Θα σκοτώνατε άνθρωπο για να εκπληρωθεί μία επιθυμία σας;

Hurr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hurr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Το συνταγμα ως προς τις βασικες του αρχες περι ελευθεριας κλ δε νομιζω να μην το δεχεται η πλειοψηφια.
Ως εσχατη λυση το λεω.. ουτε μενα μου αρεσει σαν ιδεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
οχι,δεν θα σκοτωνα ειναι εναντια στη θρησκεια μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
χμ,αυτο ειναι σχετικο...Παπαφλεσσας πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Εγώ πέρα απο θρησκείες, πολιτεύματα κτλ. δεν θα το έκανα, δεν θα ένιωθα εγώ καλά με αυτό. Εκτός αν αυτός είχε παέι να με σκοτώσει πρώτος, τότε κι εγώ τι, έτσι θα καθόμουν? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Οχι δεν θα σκοτωνα ποτε, κανεναν και για κανεναν απολυτως λογο.
Αν ποτε εκανα κατι τετοιο εν βρασμω ψυχης δεν νομιζω οτι θα αντεχα να ζησω μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
οχι βεβαια!!ειπαμε αλλα οχι και ετσι!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Άμα μιλάμε καθαρά για μια προσωπική μου επιθυμία (δε μπορώ να φανταστώ τι επιθυμία θα ήταν αυτή:P), κατηγορηματικά όχι. Αν είναι δυνατόν. Σκέφετεσαι να σκοτώσεις κανέναν παιδί μου;;;:D
Πάντως, γενικά, θα σκότωνα ευχαρίστως κάποιον που θέλει να κάνει μεγάλο κακό σε εμένα και σ αυτούς που αγαπάω. Δηλαδή άνετα,και όλοι μας νομίζω. Για αυτοάμυνα ας πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Πραγματικά θα ήθελα να πω τη γνώμη μου στο ζήτημα...Καθώς και να κάνω κάποιες διευκρινίσεις από τη μεριά μου περί θρησκείας, δημοκρατίας και άλλων βαρύγδουπων εννοιών που "ενεπλάκησαν" στο όλο ζήτημα.......Όμως φοβάμαι μη θίξω λεπτά ζητήματα......Το θέμα είναι ιδιαίτερο..............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Αν κάποιος έκανε ΑΝΑΛΟΓΟ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΚΟ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΚΑΙ ΑΠΡΟΚΛΗΤΑ ΣΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ/ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ (αν και την κοπέλα μου οικογένεια μου την θεωρώ) ΤΟΤΕ ΝΑΙ .... ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑ.

Φυσικά μετά θα πήγαινα να παραδωθώ στο κοντινότερο αστυνομικό τμήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Δεν το έχω σκεφτεί ποτέ είναι η αλήθεια... Δεν θα το έκανα ποτέ όμως.έτσι πιστεύω!
Θα ήταν πολύ δύσκολο για μένα μετά... το ότι αφαίρεσα την ζωή κάποιου ανθρώπου, θα με γέμιζε τύψεις, ανασφάλεια, και γενικά πλέον δεν θα ήμουν εγώ. δεν θα ήθελα να ζω με αυτό το βαρος στη συνειδησή μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν ξερω τι ειναι προτιμοτερο... να κανει καποιος κακο (ακομα και να σκοτωσει) ενα προσωπο που αγαπας πολυ η να εχεις τυψεις που αφαιρεσες μια ανθρωπινη ζωη (εγω θα ειχα ακομα και αν σκοτωνα το μεγαλυτερο καθηκι που υπαρχει) και να φας και τη ζωη σου στη φυλακη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Δεν το έχω σκεφτεί ποτέ είναι η αλήθεια... Δεν θα το έκανα ποτέ όμως.έτσι πιστεύω!
Θα ήταν πολύ δύσκολο για μένα μετά... το ότι αφαίρεσα την ζωή κάποιου ανθρώπου, θα με γέμιζε τύψεις, ανασφάλεια, και γενικά πλέον δεν θα ήμουν εγώ. δεν θα ήθελα να ζω με αυτό το βαρος στη συνειδησή μου!

Κάποιος βίαζε την αδερφή σου.. (Δεν ξέρω αν έχεις αδερφή, μια μαλακία είπα, μην το πάρεις προσωπικά). Θα ανεχόσουν αυτό το άτομο να ζει και να αναπνέει και να αποφυλακιστεί μετά από 15 χρόνια?

Εγώ πάντως πρώτα θα του έκοβα τα @@@@ και θα του τα έδινα να τα φάει και μετά θα τον σκότωνα.

Και μετά θα παραδινόμουν στην αστυνομία (ή θα αυτοκτονούσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είχα ποτέ τα κότσια να κάνω κάτι τέτοιο...Δεν μου έχει περάσει από το μυαλό ποτέ. Πάντα προσπαθούσα με τα λόγια να εκδικηθώ κάποιον, δεν θα έκανα ποτέ κάτι ακραίο.

