Καλοκαίρι πριν τις πανελλήνιες, τι κάνω;

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Nαι, ok, δεν είπα να μη διαβάζουμε. Αλλά οι ιδέες δεν προκύπτουν μόνο από τη μελέτη του σχολικού βιβλίου. Για να γράψεις μια καλή έκθεση πρέπει να έχεις σφαιρικές γνώσεις τις οποίες δύσκολα αποκτάς από τα σχολικά εγχειρίδια.

Ο συνδυασμος κανει τη διαφορά. Αν επιλεξεις να μην αξιοποιησεις καν τα εγχειριδια για τα οποια, μεταξυ μας, πληρώνεις αδρά, θα πρεπει να αρκεστεις σε ενα βαθμο της μεσαίας κλιμακας. Γιατι να χασεις μορια αν μπορεις να τα κερδισεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ε, δεν είπα ότι θα διαβάζουμε μόνο εξωσχολικά βιβλία. Είπα ότι τα σχολικά βιβλία δεν αρκούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Εδω θα συμφωνησω, αλλα ενταξει, δε μπορεις να ζητας να μπεις στο πανεπιστημιο και γι'αυτο να σε καλυπτει ενα μονο βιβλιο, που ειναι και τσαμπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Διαβάζω μερικά ποστς εδώ πέρα και δε μπορώ να συγκρατήσω τα γέλια μου. Καλό θα είναι να μην είμαστε τόσο απόλυτοι στη ζωή μας, γιατί αυτό που μας μένει δεν είναι το πόσο καλά την είπαμε σε έναν συμφορουμίτη για τα λάθη του, αλλά στο πόσο συμπαθής γίναμε και πόσο θα μας θυμούνται επειδή βοηθήσαμε.
Τώρα για το θέμα που συζητάτε νομίζω πως κάθε μαθητής γνωρίζει καλύτερα τον εαυτό του και δε θα πρέπει να διαβάζει μυστικές συνταγές για απόλυτη επιτυχία εδώ. Οι πανελλήνιες δε φημίζονται για τη δημιουργικότητα τους, άρα ένα μεθοδικό και ώριμο διάβασμα μπορεί να σας οδηγήσει σε πολύ καλά αποτελέσματα. Εξαίρεση ίσως να αποτελεί το μάθημα της Έκθεσης, για το οποίο πιστεύω ακράδαντα πως στο θέμα της ανάπτυξης τουλάχιστον, κανένα φροντιστήριο δε μπορεί να σε προετοιμάσει. Σκεφτείτε ότι ο αναγνώστης σας είναι κάποιος άνθρωπος που έχει βαρεθεί να διαβάζει συνέχεια τις ίδιες φράσεις-κονσέρβα που σας δίνουν σε φωτοτυπία και σας παρακινούν να αποστηθίσετε. Διαβάζετε σοβαρά τα θέματα, μπείτε στο ζουμί της υπόθεσης, διακρίνετε σε ποιον απευθύνεστε και διαλέξτε έτσι το κατάλληλο ύφος. Και να θυμάστε ότι αν καταφέρετε να κερδίσετε τον εξεταστή από τις πρώτες κιόλας σειρές θα πάτε πολύ καλά. Τα υπόλοιπα σημεία του διαγωνίσματος δυστυχώς εξαρτώνται άμεσα από το διάβασμα και την εξάσκηση της ελληνικής. Νομίζω ότι κάποιος μαθητής που διαβάζει βιβλία, εφημερίδες και έχει μια άνεση λόγου, μπορεί άνετα να τεκμηριώσει τις απόψεις του στα θέματα που μπαίνουν.
Η χρονιά που ακολουθεί νομίζω ότι συνήθως μένει αξέχαστη σε όλους. Δεν είναι μόνο το διάβασμα που σε οδηγεί σε απελπισία αλλά το συναίσθημα του άγνωστου που σε περιμένει. Νιώθεις ότι θα έχεις τους συμμαθητές σου και τους φίλους σου για λίγο μόνο καιρό κοντά σου, ότι οι καθηγητές σου και το σχολείο όσο κι αν τα αντιπαθείς θα σου λείψουν και άλλα τέτοια ψυχολογικά. Αν περάσουν λίγα χρόνια είμαι σίγουρη πως θα τη θυμόσαστε σαν μια όμορφη χρονιά. Σίγουρα οι πανελλήνιες θα είναι η κυρίαρχη μνήμη, αλλά τα βάσανα που περνάτε τώρα μάλλον δε θα συγκρίνονται με τα μετέπειτα :) Κοιτάξτε να κάνετε ότι καλύτερο μπορείτε στη ζωή σας, να σκέφτεστε ότι οι πράξεις σας επηρεάζουν το μέλλον σας, αλλά να μην ξεχνάτε ούτε την ηλικία σας ούτε να γεύεστε τη ζωή. Καλό καλοκαίρι και καλή δύναμη για τη συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Νιώθεις ότι θα έχεις τους συμμαθητές σου και τους φίλους σου για λίγο μόνο καιρό κοντά σου, ότι οι καθηγητές σου και το σχολείο όσο κι αν τα αντιπαθείς θα σου λείψουν και άλλα τέτοια ψυχολογικά.
Μονο εγω δεν εβλεπα την ωρα να τους ξεφορτωθω; :P Ακομα και οταν ξαναεδωσα αισθανθηκα λιγο ασχημα που ξαναειδα μερικα ατομα (βλεπε την αγενεστατη γραμματεα και μερικους αντιπαθεστατους καθηγητες, που αν χασω τη σχολη μου στα "γενναιωδορα" προφορικα τους θα το "οφειλω").

