Νομική ή Αστυφυλάκων;

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διπλωματικό σώμα είναι εύκολο να μπεις τουλάχιστον ή και κει μέσον θέλει;


Πού πας και τα βρίσκεις χρυσέ μου άνθρωπε;;;
Ειλικρινά απορώ!!!
Είναι μακράν οι πιο δύσκολες εξετάσεις που μπορεί να δώσει κάποιος!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,889 μηνύματα.
Πού πας και τα βρίσκεις χρυσέ μου άνθρωπε;;;
Ειλικρινά απορώ!!!
Είναι μακράν οι πιο δύσκολες εξετάσεις που μπορεί να δώσει κάποιος!

Είναι έξυπνος. Ψάχνει τις δουλειές με τη μεγαλύτερη μισθολογική λούφα και ισοβιότητα. Κλασικός Έλλην... :crazy:
 

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Είναι έξυπνος. Ψάχνει τις δουλειές με τη μεγαλύτερη μισθολογική λούφα και ισοβιότητα. Κλασικός Έλλην... :crazy:
Δεν είναι θέμα λούφας. Ξαναλέω. Μιλάμε για επιβίωση. Ζούμε σε μια χώρα που είναι υπό καθεστώς κατοχής. Καλώς ή κακώς υπάρχουν συγκεκριμένες επιλογές που μπορούμε να κάνουμε. Όλα τα επαγγέλματα είναι κορεσμένα και στον ιδιωτικό τομεα δύσκολα υπάρχει κάποια δουλειά με καλή αμοιβή (με τους αβάστακτους φόρους που έχουμε να πληρώσουμε). Συνεπώς, είναι απόλυτα φυσιολογικό να ψάχνουμε μια θέση που τουλάχιστον θα μας εξασφαλίζει έναν σίγουρο μισθό και ας μην είναι ιδιαίτερα μεγάλος.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σε λίγο θα λέμε στα θέματα "γίνε παπάς για να σωθείς!"...

Το ότι τίθεται δίλημμα μεταξύ Νομικής και αστυφυλάκων το θεωρώ τουλάχιστον κατάντια :P
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πες λίγα πράγματα για σένα μπας και βρούμε κάποια άκρη!
Ειλικρινά συμμερίζομαι την αγωνία σου και θέλω να σε βοηθήσω αλλά ρωτάς για τις δυσκολότερες επιλογές που μπορεί να κάνει κάποιος!
΄Εχεις ήδη κάποιο πτυχίο; Δίνεις πρώτη φορά πανελλαδικές; Ποιο είναι το επίπεδό σου δηλ. μέχρι πόσα μόρια νομίζεις ότι μπορείς να συγκεντρώσεις (άνευ απροόπτου); Πηγαίνεις φροντιστήριο; Στις προσομοιώσεις πώς τα πήγες; Πεδίο; (μάλλον 1ο από ο,τι έχω καταλάβει) Υπάρχει κάποιος τομέας που σ΄ενδιαφέρει ιδιαίτερα;
Πες πέντε πράγματα που μπορείς και θέλεις να μοιραστείς!
Αν γίνομαι αδιάκριτη μην πεις τίποτα, δεν θέλω να σε πιέσω!
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Σε λίγο θα λέμε στα θέματα "γίνε παπάς για να σωθείς!"...

Το ότι τίθεται δίλημμα μεταξύ Νομικής και αστυφυλάκων το θεωρώ τουλάχιστον κατάντια :P
Ναι αλλα σε 4-5 χρονια (2 για τον αστυφυλακα) ο αστυφυλακας θα αμοιβεται κοντα στο 1000αρικο ενω ο δικηγορος θα παρακαλαει για 500€ και αμα. Αν το δουμε δλδ μισθολογικα σιγουρα αξιζει περισσοτερο να γινεις αστυνομικος, εκτος αν εχεις ετοιμο δικηγορικο γραφειο ή εισαι αστερι. Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου οτι ειναι καταντια που τιθεται διλημμα μεταξυ νομικης και σωματων ασφαλειας. Σε αλλες εποχες ουτε για αστειο δε θα γινοταν τετοιο ερωτημα. Μονο στην Ελλαδα τετοιο ποστ. Πουθενα αλλου.
 

