Μηχανογραφικό 2021

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Και νομιζα πως μονο εγω εχω αλλαξει το μηχανογραφικο 500 χιλιαδες φορες.

ολος ο κόσμος αλλάζει το μηχανογραφικό του 500 χιλιάδες φορές, αλλοι οπως βλέπεις το στέλνουν
και μετά σκεφτονται να το αλλάξουν και πάλι.

ολη αυτή η φάση είναι ενα ψυχολογικό μανίκι που πέρναμε με την αγωνία του το άγχος του,
την αναστάτωση του, την χαρά του.
 

ΠαναγιωταΔεμ17

Νεοφερμένος

Η ΠαναγιωταΔεμ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ολος ο κόσμος αλλάζει το μηχανογραφικό του 500 χιλιάδες φορές, αλλοι οπως βλέπεις το στέλνουν
και μετά σκεφτονται να το αλλάξουν και πάλι.

ολη αυτή η φάση είναι ενα ψυχολογικό μανίκι που πέρναμε με την αγωνία του το άγχος του,
την αναστάτωση του, την χαρά του.
Πραγματι. Το μηχανογραφικο ειναι κατι παρα πολυ κρισιμο και αγχωδες.
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Επειδη εχω αλλαξει 10 φορες το μηχανογραφικο μου, εχει κανεις καμια αποψη για το τμημα δημοσια και κοινοτικη υγεια; Δεν εχω πολυκαταλαβει τι βγαινεις απο εκει. Επισης θεωρειται καλυτερο αυτο το τμημα ή καποιο τμημα νοσηλευτικης;
Η Δημόσια & Κοινοτική Υγεία είναι η επιστήμη και η τέχνη για την προστασία, διατήρηση και βελτίωση της υγείας του πληθυσμού. Αφορά στο σύνολο των επιστημονικά τεκμηριωμένων και οργανωμένων δραστηριοτήτων της πολιτείας και της κοινωνίας που αποσκοπούν στην προστασία και πρόληψη από χρόνια και λοιμώδη νοσήματα, στην προαγωγή της υγείας, στην αύξηση του προσδόκιμου επιβίωσης και στη βελτίωση της ποιότητας ζωής σε ένα υγιεινό, λειτουργικό και ασφαλές περιβάλλον.

Παγκοσμίως, η δημόσια & κοινοτική υγεία συνιστά ένα ταχέως εξελισσόμενο επιστημονικό πεδίο με διακριτό γνωσιολογικό και μεθοδολογικό υπόβαθρο και με άξονες δράσης υψηλής προτεραιότητας που στοχεύουν στην προστασία και την προαγωγή της υγείας των πολιτών και των κοινωνικών ομάδων (κοινοτήτων).
Το Τμήμα Δημόσιας και Κοινοτικής Υγείας διαθέτει δύο κατευθύνσεις σπουδών, οι οποίες λειτουργούν μετά τα τρία πρώτα κοινά ακαδημαϊκά εξάμηνα:

Την Κατεύθυνση της Δημόσιας Υγείας και
Την Κατεύθυνση της Κοινοτικής Υγείας

Η εκπαίδευση των φοιτητών των κατευθύνσεων έχει σαφή στόχευση και προσανατολισμό και υπηρετείται από τρείς Τομείς Μαθημάτων ως εξής:

- Τομέας Βασικών Επιστημονικών Πεδίων Δημόσιας και Κοινοτικής Υγείας
- Τομέας Περιβαλλοντικής Υγείας
- Τομέας Προαγωγής και Αγωγής Υγείας

Τα προγράμματα σπουδών των κατευθύνσεων έχουν διαμορφωθεί, μεταξύ άλλων, βάσει των κατοχυρωμένων επαγγελματικών δικαιωμάτων των αποφοίτων, αλλά κυρίως σύμφωνα με τις σύγχρονες τάσεις στην εκπαίδευση στη δημόσια & κοινοτική υγεία και τη μελέτη προγραμμάτων σπουδών με ανάλογο γνωστικό αντικείμενο στην Ευρώπη και διεθνώς.

Το Τμήμα ΔΚΥ είναι ένα μεγάλο, δραστήριο και παραγωγικό Τμήμα.

Στο πλαίσιο του ακαδημαϊκού έργου που επιτελείται:

- λειτουργεί θεσμοθετημένο ερευνητικό Εργαστήριο Υγιεινής & Επιδημιολογίας που συνεργάζεται με έγκριτα ερευνητικά κέντρα του εσωτερικού και του εξωτερικού και έχει την επιστημονική ευθύνη υλοποίησης ερευνητικών προγραμμάτων

- υλοποιεί δύο αυτοδύναμα ΠΜΣ:
Π.Μ.Σ. «Περιβαλλοντική Επικοινωνία και Προαγωγή Υγείας»
Π.Μ.Σ. «Προαγωγή Υγείας στην Τρίτη Ηλικία» και
συνδιοργανώνει με το Εργαστήριο Υγιεινής & Επιδημιολογίας της Ιατρικής σχολής Αθηνών & το Τμήμα Ψυχολογίας του ΕΚΠΑ το ΠΜΣ «Προαγωγή & Αγωγή Υγείας».

