Θερινά μαθήματα

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ενταξει,το παρεμποριο φροντιστηριακης ''γνωσης'' εχει φτασει σε ενα επιπεδο αηδιας.Το πιστευω οτι απο την Γ γυμνασιου,θα αρχιζουν καποιοι την μελετη μαθηματων της Γ λυκειου σε λιγα χρονια.Ειναι τραγικο πως η τρομολαγνεια σας ωθει σε τετοιες ακραιες και μη αναγκαιες πραξεις.Στην Α και Β λυκειου κυνηγηστε γκομενακιαααααααααα ρε,τι φροντιστηρια

Που φτασαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ενταξει,το παρεμποριο φροντιστηριακης ''γνωσης'' εχει φτασει σε ενα επιπεδο αηδιας.Το πιστευω οτι απο την Γ γυμνασιου,θα αρχιζουν καποιοι την μελετη μαθηματων της Γ λυκειου σε λιγα χρονια.Ειναι τραγικο πως η τρομολαγνεια σας ωθει σε τετοιες ακραιες και μη αναγκαιες πραξεις.Στην Α και Β λυκειου κυνηγηστε γκομενακιαααααααααα ρε,τι φροντιστηρια

Που φτασαμε...

τωρα με την κριση σωζεται καπως το πραμα ,αμα ειχε και ο κοσμος χρηματα, απτο δημοτικο θα πηγαινανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
τωρα με την κριση σωζεται καπως το πραμα ,αμα ειχε και ο κοσμος χρηματα, απτο δημοτικο θα πηγαινανε

Να ενα θετικο της κρισης :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Τι φροντιστηρια και βλακειες εγω ειμαι καθε μερα στην παραλια.Απολαυστε το καλοκαιρι σας.Εμενα με φωναξαν απ το φροντιστηριο που μολις τελειωσε η αδερφη μου να κανονισουμε τα μαθηματα που θα κανω του χρονου και τους ειπε η μανα μου οτι απ το σεπτεμβριο θα τα συζητησουμε αυτα.Δεν υπαρχει λογος να κανετε φροντιστηριο αυτο το καλοκαιρι εκτος και αν αντιμετωπιζετε πολυ σοβαρο προβλημα σε καποιο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Τι φροντιστηρια και βλακειες εγω ειμαι καθε μερα στην παραλια.Απολαυστε το καλοκαιρι σας.Εμενα με φωναξαν απ το φροντιστηριο που μολις τελειωσε η αδερφη μου να κανονισουμε τα μαθηματα που θα κανω του χρονου και τους ειπε η μανα μου οτι απ το σεπτεμβριο θα τα συζητησουμε αυτα.Δεν υπαρχει λογος να κανετε φροντιστηριο αυτο το καλοκαιρι εκτος και αν αντιμετωπιζετε πολυ σοβαρο προβλημα σε καποιο μαθημα.

Μην χασουν το παραδακι τους...ολοκληρη βιομηχανια εγιναν τα φροντιστηρια!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Όπως προείπα θεωρώ ότι δεν έχω πρόβλημα με Βιολογία και Χημεία.
Έτσι απο τότε που τελείωσαν τα σχολεία πήρα ένα βοήθημα Βιολογίας της 2ας Λυκείου και το διαβάζω.
Υπολογίζω το αργότερο μέχρι Οκτώβριο να έχω βγάλει την ύλη και έτσι να μπω τον Νοέμβριο στη Βιολογία της 3ης. :)
Ούτε φροντιστήριο, ούτε τίποτα. ;)

:eek::eek: Νοέμβριο στη Βιολογία της 3ης? Ε εντάξει και έλεγα γίνομαι κακός τόση ώρα:P

