Δουλειά για φοιτητές

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
όταν έγραφα ''γνωστή'' εννοούσα απλώς ότι το όνομα της εμφανίζεται σταθερά στις αγγελίες εργασίας τέτοιου τύπου. δε το διατύπωσα καλά.;)
-προσανατολίζομαι στο να πάω. αλλά μιας και το ανέφερες , αν δηλαδή που δώσουν να υπογράψω κάτι χωρίς ή με εξήγηση, εγώ να φύγω τρέχοντας?
Όχι βέβαια..θα τους πεις ότι θες να το σκεφτείς λίγο και να μελετήσεις το χαρτί και αφού βεβαιωθείς ότι δεν υπάρχει κάποια παγίδα..μπορείς να το υπογράψεις. Συνήθως σε κάτι τέτοια συμβόλαια σε δεσμεύουν να δουλεύεις εκεί για ένα χρονικό διάστημα..και μετά αν όπως ειπώθηκε και παραπάνω οι συνθήκες είναι άθλιες να μην μπορείς να φύγεις. Γι'αυτό πρόσεχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Όχι βέβαια..θα τους πεις ότι θες να το σκεφτείς λίγο και να μελετήσεις το χαρτί και αφού βεβαιωθείς ότι δεν υπάρχει κάποια παγίδα..μπορείς να το υπογράψεις. Συνήθως σε κάτι τέτοια συμβόλαια σε δεσμεύουν να δουλεύεις εκεί για ένα χρονικό διάστημα..και μετά αν όπως ειπώθηκε και παραπάνω οι συνθήκες είναι άθλιες να μην μπορείς να φύγεις. Γι'αυτό πρόσεχε.

απλή λογική χρειάζεται τελικά...ευχαριστώ :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ariscons

Νεοφερμένος

Ο ariscons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλημέρα σας. το επόμενο διάστημα , από Οκτώβρη ετοιμάζομαι να πιάσω δουλειά ως σερβιτόρος. Πέρα που είμαι άσχετος με το αντικείμενο έχω ένα θέμα που δεν ξέρω αν θα με εμποδίσει ή όχι, βασικά αν θα με προσλάβει καν κανείς. Φοράω σιδεράκια. Τι γνώμη έχετε? ειδικά όσοι έχετε δουλέψει ή δουλεύετε σε τέτοιες εργασίες?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,807 μηνύματα.
Καλημέρα σας. το επόμενο διάστημα , από Οκτώβρη ετοιμάζομαι να πιάσω δουλειά ως σερβιτόρος. Πέρα που είμαι άσχετος με το αντικείμενο έχω ένα θέμα που δεν ξέρω αν θα με εμποδίσει ή όχι, βασικά αν θα με προσλάβει καν κανείς. Φοράω σιδεράκια. Τι γνώμη έχετε? ειδικά όσοι έχετε δουλέψει ή δουλεύετε σε τέτοιες εργασίες?:confused:
Δουλεύω τα καλοκαίρια εδω και χρόνια ως σερβιτόρος οποτε εχω αποψη. Εμενα να φανταστείς μου'χαν πει να βαζω οπωσδήποτε φακούς επαφής και οχι γυαλια, την εποχή που φορουσα. Αν σε πάρουν δοκιμαστικά και δουν οτι "το'χεις" δεν θα δώσουν σημασια για τα σιδερακια, πίστεψε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Πέρα που είμαι άσχετος με το αντικείμενο έχω ένα θέμα που δεν ξέρω αν θα με εμποδίσει ή όχι, βασικά αν θα με προσλάβει καν κανείς:

Το κυριοτερο σου θεμα αυτο θα ειναι, δεν γινεται να σε προσλαβει ο αλλος αν δεν εχεις εμπειρια. Πως θα μπορεσεις να κρατησεις δισκο σε καφετερια (με το ένα χέρι προφανως) όταν θα έχει κόσμο ενα μαγαζί και θα πρέπει να πηγαινεις πανω-κατω όλη την ωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ariscons

Νεοφερμένος

Ο ariscons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το κυριοτερο σου θεμα αυτο θα ειναι, δεν γινεται να σε προσλαβει ο αλλος αν δεν εχεις εμπειρια. Πως θα μπορεσεις να κρατησεις δισκο σε καφετερια (με το ένα χέρι προφανως) όταν θα έχει κόσμο ενα μαγαζί και θα πρέπει να πηγαινεις πανω-κατω όλη την ωρα;

δοκιμαστικά υποθέτω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Παίδες, πρακτική στη Βουλή ή στην ΕΡΤ είναι εύκολο να κάνει κάποιος φοιτητής; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παίδες, πρακτική στη Βουλή ή στην ΕΡΤ είναι εύκολο να κάνει κάποιος φοιτητής; :hmm:

