ΠαναγιωταΔεμ17

Νεοφερμένος

Η ΠαναγιωταΔεμ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εκει που θα ερωτευτεις ευκολοτερα και ρωτησε και το πορτοφολι σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


καλη επιτυχια να εχεις καλη μου και να ανεβασεις και την σχολη.
Σε ευχαριστω πολυ. Και σε ευχαριστώ για τη βοηθεια και τις συμβουλές. Ελπιζω να εχω τυχη να περασω. Και εννοείται πως θα δειξω το που περασα αν περασω οντως με το 10%. 😃
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ. Και σε ευχαριστώ για τη βοηθεια και τις συμβουλές. Ελπιζω να εχω τυχη να περασω. Και εννοείται πως θα δειξω το που περασα αν περασω οντως με το 10%. 😃
Εγω εχω γραψει ηδη το ονομα σου στο εδρανο Β1 στο αμφιθεατρο καρδιτσας. Reserved for Mrs Panagiota

Παναγωτα μια και θα μπεις καρδιτσα , δεν παιρνεις αυριο το λεωφοριο να πας να δεις τι παιζει εκει. αν σ'αρεσει? Οι καρδιτσιωτες ειναι καλοι ανθρωποι, δημοκρατικοι, αλλα μιλανε λιγο παραξενα και τρωνε πολυ κρεας .
 
Τελευταία επεξεργασία:

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ολες οι πληροφορικες ειναι και στα 2 πεδια ( 2ο και 4ο)
Αυτη η σχολη που αναφερεις δεν υπαρχει στο ηρακλειο,
Υπαρχει μονο η σχολη επιστημης των υπολογιστων στο πανεπιστημιο κρητης ηρακλειο που ειναι 2ο και 4ο πεδιο.
Υπηρχε η μηχανικων πληροφορικης στο ΤΕΙ Κρήτης αλλα μετα μετανομαστηκε σε ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστων
Πιστευα ότι ήταν σε 2 πεδια και στο 2ο και 40 όπως ειναι η επιστημης υπολογιστων
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Υπηρχε η μηχανικων πληροφορικης στο ΤΕΙ Κρήτης αλλα μετα μετανομαστηκε σε ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστων
Πιστευα ότι ήταν σε 2 πεδια και στο 2ο και 40 όπως ειναι η επιστημης υπολογιστων
Αυτη καλη μου ειναι αλλο πραμα ειναι ΗΜΜΥ και πολυ καλη σχολη , εκει δεν διδασκουν πληροφορικη ( λιγο) και δεν εχει κατευθυνση πληροφορικης . Εκει εχει ενεργεια , ηλεκτρονικη και ρομποτικη.
Αν σε ενδιαφερουν αυτα υπαρχει αντιστοιχη σχολη να καβουρδιστεις λιγο ( μαθηματικα και φυσικη) , ειναι η Ηλεκτρονικων Μηχανικων στα χανια ( ειναι και στο 4ο).Διδασκει τα ιδια χωρις ενεργεια.
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Πωπω, τι άνεση επικρατεί στον τομέα διοίκησης και οικονομίας. Εμείς στο υγείας - πρόνοιας - ευεξίας παίζουμε με την τυχή, όποτε κι αν μας κάτσει.
Από τότε που έγινε εμφανές ότι ήταν πιο εύκολος ο δρόμος για την ιατρική από τα ΕΠΑΛ από ότι από τα ΓΕΛ και υπήρξε η τεράστια μετακίνηση μαθητών στη β'λυκειου ώστε να δώσουν στη Γ από εκεί πανελλήνιες, αυξήθηκαν τραγικά οι βάσεις στον τομέα αυτό εξαιτίας των υψηλών επιδόσεων σε συνδυασμό με τις λίγες θέσεις που διεκδικούν τα παιδιά.
Συγκριτικά με τον τομέα διοίκησης, οι βάσεις είναι χαμηλά πρώτον γιατί οι επιδόσεις δεν είναι καλές, και δεύτερον γιατί η ζήτηση δεν είναι τόσο τρελή για μια συγκεκριμένη σχολη, έχει ευρύ φάσμα σχολών που πραγματευονται το ίδιο πράγμα (διοίκηση). Εκτός αυτού, και από τα ΓΕΛ υπάρχουν και σχολές που δεν έχουν τόσο υψηλή βαση, και είναι και εκεί η κατεύθυνση με τις χαμηλότερες επιδόσεις συνήθως λόγω μαθηματικών, άρα δεν υπήρχε για αυτόν τον τομέα τόσο μεγάλη μετακίνηση μαθητών στα επαλ.
Δυστυχώς η ιατρική από ΕΠΑΛ είναι σφαγή.
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Από τότε που έγινε εμφανές ότι ήταν πιο εύκολος ο δρόμος για την ιατρική από τα ΕΠΑΛ από ότι από τα ΓΕΛ και υπήρξε η τεράστια μετακίνηση μαθητών στη β'λυκειου ώστε να δώσουν στη Γ από εκεί πανελλήνιες, αυξήθηκαν τραγικά οι βάσεις στον τομέα αυτό εξαιτίας των υψηλών επιδόσεων σε συνδυασμό με τις λίγες θέσεις που διεκδικούν τα παιδιά.
Συγκριτικά με τον τομέα διοίκησης, οι βάσεις είναι χαμηλά πρώτον γιατί οι επιδόσεις δεν είναι καλές, και δεύτερον γιατί η ζήτηση δεν είναι τόσο τρελή για μια συγκεκριμένη σχολη, έχει ευρύ φάσμα σχολών που πραγματευονται το ίδιο πράγμα (διοίκηση). Εκτός αυτού, και από τα ΓΕΛ υπάρχουν και σχολές που δεν έχουν τόσο υψηλή βαση, και είναι και εκεί η κατεύθυνση με τις χαμηλότερες επιδόσεις συνήθως λόγω μαθηματικών, άρα δεν υπήρχε για αυτόν τον τομέα τόσο μεγάλη μετακίνηση μαθητών στα επαλ.
Δυστυχώς η ιατρική από ΕΠΑΛ είναι σφαγή.
Να' ταν μόνο για την ιατρική η «σφαγή». Εγώ που θέλω φυσικοθεραπεία, έστω Σπάρτη, με θαύμα μπαίνω. Οι πιθανότητες ισούνται μ' αυτές να σου κάτσει το λαχείο. Και να συμβεί, θα είναι μεγάλη κ…λοφαρδία.
 

