Καταργούνται τα μόρια των αθλητών για τις πανελλήνιες

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Anass92,aighnhths +100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anass92

Νεοφερμένος

Η Anass92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
To σωστότερο πάντως θα ήταν να αυξηθεί το ποσοστά αλλά να υπάρχει κάποιος περιορισμός ως προς το που θα χρησιμοποιηθεί.Για παράδειγμα όσοι διακρίθηκαν στον αθλητισμό να το παίρνουν στο ΤΕΦΑΑ ενώ οι διακριθέντες σε ένα διαγωνισμό χημείας στο χημικό και πάει λέγοντας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Για τις αθλητικες ακαδημιες ας μπαινουν και με ανευ. Για τα υπολοιπα πανεπιστημια οχι. Μια γνωστη μου ειχε ανευ γιατι ειχε παρει μερος στους ολυμπιακους και μπηκε ιατρικη και εχει περασει δυο μαθηματα στα τρια ετη.ωραιο ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia8218

Νεοφερμένος

Η virginia8218 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
δεν εχω κατι αλλο να πω ο φιλος εδω τα ειπε ολα.....ειμαι σε αθλητικο γυμνασιο και θα παω σε λυκειο του χρονου αυτο που εγω βλεπω ειναι οτι ολοι πανε στα αθλητικα για να μπουν πιο ευκολα σε μια σχολη καλα τους κανουν τωρα...αντε ειχαν αργησει πολυ να το κανουν...αν θελουν ανταμοιβη να βρουν κατι αλλο....
μη νομίζεις οτι μπαίνεις και εύκολα όπως λες. Αν δεν σκιστείς και στο διάβασμα και στις προπονήσεις. Ξέρω παιδια που χαλάρωσαν λόγο αυτών των μορίων και την πάτησαν.Εκτός άν θες κανένα τει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
παιδι με πολλες διακρισεις στην κολυμβηση (νομιζω 5ος σε παγκοσμιο) περασε ανευ πανελληνιων στο παιδαγωγικο αθηνας,το παιδι δεν ξερει ουτε το ονομα του να γραφει ,αμαρτια δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγώ πάντως ξέρω το παιδί που πήρε τα πανελλήνια στο σκάκι κάτω των 16, τα κονόμησε τα μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
5 φιλοι μου περασαν ανευ πανελληνιων στη σχολη που ηθελαν (4οι σε παγκοσμια καταξη στο σχολικο πρωταθλημα βολλευ).. 2 παιδαγωγικο 1 οικονομικα 1 αρχιτεκτονικη 1 ιατρικη.. Για τους δυο τελευταιους εγγυωμαι οτι το αξιζαν γιατι ειναι κ εξυπνοι και διαβαζαν τις προηγ. χρονιες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Και συγγνώμη θεωρείτε όλοι εσείς ότι ένα παιδί που αθλείται, αναγκαστικά δεν έχει άλλα ενδιαφέροντα από το άθλημά του?
και εγω αθλουμαι, αλλα δεν με ενδιεφερε κατι τοσο αρρωστο οσο ο πρωταθλητισμος και μπηκα στη σχολη που ηθελα, επειδη διαβασα και οχι επειδη πηρα ενα ανεφ ή ενα 10%. για να ανταπεξελθεις στα πολυτεχνεια πρεπει να εχεις ενα υποβαθρο, που μαθητες του 14 με ανεφ, δεν εχουν. και στην τελικη, δεν εχει καμια σχεση ο αθλητισμος που πριμοδοτείται με 10% επι της βαθμολογιας σου για να μπεις σε μια σχολη. ειναι ΑΛΛΟ πραγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TNS

