανείς δεν είναι άγιος. Γι' αυτό λέω πως ο φανατισμός δεν οφελεί.

Ναι, οι πρόγονοι πολέμησαν τον ναζισμό και στις μέρες μας ένα κόμμα-νοσταλγός του χίτλερ που κατά τα άλλα κόπτεται για την πατρίδα κατεβαίνει στις ευρωεκλογές. Αυτό είναι που με πειράζει.

Η ελληνική σημαία με τη σβάστικα αντί του σταυρού είναι έργο κάποιου βλάκα. Το ίδιο βλάκας όμως είναι και αυτός που θα κάνει κάτι αντίστοιχο για την σκοπιανή σημαία. Η βλακεία δε γνωρίζει από φυλές, θρησκείες κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Δεν σταματάτε το ξεκατίνιασμα και τον διάλογο για το ποιός είναι πιο φανατισμένος και στενόμυαλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
το θεμα εχει πια καταντησει αηδια.απο τη μια πλευρα υπαρχουν 100 φανατισμενοι κι απο την αλλη παρα πολυ λιγοι λογικοι.δε καταφερνουμε τιποτα ετσι

Και εσύ μαζί με μερικούς άλλους, οι λογικοί, διαφωνείτε σε ό,τι καλό πούμε για την πατρίδα μας, και είστε και λογικοί από πάνω ε?
Ωραία. Από αυτήν την πλευρά ΜΕ ΤΙΜΑ ΝΑ ΜΕ ΛΕΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗ ή φανατισμένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
καλυτερα φανατισμενος και στενομυαλος πανω σε τετοια θεματα(μον σε αυτα γιατι αλλου εχουμε πιο αριστερες αποψεις) παρα μ@λ@κ@ς και πιονι του καθε αμερικανου βλακα που διψαει για πετρελαιο και θελει την βορεια ελλαδα. πιονι κανενος αντισταση σε ολους τους. πειτε με φασιστα(ξερω πως αυτη την εντυπωση δινω) αλλα ξερετε που θα γραφτητε. και Γιαννη ουτε εμενα μου αρεσει η κατασταση στην ελλαδα αλλα δεν τα παραταω γιατι ξερω οτι καποια μερα ολα αυτα τα σημερινα μπ@στ@ρδι@ θα πεθανουν και θα ειμαστε εμεις υπευθηνοι για αυτον τον τοπο. προτιμω να καω ζωντανος παρα να γρεμισω οτι εδω και χιλιαδες χρονια χτιζει ο Ελληνισμος. λυπαμαι πολυ για μερικα παιδια εδω μεσα που εχουν πεσει θυματα της ανθελληνικης προπαγανδας της κυβερνησης και των ΜΜΕ. πραγματικα λυπαμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vaggos_93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Το ότι δεν φανατίζεσαι είναι ένα θετικό γεγονός. Ο φανατισμός γενικότερα δεν είναι καλός, σε οποιοδήποτε θέμα και από οποιοδήποτε χώρο κι αν εκδηλώνεται.



Δεκτό, με τα βαλκάνια όμως πώς δεν έχουν σχέση;



Ποια επεκτατική πολιτική, σιγά μην κάνουνε και πόλεμο. Τα Βαλκάνια είναι μια περιοχή που πάντα μυρίζει μπαρούτι. Όλα αυτά είναι βλακείες και πολιτικά συμφέρονται. Θα ονομαστούν "Μακεδονία" (παρεπιπτόντως όλοι οι άλλοι Μακεδονία λένε τα Σκόπια) και θα γίνει κάτι. Μου θυμίζει το πρόβλημα με τους Τούρκους στο Αγαίο, κάθε τόσο μια παραβίαση και να η αφορμή για αγορά όπλων. Τρόμος και πάλι τρόμος.

Δεν αποκάλεσα κανέναν φασίστα.



Μα φανατισμός υπάρχει και στις 2 χώρες. Ότι κάνουν εκεί το κάνουν κι εδώ. Ας μη κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλο μας, κανείς δεν είναι άγιος. Γι' αυτό λέω πως ο φανατισμός δεν οφελεί.

Ναι, οι πρόγονοι πολέμησαν τον ναζισμό και στις μέρες μας ένα κόμμα-νοσταλγός του χίτλερ που κατά τα άλλα κόπτεται για την πατρίδα κατεβαίνει στις ευρωεκλογές. Αυτό είναι που με πειράζει.

