Δουλειά για φοιτητές

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν τα αποτελέσματα είναι αυτά που περιμένω πάω για Ιατρική(υπάρχει και το ενδεχόμενο ΗΜΜΥ μιας και μ'αρέσει που μπορείς να ασχοληθείς μετά με πολλούς τομείς).

Ωραία, άκου και την γνώμη μου τότε.
Τα προκλινικά έτη στην σχολή ενδείκνυνται για κάθε είδους εξωσχολική εργασία. Κοινώς, τα πρώτα 2,5 χρόνια (μιλώντας για Θεσσαλονίκη) δεν θα έχεις πρόβλημα. Μετά μπαίνεις στις κλινικές και αλλάζει τελείως και ο τρόπος δόμησης των εξαμήνων, του διαβάσματος, των εξετάσεων.Λιγοστεύει ο παραγωγικός χρόνος. Δεν ξέρω σε ποια Ιατρική στοχεύεις και δεν ξέρω πώς μπορεί να αλλάζει αυτό ανά την πόλη (φαντάζομαι στην Πάτρα ας πούμε που έχουν τις απαρτιωμένες, είναι ακόμα δυσκολότερο, και στην Κρήτη απ όσο ξέρω μπαίνουν στις κλινικές στο 5ο έτος κατευθείαν), αλλά κλινικές θα έχεις παντού και θα σου τρώνε χρόνο.

Μπες και σε ένα θέμα που έχουμε για τα φοιτητικά έξοδα να δεις πού κυμαίνονται τα ποσά σε κάθε πόλη. Ρώτα και τους γονείς σου για πόσο μεγάλη οικονομική δυσκολία μιλάμε και πόσα θα πρέπει να καλύπτεις εσύ για να μην ζορίζονται (π.χ. αν μιλάμε για 100-150 ευρώ, κόψε από δω, κόψε από κει, κάνε και κανένα μαθηματάκι σε παιδάκια όπως είπε και ο Chris παραπάνω, βγαίνουν, αλλά αν μιλάμε για 300-400 ευρώ είναι άλλο στάδιο).
Ισχύει ακόμα αυτό που μια τράπεζα δίνει στον 1ο κάθε σχολείου 1000 ευρώ? Δες το κι αυτό. Υποτροφίες δεν ξέρω αν μπορείς να διεκδικήσεις από το 1ο εξάμηνο, αλλά αν περάσεις σε πόλη που έχει εστίες, μπορείς να κοιτάξεις αν σε δέχονται σε αυτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Παιδιά με τις υποτροφίες τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα. Στο ΙΚΥ δεν αρκεί να έχεις μ.ο. πάνω από 6.5, για να πάρεις βραβείο επίδοσης (που όντως είναι καλό το ποσό) πρέπει να βγεις πρώτος βαθμολογικά στο έτος σου, και να περνάς όλα τα μαθήματα στην ώρα σου (μέχρι και εξεταστική Σεπτέμβρη). Εν ολίγοις ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος, άσε που τα χρήματα τα παίρνεις με μεγάλη καθυστέρηση (σε εμάς πέρσι δόθηκαν για το έτος 2011-2012). Το ιδανικό είναι, αν είσαι από επαρχία, να ψάξεις αν δίνει υποτροφίες κάποιο κληροδότημα. Τα χρήματα της Eurobank είναι 800€ και τα παίρνει αυτός με τον μεγαλύτερο γ.β.π. και απολυτήριο πάνω από 18.5 όπως έλεγαν τα παιδιά σε ένα άλλο θέμα.

