Θερινά μαθήματα

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δίνω γραπτή εγγύηση και συμφωνώ με όσους το είπανε πως τα καλοκαιρινά από Α προς Β είναι ανούσια!!! .Μην σπαταλάτε τον χρόνο σας άδικα. Η ύλη βγαίνει υπεράνετα και βάσεις θα έχετε ακόμα και αν ξεκινήσετε τον Σεπτέμβριο. Και πάνω από όλα: μάθετε να είστε σκεπτόμενοι άνθρωποι και να μην κάνετε πράγματα που σας επιβάλλει το φροντιστήριο σας. Σε λίγο θα ακούσουμε για προετοιμασία από το νήπιο για την Α' δημοτικού :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
μεγαλο βαθμο βγαζεις και χωρις θερινα κατα την μεταβαση Β-->Γ λυκειου. ....Τα φροντηστιρια σας εχουν τρομοκρατησει για τα καλα βλεπω

οχι,ουτε καν ,μονο με διαβασμα κατα τη διαρκεια της σχολικης χρονιας ,μπορει καποιος να διαπρεψει. Εδω πολλοι μεχρι την β λυκειου δεν ανοιγουν βιβλιο και στο τελος γραφουν ανετα 15+ .

Ευτυχώς έχω γλυτώσει το στυλ φρόντιστηρίου στα θεωρητικά μαθήματα διότι κάνω με 2 φιλαράκια στο σπίτι του ενος με την μητέρα του που είναι εξαίρετη φιλόλογος. Επισης για να βγάλεις 19αρια και 20αρια ειδικά με τα θέματα της θετικής κατά την γνώμη μου τουλάχιστον στην τρίτη Λυκείου ακόμα και ο καλύτερος μαθητής χρειάζεται εξωσχολικό μάθημα,λόγω ενδοσχολικών καθηγητών..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ευτυχώς έχω γλυτώσει το στυλ φρόντιστηρίου στα θεωρητικά μαθήματα διότι κάνω με 2 φιλαράκια στο σπίτι του ενος με την μητέρα του που είναι εξαίρετη φιλόλογος. Επισης για να βγάλεις 19αρια και 20αρια ειδικά με τα θέματα της θετικής κατά την γνώμη μου τουλάχιστον στην τρίτη Λυκείου ακόμα και ο καλύτερος μαθητής χρειάζεται εξωσχολικό μάθημα,λόγω ενδοσχολικών καθηγητών..

εξωσχολικο μαθημα χρειαζεται ναι, αλλα οχι απτο καλοκαιρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
εξωσχολικο μαθημα χρειαζεται ναι, αλλα οχι απτο καλοκαιρι

εγω παντως ειμαι της αποψης οτι πρεπει να κανεις φροντ ! για να καταφερεις κατι καλο ...αν θες να γραψεις ενα 15 οοοκ μην κανεις και μαγκια σου ! αν θες ομως 18 και 19 τοτε....οπωσδηποτε επιπλεον μαθημα και το καλοκαιρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κόιτα,μερικοί θέλουν να αρχίσουν από τώρα για να μπουν στην ύλη της τρίτης νωρίτερα. Κακό δεν κάνει πιστεύω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
εγω παντως ειμαι της αποψης οτι πρεπει να κανεις φροντ ! για να καταφερεις κατι καλο ...αν θες να γραψεις ενα 15 οοοκ μην κανεις και μαγκια σου ! αν θες ομως 18 και 19 τοτε....οπωσδηποτε επιπλεον μαθημα και το καλοκαιρι!

βασικα ,λυπαμαι που στο λεω αλλα πλεον δεν εχεις ελπιδες για να γραψεις 18,19 απο την στιγμη που δεν εκανες καλοκαιρινα καθε χρονια απτην α γυμνασιου ,πλεον ολα εχουν χαθει..:(

Κόιτα,μερικοί θέλουν να αρχίσουν από τώρα για να μπουν στην ύλη της τρίτης νωρίτερα. Κακό δεν κάνει πιστεύω..

κανει ,στην τσεπη των γονιων τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ναι βασικα λυπαμαι που μιλαμε σοβαρα και το καταστρεφεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
κανει ,στην τσεπη των γονιων τους
Προσωπικα ευτυχως δεν πληρωνω. Αλλα και να χρειαζοταν. . Ο καθένας όπως τον βολεύει. Προτιμώ να ζοριστώ λίγο παραπάνω για να βγάλω πιο νωρίς την ύλη . .
βασικα ,λυπαμαι που στο λεω αλλα πλεον δεν εχεις ελπιδες για να γραψεις 18,19 απο την στιγμη που δεν εκανες καλοκαιρινα καθε χρονια απτην α γυμνασιου ,πλεον ολα εχουν χαθει..:(

Εξαρτάται το επίπεδο του μαθητή. Α επίσης ρώτα τον χρήστη nafasskata την πορεία του στο Λύκειο;-) Εκεί να δεις αλλαγή. Το έχει αναφέρει σε ένα thread.


