Καλοκαίρι πριν τις πανελλήνιες, τι κάνω;

nathalie

Νεοφερμένος

Η nathalie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εννοειται,πως δεν ασχολεισαι καθολου με γενικη παιδεια(εκτος βεβαια απο τα μαθηματα που δινεις πανελλαδικα)!!μα ποιος ο λογος να κουραζεσαι επιπλεον?εγω πιθανοτατα πιανω πολυτεχνειο και φυσικη γενικης στο τελος εγραψα 10:P..
παιδια,ξεσκιστειτε σε κατευθυνση και αφηστε τα αλλα..εξαλλου θα δειτε ποσες φορες θα καταριεστε το σχολειο για τις αχρηστες ωρες που θα περνατε εκει(ειδικα σε γπ)που μονο βαρεμαρα και σωματικη κουραση προκαλουν..δλδ και μονο που θα στε σε ταξη και κανετε αρχαια και θρησκευτικα......πολυ ειναι!!το να προσπαθησεις μαλιστα ειναι κατι παραπανω απο αδυνατο!θα το δειτε και εσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγώ πάντως έχω αρχίσει φροντιστήρια(μαθηματικά-φυσική) και έχω 10 ώρες την βδομάδα.Είναι αρκετά κουραστικό(μιας και διαβάζω την ίδια μέρα που είχα φροντιστήριο για την επόμενη,και επίσης μας βάζουν καμιά 10αριά ασκήσεις συνολικά)αλλά πιστεύω πως είναι καλή προετοιμασία για το τι θα επακολουθήσει στην Γ'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni91

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Επιμένω πως το καλοκαίρι πριν τις πανελλήνιες είναι για ξεκούραση μόνο... Εγώ πέρσι ξεκίνησα φροντιστήρια 23 Αυγ.


Σωστός.!! Το καλοκαίρι παραλία:adv: και το χειμώνα στα βιβλία :read: ακόμα και στην Γ΄Λυκείου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδια της τριτης , δινατε περισσοτερη εμφαση στα μαθηματα που δωσατε στις πανελληνιες ή και γενικης? αν ναι πως προλαβενατε? αντε τους 2 πρωτους μηνες .. μετα .. ?

Ρε ορισμένα άτομα δεν μπορώ να τα καταλάβω... Πές μου λίγο αυτή την ερώτηση την έκανες γιατί απλά θες να πείς κάτι; Είναι δυνατόν να ΜΗΝ δίναμε περισσότερη έμφαση στα μαθήματα που θα δώσουμε πανελλαδικά; Για να προσέχουμε τι ρωτάμε και να βασικά να βουτάμε την γλώσσα στο μυαλό πριν μιλήσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Σωστός.!! Το καλοκαίρι παραλία:adv: και το χειμώνα στα βιβλία :read: ακόμα και στην Γ΄Λυκείου!


Παντως όλοι οι φίλοι μου που θα πάνε 3η Λυκείου κάνουν θερινά μαθήματα... Βοηθάει πάρα πολύ πιστεύω, γιατι έτσι η ύλη έχει βγει απο νωρίς και μένει μεγάλο χρονικό διάστημα μέχρι τις πανελλήνιες όπου οι μαθητές μπορουν να αφιερωθούν στην επανάληψη... Έτσι το σκέφτομαι εγω τουλάχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Ρε ορισμένα άτομα δεν μπορώ να τα καταλάβω... Πές μου λίγο αυτή την ερώτηση την έκανες γιατί απλά θες να πείς κάτι; Είναι δυνατόν να ΜΗΝ δίναμε περισσότερη έμφαση στα μαθήματα που θα δώσουμε πανελλαδικά;
Βασικά το παιδί (μάλλον) ήθελε να ρωτήσει αν διαβάζαμε και τα μαθήματα γενικής παιδείας...Όπως και να 'χει, νομίζω ότι δεν θα συναντήσει κανείς παιδιά της Γ' που να διαβάζουν θρησκευτικά ή κοινωνιολογία, αυτό έλειπε:P.