Τώρα σχετικά με τη δουλειά γενικά με κάλυψε ο Chris, αυτό που θέλω να υπογραμμίσω είναι πως όντως αν είσαι συνεπής στη σχολή και παράλληλα εργάζεσαι, δεν θα έχεις ούτε χρόνο ούτε όρεξη να βγεις. Προσωπικά έναν χρόνο δούλευα παράλληλα με τα μαθήματα (μάλιστα παρακολουθούσα δύο εξάμηνα ταυτόχρονα), επομένως με περίπου 8 ώρες τη μέρα μάθημα και καπάκι δουλειά, κοιμόμουν ψόφια από τις έντεκα και ξύπναγα στις εφτά. Επίσης μην υποτιμάτε τα ιδιαίτερα, γιατί πέραν του μαθήματος θέλει πολλή δουλειά στο σπίτι να φτιάξεις σημειώσεις και να προετοιμαστείς κατάλληλα, ειδικά τα πρώτα χρόνια, άρα είναι πολύ πιο χρονοβόρα απ'όσο φαίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά με τις υποτροφίες τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα. Στο ΙΚΥ δεν αρκεί να έχεις μ.ο. πάνω από 6.5, για να πάρεις βραβείο επίδοσης (που όντως είναι καλό το ποσό) πρέπει να βγεις πρώτος βαθμολογικά στο έτος σου, και να περνάς όλα τα μαθήματα στην ώρα σου (μέχρι και εξεταστική Σεπτέμβρη). Εν ολίγοις ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος, άσε που τα χρήματα τα παίρνεις με μεγάλη καθυστέρηση (σε εμάς πέρσι δόθηκαν για το έτος 2011-2012). Το ιδανικό είναι, αν είσαι από επαρχία, να ψάξεις αν δίνει υποτροφίες κάποιο κληροδότημα. Τα χρήματα της Eurobank είναι 800€ και τα παίρνει αυτός με τον μεγαλύτερο γ.β.π. και απολυτήριο πάνω από 18.5 όπως έλεγαν τα παιδιά σε ένα άλλο θέμα.

Τώρα σχετικά με τη δουλειά γενικά με κάλυψε ο Chris, αυτό που θέλω να υπογραμμίσω είναι πως όντως αν είσαι συνεπής στη σχολή και παράλληλα εργάζεσαι, δεν θα έχεις ούτε χρόνο ούτε όρεξη να βγεις. Προσωπικά έναν χρόνο δούλευα παράλληλα με τα μαθήματα (μάλιστα παρακολουθούσα δύο εξάμηνα ταυτόχρονα), επομένως με περίπου 8 ώρες τη μέρα μάθημα και καπάκι δουλειά, κοιμόμουν ψόφια από τις έντεκα και ξύπναγα στις εφτά. Επίσης μην υποτιμάτε τα ιδιαίτερα, γιατί πέραν του μαθήματος θέλει πολλή δουλειά στο σπίτι να φτιάξεις σημειώσεις και να προετοιμαστείς κατάλληλα, ειδικά τα πρώτα χρόνια, άρα είναι πολύ πιο χρονοβόρα απ'όσο φαίνονται.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω παραπάνω :)
Βέβαια, ουδέποτε υποτιμήσαμε τα ιδιαίτερα.
Σαφώς και θέλουν τον χρόνο προετοιμασίας τους αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι σαν part-time job που είσαι 4-6 ώρες εκεί κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragneel

Νεοφερμένος

Ο dragneel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Chris και Ερινύς ήταν πολύ χρήσιμες οι απαντήσεις σας μιας και πήρα μια γεύση απο δικές σας εμπειρίες!
Chris δεν μπορώ να πώ ότι με απογοήτευσες. Δεν το φανταζόμουν πολύ διαφορετικά. Ήθελα όμως να ακούσω και τη γνώμη κάποιου που επιχείρησε να εργαστεί παράλληλα.
Οι υποτροφίες φαίνονται καλή ευκαιρία, αν και αρκετά δύσκολες να τις αποκτήσεις.
Ούτως η άλλως το 1ο-2ο εξάμηνο δεν πρόκειται να ψαχτώ πολύ για χαρτζιλίκι. Οπότε θα έχω χρόνο να δω αν θα μπορέσω να τα συνδυάσω και τα δυο και θα πράξω αναλόγως.
Πάντως τα δεδομένα δείχνουν αντίος μόνιμη απασχόληση :bye:
Προς το παρών περιμένω τα αποτελέσματα!!(και ελπίζω να είναι καλά)
Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πάντως, κάποια έξοδα μπορούν να στα καλύψει το πανεπιστήμιο.
Τα περισσότερα προσφέρουν σίτιση-στέγαση, στα οποία πάνε και τα περισσότερα έξοδα.
Στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων έχει πάρα πολλές εστίες(συγκριτικά με τα άλλα) και φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για την σίτιση.
Οπότε έχεις σίγουρα καλυμμένα εκεί αυτά τα έξοδα. Είναι μια εναλλακτική κι αυτό,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
διάβασα σε προηγούμενες σελίδες για επιτηρητές σε διαγωνίσματα φροντιστηρίου, αυτούς πόσο τους πληρώνουν την ώρα ;;
για να έχω 100-150 ευρώ τον μήνα τι εργασία θα μπορούσα να βρω ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
διάβασα σε προηγούμενες σελίδες για επιτηρητές σε διαγωνίσματα φροντιστηρίου, αυτούς πόσο τους πληρώνουν την ώρα ;;
για να έχω 100-150 ευρώ τον μήνα τι εργασία θα μπορούσα να βρω ;