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Πες λίγα πράγματα για σένα μπας και βρούμε κάποια άκρη!
Ειλικρινά συμμερίζομαι την αγωνία σου και θέλω να σε βοηθήσω αλλά ρωτάς για τις δυσκολότερες επιλογές που μπορεί να κάνει κάποιος!
΄Εχεις ήδη κάποιο πτυχίο; Δίνεις πρώτη φορά πανελλαδικές; Ποιο είναι το επίπεδό σου δηλ. μέχρι πόσα μόρια νομίζεις ότι μπορείς να συγκεντρώσεις (άνευ απροόπτου); Πηγαίνεις φροντιστήριο; Στις προσομοιώσεις πώς τα πήγες; Πεδίο; (μάλλον 1ο από ο,τι έχω καταλάβει) Υπάρχει κάποιος τομέας που σ΄ενδιαφέρει ιδιαίτερα;
Πες πέντε πράγματα που μπορείς και θέλεις να μοιραστείς!
Αν γίνομαι αδιάκριτη μην πεις τίποτα, δεν θέλω να σε πιέσω!
Έχω τελειώσει φιλολογία απθ και ψάχνω για αποκατασταση. Γι' αυτό ρωτάω επειδή παρατηρώ ότι δεν υπάρχουν και πολλές λύσεις. Σκεφτόμουν την ειδική αγωγή αλλά πρώτον δε ξέρω αν θα μου ταίριαζε σαν δουλειά γιατί καμία σχέση δεν έχει με την γενική και δεύτερον είναι φουλ κορεσμένος κλάδος. Ο κάθε πικραμένος πια κάνει μεταπτυχιακό στο συγκεκριμένο κλάδο ή και προπτυχιακό για να καπαρώσει τη θέση του Δημοσίου (αν το καταφερει βέβαια, που πια εξαιρετικά δύσκολο το βρίσκω). Ακόμη και γεωπόνο έχω ακούσει να κάνει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή.
Πλέον το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι αν δεν σπουδάσεις κάτι σε ιατρικη (δηλαδή 19.000 μόρια ή λεφτά για έξω σπουδές) ή αν δεν πας στρατό/σώματα ασφαλείας στην Ελλάδα θα πεινάς. Αυτό έχω συμπεράνει απ'όσα ακούω και βλέπω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σαν φιλόλογος οι αμοιβές στα φροντιστήρια είναι εξαιρετικά χαμηλές έως εξευτελιστικές(τρία ευρώ/ώρα κατά μέσο όρο) αν είσαι τυχερός και σε προσλάβουν κιόλας , ενώ ο διορισμός στα σχολεία φαντάζει όνειρο απατηλό. Μόνο με ιδιαίτερα δεν μπορείς να επιβιώσεις, και αν καταφέρεις να τα βρεις με τον τρελό ανταγωνισμό που έχεις να αντιμετωπίσεις (να σημειώσω ότι φιλόλογος γίνεσαι από 22 τμήματα). Η κατάσταση είναι τραγική.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω τελειώσει φιλολογία απθ και ψάχνω για αποκατασταση. Γι' αυτό ρωτάω επειδή παρατηρώ ότι δεν υπάρχουν και πολλές λύσεις. Σκεφτόμουν την ειδική αγωγή αλλά πρώτον δε ξέρω αν θα μου ταίριαζε σαν δουλειά γιατί καμία σχέση δεν έχει με την γενική και δεύτερον είναι φουλ κορεσμένος κλάδος. Ο κάθε πικραμένος πια κάνει μεταπτυχιακό στο συγκεκριμένο κλάδο ή και προπτυχιακό για να καπαρώσει τη θέση του Δημοσίου (αν το καταφερει βέβαια, που πια εξαιρετικά δύσκολο το βρίσκω). Ακόμη και γεωπόνο έχω ακούσει να κάνει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή.
