Μάθημα Επιλογής

thanoskr

Νεοφερμένος

Ο thanoskr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Γεια σου johnnynoisemaker!Κι εγώ στην γ' λυκείου την θετική κατεύθυνση επέλεξα.Θα σου πρότεινα ως μάθημα επιλογής για τις πανελλαδικές τα μαθηματικά γενικής παιδείας,καθώς είναι εύκολο σαν μάθημα,το 1ο κεφάλαιο περιλαμβάνει πολύ συνοπτικά κάποια από τα πράγματα που θα μάθεις στο κεφάλαιο των μαθηματικών κατεύθυνσης ''διαφορικός λογισμός'' και γενικά αυτό που απαιτεί σαν μάθημα είναι να μαθαίνεις τύπους,να τους εφαρμόζεις όπου χρειάζεται και να χρησιμοποιείς απλή λογική σε ασκήσεις.Γενικά δεν θα χρειαστεί να αφιερώσεις πολύ χρόνο στο συγκεκριμένο μάθημα σε αντίθεση με τη βιολογία γενικής κι έτσι θα έχεις περισσότερο χρόνο για τα άλλα μαθήματα.Α.ο.θ.να πάρεις μόνο σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει και το 5ο πεδίο (οικονομικές σχολές).Διαφορετικά θα πρέπει να προετοιμαστείς για ακόμα ένα μάθημα,που δεν θα σου προσφέρει κάτι (νομίζω ότι δεν δίνει επιπλέον μόρια στα άλλα πεδία πέραν του 5ου ή αν δίνει θα είναι λίγα,δηλ. 200 με 300 αν γράψεις σ'αυτό 20)

Σχετικά με την πληροφορική που επέλεξες στην α' και β' λυκείου και στην γ' δεν μπορείς να την ξαναπάρεις,θα σου συνιστούσα να επιλέξεις το μάθημα πολυμέσα-δίκτυα.Κι εγώ το ίδιο έκανα.Σαν μάθημα είναι εύκολο,ο καθηγητής στο σχολείο μου τουλάχιστον δεν ήταν απαιτητικός,ενώ σε αντίθεση με το α.ο.θ. δεν εξετάζεται ενδοσχολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
λοιπον,οπως λεει και ο τιτλος του θεματος εκανα μια βλακεια οσων αφορα το μαθημα επιλογης!στην β'λυκειου επελεξα ως μαθημα επιλογης πληροφορικη με αποτελεσμα τωρα να μην μπορω να το επιλεξω ξανα!!ειμαι θετικη κατευθηνση και για τις πανελληνιες εχω αποφασισει να δωσω μαθηματικα γενικης ή βιολογια γενικης ως 6ο μαθημα!!!με ενδιαφερει τ 2ο κ το 3ο πεδιο!!οποτε τι να διαλεξω για μαθημα επιλογης???οι περισσοτεροι διαλεγουν αοθ!!εγω τι να κανω??ευχαριστω!!


πολυμέσα δίκτυα!!!
κι αν έχετε τμήμα γαλλικών και θες, γαλλικά!!!!!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το αοθ το διαλεγουν οσοι ενδιαφερονται για το 5ο πεδιο...εσυ αφου θελεις 3ο πεδιο αναγκαστικα πρεπει να διαλεξεις βιολογια γενικης παιδειας..αν δεν ηθελες 3ο πεδιο θα σου προτεινα μαθηματικα γενικης που ειναι ενα πανευκολο μαθημα και δεν χρειαζεται παπαγαλια το οποιο εγω δεν το μπορω!!
-----------------------------------------
Γενικά δεν θα χρειαστεί να αφιερώσεις πολύ χρόνο στο συγκεκριμένο μάθημα σε αντίθεση με τη βιολογία γενικής κι έτσι θα έχεις περισσότερο χρόνο για τα άλλα μαθήματα.Α.ο.θ.να πάρεις μόνο σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει και το 5ο πεδίο (οικονομικές σχολές).Διαφορετικά θα πρέπει να προετοιμαστείς για ακόμα ένα μάθημα,που δεν θα σου προσφέρει κάτι (νομίζω ότι δεν δίνει επιπλέον μόρια ή αν δίνει θα είναι λίγα,δηλ. 200 με 300 αν γράψεις σ'αυτό 20)