Εγώ είχα πάει επιτηρήτρια στο φροντιστήριο που πήγαινα,το θέμα είναι ότι δεν γίνεται να πηγαίνεις μόνο εσύ με αποτέλεσμα να σε καλούν 1 φορά το μήνα περίπου,κατά τα άλλα είναι πολύ επικερδές :D 20 ευρώ και κάθεσαι και κοιτάς παιδιά να γράφουν ένα 3ώρο διαγώνισμα ,βέβαια είναι αρκετά βαρετό αλλά 20 ευρώ είναι αυτά:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ξέρετε αν υπάρχουν θέσεις εργασίας part-time για φοιτητές στο Ρέθυμνο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ είχα πάει επιτηρήτρια στο φροντιστήριο που πήγαινα,το θέμα είναι ότι δεν γίνεται να πηγαίνεις μόνο εσύ με αποτέλεσμα να σε καλούν 1 φορά το μήνα περίπου,κατά τα άλλα είναι πολύ επικερδές :D 20 ευρώ και κάθεσαι και κοιτάς παιδιά να γράφουν ένα 3ώρο διαγώνισμα ,βέβαια είναι αρκετά βαρετό αλλά 20 ευρώ είναι αυτά:whistle:

Αν αντιγράφουν τι κάνεις, τους καρφώνεις? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Το χειμώνα είναι ανοιχτές οι θέσεις εργασίας στα Χανιά ή στο Ρέθυμνο για φοιτητές...4ωρο... ξέρετε περίπου πόσα δίνουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Παιδια εγω μαλλον περναω καβαλα..το θεμα ειναι οτι θελω και σχολη και να δουλεψω και να παιξω μπαλα..γινετεε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εξαρτάται από την σχολή αλλά δεν νομίζω να έχει καμιά απαιτητική εκεί που να θέλει και πολύ χρόνο. Σε τι σχολή θα περάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Παιδια εγω μαλλον περναω καβαλα..το θεμα ειναι οτι θελω και σχολη και να δουλεψω και να παιξω μπαλα..γινετεε???

Και εγώ θέλω να δουλέψω 4ωρο αλλά δεν ξέρω αν γίνεται το χειμώνα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PINELOPI1234

