Θα κάνετε το εμβόλιο;

Θα κάνετε το εμβόλιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 147)
  • Ναι

    Ψήφοι: 108 73.5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 22 15.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 17 11.6%

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει πρόβλημα γιατί είσαι μέρος μιας οργανωμένης κοινωνίας και ως ανεμβολίαστη μεταδίδεις πολύ περισσότερο τον ιό.
Υπάρχει κάποια μελέτη που λέει ότι οι ανεμβολιαστοι μεταδίδουν περισσότερο τον ιό? Γιατί σκας για τους ανεμβολιαστους δεν μας έχεις πει αφού έχεις εμβολιαστεί εσύ?
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή δεν έχεις πάρει ποτέ ντεπόν; Δεν έχεις πάρει ποτέ κανένα φάρμακο; ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΜΕΛΕΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ; Κάτσε σπίτι σου τώρα από φθινόπωρο ή πλήρωνε.

Μάθε τρόπους. Θες δουλειά ακόμη.
Φάε ένα μπισκοτακι σε βλέπω νευριασμενη. Έχεις σπάσει το πληκτρολόγιο. Relax
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
λινα μαυροματη λεει τελειοφοιτος ιατρικης!28 ετων τοτε αραγε θα μπηκε με πανελληνιες 1992.ολοι οι αλλοι ανεπαγγελτοι και ασχετοι απο γραμματα οπως ο πετρακης που το παιζει ιατρος τωρα.
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Υπάρχει πρόβλημα γιατί είσαι μέρος μιας οργανωμένης κοινωνίας και ως ανεμβολίαστη μεταδίδεις πολύ περισσότερο τον ιό.
Το θέμα μας δηλαδή είναι ποιος μεταδίδει λιγότερο και ποιος περισσότερο;Επίσης αν ο ανεμβολιαστος ακολουθει τα μέτρα που του επιβάλλονται,μειώνει αισθητά την μετάδοση του ιού!
 
Τελευταία επεξεργασία:

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Υπάρχει κάποια μελέτη που λέει ότι οι ανεμβολιαστοι μεταδίδουν περισσότερο τον ιό? Γιατί σκας για τους ανεμβολιαστους δεν μας έχεις πει αφού έχεις εμβολιαστεί εσύ?
Φυσικά κι υπάρχει μελέτη. Αν διάβαζες τις μελέτες που παρέθεσα σε προηγούμενο ποστ μου θα το έβλεπες. Μήπως και αυτή η μελέτη είναι ψεύτικη; Μήπως να μας δώσεις μερικά μαντζούνια να ξεπεράσουμε την πανδημία; ΜΕΤΑΔΙΔΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ. Όσο τα κάνεις αυτά, όπως και όλοι οι όμοιοί σου, εμένα θα με βρίσκετε πάντα απέναντι.
Το θέμα μας δηλαδή είναι ποιος μεταδίδει λιγότερο και ποιος περισσότερο;Επίσης ανο ανεμβολιαστοι ακολουθει τα μέτρα που του επιβάλλονται,μειώνει αισθητά την μετάδοση του ιού!
ναι αυτό είναι το θέμα μας. Γιατί αλλιώς θα είχαμε ελάχιστους ανθρώπους να πεθαίνουν και βα διασωληνώνονται.
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φυσικά κι υπάρχει μελέτη. Αν διάβαζες τις μελέτες που παρέθεσα σε προηγούμενο ποστ μου θα το έβλεπες. Μήπως και αυτή η μελέτη είναι ψεύτικη; Μήπως να μας δώσεις μερικά μαντζούνια να ξεπεράσουμε την πανδημία; ΜΕΤΑΔΙΔΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ. Όσο τα κάνεις αυτά, όπως και όλοι οι όμοιοί σου, εμένα θα με βρίσκετε πάντα απέναντι.

ναι αυτό είναι το θέμα μας. Γιατί αλλιώς θα είχαμε ελάχιστους ανθρώπους να πεθαίνουν και βα διασωληνώνονται.
Και εσύ το μεταδίδεις το διάβασες αυτό? Μην κατεβάσεις την μασκουλα
 

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Φάε ένα μπισκοτακι σε βλέπω νευριασμενη. Έχεις σπάσει το πληκτρολόγιο. Relax
Τα μόνα σου επιχειρήματα είναι η ειρωνία και οι άξεστοι τρόποι. Λυπάμαι για εσένα. Ούτε μια μελέτη δεν μπορείς να βρεις να υποστηρίξει τα όσα λες και υπεκφεύγεις όσο μπορείς.
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 87 μηνύματα.

