Μηχανογραφικό 2021

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Οικονομικό ΑΠΘ και πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ τί βάσεις λέτε; Με 13847 καί 14660 αντίστοιχα τά πιάνουν τά αδέρφια μου;;;
 

ΠαναγιωταΔεμ17

Νεοφερμένος

Η ΠαναγιωταΔεμ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Οχι δεν λεω αυτο
εφ οσον θες πολυ την κερκυρα βαλτην πρωτη
Στην 2 θεση βαλε μυτιληνη ή καρδιτσα ,οτι πιο πολυ θες διοτι και τις 2 τις πιανεις.
Αααα

Αλλα ναι, αν και μου αρεσει η ιδεα οτι εχω τη δυνατοτητα να αξιοποιησω τη καλλιτεχνικη μου φλεβα σε σχολη, ειλικρινα, εχω αρχισει να φοβαμαι λιγο να δηλωσω τη Κερκυρα πρωτη παρολο που τη βαση δε τη πιανω αλλα πιανω (ευτυχως) της Μυτιλήνης και της Καρδιτσας, φοβαμαι οτι το συστημα δε θα μου βγαλει τμημα επιτυχιας. Οποτε σκεφτομαι να βγαλω τη Ζάκυνθο και την Ορεστιαδα απο το μηχανογραφικο καθως δε νομιζω να πιανω τη βαση σε αυτες τις δυο. Αρχισαν τα αγχη μου παλι αλλα με σωστη καθοδηγηση ολα θα πανε καλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
το θέμα είναι τα υπολόγισα σωστά απο το excel ? αναμένουμε υψηλότερες βάσεις αν
οχι τις ίδιες με πέρισι ή χαμηλότερες στο συγκεκριμένο τομέα?

εγώ απο τα στατιστικά του υπουργείου υπολόγισα οτι έγραψαν λίγο χειρότερα
πέρισι απ'οτι γράψαμε εμείς φέτος (τα ειδικότητας υπολόγισα μόνο οχι τα γενικής
παιδείας)
Τωρα τι εννοεις excel δεν ξερω? χρησιμες αλήθειες λενε τα στατιστικα μοριων σε συγκριση με τα περσινα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οικονομικό ΑΠΘ και πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ τί βάσεις λέτε; Με 13847 καί 14660 αντίστοιχα τά πιάνουν τά αδέρφια μου;;;
ε αφου ειναι για τα αδελφια να το δουμε, ειναι και των Πολιτικων Μηχανικων το γενναιο τμημα του ΑΠΘ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Εγω με 11.690
πιανω κοινωνικη εργασια με 9.745 πέρυσι;
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Τωρα το εννοεις excel δεν ξερω, χρησιμες αλήθειες λενε τα στατιστικα μοριων σε συγκριση με τα περσινα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κάθε χρόνο στο https://www.minedu.gov.gr/ ανεβάνουν τα στατιστικά σε excel μορφή
αυτό εννοώ.

εκεί γίνεται ο χαμός όμως, είναι ολες οι ειδικότητες μαζί, εγώ κοίταξα της πληροφορικής
την κλιμάκωση των μορίων και εκανα τους υπολογισμούς κατα προσέγγυση για να
βγάλω ενα Μ.Ο

το Μ.Ο που έβγαλα για τα ειδικότητας (χωρίς τα γενικής παιδείας) με ανησύχησε γιατι
μου έδωσε την εντύπωση οτι οι βάσεις δεν θα επηρεαστούν προς τα κάτω πολύ απο τα επαλ...
και νομίζω και στα ΓΕΛ το 4ο πεδίο πήγε καλύτερα απο πέρισι??

