Θα κάνετε το εμβόλιο;

Θα κάνετε το εμβόλιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 147)
  • Ναι

    Ψήφοι: 108 73.5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 22 15.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 17 11.6%

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω επισκεφτεί καρδιολόγο παρά μονο η μαμά μου που της έχει συνιστήσει να το κάνει αλλά και πάλι παραμένω διστακτική
καταλαβαινω τον δισταγμο σου μιας και οι περιπτωσεις που ειχαν καποια "ανωμαλη" καταληξη δεχονται μεγαλυτερη δημοσιοτητα αλλα απ την στιγμη που ο ιδιος ο καρδιολογος το συνιστα τοτε νομιζω εχεις την απαντηση σου.. οσο το σκεφτεσαι και το αναλυεις τοσο μεγαλυτερο κακο κανεις στον εαυτο σου. αν πιστευεις οτι θα σε βοηθσει με το αγχος θα μπορουσες να κλεισεις κι εσυ ενα ραντεβου στον καρδιολογο αλλα ισως να ρωτησεις και τον ψυχιατρο που σου συνταγογραφησε τα χαπια σου.. ο εμβολιασμος επιβαλλεται για καποιον λογο αλλα πιστευω πως ειναι εξισου σημαντικο να προσπαθησεις να συμφιλιωθεις με την ιδεα του και να μην το κανεις απλα επειδη ουσιαστικα σ εχουν πρηξει.. κρατα κατα νου επισης αυτο που ειπα παραπανω, οτι επειδη οι περιπτωσεις μυοκαρδιτιδας κλπ ακουγονται πολυ στις ειδησεις κλπ δν σημαινει οτι εκει καταληγει η πλειοψηφια των εμβολιασμων!
 

Ismhnhpapa

Νεοφερμένος

Η Ismhnhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
καταλαβαινω τον δισταγμο σου μιας και οι περιπτωσεις που ειχαν καποια "ανωμαλη" καταληξη δεχονται μεγαλυτερη δημοσιοτητα αλλα απ την στιγμη που ο ιδιος ο καρδιολογος το συνιστα τοτε νομιζω εχεις την απαντηση σου.. οσο το σκεφτεσαι και το αναλυεις τοσο μεγαλυτερο κακο κανεις στον εαυτο σου. αν πιστευεις οτι θα σε βοηθσει με το αγχος θα μπορουσες να κλεισεις κι εσυ ενα ραντεβου στον καρδιολογο αλλα ισως να ρωτησεις και τον ψυχιατρο που σου συνταγογραφησε τα χαπια σου.. ο εμβολιασμος επιβαλλεται για καποιον λογο αλλα πιστευω πως ειναι εξισου σημαντικο να προσπαθησεις να συμφιλιωθεις με την ιδεα του και να μην το κανεις απλα επειδη ουσιαστικα σ εχουν πρηξει.. κρατα κατα νου επισης αυτο που ειπα παραπανω, οτι επειδη οι περιπτωσεις μυοκαρδιτιδας κλπ ακουγονται πολυ στις ειδησεις κλπ δν σημαινει οτι εκει καταληγει η πλειοψηφια των εμβολιασμων!
Ευχαριστω πολύ για την καθυσηχαση σου θα το σκεφτώ !
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Να ρωτήσω κατι , έχω κάνει 1η δόση Pfizer και μου πονούσε το χέρι την επόμενη μέρα μόνο
Ετοιμάζομαι για δεύτερη δόση την Τρίτη , τι συμπτώματα να περιμένω ? Υπάρχει περίπτωση πάλι να πονάει μόνο το χέρι μου (το έχω ακούσει κ αυτό ) ?
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Να ρωτήσω κατι , έχω κάνει 1η δόση Pfizer και μου πονούσε το χέρι την επόμενη μέρα μόνο
Ετοιμάζομαι για δεύτερη δόση την Τρίτη , τι συμπτώματα να περιμένω ? Υπάρχει περίπτωση πάλι να πονάει μόνο το χέρι μου (το έχω ακούσει κ αυτό ) ?
Μπορει παλι να σε ποναει λιγο τοπικα στο σημειο που θα το κανεις,ισως και τα γνωστά συνήθη συμπτωματα.Αναλογα τον οργανισμο.Μπορει και να μην εχεις κανενα συμπτωμα.Με ενα ντεπονακι ,αν δεις οτι σε ενοχλει κατι και θασαι οκ.Ολα καλα θα πανε
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Να ρωτήσω κατι , έχω κάνει 1η δόση Pfizer και μου πονούσε το χέρι την επόμενη μέρα μόνο
Ετοιμάζομαι για δεύτερη δόση την Τρίτη , τι συμπτώματα να περιμένω ? Υπάρχει περίπτωση πάλι να πονάει μόνο το χέρι μου (το έχω ακούσει κ αυτό ) ?
Εγώ είχα πυρετό για μια μέρα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Να ρωτήσω κατι , έχω κάνει 1η δόση Pfizer και μου πονούσε το χέρι την επόμενη μέρα μόνο
Ετοιμάζομαι για δεύτερη δόση την Τρίτη , τι συμπτώματα να περιμένω ? Υπάρχει περίπτωση πάλι να πονάει μόνο το χέρι μου (το έχω ακούσει κ αυτό ) ?
Ναι θα πονέσει
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Να ρωτήσω κατι , έχω κάνει 1η δόση Pfizer και μου πονούσε το χέρι την επόμενη μέρα μόνο
Ετοιμάζομαι για δεύτερη δόση την Τρίτη , τι συμπτώματα να περιμένω ? Υπάρχει περίπτωση πάλι να πονάει μόνο το χέρι μου (το έχω ακούσει κ αυτό ) ?
Δεν ξερω αν εφταιξαν ολα τα υπολοιπα συμπτωματα που ειχα αλλα εχω την εντυπωση οτι στην δευτερη δοση το χερι μου πονεσε πολυ λιγοτερο σε σχεση με την πρωτη. Οι πιθανοτητες ομως ειναι να σε πονεσει και ισως να μην μπορεις να το σηκωσεις ψηλα κλπ.. Δεν μπορει να σου απαντησει κανεις με σιγουρια αν θα ειναι αυτο το μονο συμπτωμα σου αλλα μην το σκεφτεσαι πολυ και ανησυχεις.. <3
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
Να ρωτήσω κατι , έχω κάνει 1η δόση Pfizer και μου πονούσε το χέρι την επόμενη μέρα μόνο
Ετοιμάζομαι για δεύτερη δόση την Τρίτη , τι συμπτώματα να περιμένω ? Υπάρχει περίπτωση πάλι να πονάει μόνο το χέρι μου (το έχω ακούσει κ αυτό ) ?
Ενω στην πρώτη δόση με ποναγε το χέρι μου και τα κόκκαλα μου για δυο τρεις μερες, στην δεύτερη το χερι με πόνεσε ελάχιστα, μονο εκείνη την ημερα αν θυμαμαι καλα, και δεν ειχα κάποιο αλλο σύμπτωμα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top