Παιδιά χαλαρώστε λίγο. Σας καταλαβαίνω απόλυτα, και εγώ έτσι ήμουν πριν ένα χρόνο, αλλά θα δείτε και μόνοι σας ότι είναι απλά μια χρονιά που περνά απίστευτα γρήγορα για όσους διαβάζουν ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ! και ΟΧΙ ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΠΟΛΥ! Επαναλαμβάνω ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ! Μην τρελαίνεστε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
+άπειρο

Είναι ακριβώς η "συνταγή" που ακολούθησα όλη τη χρονιά.Απίστευτο το ποστ σου φίλε,ίσως από τα πιο βοηθητικά και ουσιαστικά που έχω διαβάσει στο forum.
Και γω!
Επισης συμβουλευω τους υποψηφιους πια, να δουν αυτο.
Bοηθεια: το λινκ εχει greeklish και δε με αφηνει το συστημα να το βαλω.
κοίτα δε με ενδιαφέρει βασικά τι θα κάνει ο καθένας, απλά με παραξενεύει λίγο το γεγονός που υποστηρίζεις με τέτοιο "πάθος" την άποψη σου για το "συνεχόμενο χωρίς σταματημό" διάβασμα.

όπως και είπα, είναι ΡΙΣΚΟ να κουράζεται κανείς από τώρα, μεγάλο ρίσκο, έχω δει άριστα παιδιά να τα παρατάνε στο τέλος εξαιτίας της κούρασης για αυτό δε συνιστώ το διάβασμα από τώρα.
Κανενα παθος. Απλώς ειμαι σχεδον μονος να υποστηριζω την αντιθετη αποψη και θελω να απανταω σ'οσους διαφωνουν.Διαλογο κανουμε.
Για το 2ο ισχυουν αυτα που γραφω στον dragonver
Δεν θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Επιμένω πως το καλοκαίρι πριν τις πανελλήνιες είναι για ξεκούραση μόνο... Εγώ πέρσι ξεκίνησα φροντιστήρια 23 Αυγ. και τώρα που τελείωσα και έπιασα δουλειά και αναγκάζομαι να ξυπνάω από τις 8 (ντάξει δεν είναι και τόσο νωρίς) νιώθω να βγαίνει όλη η κούραση της χρονιάς.

