Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Υστερούν,γιατί δεν είναι ικανοί προς δικαιοπραξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathnote

Νεοφερμένος

Η Πασχαλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μονεμβασία (Λακωνία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Οι επιστήμονες λένε οτι κάποιος είναι θέσει ομοφυλόφιλος (δηλαδή με δική του προσωπική απόφαση κι επιλογή) ή ερμαφρόδιτος ο οποίος είναι "λαθάκι" της φύσης...

Προσωπικά , έχω και συγγενή αλλά και φίλους ομοφυλόφιλους και έχω διαπιστώσει οτι όντως δυστυχώς , είναι με τη θέλησή τους "λαθάκι" της φύσης εις ένδειξη διαφορετικότητας.Αυτό έχω προσωπικά παρατηρήσει μέσα απο συζητήσεις.Δεν γίνεται να έχεις μια τέτοια να , και να λες μου αρέσει ο φίλος σου.Είναι ανωμαλία.Απο την στιγμή που είσαι αρτιμελής στο κομμάτι της αναπαραγωγής σου και δεν είσαι ερμαφρόδιτος , τότε ψυχολογικά άλλαξες σεξουαλικό προσανατολισμό (η χρήση του β ενικού προσώπου με βοηθάει στη αφήγηση , δεν χρησιμοποιείται σκόπιμα γιατί αλήθεια βαρέθηκα να διαβάσω 77 σελίδες διάβασα μόνο τις 20....)

Αλλά κι η ομοφυλοφιλία στη φύση είναι ανωμαλία της.Το λένε μετά βεβαιότητας οι επιστήμονες.

Αλλά έχετε παρατηρήσει την ψυχολογική ανάγκη των ομοφυλοφίλων για να είναι ξεχωριστοί?Οι ίδιοι περιθωριοποιούν τους εαυτούς τους παίζοντάς το διαφορετικοί , ενώ ξέρουν οτι η ομοφυλοφιλία είναι λάθος της φύσης επιστημονικά πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairy2008

Νεοφερμένος

Η fairy2008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Να παντρεύονται και να υιοθετούν παιδιά. Το να μεγαλώσεις σωστά ένα παιδί δεν έχει καμιά σχέση με το σεξουαλικό σου προσανατολισμό. Και η άποψη ότι το παιδί χρειάζεται να βλέπει άντρα και γυναίκα μαζί για να μη...μπερδεύεται, είναι αστεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathnote

Νεοφερμένος

Η Πασχαλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μονεμβασία (Λακωνία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Να παντρεύονται και να υιοθετούν παιδιά. Το να μεγαλώσεις σωστά ένα παιδί δεν έχει καμιά σχέση με το σεξουαλικό σου προσανατολισμό. Και η άποψη ότι το παιδί χρειάζεται να βλέπει άντρα και γυναίκα μαζί για να μη...μπερδεύεται, είναι αστεία.


Λοιπόν , φαντάσου ένα παιδί να το μεγαλώνουν ή δυό γυναίκες ή δυό άντρες.Στο σχολείο , να είναι αν όχι το μοναδικό παιδί με ομοφυλόφιλους γονείς , το περισσότερο το δεύτερο ή το τρίτο.

Ερώτηση:Πώς θα μπορέσει να αντιληφθεί την σεξουαλικότητα , πώς θα μπορέσει να καταλάβει τι είναι φυσιολογικό και τι όχι.

Στο μάθημα με την αναπαραγωγή θα δει οτι ΜΟΝΟ γυναίκα και άντρας μπορούν να τεκνοποιήσουν , όχι να κάνουν σεξ και να απολαύσουν αλλά να τεκνοποιήσουν , και είναι φυσιολογικό να ξέρει οτι οι δικοί του δεν τεκνοποίησαν αλλά απλά ήθελαν να μεγαλώσουν ένα παιδί έτσι κι έγινε.