Πλέον το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι αν δεν σπουδάσεις κάτι σε ιατρικη (δηλαδή 19.000 μόρια ή λεφτά για έξω σπουδές) ή αν δεν πας στρατό/σώματα ασφαλείας στην Ελλάδα θα πεινάς. Αυτό έχω συμπεράνει απ'όσα ακούω και βλέπω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σαν φιλόλογος οι αμοιβές στα φροντιστήρια είναι εξαιρετικά χαμηλές έως εξευτελιστικές(τρία ευρώ/ώρα κατά μέσο όρο) αν είσαι τυχερός και σε προσλάβουν κιόλας , ενώ ο διορισμός στα σχολεία φαντάζει όνειρο απατηλό. Μόνο με ιδιαίτερα δεν μπορείς να επιβιώσεις, και αν καταφέρεις να τα βρεις με τον τρελό ανταγωνισμό που έχεις να αντιμετωπίσεις (να σημειώσω ότι φιλόλογος γίνεσαι από 22 τμήματα). Η κατάσταση είναι τραγική.
Λέγεται αγορά εργασίας, deal with it. Υπάρχουν άλλοι απόφοιτοι χωρίς καν επαγγελματικά δικαιώματα. Όσο πιο γρήγορα αποφασίσεις πού θες να πας και ότι θα πρέπει να κάνεις και επαγγέλματα που δεν σου αρέσουν μέχρι να φτάσεις εκεί που θες, τόσο το καλύτερο. Πάντως, από το σκεπτικό σου, νομίζω ψάχνεις αυτές τις θέσεις με μονιμότητα στο δημόσιο που παίρνεις το μισθό σου χωρίς πολύ ιδρώτα. Θα σε συμβούλευα να μπεις σε καμιά ομάδα στο φμπ που βγαίνουν γενικές προκηρύξεις δημοσίου, να δεις πόσα μόρια χρειάζεσαι και πώς μπορείς να τα μαζέψεις.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω τελειώσει φιλολογία απθ και ψάχνω για αποκατασταση. Γι' αυτό ρωτάω επειδή παρατηρώ ότι δεν υπάρχουν και πολλές λύσεις. Σκεφτόμουν την ειδική αγωγή αλλά πρώτον δε ξέρω αν θα μου ταίριαζε σαν δουλειά γιατί καμία σχέση δεν έχει με την γενική και δεύτερον είναι φουλ κορεσμένος κλάδος. Ο κάθε πικραμένος πια κάνει μεταπτυχιακό στο συγκεκριμένο κλάδο ή και προπτυχιακό για να καπαρώσει τη θέση του Δημοσίου (αν το καταφερει βέβαια, που πια εξαιρετικά δύσκολο το βρίσκω). Ακόμη και γεωπόνο έχω ακούσει να κάνει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή.
Πλέον το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι αν δεν σπουδάσεις κάτι σε ιατρικη (δηλαδή 19.000 μόρια ή λεφτά για έξω σπουδές) ή αν δεν πας στρατό/σώματα ασφαλείας στην Ελλάδα θα πεινάς. Αυτό έχω συμπεράνει απ'όσα ακούω και βλέπω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σαν φιλόλογος οι αμοιβές στα φροντιστήρια είναι εξαιρετικά χαμηλές (τρία ευρώ/ώρα κατά μέσο όρο) αν είσαι τυχερός και σε προσλάβουν κιόλας , ενώ ο διορισμός στα σχολεία φαντάζει όνειρο απατηλό. Μόνο με ιδιαίτερα δεν μπορείς να επιβιώσεις, και αν καταφέρεις να τα βρεις με τον τρελό ανταγωνισμό που έχεις να αντιμετωπίσεις (να σημειώσω ότι φιλόλογος γίνεσαι από 22 τμήματα). Η κατάσταση είναι τραγική.