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Και εσύ το μεταδίδεις το διάβασες αυτό? Μην κατεβάσεις την μασκουλα
Δεν θα το κάνω φίλε μου. Είναι εμβολιασμένη και φοράω μάσκα όταν υπάρχει πολύς κόσμος. Γιατί έχω ανθρωπιά και γνωρίζω ότι μπορεί να είμαι άθελά μου φορέας ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ.
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα μόνα σου επιχειρήματα είναι η ειρωνία και οι άξεστοι τρόποι. Λυπάμαι για εσένα. Ούτε μια μελέτη δεν μπορείς να βρεις να υποστηρίξει τα όσα λες και υπεκφεύγεις όσο μπορείς.
Σου είπα για τις μελέτες του CDC και για τα επίσημα στατιστικά του Ισραήλ. Για 3η φορά σε ξανά ρωτάω γιατί σκας για τους ανεμβολιαστους αφού εσύ έχεις εμβολιαστεί?
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
ναι αυτό είναι το θέμα μας. Γιατί αλλιώς θα είχαμε ελάχιστους ανθρώπους να πεθαίνουν και βα διασωληνώνονται.
Αυτός που θέλει να προστατεύει και να προστατέψει θα λάβει τα μέτρα του.Αυτος που θα νοσήσει βαριά μάλλον θα είναι ανεμβολιαστος.Επομενως,ήταν επιλογή του!
 

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πάντως διακρίνω μια νευρικότητα και ειρωνεία στις απαντήσεις σου.Γιατι τόσο μένος;
Γιατί προφανώς δεν βλέπεις τον τρόπο που φέρονται ορισμένοι και επικεντρώνεσαι σε εμένα που δεν συμφωνείς μαζί μου και σε ενοχλεί ο δικός μου τρόπος.
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα το κάνω φίλε μου. Είναι εμβολιασμένη και φοράω μάσκα όταν υπάρχει πολύς κόσμος. Γιατί έχω ανθρωπιά και γνωρίζω ότι μπορεί να είμαι άθελά μου φορέας ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ.
Νευριασμενη σε βλέπω γιατί έτσι?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί προφανώς δεν βλέπεις τον τρόπο που φέρονται ορισμένοι και επικεντρώνεσαι σε εμένα που δεν συμφωνείς μαζί μου και σε ενοχλεί ο δικός μου τρόπος.
Δημοκρατία έχουμε. Υπάρχει λόγος και αντίλογος
 

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Όταν παραθέσεις έστω και μία μελέτη ΣΕ ΕΓΚΡΙΤΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ που υποστηρίζει τα όσα λες, τότε μπορεί να γίνει συζήτηση. Μέχρι τότε, συνέχισε να ειρωνεύεσαι.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Nαι αλλά αυτό δεν οδηγεί κάπου. Ή μάλλον οδηγεί στο να ζούμε σε δυστοπική κοινωνία όπου από την άποψη των "αρνητών" (ή διαφορετικών) να επηρεάζεται η ομαλή καθημερινότητα. Ναι μπορεί να μην έχω θέμα προσβασιμότητας αλλά δεν είναι ζωή να χρειάζεται μόνιμα να φοράς μάσκα ή να δείχνεις πιστοποιητικά εμβολιασμών για να επιβεβαιώνεις την κατηγορία σου.
Δυστυχώς, τα πιστοποιητικά θα τα δείχνεις για πολύ καιρό ακόμα, από τη στιγμή που δέχτηκες μια φορά. Το πιο απλό πράγμα που μπορεί να συμβεί, κάτι που ήδη έβλεπα χθες ότι έχουν αρχίσει μέσες άκρες να μας το πετάνε, είναι να αρχίσουν να σε τρομοκρατούν με την υπομετάλλαξη τάδε της μετάλλαξης τάδε. Αυτό ξέρεις τι σημαίνει;
Ότι πολύ απλά θα κάνεις πχ τις 2 πρώτες δόσεις του εμβολίου και θα σου λένε ότι μετά από πχ 6 μήνες έχουν μειωθεί τα αντισώματα, δεν ισχύει το πιστοποιητικό σου εκτός αν κάνεις 3η δόση, επειτα θα λήγει και πάλι το διάστημα των 6 μηνών, θα λήγει αυτόματα και το πιστοιποιητικό.
Ακόμα και το 100% του λαού να εμβολιαστεί, οι ελευθεριες σου έχουν ήδη χαθεί. Το κακό είναι ότι επειδή εσύ δέχτηκες αυτόν τον έλεγχο, επειδή κάποιοι σε εξαπάτησαν καθώς σου υποσχέθηκαν προστασία, για την οποια από όσο φαίνεται έχεις αρχίσει να αμφιβάλλεις, μαζί με τις δικές σου ελευθερίες θες να χαθούν και οι ελευθερίες των υπολοίπων.
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Πάντως αν και λίγο off topic η κυβέρνηση έχει κάνει καλά την δουλειά της! Χρησιμοποιεί μια γνωστή και αποτελεσματική μέθοδο. Διαίρει και βασίλευε:ok:
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν παραθέσεις έστω και μία μελέτη ΣΕ ΕΓΚΡΙΤΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ που υποστηρίζει τα όσα λες, τότε μπορεί να γίνει συζήτηση. Μέχρι τότε, συνέχισε να ειρωνεύεσαι.
Αα το CDC που έβγαλε ανακοίνωση για να είναι έγκυρη πρέπει να περάσει από περιοδικό. Όπως και τα επίσημα στοιχεία του Ισραήλ. Μάλιστα. Από εδώ και πέρα μόνο επιστημονικό περιοδικό διαβάζουμε. Όχι ανακοινώσεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν παραθέσεις έστω και μία μελέτη ΣΕ ΕΓΚΡΙΤΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ που υποστηρίζει τα όσα λες, τότε μπορεί να γίνει συζήτηση. Μέχρι τότε, συνέχισε να ειρωνεύεσαι.