Υ.Γ. Το αποτέλεσμα που είχα από τις 23 Αυγούστου ήταν 19280 μόρια. Δηλαδή μες το καλοκαίρι καθόμουν.
Νομιζω εχω παρεξηγηθει λιγο. Σε καμια περιπτωση δεν προτεινω καποιος να διαβαζει ατελειωτα το καλοκαιρι. Αυτο που προτεινω ειπωθηκε στη "συνταγη":δηλαδη μια καλη και γεματη προετοιμασια. Ο χρονος του καλοκαιριου ειναι αφθονος,υπεραρκετος και φτανει και για αψογη προετοιμασια και για ενα γεματο καλοκαιρι με βολτες, μπανια και κυριως χωρις καποιος να κουραστει ή να μπουχτισει.
Αν καποιος θελει να αναβαλει το διαβασμα που τον περιμενει για λιγο αργοτερα εννοειται πως δεν ειναι καταδικασμενος να αποτυχει και ειναι απολυτως κατανοητο. Αλλα ας μην βαυκαλιζομαστε οτι ολοι οι αλλοι που αρχισαν προετοιμασια απτο καλοκαιρι θα κουραστουν τοσο που δε θα μπορεσουν να ανταπεξελθουν οταν ερθει η ωρα επειδη αντι να λιωνουν ολη μερα στις παραλιες,επιλεγουν μερικες απο τις (τοσες) ελευθερες τους ωρες να τις αξιοποιησουν εποικοδομητικα. Μπραβο σ'αυτα τα παιδια,δεν εχουν τιποτα να χασουν,μονο να κερδισουν.
Dragonver συγχαρητηρια για το αποτελεσμα σου,ειναι ακρως ικανοποιητικο...αλλα οχι εντυπωσιακο.Ειδικα αν αναλογιστουμε την ευκολια των φετινων θεματων τα οποια δεν απαιτουσαν τρομερη προετοιμασια. Αυτο γινεται ομως οταν μπαινουν τετοια θεματα: ισοπεδωση. Και αυτοι που ειχαν προετοιμαστει τελεια εξισωνονται με τους "επαρκως προετοιμασμενους". Για παραδειγμα κατι τετοιο δεν εγινε με τη φυσικη του 2005: εκει φανηκε ποιος μπορουσε να ανταπεξελθει σε ενα τοσο ποιοτικο και πιεστικο διαγωνισμα και υπηρξε αξιοκρατια.
Για να μην παρεξηγηθω δεν το εννοω προσωπικα,μπορει εσυ να εγραφες τοσο καλα υπο οποιεσδηποτε συνθηκες!
-----------------------------------------
Όχι. Η έκθεση είναι κυρίως θέμα διαβάσματος γενικού περιεχομένου ούτως ώστε να προϊδεάζει κανείς τον εαυτό του και να αποκομίζει απόψεις, γενικές θέσεις και στοιχεία για οποιοδήποτε θέμα της καθημερινότητος και της ευρύτερης γνώσης. Επίσης, μέσα από αυτή τη διαδικασία, αφομοιώνονται καλύτερα και οι χρήσεις της γλώσσας, εμπλουτίζεται το λεξιλόγιο και παράλληλα ο εγκέφαλος εξασκείται στην αφομοιωτική διεργασία, η οποία είναι το Α και το Ω της συγγραφής περίληψης (μαθαίνει, δηλαδή, να εντοπίζει τα κύρια σημεία ενός κειμένου). Ένας μαθητής ο οποίος διαβάζει αρκετά εξωσχολικά θεωρώ ότι έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να γράψει ένα δυνατό και καλοβαλμένο κείμενο στις Πανελλήνιες.
Γενικα συμφωνω. Ομως η εκθεση ειναι ενα μαθημα που απαιτει μια γενικη κουλτουρα απτο μαθητη.Ακομα και αυτα που γραφεις χρειαζονται χρονια για να βιωθουν απο τον ανθρωπο,και να γινουν κτημα του. Αυτος ο χρονος δεν ειναι διαθεσιμος στη 3η λυκειου.
Επειδη οι φιλολογοι βαθμολογουν πραγματικα οπως να'ναι,και βλεπω τραγικες ανατροπες,πιστευω πως δεν αξιζει καποιος να αφιερωσει χρονο για την εκθεση-περα απο την απαραιτητη τριβη με το μαθημα- γιατι απλουστατα μπορει να παει στραφι. Ετσι, θεωρω οτι ειναι προτιμοτερο αυτος ο -πολυτιμος- χρονος να παει σε ενα μαθημα που σιγουρα θα πιασει τοπο (πχ βιολογια ή αοδε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ρε ορισμένα άτομα δεν μπορώ να τα καταλάβω... Πές μου λίγο αυτή την ερώτηση την έκανες γιατί απλά θες να πείς κάτι; Είναι δυνατόν να ΜΗΝ δίναμε περισσότερη έμφαση στα μαθήματα που θα δώσουμε πανελλαδικά; Για να προσέχουμε τι ρωτάμε και να βασικά να βουτάμε την γλώσσα στο μυαλό πριν μιλήσουμε...

εγω απλα ρωτησα αν διαβαζατε και γ.π , που βρησκατε τον χρονο .. δεν καταλαβαινω τα παιδια που τσαντιζονται με μια λογικη ερωτηση ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
εγω απλα ρωτησα αν διαβαζατε και γ.π , που βρησκατε τον χρονο .. δεν καταλαβαινω τα παιδια που τσαντιζονται με μια λογικη ερωτηση ..

Θα διαβάσεις το μάθημα Γ.Π που θα δώσεις πανελλαδικά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
παιδια.χαρειτε το καλοκαιρι
ολα γινονται
κρατηστε δυναμεις για του χρονου

Αυτό.Χρόνος υπάρχει άφθονος.Η ύλη δεν είναι δα και τόσο μεγάλη όσο θέλουν να την παρουσιάσουν τα φροντιστήρια. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
εγω απλα ρωτησα αν διαβαζατε και γ.π , που βρησκατε τον χρονο .. δεν καταλαβαινω τα παιδια που τσαντιζονται με μια λογικη ερωτηση ..

