Θα κάνετε το εμβόλιο;

Θα κάνετε το εμβόλιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 147)
  • Ναι

    Ψήφοι: 108 73.5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 22 15.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 17 11.6%

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Σας εύχομαι από καρδιάς να εμβολιαστείτε όσο πιο γρήγορα γίνεται, να αναπτύξετε κοινωνική και προσωπική συνείδηση και ευθύνη και μια καλή σχολική χρονιά με ελάχιστα προβλήματα.
 

thesupreme

Νεοφερμένος

Ο thesupreme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ναι, έχω κάνει ηδη την πρωτη δόση και την δεύτερη θα την κάνω αρχές Σεπτεμβρίου
 

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
θα κάνω το Johnson & Johnson, μια και εξω. Περαν του οτι ειναι μονοδοσικό εμβολιο, διαβασα, οτι ειναι αποτελεσματικο και κατα της μεταλλαξης <<ΔΕΛΤΑ>> κτλ. Θα δειξει στη πορεια!!
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Μιας και το θέμα έχει να κάνει με το covid-19, πιστευω πως σε κανα 3μηνο αναμενεται να μπει ολη η Αττικη σε καθεστως lockdown, καθως τα στοιχεια του κορονοιου δεν θα ειναι απλως ανησυχητικα, μην ξεχναμε και την μεταλλαξη <<ΔΕΛΤΑ>>...... εσεις τι πιστευετε???
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
:jumpy: :jumpy: :jumpy: Έτσι και πει ή πολιτεία ότι από 1η Σεπτεμβρίου τό εμβόλιο δεν θά είναι πια δωρεάν,οι ίδιοι που τώρα το μάχονται, θά ζητάνε δωρεάν εμβόλιο
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
όλοι για το Βυζάν παιδιά... μην τσακώνεστε :hehe: εμπρός πίσω
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Αυτό είναι δική σου γνώμη...αν κολλήσεις όμως θα έχεις σοβαρό θέμα!!!
Αυτό που όλοι είστε τόσο σίγουροι ότι κάποιος θα έχει σοβαρό θέμα αν δεν κάνει το εμβόλιο, με ξεπερνάει. Πώς είσαι τόσο βέβαιος ότι δεν θα υπάρξει σοβαρό θέμα κάνοντας το εμβόλιο; Κι εγώ σου λέω ότι πολλοί γνωστοί μου ανεμβολίαστοι πέρασαν τον ιό στο πόδι και δεν έπαθαν τίποτα.

Πάντως, αφού θα κάνεις εσύ το εμβόλιο, όλα καλά. Θα είσαι προστατευμένος οπότε δεν χρειάζεται να νοιάζεσαι τόσο πολύ για το τι θα κάνει ο άλλος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Μιας και το θέμα έχει να κάνει με το covid-19, πιστευω πως σε κανα 3μηνο αναμενεται να μπει ολη η Αττικη σε καθεστως lockdown, καθως τα στοιχεια του κορονοιου δεν θα ειναι απλως ανησυχητικα, μην ξεχναμε και την μεταλλαξη <<ΔΕΛΤΑ>>...... εσεις τι πιστευετε???
Στάνταρ θα γίνει και πιστεύω γύρω στον Οκτώβριο. Και με γνωστούς μου που το συζητάμε το ίδιο λένε. Εδώ χθες βγήκε η Παγώνη και έκανε τις ίδιες δηλώσεις που είχε κάνει και πέρσι και την ίδια χρονική περίοδο, ότι δηλαδή δεν θα κάνουμε Χριστούγεννα. Πιστεύω ότι το πάνε σιγά σιγά γιατί μερικοί θα τους κράξουν.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

globglogabgalab

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αποστολία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι, διότι δεν είναι υποχρεωτικό.
Υποχρεωτικό είναι! Όταν σε αναγκάζει να πληρώνεις 80€ τον μήνα για να σπουδάζεις (!) είναι υποχρεωτικό! Όταν σου απαγορεύει το θέατρο να πας να δεις μια θεατρική παράσταση, είναι υποχρεωτικό! Όταν σου απαγορεύει μια καφετέρια να σε βάλει μέσα είναι υποχρεωτικό! Πόσο πιο υποχρεωτικό να γίνει δηλαδή?
 

Turtlestar

Νεοφερμένος

Ο Turtlestar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Προτιμώ να πληρώνω παρά να το κάνω! Ο καθένας είναι ελεύθερος να αποφασίσει για τον εαυτό του.
 

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

Αν και αντιβαίνω αυτό που μόλις είπα πιο πάνω στο κορίτσι, δες εδώ. https://immunizebc.ca/ask-us/questi...-caused-mrna-covid-19-vaccines-how-do-we-know
Ελπίζω να ξέρεις αγγλικά
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, πολύ ενδιαφέρον αυτό που παραθέσατε!
ευχαριστώ πολύ γενικότερα για το σχόλιό σας και έχετε δίκιο, δεν υπάρχει κανένα νόημα να εμπλακεί κανείς από την αρχή σε μία τέτοια συζήτηση. Έχω συζητήσει με πολλά άτομα που δεν ήθελαν να κάνουν το εμβόλιο και άκουσα με πολύ μεγάλη προσοχή τους ενδοιασμούς τους και εξέφρασα και εγώ την δική μου οπτική. Οι περισσότεροι από αυτοί θεώρησαν πολύ σημαντικό το γεγονός ότι βασίζω τη γνώμη μου σε μελέτες και δεδομένα. Κάποιοι εν τέλει το έκαναν το εμβόλιο, μια γνωστή μου έχασε τον πατέρα της από κορωνοϊό και είχε πείσει τελευταία στιγμή την μητέρα της να εμβολιαστεί και ευτυχώς η γυναίκα δεν κατέληξε στο νοσοκομείο λόγω κορωνοϊού.
Είναι ντροπή που στον βωμό της ανωνυμίας κάποιοι χρησιμοποιούν απαράδεκτους χαρακτηρισμούς και μου επιτίθενται προσωπικά. Λυπάμαι που εξ αρχής μπήκα σε αυτήν την συζήτηση και απάντησα, και πάλι ευχαριστώ για το σχόλιο!
 

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Ο καθένας από εμάς είναι ελεύθερος να ασκεί άποψη, το θέμα είναι η αντίληψη, φυσικά και μπορείτε να αποφασίσετε για τον εαυτό σας, αλλά η ελευθερία δεν αγοράζεται με χρήμα!!!
 

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εε αφού διαβάζει επιστημονικά περιοδικά ρε παιδιά 🤣
Είναι τραγικό το να λέτε ότι εγώ εγγυώμαι ότι κανείς δεν θα πάθει τίποτα. Και ναι διαβάζω μελέτες, δεν καταλαβαίνω το πρόβλημά σας. Προσπαθώ να ενημερώνομαι όσο πιο έγκυρα μπορώ. Και όχι δεν είμαι επαγγελματίας υγείας, είναι όμως πολύ κοντινά μου πρόσωπα.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προτιμώ να πληρώνω παρά να το κάνω! Ο καθένας είναι ελεύθερος να αποφασίσει για τον εαυτό του.
Και εγώ! Δεν πρόκειται να κάνω ένα εμβόλιο που βγήκε σε μικρό χρονικό διάστημα και είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top