Καταργούνται τα μόρια των αθλητών για τις πανελλήνιες

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Γιατι εγω που εβγαλα 19549 μορια στο 3ο πεδιο ειμαι καθολου ικανος γιατρος; Η επειδη εχω 19600 στο 2ο/4ο ειμαι ικανος ηλεκτρολογος;
Ας καταλαβουμε επιτελους οτι το πανεπιστημιο δεν ειναι η 4η Λυκειου.

Φυσικά κάποια μαθήματα δείχνουν μια κλίση! Δεν είναι τόσο άσχετα όσο νομίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
διαφωνω με αυτο το πριμ για δυο κυριως λογους.
πρωτα απ'ολα ο αθλητισμος δεν εχει σχεση με την τριτοβαθμια εκπαιδευση, εκτος αν βεβαια μιλαμε για γυμναστικη ακαδημια. η αληθεια ειναι οτι παρα τον κοπο που ενδεχομενως πολλοι εχουν κανει, δεν μπορω να διακρινω για ποιο λογο να παρουν περισσοτερα μορια.
δευτερον, ο πρωταθλητισμος δεν ειναι κατι υγειες. ξεφευγει απο το πνευμα του αθλητικου ιδεώδους και, για μενα, πρεπει να αποθαρρυνεται.

προβαλλετε ως επιχειρημα τις θυσιες. εχετε χασει τον στοχο σας αν ζητατε παραπανω ανταμοιβη απο την προσωπική σας ευχαριστηση και υγεια.ο αθλητισμος, πρεπει να στηριζεται, αλλα οχι με ανταμοιβες/δωρα. πρεπει να αναπτυσσεται ως κομματι της παιδειας. για μενα οι θυσιες σας ηταν, ισως, λανθασμενες, αλλα δεν ειμαι αυτος που θα κρινω τις επιλογες σας. μη ζητατε, παντως, ανταλλαγμα για αυτο που επιλεξατε να κανετε εσεις, ιδιαιτερα οταν ειναι κατι που καμια σχεση δεν εχει με τον αθλητισμο
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με όσα λες. Αν κάνουν πρωταθλητισμό ας μπουν γυμναστική ακαδημία! + πρέπει να πριμοδοτούντια και οι άλλοι, π.χ. από καλλιτεχνικους, μαθηματικούς κτλ. αγώνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Πριμοδοτούνται αν αυτό λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
θελω καποιος να μου απαντησει γιατι το εχω ακομα απορια...τελικα καταργηθηκαν τα επιπλεον μορια η εμειναν στα λογια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
θελω καποιος να μου απαντησει γιατι το εχω ακομα απορια...τελικα καταργηθηκαν τα επιπλεον μορια η εμειναν στα λογια?


Όχι δεν καταργήθηκαν, ο νόμος ψηφίστηκε και ισχύει κανονικά...



Υ.Γ.κάτι μ***** σχετικά με το πρωταθλητισμό δεν θα τις σχολιάσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
δεν το επιασα αυτο με τον πρωταθλητισμο.γνωριζει κανεις καποιο σαιτ σχετικο με τα επιπλεον ποσοστα που παιρνεις κατακτωντας μια θεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ναι αλλα σκεφτηκατε οτι με αυτο τον τροπο τα παιδια ωθουνται προς τον αθλητισμο?εγω σαν αθλητης του 5x5 ακουσα προσφατα για τα bonus που παιρνεις με την επιτευξη καποιας καλης θεσης και ψαχνοντας να δω το ποσοστο που παιρνεις βρηκα και αυτο το forum.ειμαι καλος μαθητης αλλα με ενδιαφερει και ο αθλητισμος.και νομιζα οτι με μια επιτυχια στον αθλητισμο θα εχω και μια εισοδο σε μια σχολη...καποιοι μιλησαν για 10% και για σκραπες.ενας σκραπας που γραφει 6αρια κ 7αρια τι να το κανει το 10%?

δεν ωθουνται στον αθλητισμο. ειναι λαθος τα κινητρα.
-----------------------------------------
Φυσικά κάποια μαθήματα δείχνουν μια κλίση! Δεν είναι τόσο άσχετα όσο νομίζεις.