Σόρρυ αν απάντησα λίγο απότομα αλλά ρώτησες αν δίναμε περισσότερη σημασία στα μαθήματα που θα εξεταστούμε πανελλαδικά ή στα άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
ναι! γιατι ο πάπας ειναι μια λεξη που ο καθενας θα πρεπει να ξερει πώς γραφεται! Το παιδι πιο πανω εκανε ενα τραγικο ορθογραφικο λαθος που εχει να κανει με τη γνωση θεμελιωδων κανόνων ορθογραφιας (δυνάμης αντι για δυνάμεις ).Ελπιζω να ηταν τυχαιο, αλλα 2 λαθη στην ιδια προταση υποστηριζουν το αντιθετο.
Η υλη ειναι ιδια και απαραλλακτη για χρονια και οι αλλαγες που γινονται ειναι μικρες.
Μα ποιος ειπε οτι ο μαθητης θα δουλεψει μονος του;Μιλω για καλοκαιρινο φροντιστηριο αν δεν το εχεις καταλαβει -ακομα-.
Οπωσδηποτε η καλοκαιρινη προετοιμασια ειναι εφικτη.
Θα σε παρακαλουσα να προσεχεις πώς μιλας. Η απουσια των επιχειρηματων σε αναγκαζει να καταφευγεις σε βωμολοχιες.
Μπορω και γω να σου φερω ενα σωρο εκπαιδευτικους και φροντιστες που να υποστηριζουν οτι η προετοιμασια πρεπει να αρχισει απτο καλοκαιρι.Τι σημαινει αυτο; Ποσοι αδαεις εκπαιδευτικοι υπαρχουν σε τουτη τη χωρα ...
και ολοι τους το παιζουν παντογνωστες.
Ειναι εντυπωσιακη η εμμονη σου στις αποψεις σου,χωρις καν να ξερεις περι τινος προκειται αφου δεν το εχεις βιωσει. Δεχεσαι παθητικα αυτα που σου λενε και τα μηρυκαζεις.

Νομίζω ότι , απ' τη στιγμή που κανείς δεν είναι αλάνθαστος, είναι ανούσιο το να κολλάμε στην ορθογραφία μιας λέξης. Η γλώσσα υπάρχει για να μεταφέρει μηνύματα και αφού όλοι καταλάβαμε τι ήθελε να πει το παιδί, γιατί το κουράζουμε περισσότερο; Και στο κάτω κάτω, σιγά το λάθος:)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Νομίζω ότι , απ' τη στιγμή που κανείς δεν είναι αλάνθαστος, είναι ανούσιο το να κολλάμε στην ορθογραφία μιας λέξης. Η γλώσσα υπάρχει για να μεταφέρει μηνύματα και αφού όλοι καταλάβαμε τι ήθελε να πει το παιδί, γιατί το κουράζουμε περισσότερο; Και στο κάτω κάτω, σιγά το λάθος:)!
αιτνακσοι αφου καταλαβαισ το μυνιμα ωλα ωκ!
ε οχι...η γλωσσα δεν ειναι απλως ενας κωδικας επικοινωνιας και οφειλουμε να τη σεβομαστε και να τη μαθαινουμε σωστα.
Αλλωστε δεν κολλησα πουθενα. 2 μικρες αναφορες εκανα. Με το να το επαναφερεις δεν βοηθας,ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
αιτνακσοι αφου καταλαβαισ το μυνιμα ωλα ωκ!
ε οχι...η γλωσσα δεν ειναι απλως ενας κωδικας επικοινωνιας και οφειλουμε να τη σεβομαστε και να τη μαθαινουμε σωστα.
Αλλωστε δεν κολλησα πουθενα. 2 μικρες αναφορες εκανα. Με το να το επαναφερεις δεν βοηθας,ε;

Η αξία που δίνει ο καθένας στη γλώσσα είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό και προσωπικό! Επιμένω ότι η αποστολή της είναι η επικοινωνία και από τη στιγμή που η τελευταία επιτυγχάνεται τα υπόλοιπα περισσεύουν... Το "κολλάμε" ήταν γενική αναφορά, δεν πήγαινε συγκεκριμένα σ'εσένα:)! Το θέμα το επανέφερα όχι για να προκαλέσω αλλά επειδή έτυχε να το προσέξω τώρα και ήθελα να εκφράσω και εγώ την άποψή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Η αξία που δίνει ο καθένας στη γλώσσα είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό και προσωπικό! Επιμένω ότι η αποστολή της είναι η επικοινωνία και από τη στιγμή που η τελευταία επιτυγχάνεται τα υπόλοιπα περισσεύουν... Το "κολλάμε" ήταν γενική αναφορά, δεν πήγαινε συγκεκριμένα σ'εσένα:)! Το θέμα το επανέφερα όχι για να προκαλέσω αλλά επειδή έτυχε να το προσέξω τώρα και ήθελα να εκφράσω και εγώ την άποψή μου.
Αλιμονο αν προορισμος της γλωσσας ηταν μονο η επικοινωνια. Επικαλουμαι ως αυθεντιες δεκαδες λογιους που εχουν υμνησει την αξια της. Η γλωσσα κουβαλαει πανω της την κουλτουρα του καθε λαου ,μην τα ξαναλεω απο την εκθεση τα ξερετε καλυτερα απο μενα.Δεν ειμαστε ζωα.Αλλα και οι αγελαδες κανουν μουυυυυυυυυυυυυυυυυ δεν κανουν μπεεεεεεεεε-ε-ε-ε-ε-ε-ε-εεεεεεεεεεε. Οποτε βλεπω τετοια τραγικα ή μη λαθη θα τα διορθωνω και θα τα επισημαινω και παρακαλω και τους αλλους οταν εγω υποκυπτω σε αντιστοιχα λαθη να με διορθωνουν. Εχουμε βγει off btw...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Αλλα ας μην βαυκαλιζομαστε οτι ολοι οι αλλοι που αρχισαν προετοιμασια απτο καλοκαιρι θα κουραστουν τοσο που δε θα μπορεσουν να ανταπεξελθουν οταν ερθει η ωρα επειδη αντι να λιωνουν ολη μερα στις παραλιες,επιλεγουν μερικες απο τις (τοσες) ελευθερες τους ωρες να τις αξιοποιησουν εποικοδομητικα.