κάνω λάθος? δεν ξέρω.. δεν είμαι και αναλυτής στατιστικών.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Οικονομικό ΑΠΘ και πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ τί βάσεις λέτε; Με 13847 καί 14660 αντίστοιχα τά πιάνουν τά αδέρφια μου;;;
Τον οικονομικο τον βαλαμε.
Σταθερη φαινεται η ΟΕ ΑΠΘ προς το +100 . Πιθανων να δεχθει μια επιθεση απο διοικηση παμακ λογω μειωσης εισακτεων κατα 50 αλλα ειναι μεγαλη σχολη θα την απορροφησει με μικρους κραδασμους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οικονομικό ΑΠΘ και πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ τί βάσεις λέτε; Με 13847 καί 14660 αντίστοιχα τά πιάνουν τά αδέρφια μου;;;
Και ο μηχανικος μπαινει , εχουμε λιγοτερους υποψηφιους φετος( 500 ατομα) στο 2ο και παρουσιαζουν μια συγκεντρωση στην επιμαχη περιοχη. Η σχολη θα κατεβει μειον 250-400 μορια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αααα

Αλλα ναι, αν και μου αρεσει η ιδεα οτι εχω τη δυνατοτητα να αξιοποιησω τη καλλιτεχνικη μου φλεβα σε σχολη, ειλικρινα, εχω αρχισει να φοβαμαι λιγο να δηλωσω τη Κερκυρα πρωτη παρολο που τη βαση δε τη πιανω αλλα πιανω (ευτυχως) της Μυτιλήνης και της Καρδιτσας, φοβαμαι οτι το συστημα δε θα μου βγαλει τμημα επιτυχιας. Οποτε σκεφτομαι να βγαλω τη Ζάκυνθο και την Ορεστιαδα απο το μηχανογραφικο καθως δε νομιζω να πιανω τη βαση σε αυτες τις δυο. Αρχισαν τα αγχη μου παλι αλλα με σωστη καθοδηγηση ολα θα πανε καλα.
Ειπαμε την κερκυρα αν την θες πολυ αστην εκει που ειναι , δουλεψε την 2η-3η επιλογη της σιγουριας και παρακατω βαλε οτι θες, μην βγαζεις καμια. Που ξερεις μπορει να ερωτευτεις ζακυνθινο και να θες να πας ζακυνθο, πρεπει να ειναι μεσα η ζακυνθος αλλα χαμηλα για να κανεις μετακινηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

NeferYoustie

Νεοφερμένος

Η Γιουστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Επειδη εχω αλλαξει 10 φορες το μηχανογραφικο μου, εχει κανεις καμια αποψη για το τμημα δημοσια και κοινοτικη υγεια; Δεν εχω πολυκαταλαβει τι βγαινεις απο εκει. Επισης θεωρειται καλυτερο αυτο το τμημα ή καποιο τμημα νοσηλευτικης;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Τον οικονομικο τον βαλαμε.
Σταθερη φαινεται η ΟΕ ΑΠΘ προς το +100 . Πιθανων να δεχθει μια επιθεση απο διοικηση παμακ λογω μειωσης εισακτεων κατα 50 αλλα ειναι μεγαλη σχολη θα την απορροφησει με μικρους κραδασμους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και ο μηχανικος μπαινει , εχουμε λιγοτερους υποψηφιους φετος( 500 ατομα) στο 2ο και παρουσιαζουν μια συγκεντρωση στην επιμαχη περιοχη. Η σχολη θα κατεβει μειον 250-400 μορια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ειπαμε την κερκυρα αν την θες πολυ αστην εκει που ειναι , δουλεψε την 2η-3η επιλογη της σιγουριας και παρακατω βαλε οτι θες, μην βγαζεις καμια. Που ξερεις μπορει να ερωτευτεις ζακυνθινο και να θες να πας ζακυνθο, πρεπει να ειναι μεσα η ζακυνθος αλλα χαμηλα για να κανεις μετακινηση.
Ωωωωωω ευχαριστώ πολύ, είσαι Θεός 💯💯💯💯
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
μερικές απο τις προτιμήσεις μου απο δυο διαφορετικές κατηγορίες
που εχω βάλει στο ΜΔ είναι:

ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΛΑΡΙΣΑ) με περσινή βάση 13015

το'χουμε με κάτω απο 10000 μόρια? μάλλον οχι, μόνο με τύχη σωστά?

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΚΑΒΑΛΑ) με περσινη βάση 9690

αυτό το'χουμε ή θα πάει πάνω απο 10000??