katerinavld

Νεοφερμένος

Η katerinavld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καμία εκτίμηση για τα Παιδαγωγικα Τμήματα Γιάννη;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Το παιδαγωγικο δημοτικης του ΕΚΠΑ ειχε βαση 2020 -->16000 και 2019--> 15732 .
Η σχολη των αθηνων εχει μειωση εισακτεων κατα 10% (21 παιδια)
Πιθανων να δεχθει μια αφαιμαξη μοριων απο τους νηπιαγωγους λογο προσφατης δημοτικοτητας
αλλα και οι διορισμοι που εχουν ανακοινωθει ισως παιξουν το αναχωμα.
Στην περιοχη που κινηται η σχολη 15500- 17000 εχουμε φετος 270 λιγοτερους επιτυχοντες μοριων σε συνολο 2700 περσινων( 10%)
Νομιζω οτι η σχολη θα ειναι αμεταβλητη και θα εχει μειωση λογω εφαρμογης συντελεστων και αδυναμιας αρχαιων-ιστοριας . Θα κυμανθει στα επιπεδα 2019.
παιδαγωγικο δημοτικης του ΕΚΠΑ 15700

Το παιδαγωγικο δημοτικης του ΑΠΘ ειχε βαση 2020 -->15275 και 2019--> 15262 .
Η σχολη αυτη εχει μειωση εισακτεων κατα 15% (32 παιδια)
Η περιοχη που κινηται η σχολη 14500-15750 παρουσιαζει μειωση επιτυχιων κατα 5% σε σχεση με περυσι.
Οι λογοι δημοτικοτητας ισχυουν και για την σχολη αυτη, καθως και οι λογοι συντελεστων
Παιδαγωγικο δημοτικης του ΑΠΘ 15.100- 15.400

ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ VOYCHER ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Το παιδαγωγικο δημοτικης του ΕΚΠΑ ειχε βαση 2020 -->16000 και 2019--> 15732 .
Η σχολη των αθηνων εχει μειωση εισακτεων κατα 10% (21 παιδια)
Πιθανων να δεχθει μια αφαιμαξη μοριων απο τους νηπιαγωγους λογο προσφατης δημοτικοτητας
αλλα και οι διορισμοι που εχουν ανακοινωθει ισως παιξουν το αναχωμα.
Στην περιοχη που κινηται η σχολη 15500- 17000 εχουμε φετος 270 λιγοτερους επιτυχοντες μοριων σε συνολο 2700 περσινων( 10%)
Νομιζω οτι η σχολη θα ειναι αμεταβλητη και θα εχει μειωση λογω εφαρμογης συντελεστων και αδυναμιας αρχαιων-ιστοριας . Θα κυμανθει στα επιπεδα 2019.
παιδαγωγικο δημοτικης του ΕΚΠΑ 15700