Μα δεν μιλαμε για απλη προετοιμασια, ο αλλος / η αλλη θελει να βγαλει ΟΛΗ την Ιστορια μεχρι τελη Αυγουστου!
-----------------------------------------
αιτνακσοι αφου καταλαβαισ το μυνιμα ωλα ωκ!
ε οχι...η γλωσσα δεν ειναι απλως ενας κωδικας επικοινωνιας και οφειλουμε να τη σεβομαστε και να τη μαθαινουμε σωστα.
Αλλωστε δεν κολλησα πουθενα. 2 μικρες αναφορες εκανα. Με το να το επαναφερεις δεν βοηθας,ε;

Ε δεν το εκανε και επιτηδες το παιδι! Ελεος πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Μα δεν μιλαμε για απλη προετοιμασια, ο αλλος / η αλλη θελει να βγαλει ΟΛΗ την Ιστορια μεχρι τελη Αυγουστου!
-----------------------------------------


Ε δεν το εκανε και επιτηδες το παιδι! Ελεος πια...
Αν μπορει καλα κανει.Δεν καταλαβαινω γιατι σε ενοχλει τοσο πολυ. Μηπως επειδη εσυ δεν κανεις κατι και νιωθεις τυψεις,νιωθεις οτι μενεις πισω; Εξηγησε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Ομως η εκθεση ειναι ενα μαθημα που απαιτει μια γενικη κουλτουρα απτο μαθητη.Ακομα και αυτα που γραφεις χρειαζονται χρονια για να βιωθουν απο τον ανθρωπο,και να γινουν κτημα του. Αυτος ο χρονος δεν ειναι διαθεσιμος στη 3η λυκειου.
Επειδη οι φιλολογοι βαθμολογουν πραγματικα οπως να'ναι,και βλεπω τραγικες ανατροπες,πιστευω πως δεν αξιζει καποιος να αφιερωσει χρονο για την εκθεση-περα απο την απαραιτητη τριβη με το μαθημα- γιατι απλουστατα μπορει να παει στραφι. Ετσι, θεωρω οτι ειναι προτιμοτερο αυτος ο -πολυτιμος- χρονος να παει σε ενα μαθημα που σιγουρα θα πιασει τοπο (πχ βιολογια ή αοδε).

Δεν ειμαστε σε θεση να παραμελησουμε ΚΑΝΕΝΑ μαθημα, ειμαστε αναγκασμενοι κατα καποιον τροπο να κανουμε το καλυτερο δυνατο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Αν μπορει καλα κανει.Δεν καταλαβαινω γιατι σε ενοχλει τοσο πολυ. Μηπως επειδη εσυ δεν κανεις κατι και νιωθεις τυψεις,νιωθεις οτι μενεις πισω; Εξηγησε μου.

Με ενοχλει γιατι δεν μπορω να βλεπω παιδια της 3ης Λυκειου να κανουν σπασμοδικες κινησεις που ενδεχεται να τους κοστισουν!

Εμεις θα ξεκινησουμε αρχες Αυγουστου φροντιστηριο, και μεχρι τα Χριστουγεννα θα εχει βγει το 80% της υλης σε ολα τα μαθηματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top