Μου φαινεται λιγο νωρις ρε φιλε!! Ειναι σαν να πρεπει να αρχισω γω Ιστορια 3ης τον Νοεμβρη;;$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μα γιατί βιάζεστε τόσο πολύ; Κάθε άλλο παρά καλό θα έλεγα ότι είναι. Η Β' είναι μία εισαγωγική χρονιά. Οκ, δικό σας θέμα, αλλά μπορώ να πω με σιγουριά ότι δε θα ωφελήσει πουθενά όλη αυτή η τρομολαγνεία περί Πανελληνίων (τουλάχιστον τους θεωρητικούς - για τους λοιπούς δε μπορώ να εκφέρω γνώμη). Δεν είναι όλα τόσο τραγικά δύσκολα, ώστε να μη μπορούν να βγουν μέσα σε μία χρονιά.
Σε ένα χρόνο από τώρα, θα διαπιστώσετε ότι χάσατε ένα όμορφο καλοκαίρι ή, τουλάχιστον, μέρος από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drymenia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Drymenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Παιδιά γιατί,πραγματικά ΓΙΑΤΙ?!Εγώ λυπάμαι τον εαυτό μου που θα κάνω γερμανικά όλο το καλοκαίρι να έχω και τα μαθήματα του σχολείου?:eek:
Αν δεν υπάρχει τρομερό πρόβλημα σε κάποιο μάθημα θεωρώ πως είναι υπερβολή!Εφόσον θέλετε να διαβάσετε,διαβάστε ένα λογοτεχνικό βιβλίο ή απλά χαλαρώστε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Tα θερινά μαθήματα από Α' σε Β' Λυκείου είναι τζάμπα λεφτά! Απολαύστε το καλοκαίρι ρε γιατί το επόμενο θα'ναι δύσκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
γιατι οποιος κανει μαθημα δεν ευχαριστιεται το καλοκαιρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
γιατι οποιος κανει μαθημα δεν ευχαριστιεται το καλοκαιρι?

Πες μου ότι αυτό είναι ρητορική ερώτηση.
Αλλιώς περίμενε να το διαπιστώσεις. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
γιατι οποιος κανει μαθημα δεν ευχαριστιεται το καλοκαιρι?
Το θέμα είναι το επόμενο σου καλοκαίρι, οπότε δεν αξίζει να χάνεις μέρες και από αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Παιδιά χαλαρώστε ...δεν νομίζω ότι χρειάζονται μαθήματα από α σε β λυκείου ..απολαύστε το καλοκαιράκι σας ..το να κάνετε μαθήματα για κάποιο πτυχίο είναι άλλο θέμα ..αλλά για μαθήματα του σχολείου δεν είναι απαραίτητο ..εκτός κι αν κάποιος πια έχει τόσοοοο μεγάλα κενά ..και πάλι τι να πω ..μη χαλάτε άδικα το καλοκαίρι σας ..χαρείτε το!
Και μία συμβουλή γι αυτούς που θα πάνε θεωρητική ..άμα θέλετε να είστε έτοιμοι για την κατεύθυνση διαβάστε μόνο λίγη γραμματκή και συντακτικό πριν ξεκινήσουν τα σχολεία και καλύψτε τα κενά που έχετε ...θα τα χρειαστείτε για το άγνωστο κείμενο ..απ εκεί και πέρα δεν νομίζω να σας δυσκολέψει κάτι...το καλύτερο που έχετε να κάνετε μία επαναληψούλα σ'αυτά!
Θα είστε χαλαροί μετά ..βέβαια θα μάθετε καινούργια πράγματα στη μέση της χρονιάς αλλά καλό θα ήταν να μην αφήσετε τα κενά να μεγαλώνουν ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
και εγω κανω καλοκαιρινα μαθηματα και μια χαρα ειμαι.τα τελευταια καλοκαιρια εκανα συχνα (γερμανικα-αγγλικα για να προχωρησω πιο γρηγορα) και δεν μπορω να πω οτι δεν περασα ευχαριστα το καλοκαιρι.ισως ειναι το προγραμμα μου ετσι που δεν ενοχλουμαι.βγαινω τα απογευματα μεχρι αργα το βραδυ και για μπανιο δεν παω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω τώρα γιατί γίνεται όλο αυτό; :confused:
Όποιος θέλει κάνει θερινά όποιος θέλει δεν κάνει..
Και στο κάτω-κάτω τα λεφτά απο σας τα παίρνω και πληρώνω τα φροντιστήρια μου; :worry:
Αφήστε μας εμάς να κάνουμε μαθήματα και εσείς αντί να κάθεστε μπροστά απο την οθόνη σας και να λέτε το ένα και το άλλο πηγαίνετε βόλτα ή για κανα μπανάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Παιδιά και μένα στο φροντιστήριο έχει πρόγραμμα για καλοκαιρινά μαθήματα αλλά δεν το συζήτησα καν. Φίλοι και ξεκούραση γιατί απλά είναι καλοκαίρι... 3 Σεπτεμβρίου αρχίζω τα μαθήματα στο φροντιστήριο.. Μέχρι τότε μόνο αθλητική εφημερίδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν καταλαβαίνω τώρα γιατί γίνεται όλο αυτό; :confused:
Όποιος θέλει κάνει θερινά όποιος θέλει δεν κάνει..
Και στο κάτω-κάτω τα λεφτά απο σας τα παίρνω και πληρώνω τα φροντιστήρια μου; :worry:
Αφήστε μας εμάς να κάνουμε μαθήματα και εσείς αντί να κάθεστε μπροστά απο την οθόνη σας και να λέτε το ένα και το άλλο πηγαίνετε βόλτα ή για κανα μπανάκι.