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μόλις σήμερα είδα αυτό το ενδιαφέρον τόπικ μιας και εγώ κάνω πρωταθλητισμό και θα ήθελα να παραθέσω την άποψή μου. Συγκεκριμμένα κολυμπάω από 3,5 ετών και από τα 10 μου κάνω πρωταθλητισμό στο κολύμπι με πολλές επιτυχίες πανελλαδικώς (έχω καταφέρει να φτάσω μέχρι και την 4η θέση σε πανελλήνια πρωταθλήματα). Το 10% δεν το πήρα γιατί το παίρνουν οι 3 πρώτοι σε πανελλήνια πρωταθλήματα ενώ εγώ έβγαινα τέταρτος αλλά ευτυχώς πέρασα εκεί που ήθελα στην ΑΣΟΕΕ στη Λογιστική και Χρηματοοικονομική χωρίς τα μόρια. Κατ΄αρχάς ο σωστότερος τίτλος για το τόπικ είναι Καταργείται το άνευ και όχι τα πριμ γιατί ισχύουν ακόμα (10% ο πρώτος, 8% ο δεύτερος και 7% ο τρίτος ενώ για τα ευρωπαϊκά και παγκόσμια φτάνει νομίζω μέχρι και 20% και στα ΤΕΦΑΑ η μοριοδότηση είναι πιο αυξημένη, στο swim-news.50megs.com τα γράφει αναλυτικά για όποιον ενδιαφέρεται). Να ξέρετε πάντως ότι αν κάποιος συγκεντρώσει 16500 και έχει το 10% πάει στο 18150. Αυτός όμως θα κάνει μηχανογραφικό τον Ιούλιο κανονικά με όλους και θα ληφθεί υπόψιν για την κατάταξή του σε σχολή το 16500 και όχι το 18150. Μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα εγγραφθεί στη σχολή αυτή και θα ξανακάνει μηχανογραφικό το Σεπτέμβριο με την ίδια σειρά επιλογών που το έκανε τον Ιούλιο και θα διαγωnισθεί μόνο με όσους έχουν πριμ με τα 18150. Αν τώρα περάσει σε άλλη σχολή, αν του αρέσει διαγράφεται από την προηγούμενη αλλιώς συνεχίζει εκεί που πέρασε τον Αύγουστο. Επίσης να ξέρετε πως ειδικά σε υψηλόβαθμες πχ στην Ιατρική πρέπει να συγκεντρώνεις βαθμό κοντά στην κανονική βάση για να περάσεις λόγου χάριν πέρσι το 2008 στη χρονιά μου περάσαν 2 άτομα με το 10% στην Ιατρική Αθήνας (τόσους δεχόταν η σχολή) με 19200 και 19150 και αν προσθέσετε το 10% πάνε πάνω από 21000 τα μόριά τους. Όσο για το άνευ θεωρώ θα μπορούσαν να τεθούν κάποιοι περιορισμοί ως προς τις σχολές που μπορείς να πας με αυτό ώστε να υφίσταται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
5 φιλοι μου περασαν ανευ πανελληνιων στη σχολη που ηθελαν (4οι σε παγκοσμια καταξη στο σχολικο πρωταθλημα βολλευ).. 2 παιδαγωγικο 1 οικονομικα 1 αρχιτεκτονικη 1 ιατρικη.. Για τους δυο τελευταιους εγγυωμαι οτι το αξιζαν γιατι ειναι κ εξυπνοι και διαβαζαν τις προηγ. χρονιες!!