το αοθ για καθε μοναδα που παιρνεις δινει 300 μορια και κατι δηλαδη αν γραψει καποιος 20 παιρνει 7000 μορια περιπου αλλα μονο για το 5ο πεδιο..το αλλο πεδιο υπολογιζεται χωρις το αοθ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι έχετε κάπως μπερδευτεί και μπερδεύετε και τον johnynoisemaker. Άλλο πράγμα μάθημα επιλογής Γ' Λυκείου, άλλο πράγμα β' μάθημα γενικής παιδείας πανελληνίων-επιλογής. Τόσο η Στατιστική όσο και η Βιολογία ανήκουν στη δεύτερη κατηγορία, ο φίλος μας αναφέρεται προφανώς στην πρώτη, στην οποία ανήκει η πληροφορική και το αοθ τα οποία δεν ειναι μαθηματα γενικής παιδείας, αλλά μαθήματα επιλογής. Πρακτικά, δεν υπάρχει κανένα τέτοιο θέμα, ακόμη κι αν πήρες πέρυσι Πληροφορική, φέτος μπορείς να πάρεις το παρεμφερές Πολυμέσα-Δίκτυα που είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα. Σχετικά με το αοθ, θεωρώ κάπως χαζό κάποιος να αφιερώσει χρόνο και τελικά να μην το δώσει πανελληνίως, χάνοντας έτσι κ το δικαίωμα πρόσβασης σ οικονομικά τμήματα.
Και μία διευκρίνιση γιατί οντως καποι εχουν μπερδευτει. Το αόθ, σαν βαθμός γραπτού, θα σου δώσει 2600 μόρια καθαρά μόνο του για το πεδίο 5 αν γραψεις 20. Και απο κει και πέρα ό,τι δώσει και στο βαθμο προσβασης. Αλλά 7000 χιλιάδες δεν δίνει ούτε με θαυμα, τα παραλές. Το πόσα μορια δινει ή αφαιρει το γραπτό του αοθ εξαρτάται απ'το αν γράψεις σε αυτο καλυτερα ή χειροτερα απ'το μεσο όρο των αλλων 6 γραπτών και απο το ποσο καλυτερα η χειροτερα εγραψες, δεν υπάρχει σταθερη "προσφορά" μοριων, οπως λες μια μοναδα 300 μορια, δεν ισχυουν αυτα.
Επιπλέον ολα τα πεδία υπολογίζονται ΚΑΙ με το αοθ, απλά αυτο στα αλλα πεδία εκτός του 5 εχει απλη βαρυτητα 1. Μηπως πρεπει να ενημερωθεις λιγάκι; Εδώ παιζονται τα μαθηματα που θα δηλωσει το παιδι να εξετασθει, δε μπορούμε να λέμε πραγματα που δεν ισχουν καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Εχετε μπερδευτει λιγακι οι απο πανω:D
Αλλο ρωταει το παιδι..

Στο θεμα μας τωρα, Πολυμεσα-Δικτυα ειχαμε δηλωσει ολοι εμεις, και καναμε μαθημα μαζι με αυτους που ειχαν αφησει την πληροφορικη για την Γ'....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoskr

Νεοφερμένος

Ο thanoskr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Για να πάρει το παιδί το 3ο πεδίο δεν είναι αναγκαίο να δώσει βιολογία γενικής αφού είναι θετική κατεύθυνση.Το 3ο πεδίο όπως επίσης το 2ο και το 4ο τα έχει εξασφαλισμένα.Το καλύτερο μάθημα για να δώσεις στις πανελλαδικές είναι κατά τη γνώμη μου τα μαθηματικά γενικής παιδείας.Το α.ο.θ. αν το επιλέξεις και γράψεις σε αυτό 20 με είκοσι προφορικό βαθμό θα σου αυξήσει τα μόρια στο 2ο/3ο/4ο πεδίο κατά 176 μόρια-το δοκίμασα στον υπολογιστή μορίων για τις πανελλαδικές (φαντάζομαι ότι ισχύει και στην πραγματικότητα εκτός αν έχει κάνει λάθος ο υπολογιστής μορίων του ischool-τα δικά μου μόρια χωρίς α.ο.θ. σωστά τα έβγαλε)Να ξέρεις όμως ότι αν δεν γράψεις καλά α.ο.θ. θα βγάλεις λιγότερα μόρια στα πεδία 2ο/3ο/4ο απ'όσα θα έβγαζες αν δεν το επέλεγες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Για να πάρει το παιδί το 3ο πεδίο δεν είναι αναγκαίο να δώσει βιολογία γενικής αφού είναι θετική κατεύθυνση.Το 3ο πεδίο όπως επίσης το 2ο και το 4ο τα έχει εξασφαλισμένα.Το καλύτερο μάθημα για να δώσεις στις πανελλαδικές είναι κατά τη γνώμη μου τα μαθηματικά γενικής παιδείας.Το α.ο.θ. αν το επιλέξεις και γράψεις σε αυτό 20 με είκοσι προφορικό βαθμό θα σου αυξήσει τα μόρια στο 2ο/3ο/4ο πεδίο κατά 176 μόρια-το δοκίμασα στον υπολογιστή μορίων για τις πανελλαδικές (φαντάζομαι ότι ισχύει και στην πραγματικότητα εκτός αν έχει κάνει λάθος ο υπολογιστής μορίων του ischool-τα δικά μου μόρια χωρίς α.ο.θ. σωστά τα έβγαλε)Να ξέρεις όμως ότι αν δεν γράψεις καλά α.ο.θ. θα βγάλεις λιγότερα μόρια στα πεδία 2ο/3ο/4ο απ'όσα θα έβγαζες αν δεν το επέλεγες...

