Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Αγαντα παιδια, τα πτυχια κοποις κτωνται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Examination: ECPE NOVEMBER 2011
Final: P
ORAL: BF
LST: HP
LST Score: 950
GCRV: P
GCRV Score: 795
WRI: LP
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the results for. Congratulations! :D

αυτο το borderline να μην ηταν μονο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Examination: ECPE NOVEMBER 2011
Final: P
ORAL: BF
LST: HP
LST Score: 950
GCRV: P
GCRV Score: 795
WRI: LP
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the results for. Congratulations! :D

αυτο το borderline να μην ηταν μονο....
Και Low Pass να ήταν, πάλι ο γενικός βαθμός θα ήταν Pass, οπότε μην ανησυχείς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
με 2 p και 2 hp βγαινει οτι το περασες με b?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Με Pass δηλαδή ναι με Β
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Examination: ECPE NOVEMBER 2011
Final: P
ORAL: P
LST: P
LST Score: 835
GCRV: HP
GCRV Score: 870
WRI: LP
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the results for. Congratulations!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
το A ειναι το HP?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

calvinklein

Νεοφερμένος

Ο calvinklein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους...

Εγώ θα δώσω εξετάσεις τον Μάιο 2012 για το ECPE για πρώτη φορά.

Έχω τις εξής απορίες:

1) Στο part 1 και part 2 του listening (past papers) που κάνω στο φροντιστήριο η ταχύτητα διαφέρει. Σε κάποια τέστ αφήνει λίγο χρόνο ανάμεσα στις ερωτήσεις και σε κάποια άλλα πηγαίνει κατευθείαν στην επόμενη ερώτηση. Ρώτησα κάποια παιδιά και οι μισοί μου είπαν ότι σου αφήνει χρόνο (περίπου 5 δευτερόλεπτα) και οι άλλοι μισοί ότι πηγαίνει κατευθείαν στην επόμενη ερώτηση. Τελικά τι ισχύει???

2) Δήλωσα online και είδα ότι έχω επιλογή να διαλέξω την ώρα των εξετάσεων. 9 το πρωί ή 13:30. Βάζουν άλλα θέματα στους πρωινούς και άλλα στους μεσημεριανούς?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους...

Εγώ θα δώσω εξετάσεις τον Μάιο 2012 για το ECPE για πρώτη φορά.

Έχω τις εξής απορίες:

1) Στο part 1 και part 2 του listening (past papers) που κάνω στο φροντιστήριο η ταχύτητα διαφέρει. Σε κάποια τέστ αφήνει λίγο χρόνο ανάμεσα στις ερωτήσεις και σε κάποια άλλα πηγαίνει κατευθείαν στην επόμενη ερώτηση. Ρώτησα κάποια παιδιά και οι μισοί μου είπαν ότι σου αφήνει χρόνο (περίπου 5 δευτερόλεπτα) και οι άλλοι μισοί ότι πηγαίνει κατευθείαν στην επόμενη ερώτηση. Τελικά τι ισχύει???

2) Δήλωσα online και είδα ότι έχω επιλογή να διαλέξω την ώρα των εξετάσεων. 9 το πρωί ή 13:30. Βάζουν άλλα θέματα στους πρωινούς και άλλα στους μεσημεριανούς?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
σχετικα με την πρωτη σου ερωτηση σου δινουν καποια δευτερα να σημειωσεις την απαντηση σου...και οσον αφορα την δευτερη εννοειται βαζουν αλλα γιατι αλλιως θα ηξερες τα θεματα απο τους πρωινους και end of the story!!θα υπηρχε καποια "διαρροη"θεματων!!:P


καλη σου επιτυχια!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

calvinklein

Νεοφερμένος

Ο calvinklein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Η ταχύτητα είναι σαν αυτό το sample της ελληνοαμερικανικής ένωσης?

https://www.cambridgemichigan.org/sites/default/files/resources/ECPE_2010_SampleTest/ECPE_2010SampleTestListening.mp3

Επίσης τι γίνεται με τα προφορικά?

Μπορώ να δηλώσω μέρα και ώρα που θέλω να δώσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Η ταχύτητα είναι σαν αυτό το sample της ελληνοαμερικανικής ένωσης?

https://www.cambridgemichigan.org/sites/default/files/resources/ECPE_2010_SampleTest/ECPE_2010SampleTestListening.mp3

Επίσης τι γίνεται με τα προφορικά?

Μπορώ να δηλώσω μέρα και ώρα που θέλω να δώσω?

ιδεα δεν εχω γιατι εγω εδωσα μεσω φροντιστηριου...:/:ναι περιπου τοσο χρονο δινουν...ισως λιγο λιγοτερο...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickathens

Νεοφερμένος

Ο nickathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Το έδωσα πρώτη φορά και κόπηκα στο listening..
τι προτείνεται ?
προετοιμασία στο φροντιστήριο πάλι ή προετοιμασία μόνος μου ?? και να το δώσω το Μάϊο..
αυτό που μόνο σκέφτομαι είναι ότι θα πρέπει να βρω κάποιον-α να μου διορθώνει τις εκθέσεις εάν αποφασίσω για μόνος μου τελικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Είναι η δεύτερη φορά που κόβομαι στο ECPE..Παιδιά, τι φταίει; Έχω βαρεθεί.
Examination: ECPE NOVEMBER 2011
Final: Fail
ORAL: Borderline Fail
LST: Fail
LST Score: 218
GCRV: Fail
GCRV Score: 324
WRI: Fail
Τον Δεκέμβρη έδωσα για πρώτη μου φορά και το CPE και φυσικά και το πέρασα με 61%...GRADE: C
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Είναι η δεύτερη φορά που κόβομαι στο ECPE..Παιδιά, τι φταίει; Έχω βαρεθεί.
Examination: ECPE NOVEMBER 2011
Final: Fail
ORAL: Borderline Fail
LST: Fail
LST Score: 218
GCRV: Fail
GCRV Score: 324
WRI: Fail
Τον Δεκέμβρη έδωσα για πρώτη μου φορά και το CPE και φυσικά και το πέρασα με 61%...GRADE: C

χμμμ gιατι δινεις και το ecpe?αφου πηρες το cpe?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δεν είμαι συλλεκτης πιστοποιητικών, καμια σχέση..απλά είναι στοίχημα με τον εαυτό μου και ρε γαμώτο..γιατί δηλαδή να μην μπορώ να το περάσω....;;
Δεν ειναι κάπως περιργο όλο αυτό;Απλά, οι περισσότεροι φίλοι μου εδωσαν και τα δυο, και όλοι κόπηκαν στο cpe..εγώ πάλι το αντίθετο..Εχω κουφαθεί, ειλικρινά :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Δεν είμαι συλλεκτης πιστοποιητικών, καμια σχέση..απλά είναι στοίχημα με τον εαυτό μου και ρε γαμώτο..γιατί δηλαδή να μην μπορώ να το περάσω....;;
Δεν ειναι κάπως περιργο όλο αυτό;Απλά, οι περισσότεροι φίλοι μου εδωσαν και τα δυο, και όλοι κόπηκαν στο cpe..εγώ πάλι το αντίθετο..Εχω κουφαθεί, ειλικρινά :/

βασικα για μενα θα επρεπε να χαιρεσαι.;)το cpe ειναι πολυ πιο δυσκολο αντικειμενικα σε σχεση με το ecpe..:)βεβαια ειναι κουλο να κοβεσαι μιας και περασες στο cpe..:blink:δεν ξερω..μηπως δεν ειναι ο τυπος των ασκησεων που σου ταιριαζει?:hmm::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Μήπως έγινε κάτι με τα κουτάκια? Εκέινα που μαυρίζεις στο answer sheet και δεν τα διάβασε ο υπολογιστής?

Και όσο για το ότι το CPE είναι πιο δύσκολο από το ECPE διαφωνώ, οι εκφράσεις του LISTENING και το VOC είναι πάρα πολύ πιο δύσκολα από του CPE και κυρίως διότι καμιά φορά και οι 4 επιλογές ταιριάζουν αλλά μόνο μια συγκεκριμένη λέξη ταιριάζει στο κενό ;)

Και να προσθέσω ότι το ποσοστό αποτυχίας στο CPE είναι 50% ενώ στο ECPE 65% (κυρίως λόγω VOC και LISTENING)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Χμ, ξέρεις τι με χάλασε στο ecpe, παρ'ολο που το θεωρώ πολύ αξιόλογο πιστοποιητικο, άσχετα αν εχω μια εκδηλη προτίμηση για Cambridge;
Πε σύ, δεν μου έφτασε καν ο χρόνος να γράψω την εκθεση. Όταν μου πήραν το χαρτί, εγώ αυτό που είχα προλάβει να κάνωειναι να κάνω ενα βασικο σχεδιαγραμμα του τι ήθελα να πω και να γράψω τον πρόλογο μαζί με μια παραγραφο απο το κυρίως σωμα της εκθεσης. Και στο gcvr χρονικά δεν πρόλαβα καν να ολοκληρώσω κανένα από τα κέιμενα του reading..τα συμπλήρωσα δηλαδη για να μην λεω και μαλακίες αλλά κυρίως στην τύχη..για καθε κείμενο εγώ θελω ενα 10λεπτο τουλαχιστον για να το διαβασω, να το ευχαριστηθω και να το καταλάβω..βεβαια και το reading στο cpe δεν το καταφερα καλά,-το ειχα στο weak-, το 4 μερος το βαλα στην τυχη. Ακομη, στο Listening Του ecpe, δεν μου αφηνε χρόνο καθόλου να σκεφθώ η να διαβάσω τις ερωτήσεις/απαντήσεις και πηδούσε απο το ενα στο αλλο..ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ λοιπον!!!Στα προφορικά του μισιγκαν, ενταξει πέρασα..αν και περίμενα καλύτερο βαθμό... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό γίνετε με το ECPE και κόβονται πολλοί. Πολύ ελάχιστα χρονικά περιθώρια... Στο GCVR γενικά πρέπει να αφιερώσεις 10 λετπά σε κάθε κείμενο, 5 λεπτά στο Cloze και 30 λεπτά σε GRAMMAR και VOCABULARΥ... Πάρα πολύ πιεστικοί χρόνοι! Ειδικά και στο Writing που έχεις 30 λεπτά για ένα Essay με κυρίως κοινωνικά θέματα... Αν θα συνεχίσεις για να το ξαναδώσεις σου προτείνω την σειρά βιβλίων της Diane Flanel Piniaris, θα σε βοηθήσουν αρκετά γιατί σε βοηθάνε να οργανώνεις καλύτερα τον χρόνο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top