Σε καταλαβαίνω!
΄Οπως επίσης καταλαβαίνω την ανάγκη σου για άμεση δουλειά επειδή όπως και να το κάνουμε υπάρχουν και άνθρωποι που δεν έχουν την πολυτέλεια να τους θρέφουν οι γονείς τους μέχρι κάποια στιγμή στο απώτερο μέλλον ν΄αποκατασταθούν!

Κοίταξε από το 1ο πεδίο τα μόνα που κάπως κινούνται ακόμα είναι η Ειδική Αγωγή (νομίζω ότι αυτοί που τελειώνουν τα Τμήματα Ειδικής Αγωγής μπαίνουν σε διαφορετικό πίνακα και προηγούνται από αυτούς που έχουν ένα άλλο πτυχίο και απλά έκαναν μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή. Δεν μπορώ όμως να σε διαβεβαιώσω γι΄αυτό επειδή δεν το ξέρω σίγουρα) και η Κοινωνικής Εργασίας.΄Ομως σίγουρα δεν ξέρεις τι θα γίνεται όταν πάρεις εσύ το πτυχίο σου! Μπορεί να έχουν κλείσει κι αυτά!

Η Νομική επιστήμη είναι εξαιρετική όμως φέτος θα εισαχθούν συνολικά 1283 υποψήφιοι. Πέρσι εισήχθησαν άλλοι τόσοι! Και πόσοι έχουν αποφοιτήσει τόσα χρόνια ... Εγώ είμαι υπέρ των παιδιών που έχουν όνειρα και παλεύουν να τα πραγματοποιήσουν! Εδώ όμως πρόκειται για ένα όνειρο το οποίο αν πραγματοποιηθεί, θα είναι σε βάθος χρόνου κι εσύ βιάζεσαι! Μέχρι τότε θα τρέχεις από το πρωί μέχρι το βράδυ και μπορεί να μη βγάζεις ούτε αυτά που θα έβγαζες σ΄ ένα φροντιστήριο ως φιλόλογος. Εκτός αν έχεις (όπως είπαν παραπάνω) κάποιον συγγενή ο οποίος θα σε προετοιμάσει για διάδοχό του.
Εδώ δεν κρίνουμε τη Νομική! Ούτε τη συγκρίνουμε με την Αστυφυλάκων!
Εδώ κρίνουμε τις ανάγκες του κάθε ανθρώπου που ρωτάει!
Και για την περίπτωσή σου δεν νομίζω ότι είναι σοφή επιλογή!

Η γνώμη μου είναι να προσανατολιστείς στην Αστυφυλάκων και όχι μόνο! ΄Ενθερμα θα σου πρότεινα και την Πυροσβεστών και την Λιμενοφυλάκων! Να τα δηλώσεις και τα τρία! Μην σκέφτεσαι τι το ένα και τι το άλλο!΄Ολοι μια χαρά τα κατάφεραν και έχουν την τσέπη τους γεμάτη! Απλά παιδιά ήταν κι αυτά σαν κι εσένα και όχι Ράμπο! Τι νομίζεις ότι κάνουν δηλαδή; Εκπαίδευση αστροναυτών;

Εγώ αυτά είχα να σου πω και ασφαλώς δική σου είναι η ζωή, δική σου και η απόφαση!
Καλή Επιτυχία!
 