176 με συγκεκριμένους βαθμούς στα άλλα 6 μαθήματα. ;)
Ξαναλέω, το αν θα σου δώσει ή θα σου αφαιρέσει βαθμους και κατά πόσο, εξαρτάται μόνο απ'το αν στο αοθ γράψεις καλύτερα ή χειρότερα απ'το μέσο όρο ολων των γραπτων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnynoisemaker

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οκ.ευχαριστω για την ενημερωση!και κατι ακομα.αμα δηλαδη δεν υπαρχει τμημα για αυτο το μαθημα (που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα υπαρχει γιατι ολοι διαλεγουν αοθ και πληροφορικη) θα κανω μαθημα με το τμημα της πληροφορικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
οκ.ευχαριστω για την ενημερωση!και κατι ακομα.αμα δηλαδη δεν υπαρχει τμημα για αυτο το μαθημα (που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα υπαρχει γιατι ολοι διαλεγουν αοθ και πληροφορικη) θα κανω μαθημα με το τμημα της πληροφορικης?

Δεν διαλέγουν Πληροφορική γιατι ολοι, οπως κι εσύ την εχουν επιλέξει στη Β' που δεν υπάρχει εναλλακτική. Θα δημιουργηθει τμημα (τμηματα!) Πολυμεσων-Δικτυων κι εκει θα πας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Εμας μας ειπαν οτι απο φετος γινεται να παρουμε πληροφορικη και στην τριτη ... εγω πηρα Α.Ο.Θ αλλα καποιοι φιλοι μου δηλωσαν πληροφορικη για τριτη φορα! Δεν ξερω αν στα πρακτικα το δηλωσαν ως πολυμεσα και δικτυα η οτιδηποτε αλλο αλλα ολοι αυτοι που δεν δωσαν Α.Ο.Θ δηλωσαν πληροφορικη και συνεχισαν το βιβλιο της πληροφορικης κανονικα ...(οταν καναν μαθμα δλδ, συνηθως παιζαν στους υπολογιστες:P)
Και ειμαι 101% σιγουρος γι'αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Όπα, μεγάλε, καταρχάς πάρτο πιο ψύχραιμα! Μπορέις να πάρεις σχέδιο, που το δίνεις μεν εξετάσεις ενδοσχολικά, αλλά δεν είναι ΜΑΘΗΜΑ με διάβασμα κτλ. Μην ανησυχείς... Πιο καλά θα περάσεις!:P Καλή επιτυχία στις εξετάσεις!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnynoisemaker

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι οντως θα μπορουσα να διαλεξω και σχεδιο αλλα φοβαμαι επειδη δεν ειμαι καθολου καλος!!!μα καθολου ομως!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Μην ακούς αυτά που λένε, ότι πρέπει να έχεις ταλέντο και τέτοια. Ειδικά στο γραμμικό χρησιμοποιείς μόνο χάρακες και είναι σχετικά έυκολο. Νομίζω ότι αν δε θες να σε βοηθήσει το ΑΟΘ ή για το 5ο πεδίο, μην το επιλέξεις. Είναι ένα επιπλέον άχρηστο μάθημα αν δε σε ενδιαφέρει...Ψηφίζω σχέδιο:)(αν και δενέχω κάνει ποτέ... Αλλά εγώ πήρα στη Β' Γερμανικά ο ηλίθιος και είχαμε μια καθηγήτρια που μας έβαζε να διαβάζουμε κανονικά! Γι'αυτό σου λέω, υπάρχουν και πολύ χειρότερα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ητανε καλητερα να βαλω εδω το θεμα η στο "γενικης παιδιας", αλλα μαλλον τελικα εδω ταιριαζει καλητερα...

Λοιπον, αν και το αφησα για τελευτεα στιγμη, πρεπει να διαλεξω πιο θα ειναι μαθημα γενικης που θα δωσω...
ιστορια αποκλειετε εξ αρχης λογο παπαγαλισματος και λοιπον λουλουδιων...