Ψιλο- (ως χοντρο-) off, I know. :P

Α, και για την Εκθεση που λετε, εγω προσωπικα μονο τη θεωρια διαβαζα. Εκθεσεις εγραφα μονο αν με ενεπνεε το θεμα που μας εβαζαν (:P), περιληψεις ομως εκανα καθε εβδομαδα. Και δεν ειμαι σε καμια περιπτωση το προτυπο του διαβασμενου και καλλιεργημενου ανθρωπου. Και τις 2 χρονιες εγραψα αξιοπρεπεις βαθμους πιστευω (16,7 και 15,8).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Η αξία που δίνει ο καθένας στη γλώσσα είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό και προσωπικό! Επιμένω ότι η αποστολή της είναι η επικοινωνία και από τη στιγμή που η τελευταία επιτυγχάνεται τα υπόλοιπα περισσεύουν... Το "κολλάμε" ήταν γενική αναφορά, δεν πήγαινε συγκεκριμένα σ'εσένα:)! Το θέμα το επανέφερα όχι για να προκαλέσω αλλά επειδή έτυχε να το προσέξω τώρα και ήθελα να εκφράσω και εγώ την άποψή μου.


Διαφωνώ. Η γλώσσα είναι, εκτός από τον πρωταρχικό της ρόλο ως μέσο επικοινωνίας, δείγμα του τρόπου σκέψης του λαού που τη χρησιμοποιεί και συνάμα κινητήριος δύναμη για αυτήν. Οφείλουμε, εάν θέλουμε να συνεχίσουμε να αποκαλούμαστε "άνθρωποι", να την χρησιμοποιούμε σωστά και με επιμέλεια.


Γενικα συμφωνω. Ομως η εκθεση ειναι ενα μαθημα που απαιτει μια γενικη κουλτουρα απτο μαθητη.Ακομα και αυτα που γραφεις χρειαζονται χρονια για να βιωθουν απο τον ανθρωπο,και να γινουν κτημα του. Αυτος ο χρονος δεν ειναι διαθεσιμος στη 3η λυκειου.
Επειδη οι φιλολογοι βαθμολογουν πραγματικα οπως να'ναι,και βλεπω τραγικες ανατροπες,πιστευω πως δεν αξιζει καποιος να αφιερωσει χρονο για την εκθεση-περα απο την απαραιτητη τριβη με το μαθημα- γιατι απλουστατα μπορει να παει στραφι. Ετσι, θεωρω οτι ειναι προτιμοτερο αυτος ο -πολυτιμος- χρονος να παει σε ενα μαθημα που σιγουρα θα πιασει τοπο (πχ βιολογια ή αοδε).

Δεν θα διαφωνήσω ακριβώς, απλά θα σου θέσω ένα ερώτημα: Εάν κάποιος δεν βρίσκεται σε συνεχή τριβή με θέματα της καθημερινότητας στην οποία ζει και με το βιβλίο γενικότερα, πώς ακριβώς θα αποκτήσει αυτή τη "γενική κουλτούρα" στην οποία αναφέρεσαι; Ποτέ δεν είναι αργά για να ξεκινήσει αυτή η ενασχόληση, και φυσικά, δεν βρίσκω κανένα λόγο κάποιος μαθητής της τρίτης λυκείου να σταματήσει να ασχολείται με αυτά, εάν αυτή η συνεχής τριβή προϋπήρχε.