Συχνά όμως όταν ακούω για κτήνη που σκοτώνουν μικρά παιδάκια για να τους πάρουν τα όργανα ή να βιάζουν, ειλικρινά νιώθω μια αηδία για αυτούς και πάντα μου περνάει από το μυαλό ότι θα τους χρειαζόταν σκληρή τιμωρία.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Κάποιος βίαζε την αδερφή σου.. (Δεν ξέρω αν έχεις αδερφή, μια μαλακία είπα, μην το πάρεις προσωπικά). Θα ανεχόσουν αυτό το άτομο να ζει και να αναπνέει και να αποφυλακιστεί μετά από 15 χρόνια?

Εγώ πάντως πρώτα θα του έκοβα τα @@@@ και θα του τα έδινα να τα φάει και μετά θα τον σκότωνα.

Και μετά θα παραδινόμουν στην αστυνομία (ή θα αυτοκτονούσα)

Δεν είμαι εκδικητικός άνθρωπος...σίγουρα θα ήθελα να το κακό του..γιατί αυτό που θα έκανε στην οικογένεια μας (και όχι μόνο στην δική μου,αλλά σε οποιαδήποτε) θα ήταν τραγικό... σίγουρα θα τον μισούσα...σίγουρα θα ήθελα να τον δω να σαπίζει στην φυλακή..και θα έκανα τα πάντα για να ''φάει'' όχι μόνο 15 χρόνια, αλλα 115!
Όμως ποτέ μα ποτέ δεν θα έφτανα στο σημείο του φόνου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πάντως το να λέμε "αν κάποιος απειλούσε τη ζωή μου ή τη ζωή αγαπημένου μου προσώπου, θα τον σκότωνα" είναι εγωιστικό. Είναι σα να λες ότι αφού πρόκειται κάποιος να πεθάνει, ας μην είμαι εγώ. Δεν το κατηγορώ αυτό. Αλίμονο αν προστάτευες κάποιον άλλον περισσότερο από τον εαυτό του. Άλλωστε το ένστικτο της επιβίωσης δείχνει τη ζωώδη φύση μας. Απλά κάνω μία διαπίστωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Κάποιος βίαζε την αδερφή σου.. (Δεν ξέρω αν έχεις αδερφή, μια μαλακία είπα, μην το πάρεις προσωπικά). Θα ανεχόσουν αυτό το άτομο να ζει και να αναπνέει και να αποφυλακιστεί μετά από 15 χρόνια?

Εγώ πάντως πρώτα θα του έκοβα τα @@@@ και θα του τα έδινα να τα φάει και μετά θα τον σκότωνα.

Και μετά θα παραδινόμουν στην αστυνομία (ή θα αυτοκτονούσα)
Γι αυτο ειμαι υπερ της θανατικης ποινης.. :P γλυτωνεις απ τα αποβρασματα μια και καλη χωρις να βαψεις εσυ τα χερια σου με αιμα..:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Πάντως το να λέμε "αν κάποιος απειλούσε τη ζωή μου ή τη ζωή αγαπημένου μου προσώπου, θα τον σκότωνα" είναι εγωιστικό. Είναι σα να λες ότι αφού πρόκειται κάποιος να πεθάνει, ας μην είμαι εγώ. Δεν το κατηγορώ αυτό. Αλίμονο αν προστάτευες κάποιον άλλον περισσότερο από τον εαυτό του. Άλλωστε το ένστικτο της επιβίωσης δείχνει τη ζωώδη φύση μας. Απλά κάνω μία διαπίστωση...

Παρεπιπτόντως αν το σχόλιο αναφερόταν σε εμένα δεν είπα αν κάποιος "απειλούσε"...

@Maria17

Τώρα ανοιγεις μεγάλο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παρεπιπτόντως αν το σχόλιο αναφερόταν σε εμένα δεν είπα αν κάποιος "απειλούσε"...

@Maria17

Τώρα ανοιγεις μεγάλο θέμα...


Παρεμπιπτόντως το σχόλιο αναφερόταν στους πάντες και δεν είναι ανάγκη να σ'ενοχλεί. Δεν είπα πουθενά ότι δεν δικαιολογείται ο ανθρώπινος, ζωώδης εγωισμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Παρεμπιπτόντως το σχόλιο αναφερόταν στους πάντες και δεν είναι ανάγκη να σ'ενοχλεί. Δεν είπα πουθενά ότι δεν δικαιολογείται ο ανθρώπινος, ζωώδης εγωισμός...

Δεν μ ενοχλεί το σχόλιο σου, απλά νόμισα ότι αναφερόσουν σε εμένα έχοντας ερμηνεύσει λάθος το σχόλιο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Aπάντηση:

όχι

Νομίζω ο λόγος είναι προφανής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top