Άνευ Πανελληνιων δεν γίνεται. Απλά μπαίνεις χωρίς τη βάση, αν πάρεις απολυτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μόλις σήμερα είδα αυτό το ενδιαφέρον τόπικ μιας και εγώ κάνω πρωταθλητισμό και θα ήθελα να παραθέσω την άποψή μου. Συγκεκριμμένα κολυμπάω από 3,5 ετών και από τα 10 μου κάνω πρωταθλητισμό στο κολύμπι με πολλές επιτυχίες πανελλαδικώς (έχω καταφέρει να φτάσω μέχρι και την 4η θέση σε πανελλήνια πρωταθλήματα). Το 10% δεν το πήρα γιατί το παίρνουν οι 3 πρώτοι σε πανελλήνια πρωταθλήματα ενώ εγώ έβγαινα τέταρτος αλλά ευτυχώς πέρασα εκεί που ήθελα στην ΑΣΟΕΕ στη Λογιστική και Χρηματοοικονομική χωρίς τα μόρια. Κατ΄αρχάς ο σωστότερος τίτλος για το τόπικ είναι Καταργείται το άνευ και όχι τα πριμ γιατί ισχύουν ακόμα (10% ο πρώτος, 8% ο δεύτερος και 7% ο τρίτος ενώ για τα ευρωπαϊκά και παγκόσμια φτάνει νομίζω μέχρι και 20% και στα ΤΕΦΑΑ η μοριοδότηση είναι πιο αυξημένη, στο swim-news.50megs.com τα γράφει αναλυτικά για όποιον ενδιαφέρεται). Να ξέρετε πάντως ότι αν κάποιος συγκεντρώσει 16500 και έχει το 10% πάει στο 18150. Αυτός όμως θα κάνει μηχανογραφικό τον Ιούλιο κανονικά με όλους και θα ληφθεί υπόψιν για την κατάταξή του σε σχολή το 16500 και όχι το 18150. Μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα εγγραφθεί στη σχολή αυτή και θα ξανακάνει μηχανογραφικό το Σεπτέμβριο με την ίδια σειρά επιλογών που το έκανε τον Ιούλιο και θα διαγωnισθεί μόνο με όσους έχουν πριμ με τα 18150. Αν τώρα περάσει σε άλλη σχολή, αν του αρέσει διαγράφεται από την προηγούμενη αλλιώς συνεχίζει εκεί που πέρασε τον Αύγουστο. Επίσης να ξέρετε πως ειδικά σε υψηλόβαθμες πχ στην Ιατρική πρέπει να συγκεντρώνεις βαθμό κοντά στην κανονική βάση για να περάσεις λόγου χάριν πέρσι το 2008 στη χρονιά μου περάσαν 2 άτομα με το 10% στην Ιατρική Αθήνας (τόσους δεχόταν η σχολή) με 19200 και 19150 και αν προσθέσετε το 10% πάνε πάνω από 21000 τα μόριά τους. Όσο για το άνευ θεωρώ θα μπορούσαν να τεθούν κάποιοι περιορισμοί ως προς τις σχολές που μπορείς να πας με αυτό ώστε να υφίσταται.

οπως εχω ηδη πει, δεν βρισκω το λογο να υπαρχει στα τμηματα πλην της γυμναστικης ακαδημιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Άνευ Πανελληνιων δεν γίνεται. Απλά μπαίνεις χωρίς τη βάση, αν πάρεις απολυτήριο.
Aπλα και να μην εδιναν παλι περνουσαν.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
τελικα ισχυει ή οχι ρε παιδια..???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
τελικα ισχυει ή οχι ρε παιδια..???
Οσοι το χουν παρει ηδη ναι ισχυει και για 2 χρονια.. αλλα οσοι παλυουν για να το παρουν απο δω και περα ας το ξεχασουν..:P (για το ανευ μιλαμε παντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν καταργήθηκε ακόμα.Μπαινουν όλα τα ντουβαρια σε σχολές υψηλής ζήτησης χωρίς κόπο και εμείς μπορεί να μείνουμε απ΄εξω για λίγα μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
δηλαδη καποιος που το πηρε φετος τον Μαιο στις εξετασεις του 2010 θα το παρει..(Νικο Παντου εισαι) χαχα00χ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
δηλαδη καποιος που το πηρε φετος τον Μαιο στις εξετασεις του 2010 θα το παρει..(Νικο Παντου εισαι) χαχα00χ
Αν το πηρε τοτε ναι.. αν και νομιζα οτι μεχρι περσι μπορουσες να το παρεις..
-----------------------------------------
Και οσο για το 10% μπορει να χασεις τη σχολη που θελεις αν στηριζεσαι σ αυτο καθως μπορει να σου την παρει καποιος που εχει ''ισχυροτερο'' 10% ή ειναι πιο κοντα στη βαση απο σενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick0s93

Νεοφερμένος

Ο nick0s93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Να τα παίρνουν τα μόρια μόνο αυτοί που τα αξιζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν καταργήθηκε ακόμα.Μπαινουν όλα τα ντουβαρια σε σχολές υψηλής ζήτησης χωρίς κόπο και εμείς μπορεί να μείνουμε απ΄εξω για λίγα μόρια.

ετσι ακριβως...οπως τα λες ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top