Διαλογο κανουμε , και προσπαθουμε να βρούμε την καλύτερη λύση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Αν πρόκειται για μια ξένη γλώσσα , συμφωνώ.. Αν πρόκειται για τα μαθήματα της επόμενης χρονιάς(της β'λυκείου) διαφωνώ.. Το κατανοώ να κάνει κανείς καλοκαιρινά μαθήματα για μια ξένη γλώσσα, και εγω είχα κάνει και "κέρδισα χρόνο" αφου έδινα στις εξετάσεις του Δεκεμβρίου.. Και ο αδερφός μου που έκανε κερδισμένος βγήκε , γιατι τελείωσε νωρίτερα τις ξένες γλώσσες (αγγλικά - γαλλικά). όπως κι εγώ, και στην γ'λυκείου μπορούσε να είναι απόλυτα αφοσιωμένος στον στόχο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά!! Όχι και θερινά από α' για β' λυκείου! Αυτό και αν είναι υπερβολικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ηλιαςΚ

Νεοφερμένος

Ο ηλιαςΚ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ολο αυτο το κλιμα με τα καλοκαιρινα μαθηματα ακομα και απο την Α λυκειου εχει καλλιεργηθει απο τα φροντηστηρια... Οι πανελληνιες ειναι απλως καποιες εξετασεις, δεν ειναι το τελος της ζωης μας.. Ακουω απο συμμαθητες μου "θα κανω θερινα στο φροντηστηριο να βγαλω τη μιση υλη ωστε στα μεσα της β λυκειου να αρχισω γ λυκειου". ειναι αυτο δηλαδη σωστο? Να ξεκινας 2 χρονια πριν προετιμασια για τις εξετασεις? Σε λιγο τα παιδια με το που μπαινουν στο γυμνασιο θα βγαζουν υλη 3η λυκειου... Η παραπαιδεία ειναι μεγάλο κεφάλαιο στη χωρα μας.. Μην σας φοβιζουν.. Εχουν στοχο το χρημα οχι την δικια σας εξυπηρετηση.. Καντε αυτο που πραγματικα χρειαζεστε.. Μην πανικοβαλεστε.. Του χρονου θα παω β λυκειου θεωρητικη κατευθυνση και εντάξει θα κανω μαθηματα εκτος σχολείου αλλα επειδη το θελω και πιστευω οτι χρειαζεται.. κυριως για το αγνωστο.. ουτε θα κανω αυτο που λενε πολλοι να αρχισουν απο την β λυκειου υλη για τις πανελληνιες.. ΕΛΕΟΣ δηλαδη που φτασαμε?? Με το που μπαινουμε στο λυκειο ασχολουμαστε για κατι εξετασεις μια υλης "γελοιας" και "αχρηστης" σε σχεση με αυτα που θα συναντησουμε στα πανεπιστημια.. Τόσος χαμός τοσες ωρες τοση κουραση για 2 βδομαδες εξετασεις... Αυτο το λεω καταστροφη και υποβιβασμος της δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top