Επίσης, σε γενικότερο πλαίσιο, εξ' αιτίας κάποιων δημοσιεύσεων που διάβασα, δεν θεωρώ δόκιμο να εγκαταλείπει ένας τελειόφοιτος του λυκείου την προσπάθεια στα μαθήματα γενικής παιδείας. Νομίζω πως ο στόχος ενός -το λιγότερο- αξιοπρεπούς απολυτηρίου βρίσκεται μέσα στις προτεραιότητες όλων προς διασφάλιση μίας εξίσου αξιοπρεπούς επαγγελματικής αποκατάστασης. Επομένως, ο καθένας, στο βαθμό που του επιτρέπει το φόρτο μελέτης του για τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα, οφείλει στον εαυτό του να προσπαθεί και στα μαθήματα γενικής παιδείας μέσα στην χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Εμένα το διάβασμά μου μέχρι τώρα ήταν 2 ώρες πριν πάω να γράψω τον Ιούνιο (για όλη τη χρονιά :P) και το πιο περίεργο είναι ότι έβγαζα και βαθμό, όμως άμα συνεχίσω έτσι και φέτος με βλέπω να πιάνω πάτο, για αυτό και άρχισα από τώρα να κάνω μια ανάγνωση τα μαθήματα ώστε να μην μου έρθει ταμπλάς όταν αρχίσουν τα μαθήματα.:iagree:
Στο κάτω κάτω τι είναι 16500 μόρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgioSAc

Νεοφερμένος

Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
φετοσ δεν ασχοληθηκε κανενας με τις πανελληνιες ολοι στα μμε λεγαν για την γιουροβιζιον.ελεος δηλαδη

Δεν λες παλι καλα, την γλυτωσαμε φτηνα φετος:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Εμένα το διάβασμά μου μέχρι τώρα ήταν 2 ώρες πριν πάω να γράψω τον Ιούνιο (για όλη τη χρονιά :P) και το πιο περίεργο είναι ότι έβγαζα και βαθμό, όμως άμα συνεχίσω έτσι και φέτος με βλέπω να πιάνω πάτο, για αυτό και άρχισα από τώρα να κάνω μια ανάγνωση τα μαθήματα ώστε να μην μου έρθει ταμπλάς όταν αρχίσουν τα μαθήματα.:iagree:
Στο κάτω κάτω τι είναι 16500 μόρια;
Είναι αρκετό διάβασμα. Μην κοιτάς τώρα που έχουν όλοι 18+, στη χρονιά μου ήταν μετρημένοι, και άριστοι μαθητές ήταν γύρω στο 16-17. Που να βλεπες τι έγινε και το 2005. Γενικά δεν είναι τόσο εύκολο να βγάλεις χωρίς κόπο βαθμούς στις πανελλήνιες. Θέλει μεθοδικό διάβασμα. Δε λέω ότι πρέπει να είσαι super hero, αλλά χωρίς σύστημα και δουλειά τα 16000 δε βγαίνουν από μόνα τους, και σίγουρα όχι όπως έχεις μάθει μέχρι τώρα στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Διαφωνώ. Η γλώσσα είναι, εκτός από τον πρωταρχικό της ρόλο ως μέσο επικοινωνίας, δείγμα του τρόπου σκέψης του λαού που τη χρησιμοποιεί και συνάμα κινητήριος δύναμη για αυτήν. Οφείλουμε, εάν θέλουμε να συνεχίσουμε να αποκαλούμαστε "άνθρωποι", να την χρησιμοποιούμε σωστά και με επιμέλεια.
Αν κάνουμε, δηλαδή, συντακτικά ή γραμματικά λάθη, δεν είμαστε άξιοι να αποκαλούμαστε άνθρωποι;
Τι να πουν και οι αναλφάβητοι δηλαδή.
Εμένα το διάβασμά μου μέχρι τώρα ήταν 2 ώρες πριν πάω να γράψω τον Ιούνιο (για όλη τη χρονιά :P) και το πιο περίεργο είναι ότι έβγαζα και βαθμό, όμως άμα συνεχίσω έτσι και φέτος με βλέπω να πιάνω πάτο, για αυτό και άρχισα από τώρα να κάνω μια ανάγνωση τα μαθήματα ώστε να μην μου έρθει ταμπλάς όταν αρχίσουν τα μαθήματα.:iagree:
Στο κάτω κάτω τι είναι 16500 μόρια;
Κι εγώ διάβαζα λιγο και μόνο κατεύθυνση. Άλλο όμως δευτέρα λυκείου και άλλο τρίτη.
Τώρα διαβάζω λίγο μόνη, χαλαρά όμως, για να ξέρω τι θα με περιμένει την επόμενη χρονιά και να μην παγώσω.
16.500 μόρια είναι μεγάλη υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Αν κάνουμε, δηλαδή, συντακτικά ή γραμματικά λάθη, δεν είμαστε άξιοι να αποκαλούμαστε άνθρωποι;
Τι να πουν και οι αναλφάβητοι δηλαδή.