Σκοπός του τμήματος είναι η παροχή ποιοτικής εκπαίδευσης στο χώρο της Δημόσιας και Κοινοτικής Υγείας. Η παρακολούθηση του προγράμματος σπουδών παρέχει στους αποφοίτους των κατευθύνσεων τις απαραίτητες επιστημονικές γνώσεις και δεξιότητες που θα τους επιτρέψουν να αντιλαμβάνονται και να κατανοούν τη σύνθετη φύση των θεμάτων δημόσιας και κοινοτικής υγείας αλλά και να λαμβάνουν επιστημονικά τεκμηριωμένη δράση, για την προστασία και την προαγωγή της υγείας του πληθυσμού και τη βελτίωση του συστήματος Δημόσιας Υγείας της χώρας.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδη εχω αλλαξει 10 φορες το μηχανογραφικο μου, εχει κανεις καμια αποψη για το τμημα δημοσια και κοινοτικη υγεια; Δεν εχω πολυκαταλαβει τι βγαινεις απο εκει. Επισης θεωρειται καλυτερο αυτο το τμημα ή καποιο τμημα νοσηλευτικης;
Δες εδώ:

Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα δήλωνα πρώτα όλα τα Τμήματα Νοσηλευτικής.
Ξεκάθαρο αντικείμενο σπουδών, εύκολη επαγγελματική αποκατάσταση.
 

FRT

Νεοφερμένος

Η FRT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Τι γνώμη έχετε για το τμήμα οικονομικής και περιφερειακής ανάπτυξης Παντείου;θα το προτιμούσατε από το τμήμα οικονομικών στην Πάτρα ή κάποιο άλλο οικονομικό εκτός Αθήνας;
 

ΠαναγιωταΔεμ17

Νεοφερμένος

Η ΠαναγιωταΔεμ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Τον οικονομικο τον βαλαμε.
Σταθερη φαινεται η ΟΕ ΑΠΘ προς το +100 . Πιθανων να δεχθει μια επιθεση απο διοικηση παμακ λογω μειωσης εισακτεων κατα 50 αλλα ειναι μεγαλη σχολη θα την απορροφησει με μικρους κραδασμους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και ο μηχανικος μπαινει , εχουμε λιγοτερους υποψηφιους φετος( 500 ατομα) στο 2ο και παρουσιαζουν μια συγκεντρωση στην επιμαχη περιοχη. Η σχολη θα κατεβει μειον 250-400 μορια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ειπαμε την κερκυρα αν την θες πολυ αστην εκει που ειναι , δουλεψε την 2η-3η επιλογη της σιγουριας και παρακατω βαλε οτι θες, μην βγαζεις καμια. Που ξερεις μπορει να ερωτευτεις ζακυνθινο και να θες να πας ζακυνθο, πρεπει να ειναι μεσα η ζακυνθος αλλα χαμηλα για να κανεις μετακινηση.
😂😂😂 να σαι καλα με εκανες και γελασα. Αλλα ναι, καλυτερα να κανω στο μηχανογραφικο αυτο που μου ειπες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορώ να απευθυνθώ σε διαφορετικό λύκειο από εκείνο που έδινα, για να πάρω κωδικούς για το μηχανογραφικό; Ή πρέπει αναγκαστικά να τρέχω μέχρι το λύκειο που πήγαινα;

(Είναι η δεύτερη φορά που κάνω 10% δηλαδή έδωσα πανελλήνιες το 19)
Βρες το email του λυκειου σου και επικοινωνησε με τον λυκειάρχη μεσω mail για να σου δωσει κωδικο εγω ετσι εκανα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τον οικονομικο τον βαλαμε.
Σταθερη φαινεται η ΟΕ ΑΠΘ προς το +100 . Πιθανων να δεχθει μια επιθεση απο διοικηση παμακ λογω μειωσης εισακτεων κατα 50 αλλα ειναι μεγαλη σχολη θα την απορροφησει με μικρους κραδασμους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και ο μηχανικος μπαινει , εχουμε λιγοτερους υποψηφιους φετος( 500 ατομα) στο 2ο και παρουσιαζουν μια συγκεντρωση στην επιμαχη περιοχη. Η σχολη θα κατεβει μειον 250-400 μορια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ειπαμε την κερκυρα αν την θες πολυ αστην εκει που ειναι , δουλεψε την 2η-3η επιλογη της σιγουριας και παρακατω βαλε οτι θες, μην βγαζεις καμια. Που ξερεις μπορει να ερωτευτεις ζακυνθινο και να θες να πας ζακυνθο, πρεπει να ειναι μεσα η ζακυνθος αλλα χαμηλα για να κανεις μετακινηση.
Εδιτ: το εφτιαξα και παλι και ακολουθησα τη συμβουλη σου να μη βγαλω καμία (ειναι και το point οτι ποτε δε ξερουμε πως διαμορφωνονται οι βασεις και ειναι κρίμα να παει μια επιλογη χαμενη) επιλογη. Θα σου δειξω. Ισα ισα νομιζω πως ειναι ενταξει τωρα και ετοιμο για οριστικοποιηση.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2021-07-22-11-56-47.png
    Screenshot_2021-07-22-11-56-47.png
    145.6 KB · Εμφανίσεις: 135
  • Screenshot_2021-07-22-11-56-43.png
    Screenshot_2021-07-22-11-56-43.png
    143.6 KB · Εμφανίσεις: 139
Τελευταία επεξεργασία:

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Έβαλα 1ο κοινωνικη εργασία
Ειχε 9.000 και κατι
Εχω 11.690
Περναω λετε;;
 

ΠαναγιωταΔεμ17

Νεοφερμένος

Η ΠαναγιωταΔεμ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
ΕΠΑΛ είσαι, σωστά ;
Θα υπάρξει αύξηση στις βάσεις λογικά αλλά δεν νομίζω να ανέβει τόσο
Πωπω, τι άνεση επικρατεί στον τομέα διοίκησης και οικονομίας. Εμείς στο υγείας - πρόνοιας - ευεξίας παίζουμε με την τυχή, όποτε κι αν μας κάτσει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
😂😂😂 να σαι καλα με εκανες και γελασα. Αλλα ναι, καλυτερα να κανω στο μηχανογραφικο αυτο που μου ειπες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Βρες το email του λυκειου σου και επικοινωνησε με τον λυκειάρχη μεσω mail για να σου δωσει κωδικο εγω ετσι εκανα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εδιτ: το εφτιαξα και παλι και ακολουθησα τη συμβουλη σου να μη βγαλω καμία (ειναι και το point οτι ποτε δε ξερουμε πως διαμορφωνονται οι βασεις και ειναι κρίμα να παει μια επιλογη χαμενη) επιλογη. Θα σου δειξω. Ισα ισα νομιζω πως ειναι ενταξει τωρα και ετοιμο για οριστικοποιηση.
Ωραια πας καρφωτη για καρδιτσα αν δεν κατσει η κερκυρα. Μελετησε πριν το στειλεις την καρδιτσα να σιγουρευτεις.
Ενα μηχανογραφικο για να φυγει πρεπει να παρει πρωτα 10 ξεματιασματα , 5 αγιασους και φευγει με ευχελαιο
 

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Βρε παιδια, πώς γίνεται σχολές που αφορούν την πληροφορική να ειναι στο 2ο πεδίο;
Νομιζα οτι η πληροφορική Ηρακλειου (τει) ειναι στο 4ο πεδιο ενω ειναι στο 2ο
Νωρίς τα καταλαβα αλλα κ παλι στο 2ο δεν υπήρχε πριπτωση να δωσω πανελληνιες
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Ολες οι πληροφορικες ειναι και στα 2 πεδια ( 2ο και 4ο)
Αυτη η σχολη που αναφερεις δεν υπαρχει στο ηρακλειο,
Υπαρχει μονο η σχολη επιστημης των υπολογιστων στο πανεπιστημιο κρητης ηρακλειο που ειναι 2ο και 4ο πεδιο.
 

ΠαναγιωταΔεμ17

Νεοφερμένος

Η ΠαναγιωταΔεμ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ωραια πας καρφωτη για καρδιτσα αν δεν κατσει η κερκυρα. Μελετησε πριν το στειλεις την καρδιτσα να σιγουρευτεις.
Ενα μηχανογραφικο για να φυγει πρεπει να παρει πρωτα 10 ξεματιασματα , 5 αγιασους και φευγει με ευχελαιο
Ωραια. Ωχ παω να βρω κανα ευαγγελιο να κανω το ευχελαιο 😂
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.

gk214

Νεοφερμένος

Ο gk214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Βιολογία Πάτρας ή Κρήτης να βάλω πρώτη;
 

ΠαναγιωταΔεμ17

Νεοφερμένος

Η ΠαναγιωταΔεμ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
οχι.... το ευχελαιο πρεπει να ειναι επίσημο με παπα. Εκτος και εγραψες πανελληνιες με αγιασμενο στυλο.
Aα καλυτερα ετσι. 😂 Αλλα ναι. Το στυλο αν ηταν αγιασμενο δεν εχω ιδεα παρολο που ειχα 4-5 πλαστικοποιημενες εικονιτσες με αγιους. Οπως και να χει παμε για οριστικοποιηση και ας προσευχηθουμε ολα να πανε καλα.

Εδιτ: δε νιωθω αγχωμενη τωρα που κανουμε αστεια.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Βιολογία Πάτρας ή Κρήτης να βάλω πρώτη;
εκει που θα ερωτευτεις ευκολοτερα και ρωτησε και το πορτοφολι σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Aα καλυτερα ετσι. 😂 Αλλα ναι. Το στυλο αν ηταν αγιασμενο δεν εχω ιδεα παρολο που ειχα 4-5 πλαστικοποιημενες εικονιτσες με αγιους. Οπως και να χει παμε για οριστικοποιηση και ας προσευχηθουμε ολα να πανε καλα.

Εδιτ: δε νιωθω αγχωμενη τωρα που κανουμε αστεια.
καλη επιτυχια να εχεις καλη μου και να ανεβασεις και την σχολη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top