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Λέγεται αγορά εργασίας, deal with it. Υπάρχουν άλλοι απόφοιτοι χωρίς καν επαγγελματικά δικαιώματα. Όσο πιο γρήγορα αποφασίσεις πού θες να πας και ότι θα πρέπει να κάνεις και επαγγέλματα που δεν σου αρέσουν μέχρι να φτάσεις εκεί που θες, τόσο το καλύτερο. Πάντως, από το σκεπτικό σου, νομίζω ψάχνεις αυτές τις θέσεις με μονιμότητα στο δημόσιο που παίρνεις το μισθό σου χωρίς πολύ ιδρώτα. Θα σε συμβούλευα να μπεις σε καμιά ομάδα στο φμπ που βγαίνουν γενικές προκηρύξεις δημοσίου, να δεις πόσα μόρια χρειάζεσαι και πώς μπορείς να τα μαζέψεις.
Ναι, το θέμα όμως είναι ότι όταν ακούω τη λέξη "προκήρυξη" και ειδικά για κάποια θέση δημοσίου, πλην ενστόλων ξέρω ότι κατά 99% θα αφορά βύσματα...
Προσωπικά δε με ενοχλεί να κουράζομαι αρκεί να βγάζω αξιοπρεπή μισθό, όχι να σκοτώνομαι στη δουλειά και να ανταμείβομαι με ψίχουλα. Ούτε είμαι προφανώς υπέρ του να βγάζεις χρήματα αβρόχοις ποσί. Εννοείται το τελευταίο!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, το θέμα όμως είναι ότι όταν ακούω τη λέξη "προκήρυξη" και ειδικά για κάποια θέση δημοσίου, πλην ενστόλων ξέρω ότι κατά 99% θα αφορά βύσματα...
Προσωπικά δε με ενοχλεί να κουράζομαι αρκεί να βγάζω αξιοπρεπή μισθό, όχι να σκοτώνομαι στη δουλειά και να ανταμείβομαι με ψίχουλα. Ούτε είμαι προφανώς υπέρ του να βγάζεις χρήματα αβρόχοις ποσί. Εννοείται το τελευταίο!
Βγαίνουν συνεχώς προκηρύξεις και χιλιάδες θέσεις σε διάφορους φορείς του δημοσίου. Είναι "τέχνη" η πρόσληψη στο δημόσιο. Επίσης, στην εποχή μας, οι περισσότεροι νέοι είναι πρόθυμοι (ή δηλώνουν) να δουλέψουν σκληρά και χωρίς την αντάξια αμοιβή. Οπότε αν δεν έχεις εμπειρία ή δεν έχεις κάτι που ζητάνε οι εταιρείες με τουφέκι, τότε ίσως θα πρέπει να κάνεις πράγματα που δεν σου αρέσουν με μισθό ή πράγματα που σου αρέσουν χωρίς μισθό. Σημείωση, τα βύσματα θα υπάρχουν πάντα στο δημόσιο, αλλά δεν καλύπτουν το ποσοστό που νομίζεις, ενώ η λέξη βύσμα δεν υφίσταται στον ιδιωτικό τομέα, επειδή ο φίλος σου προσλήφθηκε στην εταιρεία της θείας του δεν είναι ούτε ανήθικο ούτε παράνομο.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,889 μηνύματα.
Σε λίγο θα λέμε στα θέματα "γίνε παπάς για να σωθείς!"...

Το ότι τίθεται δίλημμα μεταξύ Νομικής και αστυφυλάκων το θεωρώ τουλάχιστον κατάντια :P

'Η γίνε βουλευτής, ακόμη καλύτερο. Πόσοι παπατζήδες έχουν μπει στο χώρο της πολιτικής;
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, το θέμα όμως είναι ότι όταν ακούω τη λέξη "προκήρυξη" και ειδικά για κάποια θέση δημοσίου, πλην ενστόλων ξέρω ότι κατά 99% θα αφορά βύσματα...
Προσωπικά δε με ενοχλεί να κουράζομαι αρκεί να βγάζω αξιοπρεπή μισθό, όχι να σκοτώνομαι στη δουλειά και να ανταμείβομαι με ψίχουλα. Ούτε είμαι προφανώς υπέρ του να βγάζεις χρήματα αβρόχοις ποσί. Εννοείται το τελευταίο!
Λαθος είσαι εδώ. Οι προσλήψεις στο δημόσιο μέσω ΑΣΕΠ έχουν την μεγαλύτερη αξιοκρατία στην αγορά εργασίας στην Ελλάδα. Μετά τα μνημόνια αντιστράφηκαν. Στον ιδιωτικό αν δεν έχεις μέσον δε βρίσκεις ποτέ δουλειά. Στο δημόσιο απλα πρέπει να έχεις μόρια. Όποτε κανε κανα μεταπτυχιακό,δευτερο πτυχίο, δεύτερο μεταπτυχιακό, κανα διδακτορικο, φρόντισε να είσαι ασφαλισμένος όπου δουλεύεις για να παίρνεις προϋπηρεσία και μάθε καμία ξένη γλώσσα. Σε 7-8χρόνια έτσι θα γίνεις μόνιμος
 