Οι αναλφάβητοι είναι δείγμα αυτού ακριβώς. Τι κάνει τον άνθρωπο Άνθρωπο στην τελική; Η λογική σκέψη και η χρήση της, μέσα από την οποία επιτυγχάνεται η καλλιέργεια του πνεύματος. Η γλώσσα είναι ένα δείγμα αυτών και από το πόσο σωστά τη χρησιμοποιεί κάποιος, διαφαίνεται το πνευματικό του επίπεδο. Οι αναλφάβητοι είναι και αυτοί άνθρωποι, ανήκουν δηλαδή στο είδος μας. Αλλά δεν μπορείς να τους αποκαλέσεις Ανθρώπους διότι δεν έχουν καταφέρει να φτάσουν σε κάποιο γνωστικό και πνευματικό επίπεδο για να κατακτήσουν αυτό τον τίτλο, λόγω αυτής τους της ιδιαιτερότητας.
Μπορεί να ακούγεται λίγο "ρατσιστικό" αυτό που γράφω, αλλά δεν είναι καθόλου αυτή η πρόθεσή μου. Απλώς εκφράζω τον τρόπο που το βλέπω.

(BTW, Καλό καλοκαίρι. Φεύγω διακοπές. Τσίουυυ!:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
τι κάνεις ???
το σταυρό σου:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
ελα ρε μαργαριτα...ανοιξα το θεμα για να δουν κι αλλοι μαθητες που δινουν πανελλ το 2010 οτι τα πραγματα δε ειναι τραγικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
κατσε χαλαρωσε γιατι ακολουθει δυσκολη χρονια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
ναι, μόνο που τώρα έχει αρχισει το φροντιστήριο για πολλά παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Το καλύτερο πράγμα που μπορείς να κάνεις είναι ο σταυρός σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
ΣΟΣ! ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!
σοβαρα , δε πρεπει να διακοψετε την ροη των μαθηματων σας εαν εχετε σκοπο το 19000 στις πανελληνιες.
η αλληλουχια βοηθαει το μυαλο στην συνδετικοτητα των γνωσεων σας και θα επιτρεψει να αριστευσετε.
οι μηνες δεν ειναι πολλοι για προετοιμασια. Αν ομως το πατε σερι δε θα χρειαστει να τρεχετε στο τελος για
να καλυψετε κενα, αλλα για να τελειοποιησετε τις γνωσεις σας.


Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα "[Πανελλήνιες 2013] Θερινή Προετοιμασία".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
ΣΟΣ! ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!
σοβαρα , δε πρεπει να διακοψετε την ροη των μαθηματων σας εαν εχετε σκοπο το 19000 στις πανελληνιες.
η αλληλουχια βοηθαει το μυαλο στην συνδετικοτητα των γνωσεων σας και θα επιτρεψει να αριστευσετε.
οι μηνες δεν ειναι πολλοι για προετοιμασια. Αν ομως το πατε σερι δε θα χρειαστει να τρεχετε στο τελος για
να καλυψετε κενα, αλλα για να τελειοποιησετε τις γνωσεις σας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.

οι διακοπες οχι μονο δε θα σας βοηθησουν , αλλα θα εξασθενησουν τις μεχρι τωρα γνωσεις σας!
σοβαρα μιλωντας. Καθως η επαφη σας με τα μαθηματα ειναι πολυ μικρη και επειδη τα μαθηματα ειναι πολλα
δεν μπορεσατε να αποκτησετε μια σχεση με αυτα που να σας επιτρεπει το διαλλειμα.

τωρα αμα σκοπος σας ειναι τα 15000 μορια τοτε οκ καντε διακοπες δε τρεχει τιποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Οι διακοπες ειναι αναγκαιες.Αραξτε μεχρι τις 20 αυγουστου και μετα ξεσκιστειτε στο διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top