Γιατι πρακτικη; Μονιμα δεν σου αρεσει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!! Κοιταγα αυτες τις μερες για καποια εργασια part time και βρηκα μια ως ταμιας-πωλητης σε ενα καταστημα με βιολογικα προϊοντα στο χαλανδρι.Πηρα τηλεφωνο και μιλησα με ενα κυριο(δεν ξερω αν ηταν το αφεντικο ή υπαλληλος) για να μαθω περι τινος προκειται αλλα το θεμα μου ειναι οτι επρεπε να τον πρηξω στις ερωτησεις γιατι αυτος γενικα δεν ρωταγε (πχ αν εχω προυπηρεσια ή ποσο χρονων ειμαι κπλ) και ακουγοταν λιγο στο κοσμο του.Φανταστειτε τον ρωτησα ποσα θα παιρνω το μηνα και μου κανει" ε δε ξερω ποσο πρεπει με βαση το νομο " και τα παιξα.Φαινεται ομως οτι θα ειναι 300 το μηνα +ασφαλιση για 4 ωρες την ημερα και 5 φορες τη βδομαδα. Καλα δεν ειναι ή με πιανει κοροϊδο? Ευχαριστω πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!! Κοιταγα αυτες τις μερες για καποια εργασια part time και βρηκα μια ως ταμιας-πωλητης σε ενα καταστημα με βιολογικα προϊοντα στο χαλανδρι.Πηρα τηλεφωνο και μιλησα με ενα κυριο(δεν ξερω αν ηταν το αφεντικο ή υπαλληλος) για να μαθω περι τινος προκειται αλλα το θεμα μου ειναι οτι επρεπε να τον πρηξω στις ερωτησεις γιατι αυτος γενικα δεν ρωταγε (πχ αν εχω προυπηρεσια ή ποσο χρονων ειμαι κπλ) και ακουγοταν λιγο στο κοσμο του.Φανταστειτε τον ρωτησα ποσα θα παιρνω το μηνα και μου κανει" ε δε ξερω ποσο πρεπει με βαση το νομο " και τα παιξα.Φαινεται ομως οτι θα ειναι 300 το μηνα +ασφαλιση για 4 ωρες την ημερα και 5 φορες τη βδομαδα. Καλα δεν ειναι ή με πιανει κοροϊδο? Ευχαριστω πολυ!!

Ούτε καν 4€/h...3.75/h βγαίνουν στην καλύτερη(εκτός αν περιμένεις τον Φεβρουάριο :P)
Εσένα πως σου φαίνονται; Αν νομίζεις ότι είναι καλά και φυσικά είσαι σε μεγάλη ανάγκη κάνε το..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
3.75€/ώρα για part-time ανειδίκευτου κάτω των 25 είναι πολλά, είσαι σίγουρος ότι είναι τόσο το μηνιάτικο και οι ώρες; Μήπως σου είπαν 300€ μεικτά; Τα ένσημα θα είναι μισά ή μισά του μισού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Επειδη δεν εχω ξαναεργαστει μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις με το αν τα ενσημα ειναι μισα ή μισα του μισου?Επισης δεν μου ανεφερε κατι συγκεκριμενο.Σημερα θα παω να ρωτησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Θα σου κολλάει ένσημα για τις ώρες που θα εργάζεσαι ή για τις μισές, όπως κάνει η πλειονότητα των εργοδοτών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Τι παιζει με την διανομη των φυλλαδιων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Τι παιζει με την διανομη των φυλλαδιων;

Το ποσες φορες τη βδομαδα ποικιλει απο διανομη σε διανομη(μπορει 2 φορς τη βδομαδα για εντυπο προσφορων, μπορει και 6 φορες τη βδομαδα για καποια επιχειρηση που θελει πιο γρηγορη διαφημιση).
Οι ωρες ανα μερα ειναι περιπου 4-5.
Τα χρηματα κυμαινονται στα 2,5-4ε/h.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Θα σου κολλάει ένσημα για τις ώρες που θα εργάζεσαι ή για τις μισές, όπως κάνει η πλειονότητα των εργοδοτών;

Για καθε ωρα θα μου κολλαει ενσημα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όταν σου λένε πόσο θα σε πληρώνουν συνήθως σου λένε μεικτά ή καθαρά; Από τα μεικτά τι χάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Για καθε ωρα θα μου κολλαει ενσημα :D

Να τα ελέγχεις στο ΙΚΑ για να είσαι σίγουρος ότι σου λέει την αλήθεια.

Όταν σου λένε πόσο θα σε πληρώνουν συνήθως σου λένε μεικτά ή καθαρά; Από τα μεικτά τι χάνεις;

Μεικτά. https://aftertax.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Όταν σου λένε πόσο θα σε πληρώνουν συνήθως σου λένε μεικτά ή καθαρά; Από τα μεικτά τι χάνεις;

Τσεκαρε αυτο, δεν ξερω αν ειναι πληρως ενημερωμενο βεβαια...

https://aftertax.gr

Νομιζω οι εργοδοτες αναφερουν μεικτες απολαβες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top