Θα σκοτώνατε άνθρωπο για να εκπληρωθεί μία επιθυμία σας;

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν πειράζει, όπως και να χει κάποιος πρέπει να πληρώσει. Ακόμη κι αυτός που δεν φταίει. Αμαρτίαι γονέων παιδεύουσι τέκνοις έλεγαν κι έτσι είναι.

Επειδή είπαν κάτι τέτοιο οι αρχαίοι δε σημαίνει ότι είναι σωστό. Στη λογική αυτή στηρίζεται και η ανούσια "βεντέτα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkmini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλκμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Θα σκότωνα κάποιον μόνο αν πραγματικά το άξιζε. Ίσως να με δελέαζε η ιδέα να σκοτώσω κάποιον για το συμφέρον μου όμως δε θα το έκανα ποτέ.
Όσο αφορά την εκδίκηση...δε ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Για να εκπληρωθεί μία επιθυμία μου; Δε νομίζω, δεν είμαι τόσο εγωίστρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Επειδή είπαν κάτι τέτοιο οι αρχαίοι δε σημαίνει ότι είναι σωστό. Στη λογική αυτή στηρίζεται και η ανούσια "βεντέτα"...

Λάθος δικό μου, γιατί με την αμιγώς αρχαιοελληνική έννοια αυτο που είπα σημαίνει ότι τα παιδιά μορφώνονται και παραδειγματίζονται από τις μαλακίες των γονιών τους. Όχι εντελώς άσχετο, αλλά ούτε και σχετικό.
Πάντως δε νομίζω να διαφωνεί κανείς ότι συχνά αυτά που έκαναν οι πρόγονοι μας επηρεάζουν. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι όλα κάποτε πληρώνονται. Αλλά και να μην το πίστευα, δεν είμαστε ποτέ ανεξάρτητοι από το παρελθόν μας. Δυστυχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
θα σκοτωνατε ανθρωπο για να εκπληρωθει μια επιθιμια σας?αν ναι για πια επιθιμια και πιον ανθρωπο?

Ναι:hmm:
Οποιος μου στερησει τους ανθρωπους που αγαπω (πχ θανατος) θα του κοψω πρωτα τα ποδια και μετα θα τον σκοτωσω κ ολας και χεστηκα αν τα επομενα χρονια τα ζησω στη φυλακη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι, δηλαδή δε νομίζω να το έκανα.
Αλλά ποτέ μη λες ποτέ. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Οχι με τιποτα και κανεναν.Ακομα και οποιον μου σπαει τα νευρα δεν θα τον σκοτωνα και ειδικα για μια επιθυμια που ειχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Aν σκοτωνε καποιον απο την οικογενεια μου,νομιζω δεν υπαρχει αλλος σοβαρος λογος να σκοτωσεις καποιον ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Τι faggots που είστε ρε?Προφανώς.:kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
θα σκοτωνα οχι 1 αλλα 300...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Καλά το ρωτάς?

:kill::kill::kill::kill::kill:

Ποτέ. Όχι. Αποκλείεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Και απαντάς ή διαβάζεις αυτό το θέμα;:worry:
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Αν ειναι τοσο σοβαρο οπως η καταλυση της δημοκρατιας μπορεί και γω να το κανα.

Νομίζω πως αν κάποιος θεωρεί πως είναι χριστιανός (δεν έχει σημασία το ορθόδξος) αυτή η σκέψη δε πρέπει ούτε καν να περνάει από το μυαλό του. Ο χριστιανισμός εκφράζει την απόλυτη αγάπη, όχι το απόλυτο μίσος.
μπραβο πατριωτη! για την δημοκρατια ρε γαμωτο!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Το έχω ήδη κάνει. Μουαχαχαχαχα. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Καλά το ρωτάς?

:kill::kill::kill::kill::kill:

Ποτέ. Όχι. Αποκλείεται.

μα ναι..οπως ειπε και ο γιωργος...ειμαι φιλησυχοι και φιλειρηνικοι ανθρωποι! πιστευουμε στην δυναμη του διαλογου! κατω η βια ...αλλιως...:mpinelik::mpinelik::kill::kill::kill::kill::angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ενα παιδι που ξερω λεει παντα "καλυτερα να χεις τυψεις παρα αποθυμένα"(μεγαλος Μ**)
Εγώ δεν συμφωνώ μπορει κανα κακά πραγματα σε καποιον που μου την εσπαγε αλλα να σκοτώσω??
Δεν στέκει η ερώτηση!Μετα 8α βασανίζεσαι εσύ και οχι αυτος!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
ο,τι του φανει του λολοστεφανη αλλα τελος παντων.....
και βεβαια οχι δεν ειμαι ΤΟΣΟ ...αρρωστη:hmm:
ασε που αμα εκανα κατι τετοιο θα με ετρωγαν οι τυψεις και το πολυ πολυ να φουνταρα απο καννα μπαλκονι ....
οποτε νο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
θεωρώ πως η εκτέλεση κάποιου, όποιος κι αν είναι αυτός ο κάποιος ό,τι κι αν έχει κάνει, δεν αποτελεί λύση. φυσικά ποτέ δε ξέρεις πως θα αντιδράσεις όταν βρεθείς εν βρασμω ψυχής. Ωστόσο, καλό θα ήταν γενικότερα στη ζωή μας να αποφεύγουμε τις ακρότητες και να επιδιώκουμε τη μεσότητα!!

btw, επειδή είδα διάφορα σχόλια υπέρ του φόνου στην περίπτωση κατάλυσης του δημοκρατικού πολιτεύματος, η γνώμη μου είναι πως η δημοκρατία ήδη αργοπεθαίνει και σ' αυτό την ευθύνη δεν την επωμίζεται ούτε ένας, ούτε 300, αλλά όλη η κοινωνία που από τη μία επικρίνει και δυσφορεί με την πολιτική που εφαρμόζεται από την εκάστοτε κυβέρνηση και από την άλλη κάθε τέσσερα χρόνια ψηφίζει τους ίδιους και τους ίδιους, επειδή αυτούς ψηφίζουν η μαμά και ο μπαμπάς και επειδή μας έχουν τάξει μία θέση εργασίας ή οτιδήποτε άλλο.
λέμε όλοι μας πως θέλουμε να αλλάξει η κοινωνία μας, κάποιοι (χωρίς να γενικεύω) το παίζουν μάλιστα και ψευτοεπαναστάτες, αλλά κανείς δεν προσπαθεί να αλλάξει πρώτα τον εαυτό του. η αλλαγή, εξάλλου, ξεκινάει πρώτα από εμάς και μετά αποκτά ευρεία διάσταση στα πλαίσια μίας κοινωνίας.
έχω φτάσει στο σημείο, λοιπόν, να πιστεύω πως αυτό που ίσως αναστήσει την ετοιμοθάνατη δημοκρατία μας είναι αυτό που ο πλάτωνας ονόμασε αριστοκρατία του πνεύματος. τώρα το κατά πόσο μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top