Οι ψυχολόγοι εκφράζουν δυσκολίες ένταξεις στην κοινωνία απο την στιγμή που οι ομοφυλόφιλοι είναι "μειονότητα" όσον αφορά πάντα τους αριθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Να παντρεύονται και να υιοθετούν παιδιά. Το να μεγαλώσεις σωστά ένα παιδί δεν έχει καμιά σχέση με το σεξουαλικό σου προσανατολισμό. Και η άποψη ότι το παιδί χρειάζεται να βλέπει άντρα και γυναίκα μαζί για να μη...μπερδεύεται, είναι αστεία.
μα τι λες?οχι και να υιοθετουν παιδια!δες το παραδειγμα της deathnote...τι κανουν σε αυτες τις περιπτωσεις?αν γνει και το παιδι το ιδιο?αν επηρεαστει?δεν ειναι τοσο απλο.Μπορει να δημιουργησει ψυχολογικα προβληματα...δεν λεω να μενουν μαζι οι ομοφυλοφιλοι αντε και γαμο{που το βρισκω λαθος}αλλα η ιοθεσια ενος παιδιου ειναι πολυ σημαντικη και παει πολυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairy2008

Νεοφερμένος

Η fairy2008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι μπορεί να είναι δύσκολα για το παιδί στο σχολείο ή γενικά στο περιβάλλον του αλλά πιστεύω ότι αυτό θα αλλάξει αργά ή γρήγορα. Αλλωστε εδώ λέμε τι θα θέλαμε και τι πιστεύουμε ότι είναι σωστό, όχι τι δέχεται η κοινωνία μας.
Οσο για το ότι θα επηρεαστεί το παιδί, αν ήταν τόσο απλό, τότε δε θα υπήρχαν ομοφυλόφιλοι από στρέιτ οικογένειες, θα ήταν κι αυτοί στρέιτ.
Πώς θα μπορέσει να αντιληφθεί την σεξουαλικότητα , πώς θα μπορέσει να καταλάβει τι είναι φυσιολογικό και τι όχι...όπως την καταλαβαίνουν και τα παιδιά που μεγαλώνουν σε 'φυσιολογικές' οικογένειες και γίνονται ομοφυλόφιλοι. Αν οι άνθρωποι ήμασταν τόσο μιμητικά όντα, όλοι θα ακολουθούσαμε το (σεξουαλικό) παράδειγμα των γονιών μας, αλλά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

Τελος αναρωτιέμαι είναι καλύτερα ένα παιδί να μεγαλώσει σε ορφανοτροφείο ή με ενα ομοφυλόφιλο ζευγάρι που θα το αγαπάει και θα του φέρεται καλά? Εγώ πιστεύω το δεύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι μπορεί να είναι δύσκολα για το παιδί στο σχολείο ή γενικά στο περιβάλλον του αλλά πιστεύω ότι αυτό θα αλλάξει αργά ή γρήγορα. Αλλωστε εδώ λέμε τι θα θέλαμε και τι πιστεύουμε ότι είναι σωστό, όχι τι δέχεται η κοινωνία μας.
Οσο για το ότι θα επηρεαστεί το παιδί, αν ήταν τόσο απλό, τότε δε θα υπήρχαν ομοφυλόφιλοι από στρέιτ οικογένειες, θα ήταν κι αυτοί στρέιτ.
Πώς θα μπορέσει να αντιληφθεί την σεξουαλικότητα , πώς θα μπορέσει να καταλάβει τι είναι φυσιολογικό και τι όχι...όπως την καταλαβαίνουν και τα παιδιά που μεγαλώνουν σε 'φυσιολογικές' οικογένειες και γίνονται ομοφυλόφιλοι. Αν οι άνθρωποι ήμασταν τόσο μιμητικά όντα, όλοι θα ακολουθούσαμε το (σεξουαλικό) παράδειγμα των γονιών μας, αλλά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

Τελος αναρωτιέμαι είναι καλύτερα ένα παιδί να μεγαλώσει σε ορφανοτροφείο ή με ενα ομοφυλόφιλο ζευγάρι που θα το αγαπάει και θα του φέρεται καλά? Εγώ πιστεύω το δεύτερο.
Δεν ειναι μονο η αντιληψη της σεξουαλικοτητας, ειναι και αλλα πολλα.
Δεν μπορουμε να καταστρεψουμε μια ανθρωπινη ζωη στο βωμο της ελευθεριας της διαστροφης.
Ακουω πολλες φορες στο ιντερνετ σχετικα με το θεμα αυτο ''Εσυ ενας μοντερνος ανθρωπος πιστευεις αυτα τα πραγματα?"" Τι λετε ρε παιδια ελεος.