το παιδι εννοουσε κατι που με βρισκει συμφωνο, αλλα δεν νομιζω οτι καταλαβες. το πανεπιστημιο δεν ειναι φυσικη εξελιξη του λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
γιατι αυτο δεν θεωρειται κινητρο για να ασχολειθει κανεις με τον αθλητισμο?και ξερω οτι εχω δικιο γιατι εμενα αυτα τα επιπλεον μορια ηταν ενας απο τους βασικους λογους που ασχοληθηκα και ασχολουμαι με τον αθλητισμο.ωστοσο εξακολουθω να ενδιαφερομαι για ενα σαιτ που θα βρω τα ποσοστα των νικητων, οπως ζηταω και στο παραπανω post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aσχολείσαι για τα μόρια;;;Τι σχέση έχει ρε παλίκαρε ο αθλητισμός που κάνεις για την πλάκα σου με το πανεπιστήμιο;Ακους εκεί για βασικούς....Για αυτό πρέπει να καταργηθούν τα μόρια εκτός αν θέλεις ΤΕΦΑΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
προφανως δεν ασχολεισαι με τον αθλητισμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Προφανώς δεν με ξες για να κρίνεις.Φιλε μου ασχολήθηκα με τον αθλητισμό για αρκετά χρόνια αλλά σταμάτησα πέρυσι λόγω δύσκολου προγράμματος.Είναι κατάντια να ασχολήσαι με τον αθλητισμό για τα μόρια.Εγώ άρχισα επειδή γούσταρα να μαι με την ομάδα και να παίζουμε.Πολλά παιδιά από την ομάδα μου ήταν ΕΚΑΣΘ αλλά σταμάτησαν αρκετοί για να μπορέσουν να διαβάσουν και να περάσουν εκεί που θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
γιατι αυτο δεν θεωρειται κινητρο για να ασχολειθει κανεις με τον αθλητισμο?και ξερω οτι εχω δικιο γιατι εμενα αυτα τα επιπλεον μορια ηταν ενας απο τους βασικους λογους που ασχοληθηκα και ασχολουμαι με τον αθλητισμο.ωστοσο εξακολουθω να ενδιαφερομαι για ενα σαιτ που θα βρω τα ποσοστα των νικητων, οπως ζηταω και στο παραπανω post.

ειναι ΛΑΘΟΣ το κινητρο. εν ολιγοις, το πνευμα του αθλητισμου δεν ειναι μια επιβραβευση για τα μορια, τα οποια στο κατω κατω ενδεχωμενως να πατησεις επι πτωματων για να τα παρεις
-----------------------------------------
προφανως δεν ασχολεισαι με τον αθλητισμο...

ουτε εσυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ενα 10% ρε παιδια πως μπορει να βοηθησει εναν σκραπα?ενας καλος μαθητης πιστευω οτι αξιζει και το 10%.αν και καποιος το ειπε και συμφωνουσα μαζι του.ειναι πολυ.αλλα προς θεου πως ενας χαζος αλλα καλος αθλητης θα φαει την θεση καποιου καλου μαθητη?επισης δεν ειδα κανεναν να αντιδρα για τους μαθηματικους αγωνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ενα 10% ρε παιδια πως μπορει να βοηθησει εναν σκραπα?ενας καλος μαθητης πιστευω οτι αξιζει και το 10%.αν και καποιος το ειπε και συμφωνουσα μαζι του.ειναι πολυ.αλλα προς θεου πως ενας χαζος αλλα καλος αθλητης θα φαει την θεση καποιου καλου μαθητη?επισης δεν ειδα κανεναν να αντιδρα για τους μαθηματικους αγωνες...

τοτε μου λες, οτι δεν εχει λογο υπαρξης το 10%






σε ολους τους αγωνες διαφωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
δεν λεω αυτο..λεω οτι θαταν προτιμοτερο ενα 5-6%!αν και εγω προτιμω νουμερο παρα ποσοστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εγώ τώρα μετάνιωσα που σταμάτησα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mercurius