Τωρα το τριλιμα ειναι αναμεσα στην βιολογια την φυσικη και τα μαθηματικα...
Βιολογια δεν ειναι το φορτε μου, αν και με καλο διαβασμα λογικα θα μπορω να γραψω εναν καλο βαθμο...
Μαθηματικα δεν ειμαι καθοου καλος... Και μονο απο της πραξεις κανω τρελα λαθοι... ποσο μαλλον να βρω τροπο να λυσω μια ασκηση... Αλλα απο την αλλη, αν καταφερω ενα 10αρι στα μαθηματικα, και παρω και ΑΟΘ και γραψω αρκετα καλα στο ΑΟΘ περνω περισσοτερα μορια απο οτι αν εγραφα καλα σε καπιο αλλο μαθημα γενικης...
Τελος η φυσικη... Με την οπια τα πηγα πολυ καλα φετος, και προς την οπια κλεινω να επιλεξω... Θα ειναι ομως και του χρονου ετσι "στημενη" ωστε να τα παω καλα;....

Αυριο μαλλον θα παω να γραφτω σε κανα φροντιστιριο.. θα το συζιτισω και εκει φυσικα, αλλα θα ηθελα και μερικες γνωμες και αποψης απο εδω μεσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μαθηματικά Γ.Π δαγκωτό!
Ο ξάδερφος μου έγραψε Μαθ.Κατ -> 12,7 και Μαθ.Γεν -> 19,3 !

Overall :

Μαθηματικά Κατεύθυνσης -> 12,7
Φυσική Κατεύθυνσης -> 16,1
ΑΕΠΠ -> 18,6
ΑΟΔΕ -> 19,2
Έκθεση -> 14,9
Μαθηματικά Γενικής -> 19,3
ΑΟΘ -> 20

2ο/4ο Πεδίο : 17002
, 5ο Πεδίο : 18069

->
ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙAΣ (ΟΠΑ) <-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ ότι βιολογία έχεις σίγουρα 18+ αν διαβάζεις....Εγώ 19,5 έγραψα με 5 μαθήματα όλη τη χρονιά,για τις ασκήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ ότι βιολογία έχεις σίγουρα 18+ αν διαβάζεις....Εγώ 19,5 έγραψα με 5 μαθήματα όλη τη χρονιά,για τις ασκήσεις...


Ναι όμως θα πρέπει να πάει Θετική !
Απο όποια άλλη κατεύθυνση και αν πάει , θα έχει απώλεια μορίων 1500 + !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ναι όμως θα πρέπει να πάει Θετική !
Απο όποια άλλη κατεύθυνση και αν πάει , θα έχει απώλεια μορίων 1500 + !

Εξαρτάται τι κατεύθυνση είναι βασικά...εγώ θεωρητική ήμουν και στο 1ο πεδίο έβγαλα 18724 ενώ στο 3ο 17413,έχασα δηλαδή 1000 και μόρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδια δεν με ενδιαφερει που περασε ο ταδε ξαδερφος η ποσο εγραψε ο καθενας απο εσας... Ολοι ειμαστε διαφορετικοι και ο καθενας λειτουργει καλητερα σε κατι αλλο... Αυτο που θελω ειναι γνωμες καθαρα ως προς το μαθημα, οχι "εγραψα 20 αρα παρε αυτο" , αλλα "εγω με διαβασμα εγραψα 20, αλλα θελει να εχεις και μια σχετικη τριβη τα προηγουμενα χρονια" η "εγω εγραψα χαλια, αλλα αμα διαβασεις σωστα πιστευω το χεις" κλπ....

Τεχνολογικη ειμαι και με ενδιαφερει το 4ο πεδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Παιδια δεν με ενδιαφερει που περασε ο ταδε ξαδερφος η ποσο εγραψε ο καθενας απο εσας... Ολοι ειμαστε διαφορετικοι και ο καθενας λειτουργει καλητερα σε κατι αλλο... Αυτο που θελω ειναι γνωμες καθαρα ως προς το μαθημα, οχι "εγραψα 20 αρα παρε αυτο" , αλλα "εγω με διαβασμα εγραψα 20, αλλα θελει να εχεις και μια σχετικη τριβη τα προηγουμενα χρονια" η "εγω εγραψα χαλια, αλλα αμα διαβασεις σωστα πιστευω το χεις" κλπ....

Τεχνολογικη ειμαι και με ενδιαφερει το 4ο πεδιο...
Άρα καλύτερα μαθηματικά,αφού θα έχεις και τα μαθηματικά της κατεύθυνσης..Απ'ότι ξέρω της γενικής τα μαθηματικά είναι πολλοί εύκολα για όσους είναι τεχνολογική-θετική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top