Νεοφερμένος

Η PINELOPI1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
υπάρχει κάποιος που έχει δουλέψει ως πωλητής/πωλήτρια σε μαγαζί να μου πει πως είναι τα πράγματα και αν ξέρει τι ρωτάνε στη συνέντευξη? :P ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Δεδομένων των κακών οικογενειακών οικονομικών αποφάσισα να εργασθώ και μάλιστα άμεσα. Το πρόβλημα μου δεν είναι τόσο ο συνδυασμός με τις υποχρεώσεις της σχολής, όσο η εργασία αυτή καθαυτή. Αναζητώντας λοιπόν στο ίντερνετ-δε περίμενα να βρω κάτι έτσι, μια ματιά έριχνα απλώς- βρήκα μια εταιρία στη Πανόρμου,μάλλον γνωστή σε αρκετούς, η οποία ζητούσε φοιτητές για στελέχωση τηλεφωνικού κέντρου. Παρόλο που η αγγελία ήταν αρκετών ημερών , πήρα τηλέφωνο και ήδη έκλεισα ραντεβού για την Δευτέρα μεθαύριο. Γενικά μου φάνηκαν όλα πολύ απλά. Στη συνέχεια googlarisa το όνομα της εν λόγω εταιρίας και βρήκα πως εδώ και 2-3 χρόνια πλασάρεται πολύ το όνομα της να αναζητά υπαλλήλους για τέτοιες θέσεις. Τι γίνεται, τόσες πολλές είναι οι κενές θέσεις τέλος πάντων? Ανεξάντλητες?
-Έτσι έχουν τα πράγματα, και μάλλον δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο ερώτημα να σας υποβάλλω? αλλά ρε παιδιά εσείς που είστε πιο της πιάτσας, δε σας βρωμάει κάτι σε όλο αυτό? Κακώς αγχώνομαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Δεδομένων των κακών οικογενειακών οικονομικών αποφάσισα να εργασθώ και μάλιστα άμεσα. Το πρόβλημα μου δεν είναι τόσο ο συνδυασμός με τις υποχρεώσεις της σχολής, όσο η εργασία αυτή καθαυτή. Αναζητώντας λοιπόν στο ίντερνετ-δε περίμενα να βρω κάτι έτσι, μια ματιά έριχνα απλώς- βρήκα μια εταιρία στη Πανόρμου,μάλλον γνωστή σε αρκετούς, η οποία ζητούσε φοιτητές για στελέχωση τηλεφωνικού κέντρου. Παρόλο που η αγγελία ήταν αρκετών ημερών , πήρα τηλέφωνο και ήδη έκλεισα ραντεβού για την Δευτέρα μεθαύριο. Γενικά μου φάνηκαν όλα πολύ απλά. Στη συνέχεια googlarisa το όνομα της εν λόγω εταιρίας και βρήκα πως εδώ και 2-3 χρόνια πλασάρεται πολύ το όνομα της να αναζητά υπαλλήλους για τέτοιες θέσεις. Τι γίνεται, τόσες πολλές είναι οι κενές θέσεις τέλος πάντων? Ανεξάντλητες?
-Έτσι έχουν τα πράγματα, και μάλλον δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο ερώτημα να σας υποβάλλω? αλλά ρε παιδιά εσείς που είστε πιο της πιάτσας, δε σας βρωμάει κάτι σε όλο αυτό? Κακώς αγχώνομαι?
Δεν ξέρεις κανέναν που να δουλεύει στην εν λόγω εταιρεία; Κοίτα, πιστεύω το γεγονός ότι είναι γνωστή αποτελεί εγγύηση ότι δεν πρόκειται για καμιά απάτη. Θεωρώ πως δεν έχεις να χάσεις κάτι με το να πας στην συνέντευξη..Απλά να είσαι ιδιαίτερα προσεκτική σε τυχόν συμφωνητικά ή συμβάσεις που σε βάλουν να υπογράψεις γιατί είναι δεσμευτικά και ποτέ δεν ξέρεις..Καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Είτε απασχολεί αρκετούς φοιτητές οι οποίοι όπως συνήθως ψάχνουν για προσωρινή εργασία και μετά από λίγο καιρό φεύγουν
είτε οι συνθήκες εργασίας είναι άθλιες (το ότι είναι γνωστή εταιρεία δεν σημαίνει τίποτα, πολλές είναι οι γνωστές εταιρείες όπου κυκλοφορούν παράπονα για τις συνθήκες εργασίες, ονόματα δε λέμε οικογένειες δε θίγουμε :P) και οι εργαζόμενοι φεύγουν με την πρώτη ευκαιρία.
Πήγαινει να δεις, δεν έχεις να χάσεις τίποτα, μόνο πρόσεξε τι υπογράφεις όντως. Αν βρεις την ευκαιρία μίλα και με κανέναν εργαζόμενο εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Δεν ξέρεις κανέναν που να δουλεύει στην εν λόγω εταιρεία; Κοίτα, πιστεύω το γεγονός ότι είναι γνωστή αποτελεί εγγύηση ότι δεν πρόκειται για καμιά απάτη. Θεωρώ πως δεν έχεις να χάσεις κάτι με το να πας στην συνέντευξη..Απλά να είσαι ιδιαίτερα προσεκτική σε τυχόν συμφωνητικά ή συμβάσεις που σε βάλουν να υπογράψεις γιατί είναι δεσμευτικά και ποτέ δεν ξέρεις..Καλή τύχη!

όταν έγραφα ''γνωστή'' εννοούσα απλώς ότι το όνομα της εμφανίζεται σταθερά στις αγγελίες εργασίας τέτοιου τύπου. δε το διατύπωσα καλά.;)
-προσανατολίζομαι στο να πάω. αλλά μιας και το ανέφερες , αν δηλαδή που δώσουν να υπογράψω κάτι χωρίς ή με εξήγηση, εγώ να φύγω τρέχοντας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
στα τηλεφωνικα κεντρα συνηθως οι συνθηκες ειναι ασχημες, οποτε πολλοι την κανουν γρηγορα, για αυτο και οι πολλες θεσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
στα τηλεφωνικα κεντρα συνηθως οι συνθηκες ειναι ασχημες, οποτε πολλοι την κανουν γρηγορα, για αυτο και οι πολλες θεσεις

μάλιστα. μια ερώτηση. πόσο αμείβεται η 4ωρη/6ωρη πενθήμερη εργασία συνήθως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top