Γενικές φοιτητικές απορίες

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπο φυσιολογικες συνθηκες, ποτε ανοιγει το ΕΚΠΑ;


Νομίζω ότι έχει πολύ καιρό να ανοίξει υπό φυσιολογικές συνθήκες. :hehe: Θα δούμε! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Πότε πρέπει να πάμε στο πανεπιστήμιό μας για εγγραφή; Περιμένουμε κάποια ανακοίνωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πότε πρέπει να πάμε στο πανεπιστήμιό μας για εγγραφή; Περιμένουμε κάποια ανακοίνωση;

Οι εγγραφές των επιτυχόντων στα Πανεπιστήμια, στα Τεχνολογικά Εκπαιδευτικά Ιδρύματα (ΤΕΙ), στις Ανώτατες Εκκλησιαστικές Ακαδημίες και στην Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε. θα γίνουν από τη Δευτέρα 15 μέχρι και την Παρασκευή 26 Σεπτεμβρίου 2014 και σύμφωνα με το πρόγραμμα που ανακοινώνεται από τις Γραμματείες των Τμημάτων.

Τα δικαιολογητικά και η διαδικασία εγγραφής θα ανακοινωθούν κατά τις προσεχείς ημέρες με νεότερο Δελτίο Τύπου και αναλυτική εγκύκλιο.

Επισημαίνεται ότι όλοι οι επιτυχόντες στα Τ.Ε.Ι. εισάγονται στο Α΄ εξάμηνο.

Η προθεσμία και η διαδικασία εγγραφής των επιτυχόντων στις Στρατιωτικές και Αστυνομικές Σχολές, στη Σχολή Ανθυποπυραγών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού καθώς στις Ανώτερες Σχολές Τουριστικής Εκπαίδευσης Ρόδου και Αγίου Νικολάου Κρήτης θα ορισθεί και θα ανακοινωθεί από τις ίδιες τις σχολές.Οι ιδιώτες επιτυχόντες στις Σχολές Αστυφυλάκων και Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας θα εγγραφούν κατά το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017.



Πηγή: https://www.minedu.gov.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Υπο φυσιολογικες συνθηκες, ποτε ανοιγει το ΕΚΠΑ;

Φυισιολογικες συνθηκες ,ειναι το να ανοιγει(για μαθηματα) μετα τις 15-20/10 που τελειωνουν οι πρωτες καταληψεις
Τωρα για φετος με αυτα που παιζουν με τους αιωνιους ,κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Φυισιολογικες συνθηκες ,ειναι το να ανοιγει(για μαθηματα) μετα τις 15-20/10 που τελειωνουν οι πρωτες καταληψεις
Τωρα για φετος με αυτα που παιζουν με τους αιωνιους ,κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει

Μυρίζομαι Δεκέμβρη και φέτος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μυρίζομαι Δεκέμβρη και φέτος .

Ε να μην ανοίξουν οι σχολές στο πνεύμα των Χριστουγέννων;! :santa: Θα χαλάσει το περσινό έθιμο! :pfff:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Ε να μην ανοίξουν οι σχολές στο πνεύμα των Χριστουγέννων;! :santa: Θα χαλάσει το περσινό έθιμο! :pfff:

:P

Κοίτα πέρυσι άνοιξαν κάποιες ακριβώς στο πνεύμα των Χριστουγέννων ,και άλλες αφότου είχε αρχίσει να φεύγει αν θυμάμαι καλά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίτα πέρυσι άνοιξαν κάποιες ακριβώς στο πνεύμα των Χριστουγέννων ,και άλλες αφότου είχε αρχίσει να φεύγει αν θυμάμαι καλά :D

Ναι θυμάμαι που κάποιες σχολές άνοιξαν μια μέρα πριν κλείσουν όσες είχαν ανοίξει. :P Ανοιξαν και μετά τις γιορτές σχολές; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Ναι θυμάμαι που κάποιες σχολές άνοιξαν μια μέρα πριν κλείσουν όσες είχαν ανοίξει. :P Ανοιξαν και μετά τις γιορτές σχολές; :eek:

Νομίζω ,αλλά δεν παίρνω κι όρκο.Κυρίως 10 Δεκέμβρη κι έπειτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marley21396

Νεοφερμένος

Η marley21396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
έχω περάσει 2η από τους 135 στο τμήμα μου στο πανεπιστήμιο Μακεδονίας, ξέρεις κανείς αν θα έχω κάποια υποτροφία ή κάποιο βραβείο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ρε παιδιά ξέρει κανείς τί γίνεται με τις εγγραφές στο ceid στη Πάτρα; Δεν έχει βγει ακόμη κάποια ανακοίνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Ρε παιδιά ξέρει κανείς τί γίνεται με τις εγγραφές στο ceid στη Πάτρα; Δεν έχει βγει ακόμη κάποια ανακοίνωση.

Κάτσε να μπει Σεπτέμβρης...Σιγά σιγά θα αρχίσουν να βγαίνουν ανακοινώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
να ρωτησω.. στη νομικη εχει πολλες εργασιες και τι συμφερει περισσοτερο.. κεντρικος υπολογιστης η laptop?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scientist8

Νεοφερμένος

Ο scientist8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
να ρωτησω.. στη νομικη εχει πολλες εργασιες και τι συμφερει περισσοτερο.. κεντρικος υπολογιστης η laptop?

Νομίζω πάντα κατα την γνώμη μου ένα laptop είναι σαφώς πιο βολικό για ένα φοιτητή ανεξαρτήτως εργασιών :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
να ρωτησω.. στη νομικη εχει πολλες εργασιες και τι συμφερει περισσοτερο.. κεντρικος υπολογιστης η laptop?

Εργασίες εχουν μόνο τα μαθήματα ελεύθερης επιλογής και αυτές ειναι προαιρετικές..βέβαια,μερικές φορές ειναι και απαλλακτικές,δηλαδη αν έχεις γράψει καλη εργασία,δεν δίνεις γραπτά το μάθημα στην εξεταστική...αλλα γενικότερα τα παιδιά που κάνουν εργασίες ειναι ελάχιστα εφόσον δεν ειναι υποχρεωτικές...πάρε laptop να τελειώνουμε :P ολα αυτα ισχύουν για νομικη Αθήνας..στις άλλες δεν ξέρω τι ισχύει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ τους πρώτους μήνες σταθερό υπολογιστή θα έχω.Πιστεύετε ότι θα χρειαστώ laptop?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EngineSp

Νεοφερμένος

Ο EngineSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ τους πρώτους μήνες σταθερό υπολογιστή θα έχω.Πιστεύετε ότι θα χρειαστώ laptop?
Για κανένα λόγο δε θα χρειαστείς λάπτοπ. Άλλωστε, είναι κοινό μυστικό πως το 80% όσων έχουν laptop τα βγάζουν απ'το σπίτι μόνο όταν πάνε στα πατρικά τους.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Εγώ τους πρώτους μήνες σταθερό υπολογιστή θα έχω.Πιστεύετε ότι θα χρειαστώ laptop?

οχι καλε! ενα στικακι για τα καθημερινα και εναν σκληρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Για κανένα λόγο δε θα χρειαστείς λάπτοπ. Άλλωστε, είναι κοινό μυστικό πως το 80% όσων έχουν laptop τα βγάζουν απ'το σπίτι μόνο όταν πάνε στα πατρικά τους.:P

οχι καλε! ενα στικακι για τα καθημερινα και εναν σκληρο!
Α ωραία τότε. :) Γιατί εφόσον έχω σταθερό δεν ήθελα να κάνω περιττά έξοδα.


Για τα μαθήματα εννοείς στικάκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top