Νεοφερμένος

Ο θράσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
παντως ρε παιδια εγώ ποτέ δε το βρηκα δίκαιο... το συστημα του σχολειου είναι αυτο: διαβαζεις και αναλογα μ αυτο που έγραψες περνας εκει που επελεξες! Χαίρω πολύ ότι είναι σκατα αλλά αυτό είναι! δε μπορεί ο αλλος με λιγοτερο διαβασμα να μπαινει στη σχολη που δε μπηκες εσυ! Δε στέκει λογικά! επιλογή του είναι να ασχοληθεί ΚΑΙ με τον αθλητισμο! Και δε φτάνει που καναν τη βλακεία και δώσαν αυτό το προνόμιο, σε κάποιον που έχει ασχοληθεί αιώνες πχ με τη μουσική δε δίνουν ΤΙΠΟΤΑ! ελεος δηλαδή! όχι ότι έχω ασχοληθεί τόσο με τη μουσική ώστε να ενδιαφέρομαι αλλά είμαι σε μουσικό σχολείο και βλέπω συμμαθητές που σκοτώνονται ρε παιδιά στο διάβασμα για να τα βγάλουν όλα αυτα! Αυτοί γιατί δεν έχουν καμία διευκόλυνση? καλά, κάνω πως ξεχνάω και το άλλο για όσους έχουν παγκόσμιες διακρίσεις που περνάν ΟΠΟΥ θελουν....
:nono::nono::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
παντως ρε παιδια εγώ ποτέ δε το βρηκα δίκαιο... το συστημα του σχολειου είναι αυτο: διαβαζεις και αναλογα μ αυτο που έγραψες περνας εκει που επελεξες! Χαίρω πολύ ότι είναι σκατα αλλά αυτό είναι! δε μπορεί ο αλλος με λιγοτερο διαβασμα να μπαινει στη σχολη που δε μπηκες εσυ! Δε στέκει λογικά! επιλογή του είναι να ασχοληθεί ΚΑΙ με τον αθλητισμο! Και δε φτάνει που καναν τη βλακεία και δώσαν αυτό το προνόμιο, σε κάποιον που έχει ασχοληθεί αιώνες πχ με τη μουσική δε δίνουν ΤΙΠΟΤΑ! ελεος δηλαδή! όχι ότι έχω ασχοληθεί τόσο με τη μουσική ώστε να ενδιαφέρομαι αλλά είμαι σε μουσικό σχολείο και βλέπω συμμαθητές που σκοτώνονται ρε παιδιά στο διάβασμα για να τα βγάλουν όλα αυτα! Αυτοί γιατί δεν έχουν καμία διευκόλυνση? καλά, κάνω πως ξεχνάω και το άλλο για όσους έχουν παγκόσμιες διακρίσεις που περνάν ΟΠΟΥ θελουν....
:nono::nono::nono:

μπορει με λιγοτερο διαβασμα, αλλα καλυτερη βαθμολογια. το ζητημα δεν ειναι μονο το ποσο διαβαζεις, αλλα ειναι και ο τροπος που αναλυεις την πληροφορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Το 10% κάνει τα 15.000 μόρια 16.500. Αν δεν καταλαβαίνεις πόσο σημαντικό είναι αυτό τότε μάλλον δεν έχεις καμία σχέση με τις πανελλήνιες.

Δεν διαφωνώ με τους μαθηματικούς αγώνες. Η διαφορά είναι ότι κάποιος που έχει πάει ας πούμε σε βαλκανιάδα στην ΕΜΕ διαπιστωμένα μπορεί να ανταπεξέλθει (και είναι πολύ πολύ πιο μπροστά απ' τους υπόλοιπους) σε μια μαθηματική σχολή, γιατί να χρειάζεται τις πανελλήνιες για να μπει, δεν αποτελούν αξιοκρατικές διαδικασίες οι διαγωνισμοί της ΕΜΕ ή κάτι;

καποιοι ανεφεραν οτι οσοι εχουν μορια που τα κατεκτησαν απο τον αθλητισμο αυτα να τους αφολησουν μονο αν επιλεξουν γυμναστικη ακαδημια.επομενως και η μαθηματικοι αγωνες το αντιστοιχο.για να βγαλεις ομως 15000 εχεις ριξει καλο διαβασμα.αλλα εγω τι ξερω απο αυτα...σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
μα δεν ειπα οτι εσυ το εγραψες.παντως καποιοι το ειπαν αν κοιταξεις στις τελευταιες 5 σελιδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top