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λαθος είσαι εδώ. Οι προσλήψεις στο δημόσιο μέσω ΑΣΕΠ έχουν την μεγαλύτερη αξιοκρατία στην αγορά εργασίας στην Ελλάδα
Ξέρω φιλόλογο απόφοιτο με τέσσερις ξένες γλώσσες και μεταπτυχιακό που ξανάδωσε και μπήκε αστυνομία στα 26 του...
Αυτά τα προσόντα ξέρω πόσα άτομα που τα έχουν, όχι μόνο μεταπτυχιακά ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΑ και πάλι στην Ελλάδα δεν μπορούν να βρουν μια δουλειά της προκοπής.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tommy_civil

Νεοφερμένος

Ο Tommy_civil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μπες αστυνομία ρε lendario και μη το βασανίζεις τόσο πολύ..
Είσαι ξεκάθαρος, απορώ τι σε προβληματίζει.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,889 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ξέρω φιλόλογο απόφοιτο με τέσσερις ξένες γλώσσες και μεταπτυχιακό που ξανάδωσε και μπήκε αστυνομία στα 26 του...
Αυτά τα προσόντα ξέρω πόσα άτομα που τα έχουν, όχι μόνο μεταπτυχιακά ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΑ και πάλι στην Ελλάδα δεν μπορούν να βρουν μια δουλειά της προκοπής.

E τότε τι μας αραδιάζεις 4-5 σελίδες το ίδιο τροπάρι ότι με ΟΛΕΣ τις άλλες σχολές βγαίνεις άνεργος ενώ από τα σώματα ασφαλείας έχεις λύσει το βιοποριστικό θέμα. Άντε σπούδασε αυτό που βλέπεις ότι θα σε αποκαταστήσει να πάμε και εμείς στο ταμείο ανεργίας μας, να ησυχάσουμε...
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.
Aν παντως εχεις γονεις που μπορουν να σε ζουνε κοροιδευε και τραβα νομικη να πουλας μουρη.Και αραχτος θα σαι με καφεδες και μπιρες και την μουρη σου θα πουλας οτι εχεις πτυχιο νομικης.Τωρα αν δεν εχεις στον ηλιο μοιρα η κουβεντα σιγουρα αλλαζει
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aν παντως εχεις γονεις που μπορουν να σε ζουνε κοροιδευε και τραβα νομικη να πουλας μουρη.Και αραχτος θα σαι με καφεδες και μπιρες και την μουρη σου θα πουλας οτι εχεις πτυχιο νομικης.Τωρα αν δεν εχεις στον ηλιο μοιρα η κουβεντα σιγουρα αλλαζει


Χίλια συγγνώμη αλλά εσύ κάποιο κομπλεξ έχεις με τις σχολές "κύρους"!
Δεν εξηγείται αλλιώς!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι εχω τεραστιο κομπλεξ το παραδεχομαι

ΟΚ! Αποδεκτό και μπράβο σου που το παραδέχεσαι!:D
Εφόσον όμως έχεις συνειδητοποιήσει ότι βλέπεις τα πράγματα απ΄αυτήν την σκοπιά, γιατί θέλεις να πάρεις στον λαιμό σου άλλους που σκέφτονται διαφορετικά και έχουν άλλες προτεραιότητες;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top