Aμερικανικά Κέντρα Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων επιβεβαίωσαν ότι μυοκαρδίτιδα και περικαρδίτιδα μπορούν να εμφανιστούν σε νέους μετά από εμβολιασμούς mRNA.​

Είναι γνωστό από τα τέλη Απριλίου, ότι μετά από εμβολιασμούς για COVID-19 με εμβόλια mRNA, έχουν καταγραφεί περιπτώσεις μυοκαρδίτιδας σε νέους και αθλητικούς ανθρώπους. Οι ισραηλινές υγειονομικές αρχές ήταν οι πρώτες που το ανέφεραν. Εκείνο το διάστημα είχαν προχωρήσει πολύ στην εκστρατεία εμβολιασμού και είχαν μεγάλο αριθμό δεδομένων ασθενών.

Τα αμερικανικά Κέντρα Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων CDC επιβεβαιώσαν τώρα, ότι από τον Απρίλιο έχουν υπάρξει περισσότερες από χίλιες αναφορές μυοκαρδίτιδας και περικαρδίτιδας μετά από εμβολιασμούς mRNA στις ΗΠΑ. Οι αμερικανικές αρχές θεωρούν πως πρόκειται για παρενέργεια του εμβολίου των BioNTech / Pfizer και Moderna. Οι περιπτώσεις είναι πολύ σπάνιες, εμφανίζονται περίπου 13 σε ένα εκατομμύριο.
 

rainbowcat

Νεοφερμένος

Η rainbowcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Αα το CDC που έβγαλε ανακοίνωση για να είναι έγκυρη πρέπει να περάσει από περιοδικό. Όπως και τα επίσημα στοιχεία του Ισραήλ. Μάλιστα. Από εδώ και πέρα μόνο επιστημονικό περιοδικό διαβάζουμε. Όχι ανακοινώσεις
Ναι, οι γιατροί επιστημονικά περιοδικά διαβάζουν. Εσύ που διαβάζεις ό,τι κυκλοφορεί στο Ίντερνετ, όχι. Ούτε ένα λινκ δεν μπορείς να στείλεις από κάποιο περιοδικό. ΟΥΤΕ ΕΝΑ. Όσο για το CDC, μην παραποιείς τα όσα έχει πει γιατί γνωρίζω πολύ καλά τι έχει πει.
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, οι γιατροί επιστημονικά περιοδικά διαβάζουν. Εσύ που διαβάζεις ό,τι κυκλοφορεί στο Ίντερνετ, όχι. Ούτε ένα λινκ δεν μπορείς να στείλεις από κάποιο περιοδικό. ΟΥΤΕ ΕΝΑ. Όσο για το CDC, μην παραποιείς τα όσα έχει πει γιατί γνωρίζω πολύ καλά τι έχει πει.
Πολλούς επιστήμονες έχει η Ελλάδα τελικά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι, οι γιατροί επιστημονικά περιοδικά διαβάζουν. Εσύ που διαβάζεις ό,τι κυκλοφορεί στο Ίντερνετ, όχι. Ούτε ένα λινκ δεν μπορείς να στείλεις από κάποιο περιοδικό. ΟΥΤΕ ΕΝΑ. Όσο για το CDC, μην παραποιείς τα όσα έχει πει γιατί γνωρίζω πολύ καλά τι έχει πει.
Αυτό που σε έστειλα είναι fake δηλαδή επειδή δεν έχει δημοσιευτεί σε περιοδικό?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top