Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Υ.Γ - Βεβαια να κρατανε και ενα επιπεδο, οχι να το διατυμπανιζουν παντου και να κουνιουνται χαρουμενα... λιγη αξιοπρεπεια δε βλαπτει


...πέστο και στα
straight ξέκωλα που κυκλοφορούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
...πέστο και στα straight ξέκωλα που κυκλοφορούν...



Να το πω... θα με ακουσουν; Δε ζηταω τυπους πολλα βαρυδες σαν τον Παπαμιχαηλ και τον Ξανθοπουλο στις ταινιες... απλα αξιοπρεπεια και οχι υπερβολικη επιδειξιομανια... ειμαι υπερβολικος;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathnote

Νεοφερμένος

Η Πασχαλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μονεμβασία (Λακωνία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Να το πω... θα με ακουσουν; Δε ζηταω τυπους πολλα βαρυδες σαν τον Παπαμιχαηλ και τον Ξανθοπουλο στις ταινιες... απλα αξιοπρεπεια και οχι υπερβολικη επιδειξιομανια... ειμαι υπερβολικος;:(

xaxaxa καλόόό....χαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Ωραια βιντεο:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Ενα παραδειγμα ''κραγμενων'' ειναι Βαλλιανατος - Χατζηστεφανου ας πουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ακτιβιστές για τα δικαιώματα των ομοφυλοφίλων είναι και οι δύο. Μην συγχέετε το γνωστό ομοφυλόφιλο με το γνωστό ομοφυλόφιλο-αδερφάρα. Κανένας από τους δύο δεν είναι "κραγμένη". Κραγμένες είναι κάτι στυλ Εθνικός Σταρ, κάτι τραγουδιστές και κάτι μόδιστροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Ακτιβιστές για τα δικαιώματα των ομοφυλοφίλων είναι και οι δύο. Μην συγχέετε το γνωστό ομοφυλόφιλο με το γνωστό ομοφυλόφιλο-αδερφάρα. Κανένας από τους δύο δεν είναι "κραγμένη". Κραγμένες είναι κάτι στυλ Εθνικός Σταρ, κάτι τραγουδιστές και κάτι μόδιστροι...


Ωρες ωρες κανουν ομως σαν κραγμενες...


και ναι, ο Εθνικος Σταρ ειναι ο σουπερομοφυλοφιλος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Απλά είναι πιο λάιτ, λογικό είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Απλά είναι πιο λάιτ, λογικό είναι...


Τουλαχιστον παλευουν σε λογικα πλαισια να νομιμοποιηθουν αυτοι και η διαφορετικοτητα τους...


Αλλαξανε πολυ οι εποχες ρε παιδι μου ομως... Πριν 50 χρονια το ΚΚΕ παλευε να νομιμοποιηθει και τωρα αυτοι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τουλαχιστον παλευουν σε λογικα πλαισια να νομιμοποιηθουν αυτοι και η διαφορετικοτητα σου...


Αλλαξανε πολυ οι εποχες ρε παιδι μου ομως... Πριν 50 χρονια το ΚΚΕ παλευε να νομιμοποιηθει και τωρα αυτοι:D

Δεν είμαι εγω διαφορετικός. :P

Νομιμοποιημένοι είναι σαφέστατα, σε νομικά πλαίσια. Παλεύουν απλά για να γίνονται αποδεκτοί κι από την κοινωνία. Φαινόμενα κραγμένων αδερφάρων βέβαια και gaypride φεστιβαλ που κατεβαίνουν με φούστες και πούδρες μόνο αυτό δεν βοηθούν. Έχουν κάνει κι αυτοί τα λάθη τους και μάλιστα σοβαρότατα λάθη που χρήζουν αναθεώρησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
gaypride?δεν το εχω ξανακουσει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

syros511

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
sorry αλλά πολλές φορές προκαλούν πολύ ειδικά με τις παρελάσεις.Μιλάω από πρωσοπική εμπειρία όταν ήμουν ένα καλοκάιρι ισπανία και έτοιχε να περναει μια παρέλαση gay κατω απο το ξενοδοχείο με αυτά δηλαδή τι προσπαθούν να πετύχουν?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εγώ με τους ομοφυλοφυλους προβλημα δεν εχω. Καθείς στο κρεβατι του μπορει να κανει οτι θελει. Αλλα ειμαι εντελως κατα στο να παντρευονται και ιδιως στο να υιοθετουν παιδια. Ουσιαστικά το πρωτο εχει ως σκοπο το δευτερο. Ομως οσο να ’ναι η κατασταση τους δεν ειναι η φυσιολογικη. Αρα τι προτυπο μπορουν να δωσουν σε ενα παιδι;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ με τους ομοφυλοφυλους προβλημα δεν εχω. Καθείς στο κρεβατι του μπορει να κανει οτι θελει. Αλλα ειμαι εντελως κατα στο να παντρευονται και ιδιως στο να υιοθετουν παιδια. Ουσιαστικά το πρωτο εχει ως σκοπο το δευτερο. Ομως οσο να ʼναι η κατασταση τους δεν ειναι η φυσιολογικη. Αρα τι προτυπο μπορουν να δωσουν σε ενα παιδι;;;;

Απ'ότι έχω ακούσει, το να παντρεύονται δεν έχει μόνο την υιοθεσία σκοπό, παίζει ρόλο και η περιουσία.. Αν δεν ήταν παντρεμένοι, δεν θα μπορούσε ο ένας να κληρονομήσει τα περιουσιακά στοιχεία του άλλου μετά τον θάνατό του.. :)


**Gay Pride : https://en.wikipedia.org/wiki/Gay_pride
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Στα πλαίσια του σεβασμού των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, οφείλουμε να μην εναντιωνόμαστε στους ομοφυλόφιλους. Δεν έχει νόημα πλέον εκείνη η ρατσιστική και αναίτια αντιμετώπισή τους από τους κατοίκους της υπαίθρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι γιατί στις πόλεις, ας πούμε, είμαστε μες το σεβασμό και την κατανόηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ναι γιατί στις πόλεις, ας πούμε, είμαστε μες το σεβασμό και την κατανόηση...


:no1: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Notis

Νεοφερμένος

Ο Notis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής ΤΕΕ Β' κύκλου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
"Να παντρεύονται και να υιοθετούν παιδιά..." 17,49%
ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΩ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top