Εγω παντως πιστευω το πρωτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
...My God...
Έχω ακούσει, έχω διαβάσει, έχω δει τα πάνδεινα πάνω στο θέμα. Από το ότι πρέπει οι ομοφυλόφιλοι να καίγονται στην πυρά μέχρι και το ότι όλοι μας θα πρέπει να γίνουμε ομοφυλόφιλοι. Πολλές απόψεις. Απόψεις ακραίες, παιδικές, ανώριμες, ώριμες, εσκεμένες, δικαιολογημένες, ορθές. Αλλά, εμένα μου αρέσει θέματα τέτοιου τύπου να τα προσεγγίζω λίγο πιό ισσοροπημένα. Πως να το πω, η άποψή μου, well... is a balanced one. Ποτέ δεν πάω με τα άκρα. Ποτέ δεν υιοθετώ τα άκρα. Προσπαθώ όμως να δω τι θα ήταν γενικά καλό. Καλό και για τις δύο πλευρές. Καλό και για μένα που μου αρέσουν άτομα διαφορετικού φύλου αλλά και για το γείτονα που είναι ομοφυλόφιλος. Έτσι λοιπόν, θα παραθέσω μία εκτενή, yet ισσοροπημένη άποψη.
Γενικά λοιπόν ας αρχίσω λέγοντας πως πράγματι υπάρχουν ομοφυλόφιλοι. (δήλωση ε?? :P). Ναι κυρίες κύριοι, υπάρχουν ομοφυλόφιλοι. Είναι άνθρωποι -δύο πόδια, δύο χέρια, ένα κεφάλι. Είναι σαν όλους τους υπόλοιπους. Όπως εγώ έχω διαφορετική πολιτική τοποθέτηση με κάποιους από εσάς, έτσι και αυτοί έλκονται από άτομα του ίδιου φύλου. Και εγώ αλλά και αυτοί έχουμε μία διαφορά με εσάς. Άρα, general truth - υπάρχουν ομοφυλόφιλοι. Τώρα, δε θα εμείνω στη συμπεριφορά των υπολοίπων απέναντι τους. Απλά θα πω πως υπάρχουν 30 ανθρώπινα και απαραβίαστα δικαιώματα. Ανεξάρτητα με τη σεξουαλική τους ζωή, έχουν αυτά τα δικαιώματα ως άνθρωποι. Κανένας δεν μπορεί να τα παραβιάσει ή να αρνηθεί πως υπάρχουν.
Όμως, εμείς οι άνθρωποι, οι πολιτισμένοι, οι μορφωμένοι, οι ολοκληρωμένοι, δε δεχόμαστε (τι??), τη διαφορετικότητα του καθενός. Εύγε. Μπράβο, πάλι τα καταφέραμε. Ας τους φερθούμε ως ζώα, ως υποδεέστερους, ως μη-ανθρώπους. Όπως είπα και πριν, ναι έχω διαφορετικές απόψεις από πολλούς. Κανένας όμως δε μου λέει κάτι. Κανένας δε με κρίνει. Όταν όμως θα βγει κάποιος και θα δηλώσει πως είναι ομοφυλόφιλος, όλοι μας θα τον κρίνουμε και πιθανώς θα τον απομονώσουμε. Και εδώ σας παρακαλώ, ας αφήσουμε στην άκρη τους δήθεν φιλελευθερισμούς, τους δήθεν μοντερνισμούς και ας δούμε την αλήθεια κατάματα: Δεν είμαστε απαλλαγμένοι από τα taboo. Δεν είμαστε κυρίες κύριοι, ναι, δεν είμαστε. Όσο ελεύθερος και να θέλω να φανώ, η απελευθέρωση χάνεται όταν έρθω ''αντιμέτωπος'' με αυτούς τους ανθρώπους. (Για να μην είμαι απόλυτος, λίγοι είναι οι απελευθερωμένοι). Και μπορεί να λέτε από μέσα σας ''Τί λέει αυτός τώρα??'' αλλά ψάξτε καλύτερα. Σκεφτείτε λίγο όχι ως άτομο αλλά ως σύνολο ποιά θα ήταν η αντιμετώπιση ενός τέτοιου ατόμου? Αναφέρατε πριν αγαπητή deathnote πως έχετε συγγενείς ομοφυλόφιλους. Για ρωτήστε τους σας παρακαλώ, έχουν αισθανθεί ποτέ κοινωνικά αποδεκτοί? Έχουν ποτέ αισθανθεί πως είναι ίσοι με τον τύπο που φιλά την κοπελιά στο απέναντι παγκάκι? Έχουν ποτέ εκφράσει με σιγουριά την προτίμησή τους και δε βρέθηκε έστω ένας που να αντιδράσει ''κάπως''?
Οι γνώμη μου λοιπόν αγαπητοί φίλοι είναι πως δε μπορούμε να μιλάμε για γάμους και για υιοθεσίες αν πρώτα δεν αλλάξουμε τις δικές μας πεποιθήσεις.
Αν εμείς δεν καταλάβουμε πρώτα πως δεν είμαστε ανώτεροι από αυτούς, δε θα καταφέρουμε πολλά. So back to the Human rights and then, let's talk about it. (όλα αυτά, για να μην παρεξηγηθώ, πάνε σαφώς και σε μένα. Εγώ είμαι ο πρώτος που θα πρέπει να αλλάξει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathnote

Νεοφερμένος

Η Πασχαλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μονεμβασία (Λακωνία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γιώργο μου , για να τους συμπεριφερθείς ανθρώπινα θα πρέπει κι αυτοί να καταλάβουνε πως δεν είναι κάτι ξεχωριστό.
Στο οικογενειακό μου περιβάλλον έχω άτομο ομοφυλόφιλο που ενώ όλοι το έχουν αποδεχτεί προσπαθεί να "διαφοροποιείται" απο τους υπόλοιπους.Όταν βλέπεις πως αυτά τα άτομα έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα ένταξης όχι εξαιτίας των άλλων αλλά εξαιτίας των αντιλήψεών τους , τότε σηκώνεις τα χέρια ψηλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,085 μηνύματα.
Γιώργο μου , για να τους συμπεριφερθείς ανθρώπινα θα πρέπει κι αυτοί να καταλάβουνε πως δεν είναι κάτι ξεχωριστό.
Στο οικογενειακό μου περιβάλλον έχω άτομο ομοφυλόφιλο που ενώ όλοι το έχουν αποδεχτεί προσπαθεί να "διαφοροποιείται" απο τους υπόλοιπους.Όταν βλέπεις πως αυτά τα άτομα έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα ένταξης όχι εξαιτίας των άλλων αλλά εξαιτίας των αντιλήψεών τους , τότε σηκώνεις τα χέρια ψηλά..
Αυτό είναι το άλλο άκρο και ισούται με την ακριβώς αντίθετη αντίληψη που έχουν οι ομοφοβικοί str8, ότι επειδή αυτοί είναι str8, είναι και "ανώτεροι" από τον κάθε gay (σαν άνθρωποι; σαν νοημοσύνη; ).
(ΑΝΑΛΟΓΑ το πώς θέτεις το "ξεχωριστοί")
Θα ταίριαζε να το έλεγες στους μερικούς εκατομμύρια βλάχους παρά στους μερικούς εκατοντάδες gay. :P
Οι others δεν είναι μόνο η οικογένεια.

Ειδικότερα για το "αυτοί να καταλάβουνε πως δεν είναι κάτι ξεχωριστό":
- Μερικά posts ποιο πάνω, εσύ δεν είπες ότι είναι μειονότητα; Μία μειονότητα δεν ξεχωρίζει;
- Αφού δεν είναι ξεχωριστός, τότε γιατί χρειάστηκε να περάσει τη διαδικασία της "αποδοχής"; Την πέρασες κι εσύ, αλλά ως str8 δεν είχες προβλήματα ένταξης;

Δε μπορείς να πλάθεις θεωρίες περί οικειοθελούς προβληματικής ένταξης κάποιας μειονότητας ατόμων στην υπάρχουσα κοινωνία, από τη στιγμή που οι συνθήκες της κοινωνίας αυτής ΔΕΝ είναι αντικειμενικά ουδέτερες προς την εν λόγω ομάδα (και μάλιστα στον τομέα της "ένταξης").


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathnote

Νεοφερμένος

Η Πασχαλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μονεμβασία (Λακωνία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Διάβασες την παρένθεση βρε Πέτρο?Μεινότητα όσον αφορά τον αριθμό!!!!!!!

Επίσης , μιλάω εμπιρικά το τόνισα αυτό αρκετές φορές!

Κι εσύ δεν μπορείς να λες πράγματα που δεν τα έγραψα και που δεν τα εννόησα καν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,085 μηνύματα.
Διάβασες την παρένθεση βρε Πέτρο?Μεινότητα όσον αφορά τον αριθμό!!!!!!!