Το παιδαγωγικο δημοτικης του ΑΠΘ ειχε βαση 2020 -->15275 και 2019--> 15262 .
Η σχολη αυτη εχει μειωση εισακτεων κατα 15% (32 παιδια)
Η περιοχη που κινηται η σχολη 14500-15750 παρουσιαζει μειωση επιτυχιων κατα 5% σε σχεση με περυσι.
Οι λογοι δημοτικοτητας ισχυουν και για την σχολη αυτη, καθως και οι λογοι συντελεστων
Παιδαγωγικο δημοτικης του ΑΠΘ 15.100- 15.400

ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ VOYCHER ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ.
Θα μπορούσατε να κανετε μια τετια προβλεψη για το τμήμα κοινωνικής εργασίας 😊
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.

katerinavld

Νεοφερμένος

Η katerinavld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Το παιδαγωγικο δημοτικης του ΕΚΠΑ ειχε βαση 2020 -->16000 και 2019--> 15732 .
Η σχολη των αθηνων εχει μειωση εισακτεων κατα 10% (21 παιδια)
Πιθανων να δεχθει μια αφαιμαξη μοριων απο τους νηπιαγωγους λογο προσφατης δημοτικοτητας
αλλα και οι διορισμοι που εχουν ανακοινωθει ισως παιξουν το αναχωμα.
Στην περιοχη που κινηται η σχολη 15500- 17000 εχουμε φετος 270 λιγοτερους επιτυχοντες μοριων σε συνολο 2700 περσινων( 10%)
Νομιζω οτι η σχολη θα ειναι αμεταβλητη και θα εχει μειωση λογω εφαρμογης συντελεστων και αδυναμιας αρχαιων-ιστοριας . Θα κυμανθει στα επιπεδα 2019.
παιδαγωγικο δημοτικης του ΕΚΠΑ 15700

Το παιδαγωγικο δημοτικης του ΑΠΘ ειχε βαση 2020 -->15275 και 2019--> 15262 .
Η σχολη αυτη εχει μειωση εισακτεων κατα 15% (32 παιδια)
Η περιοχη που κινηται η σχολη 14500-15750 παρουσιαζει μειωση επιτυχιων κατα 5% σε σχεση με περυσι.
Οι λογοι δημοτικοτητας ισχυουν και για την σχολη αυτη, καθως και οι λογοι συντελεστων
Παιδαγωγικο δημοτικης του ΑΠΘ 15.100- 15.400

ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ VOYCHER ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ.
Ευχαριστω πολύ Γιάννη!!!
 

maraki67383

Νεοφερμένος

Η maraki67383 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Είμαι στη φάση του μηχανογραφικού και είμαι λίγο αναποφάσιστη ως προς ποια πόλη να βάλω πρώτη κλπ. Εγώ με τα περσινά δεδομένα περνάω γιαννενα, ρεθυμνο, Αλεξανδρούπολη, φλωρινα, Ρόδο στο παιδαγωγικο. Ποια μου προτείνετε να βάλω πρώτη με βάση τις προοπτικές που έχει το κάθε τμήμα αλλά και η κάθε πόλη; Επίσης, είναι δυνατόν το 9.000 που έχει στην Αλεξανδρούπολη να ανεβεί στο 11.000; Γιατί η εβε είναι 8,27 άρα δεν την ξεπερνάει για να ανεβεί από αυτό. Άρα το θέμα είναι η ζήτηση. Όποιος ξέρει , θα εκτιμούσε εάν μου έδινε κάποιες πληροφορίες. Ευχαριστω!!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Είμαι στη φάση του μηχανογραφικού και είμαι λίγο αναποφάσιστη ως προς ποια πόλη να βάλω πρώτη κλπ. Εγώ με τα περσινά δεδομένα περνάω γιαννενα, ρεθυμνο, Αλεξανδρούπολη, φλωρινα, Ρόδο στο παιδαγωγικο. Ποια μου προτείνετε να βάλω πρώτη με βάση τις προοπτικές που έχει το κάθε τμήμα αλλά και η κάθε πόλη; Επίσης, είναι δυνατόν το 9.000 που έχει στην Αλεξανδρούπολη να ανεβεί στο 11.000; Γιατί η εβε είναι 8,27 άρα δεν την ξεπερνάει για να ανεβεί από αυτό. Άρα το θέμα είναι η ζήτηση. Όποιος ξέρει , θα εκτιμούσε εάν μου έδινε κάποιες πληροφορίες. Ευχαριστω!!!
Παιδαγωγικα δασκαλων?
 

maraki67383

Νεοφερμένος

Η maraki67383 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Όχι όχι παιδαγωγικο νηπιαγωγών θέλω. Οι χαμηλότερες βάσεις είναι 9.250 στη Ρόδο και 9.955 κάπου , στην Αλεξανδρούπολη
Ωραία νηπιαγωγών. Και τι είδος πρόβλεψη θέλεις οπτιμιστική ή πεσιμιστική?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top