Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

calvinklein

Νεοφερμένος

Ο calvinklein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Είναι περίπου 8 δευτερόλεπτα, όχι ακριβώς. Για την ακρίβεια νομίζω πως είναι 5 σύμφωνα με το τελευταίο LST που έκανα...

Μπορεί κάποιος να μας απαντήσει με ακρίβεια πόσα δευτερόλεπτα είναι ακριβώς? Στο sample listening exam που έχουν στο site της ελληνοαμερικανικής ένωσης είναι 12 δευτερόλεπτα.

Που μπορώ να απευθύνω το ερώτημά μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδια θέλω να ρωτησω κάτι και όποιος ξέρει να μου απαντήσει παρακαλώ....Πήρα το proficiency michigan και με ενδιαφέρει να διδάξω....Σκοπέυω να παρακολουθήσω κάποιο πρόγραμμα μεθοδολογίας το καλοκάιρι, παρόλα αυτά δεν θέλω να μείνω μόνο σε αυτό....μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να σπουδάσω αγγλική φιλολογία μελλοντικά όχι άμεσα...υπάρχει τέτοιο προπτυχιακό πρόγραμμα σε κάποιο ανοιχτό πανεπιστήμιο της Ελλάδας ή μόνο στο εξωτερικό...ευχαριστώ εκ των προτέρων.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Τι μου θυμίσατε... Εκείνο το αξέχαστο μισάωρο στο οποίο πρέπει να γράψεις την έκθεση!! Και πιο πολύ, εκείνο το εξωγήινο vocabulary που το έβλεπες πρώτη φορά στη ζωή σου. Το μισούσα τόσο πολύ το ρημάδι! Κι όμως αρχίζει να μου λείπει :)

Συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες, και δη στον "εξωγήινο" φίλο που πήρε γενικό HP :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Τι μου θυμίσατε... Εκείνο το αξέχαστο μισάωρο στο οποίο πρέπει να γράψεις την έκθεση!! Και πιο πολύ, εκείνο το εξωγήινο vocabulary που το έβλεπες πρώτη φορά στη ζωή σου. Το μισούσα τόσο πολύ το ρημάδι! Κι όμως αρχίζει να μου λείπει :)

Συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες, και δη στον "εξωγήινο" φίλο που πήρε γενικό HP :P
:D...ή εισαι "σπασικλάκι" ή δεν είσαι...ενδιάμεση κατάσταση για μένα δεν υπάρχει...έψαξα και βρήκα τα στατιστικά για το ecpe του περασμένου Ιουνίου και ειδα ότι μόλις το 0,10% των υποψηφίων παγκοσμίως το πήραν με HP!!! μήπως να αρχίσω να ανησυχώ?είμαι ο ένας στους χίλιους?? μήπως είμαι πραγματικό alien???:redface::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Σε ζηλεύω αγορίνα..μακάρι να το περνούσα και γώ και να μην έμενα μόνο στο proficiency του Cambridge..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Σε ζηλεύω αγορίνα..μακάρι να το περνούσα και γώ και να μην έμενα μόνο στο proficiency του Cambridge..
φίλε μου,έκανα 3 μήνες προετοιμασία με τα βιβλία ECPE Honors, Skills builder, και Mastermind...στα συνιστώ...το βασικότερο είναι να δώσεις αρκετά test "προσομοίωσης" για να εξοικειωθείς με το χρόνο και τη διαχείρισή του...εγώ είχα τρομερό άγχος στο writing μιας και σε μισή ώρα το θεωρώ αδιανόητο κάποιος να προλάβει να αναλύσει επαρκώς ένα κοινωνικό controversial θέμα(είμαι και θεωρητικών σπουδών)...τελικά πρόλαβα και έγραψα και 2 ολόκληρες σελίδες....έγραφα σαν παλαβός για να προλάβω...πρέπει να τους συγκίνησε η έκθεσή μου...τι να πώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδια θέλω να ρωτησω κάτι και όποιος ξέρει να μου απαντήσει παρακαλώ....Πήρα το proficiency michigan και με ενδιαφέρει να διδάξω....Σκοπέυω να παρακολουθήσω κάποιο πρόγραμμα μεθοδολογίας το καλοκάιρι, παρόλα αυτά δεν θέλω να μείνω μόνο σε αυτό....μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να σπουδάσω αγγλική φιλολογία μελλοντικά όχι άμεσα...υπάρχει τέτοιο προπτυχιακό πρόγραμμα σε κάποιο ανοιχτό πανεπιστήμιο της Ελλάδας ή μόνο στο εξωτερικό...ευχαριστώ εκ των προτέρων.;)




Παιδιάααααααα.........................εμένα θα μου απαντήσει κάποιος;;;;; please!!!:):redface::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Αυριο τα αποτελεσματα του LOWER ECCE!!

