Γενικές φοιτητικές απορίες

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Οταν παμε για εγγραφη στη σχολη μας χρειαζται να εχουμε και "υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είμαστε εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα". Απο που την προσκομιζουμε ομως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου είπαν οτι το φοιτητικό πάσο μπορεί να βγει και κατά το Νοέμβριο. Ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jane E.

Νεοφερμένος

Η Jane E. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Οταν παμε για εγγραφη στη σχολη μας χρειαζται να εχουμε και "υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είμαστε εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα". Απο που την προσκομιζουμε ομως?

Θα σας δώσουν τη δήλωση από τη γραμματεία και θα τη συμπληρώσετε επιτόπου κατά την εγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
για να βγαλω καρτα σε τραπεζα ωστε να μου βαζουν λεφτα οι γονεισ μου πρεπει να εχω κλεισει τα 18??3ερει κανεισ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αν δικαιουσαι δωρεαν σιτιση, τρως τσαμπα. Αλλιως αμα δεν δικαιουσαι, μπορεις αν θες να πληρωνεις ενα ποσο(αναλογα το πανεπιστημιο) και να τρως. Παντως ο μονος λογος κατα την γνωμη μου για να τ κανεις αυτο ειναι γιατι δεν ξερεις να μαγειρευεις αλλιως γιατι να δινεις λεφτα για αυτο το ανοστο φαι που δεν ξερεις καν τι ειναι και να μην φτιαχνεις δικο σου...

Έχεις απόλυτο δίκιο. Φτιάχνουν στη φοιτητική λέσχη, λόγου χάρη, χταπόδι με κοφτό μακαρονάκι και ψάχνεις το χταπόδι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mattypocket

Νεοφερμένος

Ο mattypocket αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
για να βγαλω καρτα σε τραπεζα ωστε να μου βαζουν λεφτα οι γονεισ μου πρεπει να εχω κλεισει τα 18??3ερει κανεισ??

Για να ειναι αποκλειστικα δικος σου ο λογαριασμος νομιζω πως ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Για να ειναι αποκλειστικα δικος σου ο λογαριασμος νομιζω πως ναι.
αρα 8α πρεπει να περιμενω δεκεμβρη:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mattypocket

Νεοφερμένος

Ο mattypocket αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
αρα 8α πρεπει να περιμενω δεκεμβρη:/:

Μπορεις και τωρα να ανοιξεις με τους γονεις σου, αλλα θα εχουν προσβαση και αυτοι. Και μολις τα κλεισεις ανοιγεις δικο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Μπορεις και τωρα να ανοιξεις με τους γονεις σου, αλλα θα εχουν προσβαση και αυτοι. Και μολις τα κλεισεις ανοιγεις δικο σου.

μαλλον καπωσ ετσι 8α γινει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Μου είπαν οτι το φοιτητικό πάσο μπορεί να βγει και κατά το Νοέμβριο. Ισχύει;
για να βγάλεις πασο θα πρέπει να έχεις γραφτεί στη σχολη και να έχεις παρει τους κωδικούς απο το πανεπιστήμιο σου (username kai pass) μετά μπαίνεις εδω https://submit-academicid.minedu.gov.gr/ και κανεις την αίτηση για το πασο. διαλέγεις ένα κατάστημα vodafone και το παραλαμβανεις απο εκει. εξαρταται απο ποτε θα κανετε εγγραφή στη σχολη, μετά το πολύ να κανει 1 μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Παιδιά για να μείνει κάποιος στην εστία του Πανεπιστημίου Αθηνών ή του ΕΜΠ πρέπει να σπουδάζει και στο ίδιο πανεπιστήμιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
μαλλον καπωσ ετσι 8α γινει:)

Απλα θα βγαλεις τους γονεις σου απο συνδικαιουχους στο λογαριασμο, δεν χρειαζεται να ανοιξεις καινουριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s υ n n y

Νεοφερμένος

Η s υ n n y αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
για να βγαλω καρτα σε τραπεζα ωστε να μου βαζουν λεφτα οι γονεισ μου πρεπει να εχω κλεισει τα 18??3ερει κανεισ??
ναι,πρέπει να έχεις κλείσει τα 18...στα ειπαν και πιο πανω :P μεχρι το δεκεμβρη λογικα ή κοινο λογαριασμο με τους γονεις σου θα έχεις ή θα στα δίνουν στο χέρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Μπηκα 3η στη σχολη μου. Δικαιουμαι καποιο επιδομα ή κατι τετοιο; Γνωριζει κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Η αδελφη μου εδωσε φετος δευτερη χρονια,περυσι ειχε περασει σε ενα ΤΕΙ και ειχε γραφτει,δε δηλωσε ποτε μαθηματα. Φετος περασε σε ενα αλλο. Πρεπει να διαγραφει απο το αλλο? Η θα γινει αυτοματα? Ας μας διαφωτισει καποιος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μπηκα 3η στη σχολη μου. Δικαιουμαι καποιο επιδομα ή κατι τετοιο; Γνωριζει κανεις;

Καταρχάς, μπράβο σου! Συγχαρητήρια! Λογικά δικαιούσαι χρηματική υποτροφία. Ρώτα επειγόντως στη γραμματεία της σχολής σου. Καλή αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπηκα 3η στη σχολη μου. Δικαιουμαι καποιο επιδομα ή κατι τετοιο; Γνωριζει κανεις;

Πέρσι μια συμμαθήτριά μου είχε μπει από τους πρώτους στη σχολή της και της δώσανε επίδομα για λάπτοπ...

Δε θυμάμαι την σειρά... Πφφ! Πιο κάτω από 5η δε νομίζω να ήταν. :) Αλλά όπως σου είπαν, ρώτα για καλό και για κακό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Καταρχάς, μπράβο σου! Συγχαρητήρια! Λογικά δικαιούσαι χρηματική υποτροφία. Ρώτα επειγόντως στη γραμματεία της σχολής σου. Καλή αρχή!

Ευχαριστω πολυ!:) Να παω να ρωτησω οταν γινονται οι εγγραφες ή να παω νωριτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αδελφη μου εδωσε φετος δευτερη χρονια,περυσι ειχε περασει σε ενα ΤΕΙ και ειχε γραφτει,δε δηλωσε ποτε μαθηματα. Φετος περασε σε ενα αλλο. Πρεπει να διαγραφει απο το αλλο? Η θα γινει αυτοματα? Ας μας διαφωτισει καποιος :P

Αφού είχε κάνει εγγραφή στο περσινό τμήμα, πρέπει να πάει άμεσα να κάνει αίτηση διαγραφής. Μέσα στα δικαιολογητικά που θα καταθέσει για την εγγραφή της στο νέο τμήμα θα πρέπει να καταθέσει και τη διαγραφή της από το προηγούμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Καλησπέρα, πήγα σήμερα να βγάλω τις φωτογραφίες για την εγγραφή. Της είπα να είναι τύπου αστυνομικής ταυτότητας. Τις έβγαλε, ασπρόμαυρες όπως ακριβώς είναι στην ταυτότητα. Μετά της διευκρίνισα πως είναι για τη σχολή και μου είπε πως έπρεπε να της το είχα πεί, λέγοντας μου ότι δεν ξέρει αν θα μου τις δεχτούνε ασπρόμαυρες. Είμαι εντάξει ή θα χρειαστεί να βγάλω άλλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top