Η ελληνική σημαία με τη σβάστικα αντί του σταυρού είναι έργο κάποιου βλάκα. Το ίδιο βλάκας όμως είναι και αυτός που θα κάνει κάτι αντίστοιχο για την σκοπιανή σημαία. Η βλακεία δε γνωρίζει από φυλές, θρησκείες κλπ

Δεν εχουν σχεση με τα Βαλκανια, διοτι ειναι σλαβικα φυλλα που κατεβηκαν απο πολυ βορειοτερα πολυ μετα την εποχη του μεγαλου Αλεξανδρου (οπως βεβαια και οι Ελληνες με την Καθοδο των Δωρειεων, πολυ νωριτερα, ομως αυτο ειναι μια αλλη ιστορια)

Για την 2η σου παραγραφο, εχω να πω πως εν μερη εχεις δικαιο, αλλα οπως λες επειδη τα Βαλκανια μυριζουν μπαρουτι παντοτε, καλο θα ηταν κατα την ταπεινη μου αποψη, να μαγειρεψουμε πριν πεινασουμε..... Εννοειτε πως σε καμμια περιπτωση δεν υπαρχει επιδιωξη πολεμου, και να γινει θα γινει σε κλασματα δευτερολεπτου και μετα Ελλαδα ( και οχι μονο) γιοκ, αλλα αυτα ολα ειναι μ@#$%^ς.........

Για τις 3 τελευταιες παραγραφους +απειρο

Αλλα τα Σκοπια δεν θελω να λεγονται ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και εσύ μαζί με μερικούς άλλους, οι λογικοί, διαφωνείτε σε ό,τι καλό πούμε για την πατρίδα μας, και είστε και λογικοί από πάνω ε?
Ωραία. Από αυτήν την πλευρά ΜΕ ΤΙΜΑ ΝΑ ΜΕ ΛΕΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗ ή φανατισμένο
Η λογική είναι κατι το υποκειμενικό.Το σίγουρο είναι πως είμαστε αντικειμενικοί.Εγώ δεν διαφώ στο να λέτε καλά για τη Ελλάδα,διαφωνώ στην συμπεριφορά που δείχνετε για τους άλλους λαούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Καλύτερα εθνικιστής παιδιά παρά διεθνιστής και ανθέλληνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Καλύτερα εθνικιστής παιδιά παρά διεθνιστής και ανθέλληνας
Δεν είναι ανθέλληνας όποιος βλέπει σφαιρικά τα πράγματα και εκλαμβάνει ολους τους ανθρώπους ως ίσους,ανεξαρτήτως εθνικότητας.
Αυτό που κάνετε είναι απαράδεκτο.Προσπαθείτε να κάνετε μερικούς να αισθάνονται άσχημα για τις απόψεις τους χωρίς λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Καλύτερα εθνικιστής παιδιά παρά διεθνιστής και ανθέλληνας

Αυτό το ανθέλληνας ρε γαμώτο που κολλάει παντού...

Εθνικιστής με την καλή έννοια ή την κακή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vaggos_93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Λογικα με την καλη εννοει.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Αυτό που κάνετε είναι απαράδεκτο.Προσπαθείτε να κάνετε μερικούς να αισθάνονται άσχημα για τις απόψεις τους χωρίς λόγο.]
Πίστεψε με και αυτοί σε εμάς αυτό κάνουν.
Με ταμπέλες όπως φασίστας κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Λογικα με την καλη εννοει.......
Δεν έχει καλή έννοια το εθνικιστής.Η αντίστιχη καλή έννοια είναι ο πατριωτισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Ε τότε ας χρησιμοποιήσει άλλη λέξη, τα όρια είναι πολύ εύθραυστα και ο εθνικισμός συνήθως χρησιμοποιείται με την κακή έννοια, έτσι μπορεί να δημιουργηθούν και παρεξηγήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Δηλαδή είναι πατριωτιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πίστεψε με και αυτοί σε εμάς αυτό κάνουν.
Με ταμπέλες όπως φασίστας κλπ
Δεν πιστεύω να αναφέρεσαι σε μένα καταρχάς..
Αλλά ακόμα κι αν το κάνουν εσύ δεν πρέπει να παρασύρεσαι,γιατί και δίκιο να έχεις θα το χάσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vaggos_93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ρε παιδια πρεπει με το ζορι δηλαδη καποιος να ειναι Εθνικιστης ή Ανθελληνας??? Μεση λυση δεν υπαρχει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top