Η ΔΕΤ Καβαλας φαινεται σταθερη στην περσινη βαση.
ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΛΑΡΙΣΑ) και αυτη κρατα τα μορια της μονο με θαυμα μπορει να πεσει 3000 μορια και τα θαυματα ειναι δυσκολα.
Εκει που μπορει να γινει το θαυμα ειναι η σχολαρα της σαμου οχι επειδη εγραψαν χειροτερα φετος κατι αναλογα με περυσι εγραψαν ,αλλα λογω σαμου και σεισμου. Μακαρι να πεσει κατω 800 και να μπεις (10860)
 

FRT

Νεοφερμένος

Η FRT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γιάννη ίδια ερώτηση με Nala αλλά με 13600 έχει ο γιος μου ελπίδες για οικονομικά απθ η πατρας?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Γιάννη ίδια ερώτηση με Nala αλλά με 13600 έχει ο γιος μου ελπίδες για οικονομικά απθ η πατρας?
Οικονομικο ΑΠΘ ειπαμε εχει σταθεροτητα η σχολη ειστε οριακα μεσα.
Για την πατρα να το δω, ειχει η πατρα οικονομικης επιστημης? για να το λετε θα εχει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω με 11.690
πιανω κοινωνικη εργασια με 9.745 πέρυσι;
Kοιτα Ada Ada η σχολη αυτη προσεγγιζεται μονο απο τον τομεα 22 ( οικονομιας) , τα παιδια στη κλιμακα αυτη δεν εγραψαν καλυτερα οποτε απο την σκοπια αυτη βλεπω σταθεροτητα .
Η κοινωνικη εργασια ειναι ομως μια πολυ φημοφιλης σχολη με υψηλη βαση γελ , δεν ξερω αν κατεβει στους επαλιτες και αρχιζουν να την δηλωνουν. Δεν παιρνει και πολλους (12). Ειχε μια αυξητικη ταση κατα 2600 μορια περυσι σε συγκσιση με το 2019. Ειμαι αισιοδοξος οτι δεν θα συνεχιστει και φετος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FRT

Νεοφερμένος

Η FRT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ Γιάννη μου. Η Πάτρα έχει οικονομικό αν δεις με ενημερώνεις.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ Γιάννη μου. Η Πάτρα έχει οικονομικό αν δεις με ενημερώνεις.
Ναι εχει οικονομικης επιστημης η πατρα και ειναι πολυ μεγαλη σχολη (305), περυσι στα 12200 μορια και μαλλον βλεπω μικρη πτωση και ισως να αφησει κενες θεσεις.
Προσοχη εχει υψηλη ΕΒΕ 12,41
Πιστευω να μην τσιμπισουν τα παιδακια απο την ψηλη ΕΒΕ και πουν α αυτη ειναι καλη σχολη παμε να δηλωσουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Η ΔΕΤ Καβαλας φαινεται σταθερη στην περσινη βαση.
ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΛΑΡΙΣΑ) και αυτη κρατα τα μορια της μονο με θαυμα μπορει να πεσει 3000 μορια και τα θαυματα ειναι δυσκολα.
Εκει που μπορει να γινει το θαυμα ειναι η σχολαρα της σαμου οχι επειδη εγραψαν χειροτερα φετος κατι αναλογα με περυσι εγραψαν ,αλλα λογω σαμου και σεισμου. Μακαρι να πεσει κατω 800 και να μπεις (10860)

ρε Γιάννη....να'σε καλά ρε μαν!

την Σάμο δεν την έχω βάλει, εχει φύγει ήδη το ΜΔ...γιατι τα ψάχνω τώρα μπορείς να μου πείς?
την είδα στατιστικός και αναστάτωσα τον εαυτό μου ενω δεν εχω πατήσει σε πανεπιστήμιο.

η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (ΑΡΤΑ) θα μπορούσε να πέσει απο τα 11280 που είναι τώρα?
ή ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΣΠΑΡΤΗ) απο τα 11115?

:/::/::/::/:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
ρε Γιάννη....να'σε καλά ρε μαν!

την Σάμο δεν την έχω βάλει, εχει φύγει ήδη το ΜΔ...γιατι τα ψάχνω τώρα μπορείς να μου πείς?
την είδα στατιστικός και αναστάτωσα τον εαυτό μου ενω δεν εχω πατήσει σε πανεπιστήμιο.

η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (ΑΡΤΑ) θα μπορούσε να πέσει απο τα 11280 που είναι τώρα?
ή ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΣΠΑΡΤΗ) απο τα 11115?