Καλη τυχη σε ΟΛΟΥΣ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Τόσο πολύ άργησαν?:confused:

Καλά αποτελέσματα σε όλους!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Και επιτέλους βγήκαν τα αποτελέσμα μου
Exam Results

Examination: ECCE DECEMBER 2011
Final: P
ORAL: P
LST: P
LST Score: 780
GVR: P
GVR Score: 770
WRI: LP
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the results for. Congratulations!
Performance Range
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
2η φορα που κοβομαι για λιγο..
παιδια ειμαι 2α λυκειου, τι μου προτεινετε να κανω? να δωσω μαιο η μετα το σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Μην ανυσηχείς φίλε Γιώργο..και γώ κόπηκα για 2η φορά αλλά πλέον δεν το ξαναδίνω. Συμβουλή μου που σε προτρέπω να την ακολουθήσεις, είναι να δώσεις το CPE του Cambridge. Εγώ το έδωσα φέτος και το πήρα με την πρώτη. 61/100%. Σημασία έχει πως το πέρασα σε αντίθεση με τους μαλάκες του michigan που κόβουν χωρίς λόγο και αιτία!!!Πίστεψε με!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
2η φορα που κοβομαι για λιγο..
παιδια ειμαι 2α λυκειου, τι μου προτεινετε να κανω? να δωσω μαιο η μετα το σχολειο?

Εγώ με την τρίτη το πήρα μην τα παρατάς.Μπορείς να δώσεις ξανά τώρα τον Μάιο δεν είναι μακρυά..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
παιδια έχετε να μου προτείνετε ένα καλό βιβλίο γραμματικής για proficiency που να απευθυνεται σε καθηγητες....teacher's book εννοω και αν ξέρετε κάποια λογοτεχνικά σε αυτο το επίπεδο....ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
o Cambridge μου φανηκε αρκετα δυσκολοτερο απο το Michigan και γενικα τα ποσοστα μου ηταν και αυτα χαμηλα..
Αισθανομαι μια απογοητευση απο τον ευατο μου και νομιζω ειναι ατυχια να κοβεσαι 2 φορες οριακα.
Michigan,Cambridge οχι λοιπον..
Εχω ακουσει καλα λογια για το κρατικο και ειναι αρκετα ευκολο.
Οπως και το ΕSB
Εσεις τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Το πήρα παιδιά!!! :D

2η φορα που κοβομαι για λιγο..
παιδια ειμαι 2α λυκειου, τι μου προτεινετε να κανω? να δωσω μαιο η μετα το σχολειο?

Εγώ θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις μαθήματα για proficiency, θα ανέβεις σε ένα μεγαλύτερο επίπεδο και δεν υπάρχει περίπτωση να κοπείς στο lower... Και αν τα βρεις πολύ δύσκολα στο prof μόλις πάρεις το lower το πολυ πολυ το παρατάς (αυτό κάνει το φροντηστήριο μου και όλοι οι μαθητές το παίρνουν)
Τώρα και το ΚΠγ είναι πολύ καλή λύση και η φημη που κυκλοφορεί ότι είναι πιο εύκολο είναι μια μπούρδα! Το Κρατικό ΔΕΝ είναι πιο έυκολο απλά έχει πιό ελαστική βαθμολογία! (επειδή συμψηφίζονται όλα)
Για το ESB δεν συζητώ, είναι από τις μεγαλύτερες βλακείες πτυχία! Αναγνωρίζετε μόνο από ΑΣΕΠ (και αυτό όχι για πολύ), χρησιμοποιούν το όνομα ESOL EXAMINATIONS (του Cambridge) και πολύ πιθανόν μέσα στα επόμενα χρόνια να καταργηθεί! (όπως έγινε στο παρελθόν με πολλά άλλα πτυχία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Συγχαρητήρια Χαρη για το ECCE. Σου εύχομαι καλή χρήση του πτύχιου και δυναμικά πλέον για το ECPE & CPE.
Όσο για σένα Γιώργο..ό,τι και αν αποφασίσεις, μην τα παρατήσεις σε καμμία περίπτωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Δεν την είχα.σκεφτεί.ποτέ.αυτή την λύση. Δηλαδή να κάνω μαθήματα και να δωΣω λοουερ ..βασικά είναι.και η ηλικία μου τέτοια ώστε να μη μου αφήνει αρκετό.χρόνο να ασ χοληθω.Λέω να τα αφήσω για 1.5 χρόνια να δώσω.πανελληνιεσ και.μετά βλέπω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ Κώστα!!

Ναι όντως είναι πολύ καλή λύση, πάντως αν δεν σε βολεύει αυτό μπορείς να δώσεις και Κρατικό... έχει πολύ ελαστική βαθμολογία και αν κοβόσουν για λίγο στο ECCE, στο Κρατικό θα περάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top