Επίσης , μιλάω εμπιρικά το τόνισα αυτό αρκετές φορές!
Αν δεν αφορά τον αριθμό η μειονότητα, τότε τι άλλο μπορεί να αφορά; :hmm:

Δεν είπα πουθενά ότι δε μίλησες εμπειρικά. Επίσης δεν υπονόησα ότι είπες κάτι εσύ που στην πραγματικότητα δεν είπες' κάποιες ερωτήσεις στην προσπάθειά μου να καταλάβω τι εννοείς διατύπωσα.
Sorry αν φάνηκε αλλιώς. :iagree:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potato

Νεοφερμένος

Ο Sifis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν διάβασα και όλη τη συζήτηση αλλά δεν είδα κανέναν ομοφυλόφιλο να εκφράζει την αποψή του. Εγώ ο ίδιος 'πάω' και τα δύο φύλα το ίδιο. Αν και έχω αμφιβολίες για την ιυοθεσία και δεν συμπαθώ τις τραβεστές και της ξεφωνιμένες (αυτό παέι για τους αρσενικούς gay) για τις κοπέλες δεν ξέρω. Τώρα το αρσενικό είναι αρσενικο άσχετα με την ερωτική του επιλογή και η γυναίκα ομοφυλόφιλη δεν νομίζω ότι είναι λιγότερο γυναίκα απο μία εταιρόφιλη. Αυτά είχα να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν είναι κακό να είναι κάποιος γκει...Εγώ τουλάχιστον έτσι νομίζω..Δν μπορείς να πείς στον άλλον με ποιόν να κοιμηθεί ποιόν να αγαπήσει...Ίσα ίσα που πρέπι να τον σεβασείς για αυτό που είναι...Αν θέλει να βάζει ένα αγγούρι στα οπίσθιά του δικαίωμα του! Ας τον! Αφού δεν σε πειράζει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freeky_stain

Νεοφερμένος

Η freeky_stain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ρε παιδία οπώς ανέφεραν πολλοί δν είναι κακό να σαι gay κ ν τ παραδέχεσαι!ίσα ίσα ,γ μένα είσαι κ πολύ εξηγημένος κ ειλικρινείς αν τ κάνεις . είναι αρκετά δύσκολο σ μία χώρα σν κ τ δική μς ,π οι γονείς εν πρισσοτερων έχουν μεγαλώσει τ παιδιά τς ,μ τν ιδεολογία οτι οταν κπς έχει κπν στ κρεβάτι τ κ όχι κπ είναι κακό!λά8ος!κ ακόμη μεγαλύτερο λά8ος είναι ν κρίνει κπς γ τ αν είναι άξιος ένας άν8ρωπος ν αναθρέψει ένα παιδί απ αυτό τ ΄πράγμα!:(τ οτι είναι κπς gay δν σημαίνει οτι είναι κ παιδεραστής ούτε ότι 8 8έλει ν τ βλάψει!ακόμη δν 8 επηρεαστεί τ παιδί απ τς προτιμήσεις τν γονιών τ!κ ζωντανο π.χ. είναι κ οι ίδιοι οι gay(συγνώμη αν η συνεχείς επανάληψη τ επι8έτου αυτού προσβάλει κανέναν ή κάποιες από τις εκφράσεις μου!);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Γενικα εγω πιστευω οτι δεν ειναι και οτι καλύτερο αλλα το σεβομαι ως επιλογη του αλλου. Στο κρεβατι μου κανω οτι θελω, αλλα για του διπλα δε μου πεφτει λογος.

Εφοσον πλεον εχουνε καταστατικα συλλογους κλπ γιατι να μην αποποινικοποιηθουν και οι γαμοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Το τ κανει ο καθενας στο κρεβατι τ ειναι δικο τ προβλημα... Κατα τ γνωμη μ..!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Το τ κανει ο καθενας στο κρεβατι τ ειναι δικο τ προβλημα... Κατα τ γνωμη μ..!
:D


Βασικα οταν κανει κατι ενας ανθρωπος (οποιοδηποτε φυλου σε οποιοδηποτε αντιστοιχο) με εναν αλλο τοτε δεν ειναι προβλημα... ισα ισα ειναι pleasure time:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Βασικα οταν κανει κατι ενας ανθρωπος (οποιοδηποτε φυλου σε οποιοδηποτε αντιστοιχο) με εναν αλλο τοτε δεν ειναι προβλημα... ισα ισα ειναι pleasure time:D


:lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Χαιρομαι που το καταλαβες...:D


Υ.Γ - Βεβαια να κρατανε και ενα επιπεδο, οχι να το διατυμπανιζουν παντου και να κουνιουνται χαρουμενα... λιγη αξιοπρεπεια δε βλαπτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top