:/::/::/::/:
ανακαλεσε το μηχανογραφικο και βαλτην ,ειναι η καλυτερη , αν εχεις τα χρηματα να πας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ρε Γιάννη....να'σε καλά ρε μαν!

την Σάμο δεν την έχω βάλει, εχει φύγει ήδη το ΜΔ...γιατι τα ψάχνω τώρα μπορείς να μου πείς?
την είδα στατιστικός και αναστάτωσα τον εαυτό μου ενω δεν εχω πατήσει σε πανεπιστήμιο.

η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (ΑΡΤΑ) θα μπορούσε να πέσει απο τα 11280 που είναι τώρα?
ή ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΣΠΑΡΤΗ) απο τα 11115?

:/::/::/::/:
Δεν νομιζω οτι εχουν λογο, συνεπεια βαθμολογιων να πεσουν. Βγαλε βρωμα οτι κλεινουν ή οτι μυριζουν τα ποδια τους.
Την σαμο κυνηγα.
 

ΠαναγιωταΔεμ17

Νεοφερμένος

Η ΠαναγιωταΔεμ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Επειδη εχω αλλαξει 10 φορες το μηχανογραφικο μου, εχει κανεις καμια αποψη για το τμημα δημοσια και κοινοτικη υγεια; Δεν εχω πολυκαταλαβει τι βγαινεις απο εκει. Επισης θεωρειται καλυτερο αυτο το τμημα ή καποιο τμημα νοσηλευτικης;
Και νομιζα πως μονο εγω εχω αλλαξει το μηχανογραφικο 500 χιλιαδες φορες.

Αλλα οσον αφορα για τα ερωτηματα σου δε μπορω εγω προσωπικα να σου απαντησω (μην ανυσυχεις υπαρχει καποιος που θα ξερει) και θα σου συνιστουσα λιγο να ψαξεις την επαγγελματική τους αποκατασταση. Συνηθως τα γραφουν αυτα στα site τους, δε τα γραφουν οπως κανουν με τα κολέγια και τα ιεκ;
 

FRT

Νεοφερμένος

Η FRT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ναι εχει οικονομικης επιστημης η πατρα και ειναι πολυ μεγαλη σχολη (305), περυσι στα 12200 μορια και μαλλον βλεπω μικρη πτωση και ισως να αφησει κενες θεσεις.
Προσοχη εχει υψηλη ΕΒΕ 12,41
Πιστευω να μην τσιμπισουν τα παιδακια απο την ψηλη ΕΒΕ και πουν α αυτη ειναι καλη σχολη παμε να δηλωσουμε.
Δεν είναι καλή σχολή?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Δεν είναι καλή σχολή?
Δεν ξερω καλη μου .
Για την διοικηση επιχειρησεων ειχα διαβασει οτι ειναι μαγαζι των δαπιτων , μοιραζουν εργασιες για να μαζευουν ψηφους. 200 φοιτητες εδωσαν την ιδια εργασια και εγινε σουρουρο, ε μετα τα μαζεψαν.
Αλλα τωρα μια σαχλαμαρα δεν σηματοδοτει και την σχολη. ΟΙ δαπιτες παντου τα ιδια κανουν.
 

Edward

Νεοφερμένος

Ο Edward αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Μπορώ να απευθυνθώ σε διαφορετικό λύκειο από εκείνο που έδινα, για να πάρω κωδικούς για το μηχανογραφικό; Ή πρέπει αναγκαστικά να τρέχω μέχρι το λύκειο που πήγαινα;

(Είναι η δεύτερη φορά που κάνω 10% δηλαδή έδωσα πανελλήνιες το 19)
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Μπορώ να απευθυνθώ σε διαφορετικό λύκειο από εκείνο που έδινα, για να πάρω κωδικούς για το μηχανογραφικό; Ή πρέπει αναγκαστικά να τρέχω μέχρι το λύκειο που πήγαινα;

(Είναι η δεύτερη φορά που κάνω 10% δηλαδή έδωσα πανελλήνιες το 19)
Παρε νωρις τηλεφωνο το πρωι το Λυκειο σου ή καποιο αλλο για να μαθεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top