ναι βασικα λυπαμαι που μιλαμε σοβαρα και το καταστρεφεις !
Δεν είναι κακό να εκφράζει κανείς την γνώμη του!!!Ο καθένας έχει την άποψή του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Χασιμο χρονου - χρημάτων είναι με 1000. Αν κι εγώ ήμουν στο τσακ να κάνω γιατί όλοι οι φροντιστές άρχισαν κυριολεκτικά πλύση εγκεφάλου "Δε θα προλάβεις να καλύψεις τα κενά, πρέπει να βγάλουμε ύλη της 2ας και της 3ης για να είσαι πιο άνετος κλπ" . Πρώτη φορά το αντιμετώπισα αυτό. Και μερικά παιδιά ήδη έχουν αρχίσει, κυρίως τα θετικά. Αφού τόσο επηρρεάστηκα που ενώ δεν ήθελα να κάνω φροντιστήρια στη 2α τελικά θα κάνω. Από το καλοκαίρι όμως όχι, του χρόνου το καλοκαίρι έχω καιρό να χορτάσω φροντιστήρια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θα ήθελα πολυ να ακούσω έναν λόγο για να κάνει κάποιος θερινά μαθήματα:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χάσιμο χρόνου και χρημάτων. Δε λυπάστε τους γονείς σας; Αρκετά χρήματα θα ξοδέψουν για τα φροντιστήρια της Γ λυκείου.
Απολαύστε το καλοκαίρι σας. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
εγω παντως εχω αρχισει μαθηματικα-φυσικη.θελω να προχωρησω την υλη,εστω και λιγο για να νιωθω πιο ανετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εγω παντως εχω αρχισει μαθηματικα-φυσικη.θελω να προχωρησω την υλη,εστω και λιγο για να νιωθω πιο ανετος.
Και που θα σε βοηθήσει αυτό?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ρε σεις άμα θέλετε να καλύψετε τα κενά σας διαβάστε μόνοι σας κάμποσες ώρες και θα είστε μια χαρά! Δεν υπάρχει λόγος να κάνετε από τώρα θερινά. Ειλικρινά. Η ύλη στην β είναι σχετικά μικρή σε όλα τα μαθήματα. Τον Μάρτιο όλοι ανεξαρτήτως κατεύθυνσης είχαμε τελειώσει την ύλη σε βασικά μαθήματα χωρίς κανένας μας να κάνει θερινά. Κάποιοι μάλιστα είχαν μπει παράλληλα στην ύλη της γ από το Νοέμβριο του 2011. Είναι σπατάλη χρημάτων και χρόνου! Η μόνη περίπτωση που το δέχομαι είναι να κάνει ένας πολύ κακός μαθητής γιατί στοχέυει πολύ ψηλά. Αλλά και εκεί έιναι υπερβολή... Στο φροντιστήριο μου αν πάει κανείς να γραφτεί σε θερινά για τη β λυκείου τον παίρνουν αν έχει πατώσει στις εξετάσεις και γενικά αν είναι στόκος. Αλλιώς του λένε θα σε ειδοποιήσουμε το Σεπτέμβριο για να σε εντάξουμε σε τμήμα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και φέτος γράφετε σ' αυτό το thread?
Κάθε χρονιά και πιο πιστοί στην παραπαιδεία, ωραία.:ermm:


Δεν βλέπω λόγο γιατί να ζοριστείς από το καλοκαίρι της Α' λυκείου ακόμα και αν θες υψηλή σχολή, αλλά τέσπα, δεν είμαι δικτάτορας να επιβάλλω άποψη, συνεχίστε. :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
προσωπικα θα νιωθω πιο σιγουρος για το τελος αφου θα αρχισουμε την υλη της τριτης απο τα χριστουγεννα περιπου.επισης η υλη στην δευτερα αλλαζει παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
τι άλλο θα σκαρφιστούν οι μαθηματικοί/φυσικοί/φιλόλογοι για να ξεπαραδιάσουν κόσμο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
προσωπικα θα νιωθω πιο σιγουρος για το τελος αφου θα αρχισουμε την υλη της τριτης απο τα χριστουγεννα περιπου.επισης η υλη στην δευτερα αλλαζει παλι.

Στη Φυσική Γενικής εννοείς αυτή την αλλαγή ??? ----> https://vmarousis.blogspot.gr/2012/06/2012-2013.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από όσους ξέρω και έκαναν φροντ τα μαθήματα της Γ από τη Β γράψανε χειρότερα από μένα, που ξεκίνησα σαν κανονική μαθήτρια από το καλοκαίρι Β-->Γ. Συμπέρασμα: Δεν έχει ουσιαστική σημασία το πότε θα τελειώσετε την ύλη, αλλά το πώς. Όσο πιο νωρίς το καταλάβετε, τόσο το καλύτερο για εσάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top